Su gražia striuke lengviau čiuožti nebus

Publikuota: 2016-11-13
„Verslo žinios“

Norime ar nenorime, žiema vis tiek ateis. VŽ kalbina Darių Mikelionį, Einarą Paulauską, Joną Kriščiūną ir aiškinasi, ką verslininkai pasiūlys žiemos sporto gerbėjams 2016–2017 metų slidinėjimo sezonui.

Jonas Kriščiūnas, UAB „Boardsports“ įkūrėjas, daugiau nei 10 m. verčiasi sporto įrangos ir aprangos prekyba. Jis pats snieglentę išbandė vaikystėje, ir nuo tada greitis, rizika ir sniegas jam tapo reikšminga gyvenimo dalimi: „Esu vienas iš snieglenčių sporto pradininkų Lietuvoje, ir man svarbu, kad šio sporto kultūra nesiliautų augti.“

Darius Mikelionis, prieš 20 m. kartu su broliu Arniu atidaręs burlenčių parduotuvę „X pro“, netrukus susižavėjo ir žiemos sportu – keliavo į kalnus, mokėsi slidinėjimo technikos, galiausiai taip „įklimpo“, jog nusprendė prie parduodamų prekių asortimento pridėti ir snieglentes. Tą ir padarė.

Einaras Paulauskas, UAB „Prosport.lt“ parduotuvių tinklo direktoriaus pavaduotojas ir vienintelis slidininkas šioje vyrų kompanijoje, pirmąsyk nuo kalno nučiuožė penkerių. Per pastarąjį dešimtmetį, p. Einaro žodžiais, jis aprengė, apavė ir į kalnus išlydėjo šimtus žmonių.

VŽ „Savaitgalio“ pašnekovai įsitikinę, kad jų darbo esmė – užtikrinti, kad žmonės, nuvykę į slidinėjimo kurortus, patirtų kuo daugiau gerų emocijų. Kaip jausitės kalnuose, priklausys ne vien nuo įgūdžių, bet ir nuo inventoriaus: šalmo, akinių, batų, tinkamai parinktų slidžių ar snieglentės.

Populiarėja hibridai

„Hibridų pasiūla sulig kiekvienais metais auga“, – sako p. Darius, „X pro“ vadovas. Antai amerikiečių gamintojas „Mervin“, pristatęs naujausius „Lib tech“ ir GNU snieglenčių modelius, klientus vilioja į visumą sujungęs dvi technologijas: „Banana tech rocker“ ir „Magne traction“.

Jei paprasčiau, tai pagal „Banana tech rocker“ technologiją pagamintos lentos yra išlenktos priešingai nei tradicinės, t. y. abu lentos galai pakelti į viršų, o su slydimo paviršiumi liečiasi tik lentos vidurys. Anot p. Dariaus, tokia forma turėjo vieną minusą – lentos briaunos sukibimas su paviršiumi ant kieto sniego ar apledėjusioje trasoje buvo nepakankamas, tad „Mervin“ sukūrė ir patentavo „Magne traction“ arba banguotą lentos briauną, kuri su paviršiumi liečiasi 7 taškais. Pasak pašnekovo, ši technologija garantuoja puikų sukibimą su bet kokiu paviršiumi.

Ponas Darius, vardindamas dvigubos technologijos snieglenčių privalumus, lenkia pirštus: „Su jomis paprasta pradėti mokytis čiuožti, laisvai jausitės šokinėdami ant tramplynų, dideliu greičiu lėkdami nuo kalno ar papuolę į purų sniegą.“ Išties, priduria verslininkas, snieglentės modelį pagal savo čiuožimo stilių ir poreikius renkasi pats klientas.

Pradinukui ir pažengusiam

Iš gausaus „Boardsport“ prekių asortimento p. Jonas išskiria du modelius. Vienas – „Nitro“ kompanijos 2017-ųjų serijos snieglentė „The Stance“. Ji nebrangi ir idealiai tinka pradedantiesiems. Anot p. Jono, šiek tiek lenkti lentos priekis ir galas garantuoja, kad padarę menką klaidelę iškart negriūsite, o tai suteikia pasitikėjimo, leidžiančio greičiau progresuoti trasoje.

Pažengusiems verslininkas siūlo atkreipti dėmesį į „Rome SDS“ gamintojo lentą „Powder Division ST“, ji sukurta puriam sniegui, yra platesnė ir trumpesnė, o „Powder S 3D“ technologija, t. y. specialus snieglentės išlenkimas, suteikia lengvumo lentos priekyje ir daugiau galios lentos gale, tai leis greitai ir manevringai leistis nuo kalno.

Trys technologijos

Yra snieglentė, reikia apkaustų. Ponas Darius ateinančiai žiemai rekomenduoja naujuosius „Flow“, kurie gaminami pasitelkus 3 naujus technologinius sprendimus.

„Reclin hiback“ – atlenkiama galinė apkausto dalis. Apkaustas užsegamas ir atsegamas vienu judesiu, t. y. atlenkiant arba užlenkiant galinę jo dalį, viskas trunka keletą sekundžių.

Antroji „Active strap technology“ veikia taip: atlenkiant galinę apkausto dalį kartu automatiškai pakyla apkausto dalis, laikanti viršutinę bato dalį. Taip padidėja tarpas, per kurį batas įstatomas į apkaustą, todėl gerokai lengviau tai padaryti. Galiausiai, „Rockered baseplate“, t. y. išlenkta apkausto bazė (pagrindas, kuriuo apkaustas tvirtinamas prie snieglentės), leidžianti sportininko energiją „perduoti“ snieglentei. Pakelti bazės kraštai darant posūkį leidžia snieglentei linkti per išilginę ašį, o tai, p. Dariaus aiškinimu, garantuoja komfortišką ir kontroliuojamą čiuožimą.

Be didelių pastangų

Kasmet tobulinami ne tik apkaustai, bet ir batai, pavyzdžiui, 2017 m. „Thirty Two“ kompanijos „86 FT“ modelis su „Fast Track“ varstymo sistema, padedančia greitai apsiauti ir nusiauti batus.

„Jie neatsilaisvins, neslys nuo kojos, todėl čiuožiant neteks sustoti ir kaskart užveržti juos iš naujo“, – aiškina „Boardsport“ vadovas.

Einaras Paulauskas iš UAB „Prosport.lt“ priduria, jog vietoje netrypčioja ir slidinėjimo įrangos gamintojai. Antai gamintojas „Atomic“ praplėtė „Hawx“ slidinėjimų batų seriją ir įnešė naujų vėjų, sukurdama 3 skirtingus modelius: ypač lengvus ir skirtus siaurai pėdai „Ultra“, plačiapėdžių slidininkų džiaugsmui – „Magna“ ir ypač funkcionalius „Prime“.

Esmė – funkcionalumas

Vykstantiems į kalnus neprošal pagalvoti apie šiltą, judesių nevaržančią, neperšlampančią aprangą.

Iš prekių ženklų „Rome SDS“, „Aiblaster“ ar „Celtik“ p. Kriščiūnas išskiria „Nitro L1“ kolekciją – tai viršutiniai slidinėjimo drabužiai, kurie nuo dėvimų gatvėje skiriasi tik tuo, kad turi aukštus techninius audinių parametrus, yra neperšlampami ir neperpučiami.

Pašnekovas atkreipia dėmesį ir į „Rome SDS“ prekių ženklo bliuzoną „Mt after burner zip-up“. Jame integruotos 2 įkraunamos plokštelės šildo jį dėvinčio žmogaus nugarą ir krūtinę 6–7 val., o rinktis galima iš 3 šildymo lygių.

„X pro“ direktorius pamini ir „Ripcurl“ „37,5“ slidinėjimo aprangą, kuri įdomi tuo, kad audinys, iš kurio ji pagaminta, pasižymi savybe garinti drėgmę priklausomai nuo dėvinčiojo kūno temperatūros, t. y. kuo judėjimas intensyvesnis, tuo daugiau drėgmės išgarina audinys ir priešingai.

Anot jo, ypač jautriems šalčiui tiks „Air blaster“ kompanijos vientisi termodrabužiai su merinosų vilna. Vilkint juos liks pasirūpinti tik kojinėmis, nes drabužiai apsaugo nuo galvos iki kulkšnių.

Slidininkams, deja, ne slidininkėms, „Prosport“ pristato „S-lab alp baffled down“ dviejų sluoksnių striukę, dygsniuotą su 800 indekso pūkų užpildu. Tai šilčiausia kada nors „Salomon“ pagaminta striukė. Su ja drąsiai galima keliauti į atšiaurius, aukštus kalnus.

Kol vieni pristato šilčiausią striukę, antri kalba apie šilčiausias pirštines. Amžinai šąlantiems „Boardsport“ vadovas rekomenduoja žaismingas „Celtek“ gamintojų „Gore-tex“ serijos pirštines.

Maži, bet svarbūs

Kaip medžiotojas, gailintis pinigų atostogoms pajūryje, bet ne žiūronams, taip ir slidininkas ar snieglentininkas, užuot kasdien pietavęs kavinėje, geriau nusiperka kalnuose praversiantį daiktą. O tokių yra daug. Anot p. Einaro, kad ir tokia smulkmė, kaip anatominiai vidpadžiai. Sunku pasakyti neišbandžius, bet austrų gamintojai žada, kad su tokiais vidpadžiais galima slidinėti ištisą dieną nebijant sąnarių bei kaklo skausmų. Beje, kiekvienam klientui jie gaminami individualiai.

Kita maža smulkmė – sportinis GPS laikrodis. „Prosport“ atstovas pristato „Suunto“ „AMBIT3 Peak HR“. Bent pasidomėti, kas tai per daiktas, rodos, verta. Kaip ir apie naują „Atomic“ slidinėjimo šalmą „Automatic“, pasižymintį triguba apsauga ir momentiniu prisiderinimu prie galvos formos.

O „Boardsport“ vadovas primena apie naujus „Electric“ gamintojų slidinėjimo akinius „Electrolite“. Sverti nesvėrėme, bet teigiama, jog jie lengviausi rinkoje.

Nekelti klausimų

Slidinėjimo prekių pasiūla beprotiškai didelė. Vienas perka striukę už 1.200 Eur, nes... ji graži. Kitas už tą pačią sumą įsigyja visą reikalingą įrangą ir dar savaitę praleidžia slidinėjimo kurorte. Tai tik požiūrio ir finansinių galimybių klausimas. Svarbiausia yra jaustis gerai.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Lietuvos ledo ritulio rinktinė nušlavė Kroatiją

Lietuvos ledo ritulio rinktinė įspūdingai startavo pasaulio čempionato IB divizione. Lietuviai 3:0 nugalėjo...

Laisvalaikis
2018.04.22
Copperfieldui teisme teko atskleisti vieno triuko paslaptį 1

Garsusis amerikiečių iliuzionistas Davidas Copperfieldas buvo priverstas atskleisti vieno triuko paslaptį,...

Laisvalaikis
2018.04.22
VŽ rekomenduoja: naujos knygos

Naujų knygų lentynoje – trys su maistu susijusios knygos ir vieno iškiliausių Izraelio rašytojų romanas.

Laisvalaikis
2018.04.22
Ledo ritulininkai čempionatą pradeda su didžiausiais lūkesčiais

Lietuvos ledo ritulio rinktinė pradės kovas pasaulio čempionate. Kaip niekada stiprią komandą surinkę ledo...

Laisvalaikis
2018.04.22
Kaip nusikaltėlių rajonas virto menininkų meka 1

Majamio (JAV) Vinvudo rajonas pastaraisiais metais vadinamas instagramerių ir menininkų meka. Čia, tarp kelių...

Laisvalaikis
2018.04.21
Dopingo istoriją Armstrongas užbaigė už 5 mln. JAV dolerių

Dėl dopingo vartojimo visam gyvenimui diskvalifikuotas buvęs dviratininkas Lance‘as Armstrongas sutiko JAV...

Laisvalaikis
2018.04.21
Lietuvoje prasideda pavasarinė aplinkos tvarkymo akcija „Darom“ 1

Šeštadienį visoje Lietuvoje vyks tradicinė akcija „Darom“, kaip ir kasmet kviečianti kiekvieną prisijungti...

Laisvalaikis
2018.04.21
Prasidėjo festivalis „Kaunas jazz”

Festivalis „Kaunas Jazz 2018“ šiemet prasidėjo netradicinėje erdvėje – Kauno autobusų stotyje. Iki balandžio...

Laisvalaikis
2018.04.20
VŽ rekomenduoja: ką veikti savaitgalį

Šylant orams, lauko ir uždarų erdvių renginiai įgijo pusiausvyrą: visur bus visko. Vien du rimti festivaliai...

Laisvalaikis
2018.04.20
Orientacinis arba (ne)grybavimas dideliu greičiu Premium

Prieš metus „S-sporte“ nusipirkau „Asics FujiRunnegade“ batus, nes tiesiog bėgti tapo nuobodu.

Verslo klasė
2018.04.18
Birštono „Vytautas mineral SPA“ siūlo atsiskaityti bitkoinais

Prašmatniausias Birštono sveikatingumo ir poilsio kompleksas „Vytautas mineral SPA“ paskelbė savo klientams...

Laisvalaikis
2018.04.18
Dolce ir Gabbana: mūsų mados namai mirs kartu su mumis

Italų mados kūrėjai Domenico Dolce ir Stefano Gabbana atmetė ne vieną pasiūlymą parduoti savo prekės ženklą...

Laisvalaikis
2018.04.17
„CEBIT 2018“: kokius skaitmeninius sprendimus pasitelkiam šiandien ir kokius – rytoj? Rėmėjo turinys

Birželio 11–15 d. Hanoveryje vyksiantis kasmetinis skaitmeninių technologijų entuziastus iš viso pasaulio...

Technologijos
2018.04.16
Įžymybių viešbučio durys išgraibstytos aukcione

Durys nuo viešbučio kambario, kuriame gyveno muzikantas, Nobelio premijos laureatas Bobas Dylanas, aukcione...

Laisvalaikis
2018.04.16
Amerikietiškos grožybės: nuo Čikagos iki Vankuverio

2015-ųjų rugpjūtį lietuviškojo „Harley Owners Group“ (H.O.G.) klubo, vienijančio legendiniais vadinamų JAV...

Laisvalaikis
2018.04.15
Pusės milijono vertės mamutas – lankytojams nemokamai

Į sostinę atkeliavo unikalus eksponatas – mamuto griaučiai. Tai – pirmas kartas, kai Lietuvoje bus galima...

Laisvalaikis
2018.04.14
Kauno panoramai apžvelgti – atnaujinta Aleksoto aikštelė 3

Kaune pradėta Aleksoto apžvalgos aikštelės rekonstrukcija. Aikštelėje bus atnaujinta grindinio danga,...

Laisvalaikis
2018.04.14
Klaipėdoje buriasi vaizdo žaidimų industrijos profesionalai

Šį savaitgalį, iki balandžio 15 d. vakaro, Klaipėdos kultūros fabrike vyksta 4-asis tarptautinis BLON...

Laisvalaikis
2018.04.13
VŽ rekomenduoja: ką veikti savaitgalį

Lėkti laukais, nes, žada sinoptikai, bus šilta. Mėgstantiems kaupti įspūdžius ir žinias, miestų Turizmo...

Laisvalaikis
2018.04.13

Verslo žinių pasiūlymai

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau