VŽ rekomenduoja – 10 savaitgalio renginių

Publikuota: 2019-06-07
Birštone birželio 6–9 d. vyksta XXVII Lietuvos karšto oro balionų čempionatas. Rengėjų nuotr.
Birštone birželio 6–9 d. vyksta XXVII Lietuvos karšto oro balionų čempionatas. Rengėjų nuotr.

Vasarai pradėjus lepinti orais, organizatoriai renginių pažėrė tokių, kurie leis ir kultūringai praleisti savaitgalį, ir pasimėgauti gamta. Įsivažiuoja ir šalies kurortai – Birštonas kviečia į miesto šventę ir atidaro šiltąjį sezoną.

Birželio 7 d. startuoja 12-oji Kauno bienalė.

Iki rugsėjo 29 d. besitęsianti bienalė „Po išvykimo / Prieš atvykstant“, kviečia keliauti po patirčių kupiną vasarą. Joje savo kūrinius demonstruos 26 menininkai iš viso pasaulio. Renginiai ir parodos vyks Kauno geležinkelio stotyje bei jos prieigose (laukiamojoje salėje, specialiai šiai parodai pastatytuose vagonuose ir kt.) ir Kauno paveikslų galerijoje.

Šį savaitgalį, anot organizatorių, vyks neįprastas parodos atidarymas, kuris drieksis nuo Kauno geležinkelio stoties iki Kauno paveikslų galerijos, taip pat bus performansų Kauno geležinkelio stotyje, Kauno paveikslų galerijoje, Kauno menininkų namuose, Vytauto Didžiojo karo muziejuje, bei ekskursijų bienalės maršrutu.

Visą informaciją apie renginius rasite čia.

Birželio 7 d. 19 val. vyksta koncertas „Birželio džiazas“.

Trys skirtingų kartų Lietuvos džiazo atlikėjai – Domas Žeromskis (pianinas), Eugenijus Kanevičius (kontrabosas) ir Augustas Baronas (būgnai), kartu groję įvairiuose kolektyvuose bei projektuose, šį kartą renkasi fortepijoninio džiazo trio formatą. Pasak atlikėjų, tai kelia naujų iššūkių, tačiau tuo pat metu suteikia kur kas daugiau laisvės ir galimybių. Koncerte girdėsite visų trio narių autorinę kūrybą bei žinomų tradicinio, moderniojo džiazo ir gospelo atlikėjų muziką.

Koncertas vyks sostinės Rūdininkų knygyne, dėl itin mažo vietų skaičiaus, būtina registracija: info@rudninkuknygynas.lt arba +37052610266.

Birželio 7-8 d. vyksta festivalis „Big Band Festival Šiauliai 2019“.

Penktadienį muzikinė programa startuoja 18 val. Ant scenos Talkšos ežero pakrantėje lips Kauno bigbendas Nadine Axisa (Malta), Latvijos Radijo bigbendas ir būgnininkų grupė „Buddy Rich Tribute“ (Latvija), Krašto apsaugos savanorių pajėgų bigbendas ir Jurgis Brūzga, Neringa Nekrašiūtė bei akordeonistas Andrius Balachovičius, vakarą savo pasirodymu baigs DJ Iduba & Mantas Ri.

Šeštadienį muzika skambės nuo 16 val. Žiūrovai sulauks Šiaulių „Romuvos“ gimnazijos bigbendo, Šiaulių bigbendo ir vokalo grupės „Framest“ (Latvija), „Cologne Contemporary Jazz Orchestra“ ir Anettes von Eichel, „West Coast Big Band“ ir Orlando Milano (Olandija) bei tų pačių DJ Idubos & Manto Ri pasirodymų.

Birželio 7–9 d. Birštone vyksta tradicinė kurorto šventė.

Šventinį savaitgalį Birštonas skelbia vasaros sezono pradžią ir siūlo daugiau kaip 50 pramoginių, kultūros, sportinių ir edukacinių renginių. Šeštadienį melomanus linksmins muzikinis KTU pučiamųjų grupės „The Brass Bees“ kokteilis, nuobodžiauti neleis ansamblio „Jonis“ koncertas ir Birštono miestų-partnerių pasirodymai – koncertuos ansamblis „Aipra“ (Azerbaidžanas) ir „Joldija“ (Nida).

Vakare Antano Paduviečio bažnyčioje skambės sakralinė muzika, Vasaros estradoje vyks šventinė fiesta kurioje koncertuos Kauno bigbendas su Povilu Meškėla, muzikinis projektas „Back to The Roots“ su Baiba Skurstene ir grupė „Biplan“.

Savaitgalį mieste vyks ir Lietuvos karšto oro balionų čempionatas „Birštono taurė 2019“, kuriame tikimasi sulaukti 35 oro balionų, tai pat pirmasis šiemet Lietuvos vandens motociklų čempionato etapas.

Daugiau informacijos apie šiuos ir kitus šventės metu organizuojamus renginius rasite čia.

Birželio 7-9 d. tęsiasi LGBT bendruomenės renginys „Baltic Pride“.

LGBT bendruomenės renginiai vyksta visą savaitę, juos vainikuoja eitynės Vilniaus Gedimino prospektu „Už lygybę!“. Norintys prisijungti ir palaikyti, šeštadienį nuo 12 val. kviečiami rinktis prie Bernardinų sodo. Eisena Lukiškių aikštės link pajudės 13 val.

Po renginio visi kviečiami į Pylimo g.,  prie džiazo baro „Paviljonas“ – bus galima pabendrauti, pasiklausyti DJ Danielio Mariumos, estų LGBT choro „Vikerlased“ ir kt. atliekamos muzikos.

Visą „Baltic Pride“ renginių programą rasite čia.

Birželio 8 d. 10-18 val. Vilniuje vyksta augalinio maisto šventė „Vegfest LT“.

Trečią kartą organizuojamas didžiausias šalyje augalinio maisto renginys pirmą kartą vyksta PC „Panorama“. Čia dalyvaus daugiau kaip 100 veganiškų bei veganams draugiškų verslų iš Lietuvos ir užsienio. Lankytojai galės paskanauti įvairių užkandžių, karštųjų patiekalų, desertų ir gėrimų, įsigyti ekologiškų gaminių, natūralios kosmetikos, literatūros sveikos gyvensenos ir augalinės mitybos klausimais, virtuvės įrangos, etiškai pagamintų drabužių, avalynės, papuošalų ir aksesuarų, prekių vaikams ir t.t.

Šiemet renginyje pirmą kartą įsikurs ir atskira Sveikatos zona. Taip pat vyks paskaitos, maisto gaminimo pamokos, filmų peržiūros ir kita programa.

Daugiau apie renginį – čia.

Iki birželio 8 d. tęsiasi Klaipėdos pilies džiazo festivalis.

Klaipėdos pilies džiazo festivalis – jauniausia iš seniausių Lietuvos džiazo švenčių. Šiemet 25 kartą vykstančio festivalio koncertai į Kruizinių laivų terminalą kviečia jau nuo ketvirtadienio.

Patys rengėjai programos atradimu ir šių metų simboliu vadina jauną, perspektyvų ir talentingą kompozitorių bei gitaristą Tomą Ibarrą iš Prancūzijos, kuris ant scenos lips šeštadienį, 18 val. 19-metis gitaros virtuozas jau spėjo pagroti su Marcusu Milleriu, Richardu Bona, Didier Lockwoodu, Sylvainu Luca ir kitais. Tą patį vakarą pasirodys ir dar vienas programos „perlas“ – šešių „Grammy“ apdovanojimų laureatas, buvęs legendinės JAV grupės „Earth, Wind & Fire“ narys, gitaristas Al McKay‘us ir jo projektas „Al McKay‘s Earth, Wind & Fire Experience“.

Festivalio programoje – ir edukaciniai projektai, seminarai, renginiai žmonėms su negalia. Visą ją galite peržvelgti čia.

Birželio 8-9 d. vyksta „Vilniaus festivalio 2019“ koncertai.

Šiemet birželio 3-21 d. vykstančio tradicinio festivalio rėmuose nuskambės devyni koncertai. Du iš jų muzikos gerbėjų laukia šį savaitgalį.

Šeštadienį 19 val. Valdovų rūmų Didžiojoje renesansinėje menėje vyksta koncertas „Baroko orkestras „Il Pomo d’Oro“ pristato Edgarą Moreau“. Koncerto solistas – violančelininkas iš Prancūzijos Edgaras Moreau. Programoje – J. A. Hasses, G. B. Platti, F. Durantes, A. Vivaldi, G. P. Telemanno, L Boccherini kūriniai.

Sekmadienį 19 val. Valdovų rūmų Renginių salėje konkcertuos ansamblis „Synaesthesis“ (dirigentas Karolis Variakojis). Klausytojai išgirs P. Boulezo. M. Feldmano, G. Ligeti, B. Kutavičiaus ir A. Schnittkes kūrinių.

Iki liepos 26 d. galerijoje „Vartai“ eksponuojama Indrės Šerpytytės paroda „From.Between.To“.

Pirmą kartą pristatomame tekstilės darbų cikle menininkė pasitelkia Baltijos regionui būdingas apeigines juostas, sluoksniuodama jas ant paveikslų porėmių. Šie iš tradicinių medžiagų sukurti darbai brėžia regiono bendruomenių sankirtas – raštų motyvai iš vienos šalies yra perskaitomi kitoje ir atskleidžia konflikto naratyvo suvienytų tautų sąšauką.

Kūrėja taip pat tiria, kaip šių raštų kartotė arba ritmas gali būti suvokiamas kaip platesnė vizuali kalba, įgalinanti komunikaciją tarp karo paveiktų kultūrų arba kraštų. Lygiai taip pat, kaip kalbinės išraiškos formos sutelkia bendruomenę, vaizdinė medžiaga gali pasitarnauti tarpusavio supratimo procesui.

Kūriniai iš serijos „From.Between.To“ įtraukti į šių metų balandį pasirodžiusį naują didelio masto leidyklos „Phaidon“ leidinį „Vitamin T“.

Iki rugsėjo 1 d. Bernardinų sode veikia vasaros skaitykla.

Į sostinės centre įkurdintą Bernardinų sodą visai vasarai atsikrausto Vilniaus miesto savivaldybės centrinės bibliotekos organizuojama vasaros skaitykla. Joje galima rinktis iš 500 knygų suaugusiems ir vaikams, taip pat – leidinių anglų bei rusų kalbomis. Skaityti siūloma įsitaisius ant sėdmaišių, paplūdimio gultų ar parko suoliukų, o užklupus lietui –  kupolo formos skaityklos namelyje.

Leidyklos darbuotojai ne tik pataria, ką verta perskaityti, bet ir siūlo pramogas visai šeimai – stalo žaidimus, piešimo ir spalvojimo priemones vaikams, garsinius literatūros skaitymus, nemokamą internetą. Skaitykla dirba antradieniais – sekmadieniais nuo 10 iki 20 val.

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
Vilniuje prasidėjo turizmo paroda „Adventur 2020“

Penktadienį sostinės parodų centre „Litexpo“ prasidėjo didžiausia Baltijos šalyse specializuota tarptautinė...

Paslaugos
10:01
Vilnius kurs miesto muziejų

Vilniaus miesto taryba pritarė viešosios įstaigos „Vilniaus miesto muziejus“, kuriai bus patikėta kurti...

Laisvalaikis
2020.01.22
Lietuvos žiūrovai pirmenybę teikė ne „Džokeriui“, o Tadui Vidmantui

Lietuvos kino centro (LKC) paskelbti 2019 m. kino teatrų lankomumo duomenys rodo, jog pernai už bilietus...

Laisvalaikis
2020.01.22
Tarptautinių turistų srauto augimas pasaulyje 2019 metais sulėtėjo

Tarptautinių turistų srautas pasaulyje 2019 metais padidėjo 4% ir prieaugis buvo mažiausias nuo 2016 metų,...

Paslaugos
2020.01.21
Vilniaus gimtadieniui – 1.500 apšviestų pastatų

Sausio 24–26 d. vyks Vilniaus šviesų festivalis. Skelbiama, jog užsienio ir Lietuvos menininkų sukurtos 27...

Laisvalaikis
2020.01.21
Planuojantiems vasaros atostogas – naujos skrydžių kryptys iš Lietuvos 1

Žiema – geras metas planuoti šiltojo sezono veiklas. Lietuvos oro uostai šią vasarą kviečia išbandyti naujas...

Paslaugos
2020.01.21
Sveiki įpročiai gali pridėti 10 metų gyvenimo 1

Mokslininkai pateikia vis daugiau įrodymų, jog sveiki įpročiai gali ne šiaip pailginti gyvenimą, bet pridėti...

Laisvalaikis
2020.01.19
Karo drama „1917“ pelnė prodiuserių gildijos pagrindinį apdovanojimą

Holivudo prodiuseriai šeštadienį savo pagrindinį metų prizą skyrė karinei dramai apie Pirmąjį pasaulinį karą...

Laisvalaikis
2020.01.19
Šarm el Šeichas ir Eilatas įveda plastikų ribojimus, Hurgada – atsisako

Vis daugiau Raudonosios jūros kurortų įveda draudimą naudoti plastikinius maišelius ir vienkartinius indus.

Paslaugos
2020.01.19
Verslininkas A. Jankauskas – apie meno rinkos rekordus Premium

Vilniaus paveikslų galerijoje (Didžioji g. 4) eksponuojamas verslininko, kolekcininko Andriaus Jankausko į...

Laisvalaikis
2020.01.19
Neringa pradeda tvarkyti Urbo kalną

Neringoje, Nidos gyvenvietėje, prasidėjo Urbo kalno kraštovaizdžio formavimo ir infrastruktūros darbai. Per 8...

Laisvalaikis
2020.01.18
Oro uostų vilionės – nuo saunos iki šviesos terapijos 

Oro linijų bendrovės, siekdamos išlaikyti esamus ir pritraukti naujų klientų, šiems siūlo įvairiausių...

Laisvalaikis
2020.01.18
„Futbolo pinigų lygą“ pernai laimėjo „Barcelona“

„Barcelona“ futbolo klubas per 2018-2019 m. sezoną gavo 840 mln. Eur pajamų – gerokai daugiau nei bet kuris...

Laisvalaikis
2020.01.18
Streikuotojų blokuotas Luvras vėl atvėrė duris lankytojams

Paryžiaus Luvras – lankomiausias pasaulyje muziejus – šeštadienį vėl atvėrė duris po protesto akcijos, per...

Paslaugos
2020.01.18
VŽ rekomenduoja: 10 renginių savaitgalį

Renginių šį savaitgalį nemažai ir jie įvairūs: nuo pirmąsyk Lietuvoje „Fluxus“ atstovų minimo Meno...

Laisvalaikis
2020.01.17
Japonijoje šįmet žadamas dar ankstyvesnis sakurų žydėjimas

Japonijoje hanami (sakurų žydėjimo stebėjimas) yra sena šventė, į miestų parkus ir atokesnes vietoves...

Laisvalaikis
2020.01.16
Daugiausia „Oskaro“ nominacijų – „Džokeriui“, neatsilieka ir kiti

Los Anžele paskelbtos 92-ųjų Kino akademijos „Oskaro“ apdovanojimų nominacijos. Į daugiausia jų – 11 –...

Laisvalaikis
2020.01.13
Aplink pasaulį per 245 dienas

Kruizų kompanija „Viking“ pretenduoja į naują pasaulio rekordą – savo klientams ji pasiūlė ilgiausiu...

Laisvalaikis
2020.01.12
Sostinės bėgime laisvės gynėjams pagerbti – beveik 9.000 dalyvių

Tradiciniame bėgime Sausio 13-osios laisvės gynėjams pagerbti šeštadienį Vilniuje dalyvavo beveik 9.000...

Laisvalaikis
2020.01.11
VŽ rekomenduoja: renginiai savaitgalį ir Laisvės gynėjų dieną

Pilietiškiausias šio savaitgalio renginys – Laisvės gynėjų diena. O kol koncertų salėse tęsiasi pošventinis...

Laisvalaikis
2020.01.10

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau