Su gražia striuke lengviau čiuožti nebus

Publikuota: 2016-11-13
„Verslo žinios“

Norime ar nenorime, žiema vis tiek ateis. VŽ kalbina Darių Mikelionį, Einarą Paulauską, Joną Kriščiūną ir aiškinasi, ką verslininkai pasiūlys žiemos sporto gerbėjams 2016–2017 metų slidinėjimo sezonui.

Jonas Kriščiūnas, UAB „Boardsports“ įkūrėjas, daugiau nei 10 m. verčiasi sporto įrangos ir aprangos prekyba. Jis pats snieglentę išbandė vaikystėje, ir nuo tada greitis, rizika ir sniegas jam tapo reikšminga gyvenimo dalimi: „Esu vienas iš snieglenčių sporto pradininkų Lietuvoje, ir man svarbu, kad šio sporto kultūra nesiliautų augti.“

Darius Mikelionis, prieš 20 m. kartu su broliu Arniu atidaręs burlenčių parduotuvę „X pro“, netrukus susižavėjo ir žiemos sportu – keliavo į kalnus, mokėsi slidinėjimo technikos, galiausiai taip „įklimpo“, jog nusprendė prie parduodamų prekių asortimento pridėti ir snieglentes. Tą ir padarė.

Einaras Paulauskas, UAB „Prosport.lt“ parduotuvių tinklo direktoriaus pavaduotojas ir vienintelis slidininkas šioje vyrų kompanijoje, pirmąsyk nuo kalno nučiuožė penkerių. Per pastarąjį dešimtmetį, p. Einaro žodžiais, jis aprengė, apavė ir į kalnus išlydėjo šimtus žmonių.

VŽ „Savaitgalio“ pašnekovai įsitikinę, kad jų darbo esmė – užtikrinti, kad žmonės, nuvykę į slidinėjimo kurortus, patirtų kuo daugiau gerų emocijų. Kaip jausitės kalnuose, priklausys ne vien nuo įgūdžių, bet ir nuo inventoriaus: šalmo, akinių, batų, tinkamai parinktų slidžių ar snieglentės.

Populiarėja hibridai

„Hibridų pasiūla sulig kiekvienais metais auga“, – sako p. Darius, „X pro“ vadovas. Antai amerikiečių gamintojas „Mervin“, pristatęs naujausius „Lib tech“ ir GNU snieglenčių modelius, klientus vilioja į visumą sujungęs dvi technologijas: „Banana tech rocker“ ir „Magne traction“.

Jei paprasčiau, tai pagal „Banana tech rocker“ technologiją pagamintos lentos yra išlenktos priešingai nei tradicinės, t. y. abu lentos galai pakelti į viršų, o su slydimo paviršiumi liečiasi tik lentos vidurys. Anot p. Dariaus, tokia forma turėjo vieną minusą – lentos briaunos sukibimas su paviršiumi ant kieto sniego ar apledėjusioje trasoje buvo nepakankamas, tad „Mervin“ sukūrė ir patentavo „Magne traction“ arba banguotą lentos briauną, kuri su paviršiumi liečiasi 7 taškais. Pasak pašnekovo, ši technologija garantuoja puikų sukibimą su bet kokiu paviršiumi.

Ponas Darius, vardindamas dvigubos technologijos snieglenčių privalumus, lenkia pirštus: „Su jomis paprasta pradėti mokytis čiuožti, laisvai jausitės šokinėdami ant tramplynų, dideliu greičiu lėkdami nuo kalno ar papuolę į purų sniegą.“ Išties, priduria verslininkas, snieglentės modelį pagal savo čiuožimo stilių ir poreikius renkasi pats klientas.

Pradinukui ir pažengusiam

Iš gausaus „Boardsport“ prekių asortimento p. Jonas išskiria du modelius. Vienas – „Nitro“ kompanijos 2017-ųjų serijos snieglentė „The Stance“. Ji nebrangi ir idealiai tinka pradedantiesiems. Anot p. Jono, šiek tiek lenkti lentos priekis ir galas garantuoja, kad padarę menką klaidelę iškart negriūsite, o tai suteikia pasitikėjimo, leidžiančio greičiau progresuoti trasoje.

Pažengusiems verslininkas siūlo atkreipti dėmesį į „Rome SDS“ gamintojo lentą „Powder Division ST“, ji sukurta puriam sniegui, yra platesnė ir trumpesnė, o „Powder S 3D“ technologija, t. y. specialus snieglentės išlenkimas, suteikia lengvumo lentos priekyje ir daugiau galios lentos gale, tai leis greitai ir manevringai leistis nuo kalno.

Trys technologijos

Yra snieglentė, reikia apkaustų. Ponas Darius ateinančiai žiemai rekomenduoja naujuosius „Flow“, kurie gaminami pasitelkus 3 naujus technologinius sprendimus.

„Reclin hiback“ – atlenkiama galinė apkausto dalis. Apkaustas užsegamas ir atsegamas vienu judesiu, t. y. atlenkiant arba užlenkiant galinę jo dalį, viskas trunka keletą sekundžių.

Antroji „Active strap technology“ veikia taip: atlenkiant galinę apkausto dalį kartu automatiškai pakyla apkausto dalis, laikanti viršutinę bato dalį. Taip padidėja tarpas, per kurį batas įstatomas į apkaustą, todėl gerokai lengviau tai padaryti. Galiausiai, „Rockered baseplate“, t. y. išlenkta apkausto bazė (pagrindas, kuriuo apkaustas tvirtinamas prie snieglentės), leidžianti sportininko energiją „perduoti“ snieglentei. Pakelti bazės kraštai darant posūkį leidžia snieglentei linkti per išilginę ašį, o tai, p. Dariaus aiškinimu, garantuoja komfortišką ir kontroliuojamą čiuožimą.

Be didelių pastangų

Kasmet tobulinami ne tik apkaustai, bet ir batai, pavyzdžiui, 2017 m. „Thirty Two“ kompanijos „86 FT“ modelis su „Fast Track“ varstymo sistema, padedančia greitai apsiauti ir nusiauti batus.

„Jie neatsilaisvins, neslys nuo kojos, todėl čiuožiant neteks sustoti ir kaskart užveržti juos iš naujo“, – aiškina „Boardsport“ vadovas.

Einaras Paulauskas iš UAB „Prosport.lt“ priduria, jog vietoje netrypčioja ir slidinėjimo įrangos gamintojai. Antai gamintojas „Atomic“ praplėtė „Hawx“ slidinėjimų batų seriją ir įnešė naujų vėjų, sukurdama 3 skirtingus modelius: ypač lengvus ir skirtus siaurai pėdai „Ultra“, plačiapėdžių slidininkų džiaugsmui – „Magna“ ir ypač funkcionalius „Prime“.

Esmė – funkcionalumas

Vykstantiems į kalnus neprošal pagalvoti apie šiltą, judesių nevaržančią, neperšlampančią aprangą.

Iš prekių ženklų „Rome SDS“, „Aiblaster“ ar „Celtik“ p. Kriščiūnas išskiria „Nitro L1“ kolekciją – tai viršutiniai slidinėjimo drabužiai, kurie nuo dėvimų gatvėje skiriasi tik tuo, kad turi aukštus techninius audinių parametrus, yra neperšlampami ir neperpučiami.

Pašnekovas atkreipia dėmesį ir į „Rome SDS“ prekių ženklo bliuzoną „Mt after burner zip-up“. Jame integruotos 2 įkraunamos plokštelės šildo jį dėvinčio žmogaus nugarą ir krūtinę 6–7 val., o rinktis galima iš 3 šildymo lygių.

„X pro“ direktorius pamini ir „Ripcurl“ „37,5“ slidinėjimo aprangą, kuri įdomi tuo, kad audinys, iš kurio ji pagaminta, pasižymi savybe garinti drėgmę priklausomai nuo dėvinčiojo kūno temperatūros, t. y. kuo judėjimas intensyvesnis, tuo daugiau drėgmės išgarina audinys ir priešingai.

Anot jo, ypač jautriems šalčiui tiks „Air blaster“ kompanijos vientisi termodrabužiai su merinosų vilna. Vilkint juos liks pasirūpinti tik kojinėmis, nes drabužiai apsaugo nuo galvos iki kulkšnių.

Slidininkams, deja, ne slidininkėms, „Prosport“ pristato „S-lab alp baffled down“ dviejų sluoksnių striukę, dygsniuotą su 800 indekso pūkų užpildu. Tai šilčiausia kada nors „Salomon“ pagaminta striukė. Su ja drąsiai galima keliauti į atšiaurius, aukštus kalnus.

Kol vieni pristato šilčiausią striukę, antri kalba apie šilčiausias pirštines. Amžinai šąlantiems „Boardsport“ vadovas rekomenduoja žaismingas „Celtek“ gamintojų „Gore-tex“ serijos pirštines.

Maži, bet svarbūs

Kaip medžiotojas, gailintis pinigų atostogoms pajūryje, bet ne žiūronams, taip ir slidininkas ar snieglentininkas, užuot kasdien pietavęs kavinėje, geriau nusiperka kalnuose praversiantį daiktą. O tokių yra daug. Anot p. Einaro, kad ir tokia smulkmė, kaip anatominiai vidpadžiai. Sunku pasakyti neišbandžius, bet austrų gamintojai žada, kad su tokiais vidpadžiais galima slidinėti ištisą dieną nebijant sąnarių bei kaklo skausmų. Beje, kiekvienam klientui jie gaminami individualiai.

Kita maža smulkmė – sportinis GPS laikrodis. „Prosport“ atstovas pristato „Suunto“ „AMBIT3 Peak HR“. Bent pasidomėti, kas tai per daiktas, rodos, verta. Kaip ir apie naują „Atomic“ slidinėjimo šalmą „Automatic“, pasižymintį triguba apsauga ir momentiniu prisiderinimu prie galvos formos.

O „Boardsport“ vadovas primena apie naujus „Electric“ gamintojų slidinėjimo akinius „Electrolite“. Sverti nesvėrėme, bet teigiama, jog jie lengviausi rinkoje.

Nekelti klausimų

Slidinėjimo prekių pasiūla beprotiškai didelė. Vienas perka striukę už 1.200 Eur, nes... ji graži. Kitas už tą pačią sumą įsigyja visą reikalingą įrangą ir dar savaitę praleidžia slidinėjimo kurorte. Tai tik požiūrio ir finansinių galimybių klausimas. Svarbiausia yra jaustis gerai.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
„Osasis“ gali atsikurti: broliai Gallagheriai bando taikytis 2

Vienos sėkmingiausių visų laikų roko muzikos grupių „Oasis“ gerbėjams nušvito viltis, kad šis kolektyvas gali...

Laisvalaikis
12:54
Futbolo sirgaliai per čempionatą Rusijoje išleido apie 1,5 mlrd. USD 1

Pasaulio futbolo čempionato metu Rusijoje apsilankę sirgaliai šioje šalyje išleido apie 1,5 mlrd. USD,...

Laisvalaikis
08:59
Alpinistai vieną Tian Šanio kalną sieks pavadinti Vydūno vardu

Lietuvių alpinistai bandys oficialiai registruoti lietuviškus viršukalnių pavadinimus Tian Šanio kalnyne,...

Laisvalaikis
2018.07.20
VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Vasarai perkopus į antrąją pusę vis daugiau įdomiausių renginių vyksta pajūryje. Tačiau liūdėti šį savaitgalį...

Laisvalaikis
2018.07.20
34 lietuviškiems filmams - 0,8 mln. Eur finansavimas

Baigėsi Lietuvos kino centro skelbtas 2018 m. II ketvirčio valstybinio finansavimo konkursas. Kino centro...

Laisvalaikis
2018.07.19
Geriausių aviakompanijų sąraše dominuoja Azijos bendrovės

Aviacijos „Oskarais“ vadinamuose kasmetiniuose geriausių oro linijų rinkimuose aukščiausias pozicijas pelnė...

Laisvalaikis
2018.07.19
Poilsiautojų saugumu pajūryje rūpinsis ir pasieniečiai

Pajūryje dirbantiems gelbėtojams rūpintis poilsiautojų saugumu padės ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos...

Laisvalaikis
2018.07.19
„Barcelonos“ klubas gavo rekordines pajamas, artėja prie milijardo

Ispanijos futbolo klubas „Barcelona“ praėjusiais metais gavo daugiausiai pajamų per visą klubo istoriją.

Laisvalaikis
2018.07.19
Prezidentei įteiktas garbingiausias skautų apdovanojimas 2

Tautinėje skautų stovykloje „Laužų karta“ apsilankiusiai prezidentei Daliai Grybauskaitei buvo įteiktas...

Laisvalaikis
2018.07.19
Buvęs „Real“ prezidentas nusivylė Cristiano Ronaldo pardavimu 4

Cristiano Ronaldo į Madrido „Real“ atvedęs buvęs šio klubo prezidentas Ramonas Calderonas futbolininko...

Laisvalaikis
2018.07.18
Kvapniausias VDU Botanikos sodo augalas – rožė „Lady Emma Hamilton“

Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sode kasmet rengiamoje šventėje „Kvapų naktis“ lankytojai tradiciškai...

Laisvalaikis
2018.07.18
Į tūkstantinę stovyklą susirinkę skautai už 100 metų dėkoja išeivijos lietuviams

„Dievui, tėvynei, artimui“, – tai žodžiai, visą šią savaitę bene dažniausiai skambantys Rumšiškėse. Čia...

Laisvalaikis
2018.07.18
Daugiausiai uždirbusiu aktoriumi Clooney tapo pardavęs tekilos kompaniją 1

George‘as Clooney tapo per metus daugiausiai uždirbusiu aktoriumi. Tiesa, šimtus milijonų jis gavo ne už...

Laisvalaikis
2018.07.17
Vilnius už milijoną atnaujino Vingio parko apšvietimą

Vilniaus savivaldybė atnaujino Vingio parko apšvietimą. Per keletą metų trukusį projektą iš viso buvo...

Laisvalaikis
2018.07.17
Anglijos rinktinės trenerio garbei laikinai pervadinta metro stotelė

Viena Londono metro stotelių dviem dienoms buvo pervadinta Anglijos futbolo rinktinės trenerio Garetho...

Laisvalaikis
2018.07.16
Futbolo čempionato komandoms išdalintos rekordinės premijos

Pasaulio futbolo čempionatas FIFA atnešė rekordines pajamas, kuriomis ji su pirmenybėse dalyvavusiomis...

Laisvalaikis
2018.07.16
Po įvarčių fiestos pasaulio čempionato finale triumfavo prancūzai 9

Pasaulio futbolo čempionato finalas žaidimo gerbėjams visame pasaulyje padovanojo nepaprastai rezultatyvias...

Laisvalaikis
2018.07.15
Knyga atostogoms: „Neregimieji“

Nickas Barley, 2017-ųjų „Man Booker International Prize“ sprendžiamosios komisijos pirmininkas, skelbdamas...

Laisvalaikis
2018.07.15
Belgai įveikė anglus ir pasiekė istorinį rezultatą

Mažajame Pasaulio futbolo čempionato finale – kovoje dėl trečiosios vietos – Belgijos rinktinė rezultatu 2:0...

Laisvalaikis
2018.07.14
Rungtynės dėl 3 vietos: laiko švaistymas ar futbolo šventė?

Pasaulio futbolo čempionato pusfinalyje pralaimėjusios komandos dažniausiai nori pamiršti šią nesėkmę ir...

Laisvalaikis
2018.07.14

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau