VŽ rekomenduoja – 10 savaitgalio renginių

Publikuota: 2019-06-07
Birštone birželio 6–9 d. vyksta XXVII Lietuvos karšto oro balionų čempionatas. Rengėjų nuotr.
Birštone birželio 6–9 d. vyksta XXVII Lietuvos karšto oro balionų čempionatas. Rengėjų nuotr.

Vasarai pradėjus lepinti orais, organizatoriai renginių pažėrė tokių, kurie leis ir kultūringai praleisti savaitgalį, ir pasimėgauti gamta. Įsivažiuoja ir šalies kurortai – Birštonas kviečia į miesto šventę ir atidaro šiltąjį sezoną.

Birželio 7 d. startuoja 12-oji Kauno bienalė.

Iki rugsėjo 29 d. besitęsianti bienalė „Po išvykimo / Prieš atvykstant“, kviečia keliauti po patirčių kupiną vasarą. Joje savo kūrinius demonstruos 26 menininkai iš viso pasaulio. Renginiai ir parodos vyks Kauno geležinkelio stotyje bei jos prieigose (laukiamojoje salėje, specialiai šiai parodai pastatytuose vagonuose ir kt.) ir Kauno paveikslų galerijoje.

Šį savaitgalį, anot organizatorių, vyks neįprastas parodos atidarymas, kuris drieksis nuo Kauno geležinkelio stoties iki Kauno paveikslų galerijos, taip pat bus performansų Kauno geležinkelio stotyje, Kauno paveikslų galerijoje, Kauno menininkų namuose, Vytauto Didžiojo karo muziejuje, bei ekskursijų bienalės maršrutu.

Visą informaciją apie renginius rasite čia.

Birželio 7 d. 19 val. vyksta koncertas „Birželio džiazas“.

Trys skirtingų kartų Lietuvos džiazo atlikėjai – Domas Žeromskis (pianinas), Eugenijus Kanevičius (kontrabosas) ir Augustas Baronas (būgnai), kartu groję įvairiuose kolektyvuose bei projektuose, šį kartą renkasi fortepijoninio džiazo trio formatą. Pasak atlikėjų, tai kelia naujų iššūkių, tačiau tuo pat metu suteikia kur kas daugiau laisvės ir galimybių. Koncerte girdėsite visų trio narių autorinę kūrybą bei žinomų tradicinio, moderniojo džiazo ir gospelo atlikėjų muziką.

Koncertas vyks sostinės Rūdininkų knygyne, dėl itin mažo vietų skaičiaus, būtina registracija: info@rudninkuknygynas.lt arba +37052610266.

Birželio 7-8 d. vyksta festivalis „Big Band Festival Šiauliai 2019“.

Penktadienį muzikinė programa startuoja 18 val. Ant scenos Talkšos ežero pakrantėje lips Kauno bigbendas Nadine Axisa (Malta), Latvijos Radijo bigbendas ir būgnininkų grupė „Buddy Rich Tribute“ (Latvija), Krašto apsaugos savanorių pajėgų bigbendas ir Jurgis Brūzga, Neringa Nekrašiūtė bei akordeonistas Andrius Balachovičius, vakarą savo pasirodymu baigs DJ Iduba & Mantas Ri.

Šeštadienį muzika skambės nuo 16 val. Žiūrovai sulauks Šiaulių „Romuvos“ gimnazijos bigbendo, Šiaulių bigbendo ir vokalo grupės „Framest“ (Latvija), „Cologne Contemporary Jazz Orchestra“ ir Anettes von Eichel, „West Coast Big Band“ ir Orlando Milano (Olandija) bei tų pačių DJ Idubos & Manto Ri pasirodymų.

Birželio 7–9 d. Birštone vyksta tradicinė kurorto šventė.

Šventinį savaitgalį Birštonas skelbia vasaros sezono pradžią ir siūlo daugiau kaip 50 pramoginių, kultūros, sportinių ir edukacinių renginių. Šeštadienį melomanus linksmins muzikinis KTU pučiamųjų grupės „The Brass Bees“ kokteilis, nuobodžiauti neleis ansamblio „Jonis“ koncertas ir Birštono miestų-partnerių pasirodymai – koncertuos ansamblis „Aipra“ (Azerbaidžanas) ir „Joldija“ (Nida).

Vakare Antano Paduviečio bažnyčioje skambės sakralinė muzika, Vasaros estradoje vyks šventinė fiesta kurioje koncertuos Kauno bigbendas su Povilu Meškėla, muzikinis projektas „Back to The Roots“ su Baiba Skurstene ir grupė „Biplan“.

Savaitgalį mieste vyks ir Lietuvos karšto oro balionų čempionatas „Birštono taurė 2019“, kuriame tikimasi sulaukti 35 oro balionų, tai pat pirmasis šiemet Lietuvos vandens motociklų čempionato etapas.

Daugiau informacijos apie šiuos ir kitus šventės metu organizuojamus renginius rasite čia.

Birželio 7-9 d. tęsiasi LGBT bendruomenės renginys „Baltic Pride“.

LGBT bendruomenės renginiai vyksta visą savaitę, juos vainikuoja eitynės Vilniaus Gedimino prospektu „Už lygybę!“. Norintys prisijungti ir palaikyti, šeštadienį nuo 12 val. kviečiami rinktis prie Bernardinų sodo. Eisena Lukiškių aikštės link pajudės 13 val.

Po renginio visi kviečiami į Pylimo g.,  prie džiazo baro „Paviljonas“ – bus galima pabendrauti, pasiklausyti DJ Danielio Mariumos, estų LGBT choro „Vikerlased“ ir kt. atliekamos muzikos.

Visą „Baltic Pride“ renginių programą rasite čia.

Birželio 8 d. 10-18 val. Vilniuje vyksta augalinio maisto šventė „Vegfest LT“.

Trečią kartą organizuojamas didžiausias šalyje augalinio maisto renginys pirmą kartą vyksta PC „Panorama“. Čia dalyvaus daugiau kaip 100 veganiškų bei veganams draugiškų verslų iš Lietuvos ir užsienio. Lankytojai galės paskanauti įvairių užkandžių, karštųjų patiekalų, desertų ir gėrimų, įsigyti ekologiškų gaminių, natūralios kosmetikos, literatūros sveikos gyvensenos ir augalinės mitybos klausimais, virtuvės įrangos, etiškai pagamintų drabužių, avalynės, papuošalų ir aksesuarų, prekių vaikams ir t.t.

Šiemet renginyje pirmą kartą įsikurs ir atskira Sveikatos zona. Taip pat vyks paskaitos, maisto gaminimo pamokos, filmų peržiūros ir kita programa.

Daugiau apie renginį – čia.

Iki birželio 8 d. tęsiasi Klaipėdos pilies džiazo festivalis.

Klaipėdos pilies džiazo festivalis – jauniausia iš seniausių Lietuvos džiazo švenčių. Šiemet 25 kartą vykstančio festivalio koncertai į Kruizinių laivų terminalą kviečia jau nuo ketvirtadienio.

Patys rengėjai programos atradimu ir šių metų simboliu vadina jauną, perspektyvų ir talentingą kompozitorių bei gitaristą Tomą Ibarrą iš Prancūzijos, kuris ant scenos lips šeštadienį, 18 val. 19-metis gitaros virtuozas jau spėjo pagroti su Marcusu Milleriu, Richardu Bona, Didier Lockwoodu, Sylvainu Luca ir kitais. Tą patį vakarą pasirodys ir dar vienas programos „perlas“ – šešių „Grammy“ apdovanojimų laureatas, buvęs legendinės JAV grupės „Earth, Wind & Fire“ narys, gitaristas Al McKay‘us ir jo projektas „Al McKay‘s Earth, Wind & Fire Experience“.

Festivalio programoje – ir edukaciniai projektai, seminarai, renginiai žmonėms su negalia. Visą ją galite peržvelgti čia.

Birželio 8-9 d. vyksta „Vilniaus festivalio 2019“ koncertai.

Šiemet birželio 3-21 d. vykstančio tradicinio festivalio rėmuose nuskambės devyni koncertai. Du iš jų muzikos gerbėjų laukia šį savaitgalį.

Šeštadienį 19 val. Valdovų rūmų Didžiojoje renesansinėje menėje vyksta koncertas „Baroko orkestras „Il Pomo d’Oro“ pristato Edgarą Moreau“. Koncerto solistas – violančelininkas iš Prancūzijos Edgaras Moreau. Programoje – J. A. Hasses, G. B. Platti, F. Durantes, A. Vivaldi, G. P. Telemanno, L Boccherini kūriniai.

Sekmadienį 19 val. Valdovų rūmų Renginių salėje konkcertuos ansamblis „Synaesthesis“ (dirigentas Karolis Variakojis). Klausytojai išgirs P. Boulezo. M. Feldmano, G. Ligeti, B. Kutavičiaus ir A. Schnittkes kūrinių.

Iki liepos 26 d. galerijoje „Vartai“ eksponuojama Indrės Šerpytytės paroda „From.Between.To“.

Pirmą kartą pristatomame tekstilės darbų cikle menininkė pasitelkia Baltijos regionui būdingas apeigines juostas, sluoksniuodama jas ant paveikslų porėmių. Šie iš tradicinių medžiagų sukurti darbai brėžia regiono bendruomenių sankirtas – raštų motyvai iš vienos šalies yra perskaitomi kitoje ir atskleidžia konflikto naratyvo suvienytų tautų sąšauką.

Kūrėja taip pat tiria, kaip šių raštų kartotė arba ritmas gali būti suvokiamas kaip platesnė vizuali kalba, įgalinanti komunikaciją tarp karo paveiktų kultūrų arba kraštų. Lygiai taip pat, kaip kalbinės išraiškos formos sutelkia bendruomenę, vaizdinė medžiaga gali pasitarnauti tarpusavio supratimo procesui.

Kūriniai iš serijos „From.Between.To“ įtraukti į šių metų balandį pasirodžiusį naują didelio masto leidyklos „Phaidon“ leidinį „Vitamin T“.

Iki rugsėjo 1 d. Bernardinų sode veikia vasaros skaitykla.

Į sostinės centre įkurdintą Bernardinų sodą visai vasarai atsikrausto Vilniaus miesto savivaldybės centrinės bibliotekos organizuojama vasaros skaitykla. Joje galima rinktis iš 500 knygų suaugusiems ir vaikams, taip pat – leidinių anglų bei rusų kalbomis. Skaityti siūloma įsitaisius ant sėdmaišių, paplūdimio gultų ar parko suoliukų, o užklupus lietui –  kupolo formos skaityklos namelyje.

Leidyklos darbuotojai ne tik pataria, ką verta perskaityti, bet ir siūlo pramogas visai šeimai – stalo žaidimus, piešimo ir spalvojimo priemones vaikams, garsinius literatūros skaitymus, nemokamą internetą. Skaitykla dirba antradieniais – sekmadieniais nuo 10 iki 20 val.

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
Išrinkti geriausi šių metų pasaulio laikrodžiai

Savaitgalis pažėrė naujienų besidomintiems laikrodžių industrija. Šveicarijoje, Ženevoje, paskelbi laikrodžių...

Laisvalaikis
2019.11.11
Kinas: Vasarą jau beveik išgyvenome, kaip išgyventi toliau?

Marijos Kavtaradzės filmas „Išgyventi vasarą“ skambiai pristatomas kaip įvairių tarptautinių kino festivalių...

Verslo klasė
2019.11.10
Kelionių atradimai: Kjodža – žvejų miestas šalia Venecijos Premium

Ilgo savaitgalio kelionių maršrutus dažnai diktuoja tiesioginių skrydžių kryptys. Patogu, taupai laiką,...

Laisvalaikis
2019.11.10
Pokalbis be alaus su A. Kaušpėdu 1

„Rašydamas dainų tekstus jaučiuosi tarsi matematikas, ieškantis teisingos formulės, o prozoje viskas kitaip –...

Laisvalaikis
2019.11.09
VŽ rekomenduoja: 10 renginių savaitgaliui

Vilniuje jau prasidėjęs, o ateinančią savaitę ir kituose didžiuosiuose šalies miestuose startuosiantis kino...

Laisvalaikis
2019.11.08
Ką ir kodėl žiūrėti šių metų „Scanoramoje“

Kino festivaliai iš elitinės institucijos į paralelinį kino teatrams filmų sklaidos kanalą mutavo jau prieš...

Laisvalaikis
2019.11.07
Tyrimas: pabėgti nuo ankstyvos mirties padės bėgimas 2

Naujo mokslinio tyrimo duomenimis, bet koks bėgiojimas – greičiau ar lėtai, trumpomis ar ilgomis...

Laisvalaikis
2019.11.07
HBO kurs serialą apie „Sostų karų“ priešistorę

„Sostų karus“, vienu sėkmingiausiu televizijos istorijoje vadinamą serialą, kūrusi HBO nenori prarasti savo...

Laisvalaikis
2019.11.04
Naujų knygų lentynoje – pikčiausias visuomenės priešas ir tikros istorijos

Šįkart naujų knygų lentynoje – tikros ar beveik tikros istorijos. Net ir tos, kurios „beveik tikros“,...

Laisvalaikis
2019.11.03
Plaukikas D. Rapšys Kazanėje pelnė dar vieną aukso medalį

Plaukikas Danas Rapšys FINA Pasaulio plaukimo taurės etape Kazanėje, Rusijoje, iškovojo dar vieną aukso...

Laisvalaikis
2019.11.03
Dar kartą apie Heloviną, Visus šventuosius ir Vėlines

Dvi pirmosios lapkričio dienos – Visų šventųjų ir Vėlinės – ilgainiui susiniveliavo ir tapo mirusiųjų...

Laisvalaikis
2019.10.31
VŽ rekomenduoja: ilgojo savaitgalio renginiai

Šį savaitgalį maišosi linksmybės ir rimtis. Pagrindiniai renginiai, matyt, vyks kapuose deginant žvakutes,...

Laisvalaikis
2019.10.31
Kino klasika: kaip nenustoti jaudintis dėl Daktaro Streindžlavo meilės atominei bombai

„Skalvijos“ kino centre Vilniuje rengiamuose kino klasikos vakaruose lapkričio 3 ir 24 d. bus parodytas retai...

Laisvalaikis
2019.10.30
„Scanorama“ dėlioja programos akcentus

Kitą savaitę, lapkričio 7 d., Vilniuje prasideda didžiausias rudens kino festivalis „Scanorama“. Nuo...

Laisvalaikis
2019.10.30
Kinai užsienio kelionėms per pusmetį išleido 127,5 mlrd. USD

Kinų turistų išlaidos užsienio kelionėms 2019 m. pirmąjį pusmetį siekė 127,5 mlrd. USD (111,55 mlrd. Eur) –...

Paslaugos
2019.10.27
Tyrimas: kada bėgioti sveikiausia 1

Bėgioti – pigiausias ir maloniausias būdas mesti svorį. Tam nebūtinas sporto klubas, dietos ar maisto...

Laisvalaikis
2019.10.27
L. da Vinci paroda Paryžiaus Luvre: be „Salvator Mundi“, bet su skaitmenine „Mona Lisa“ 

Šią savaitę Paryžiaus Luvre atidaryta svarbiausiu metų meno renginiu vadinama Leonardo da Vinci paroda,...

Laisvalaikis
2019.10.27
Turizmas: Antalija muša rekordus

Turkijos Antalijos provincijos kurortuose nuo š.m. sausio 1 dienos iki spalio 15 dienos ilsėjosi daugiau nei...

Paslaugos
2019.10.26
Rytoj, paskutinį mėnesio sekmadienį, – į muziejų nemokamai 1

Rytoj, spalio 27 d., didžioji dalis valstybinių muziejų lankytojus kviečia nemokamai apžiūrėti nuolatines...

Laisvalaikis
2019.10.26
J. Valančiūno paramos fondas pratęsė bendradarbiavimą su „Olybet“

Vienas pajėgiausių Lietuvos krepšininkų Jonas Valančiūnas ir toliau bendradarbiaus su „Olybet“. Krepšininkas...

Rinkodara
2019.10.26

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau