Su gražia striuke lengviau čiuožti nebus

Publikuota: 2016-11-13
„Verslo žinios“

Norime ar nenorime, žiema vis tiek ateis. VŽ kalbina Darių Mikelionį, Einarą Paulauską, Joną Kriščiūną ir aiškinasi, ką verslininkai pasiūlys žiemos sporto gerbėjams 2016–2017 metų slidinėjimo sezonui.

Jonas Kriščiūnas, UAB „Boardsports“ įkūrėjas, daugiau nei 10 m. verčiasi sporto įrangos ir aprangos prekyba. Jis pats snieglentę išbandė vaikystėje, ir nuo tada greitis, rizika ir sniegas jam tapo reikšminga gyvenimo dalimi: „Esu vienas iš snieglenčių sporto pradininkų Lietuvoje, ir man svarbu, kad šio sporto kultūra nesiliautų augti.“

Darius Mikelionis, prieš 20 m. kartu su broliu Arniu atidaręs burlenčių parduotuvę „X pro“, netrukus susižavėjo ir žiemos sportu – keliavo į kalnus, mokėsi slidinėjimo technikos, galiausiai taip „įklimpo“, jog nusprendė prie parduodamų prekių asortimento pridėti ir snieglentes. Tą ir padarė.

Einaras Paulauskas, UAB „Prosport.lt“ parduotuvių tinklo direktoriaus pavaduotojas ir vienintelis slidininkas šioje vyrų kompanijoje, pirmąsyk nuo kalno nučiuožė penkerių. Per pastarąjį dešimtmetį, p. Einaro žodžiais, jis aprengė, apavė ir į kalnus išlydėjo šimtus žmonių.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

VŽ „Savaitgalio“ pašnekovai įsitikinę, kad jų darbo esmė – užtikrinti, kad žmonės, nuvykę į slidinėjimo kurortus, patirtų kuo daugiau gerų emocijų. Kaip jausitės kalnuose, priklausys ne vien nuo įgūdžių, bet ir nuo inventoriaus: šalmo, akinių, batų, tinkamai parinktų slidžių ar snieglentės.

Populiarėja hibridai

„Hibridų pasiūla sulig kiekvienais metais auga“, – sako p. Darius, „X pro“ vadovas. Antai amerikiečių gamintojas „Mervin“, pristatęs naujausius „Lib tech“ ir GNU snieglenčių modelius, klientus vilioja į visumą sujungęs dvi technologijas: „Banana tech rocker“ ir „Magne traction“.

Jei paprasčiau, tai pagal „Banana tech rocker“ technologiją pagamintos lentos yra išlenktos priešingai nei tradicinės, t. y. abu lentos galai pakelti į viršų, o su slydimo paviršiumi liečiasi tik lentos vidurys. Anot p. Dariaus, tokia forma turėjo vieną minusą – lentos briaunos sukibimas su paviršiumi ant kieto sniego ar apledėjusioje trasoje buvo nepakankamas, tad „Mervin“ sukūrė ir patentavo „Magne traction“ arba banguotą lentos briauną, kuri su paviršiumi liečiasi 7 taškais. Pasak pašnekovo, ši technologija garantuoja puikų sukibimą su bet kokiu paviršiumi.

Ponas Darius, vardindamas dvigubos technologijos snieglenčių privalumus, lenkia pirštus: „Su jomis paprasta pradėti mokytis čiuožti, laisvai jausitės šokinėdami ant tramplynų, dideliu greičiu lėkdami nuo kalno ar papuolę į purų sniegą.“ Išties, priduria verslininkas, snieglentės modelį pagal savo čiuožimo stilių ir poreikius renkasi pats klientas.

Pradinukui ir pažengusiam

Iš gausaus „Boardsport“ prekių asortimento p. Jonas išskiria du modelius. Vienas – „Nitro“ kompanijos 2017-ųjų serijos snieglentė „The Stance“. Ji nebrangi ir idealiai tinka pradedantiesiems. Anot p. Jono, šiek tiek lenkti lentos priekis ir galas garantuoja, kad padarę menką klaidelę iškart negriūsite, o tai suteikia pasitikėjimo, leidžiančio greičiau progresuoti trasoje.

Pažengusiems verslininkas siūlo atkreipti dėmesį į „Rome SDS“ gamintojo lentą „Powder Division ST“, ji sukurta puriam sniegui, yra platesnė ir trumpesnė, o „Powder S 3D“ technologija, t. y. specialus snieglentės išlenkimas, suteikia lengvumo lentos priekyje ir daugiau galios lentos gale, tai leis greitai ir manevringai leistis nuo kalno.

Trys technologijos

Yra snieglentė, reikia apkaustų. Ponas Darius ateinančiai žiemai rekomenduoja naujuosius „Flow“, kurie gaminami pasitelkus 3 naujus technologinius sprendimus.

„Reclin hiback“ – atlenkiama galinė apkausto dalis. Apkaustas užsegamas ir atsegamas vienu judesiu, t. y. atlenkiant arba užlenkiant galinę jo dalį, viskas trunka keletą sekundžių.

Antroji „Active strap technology“ veikia taip: atlenkiant galinę apkausto dalį kartu automatiškai pakyla apkausto dalis, laikanti viršutinę bato dalį. Taip padidėja tarpas, per kurį batas įstatomas į apkaustą, todėl gerokai lengviau tai padaryti. Galiausiai, „Rockered baseplate“, t. y. išlenkta apkausto bazė (pagrindas, kuriuo apkaustas tvirtinamas prie snieglentės), leidžianti sportininko energiją „perduoti“ snieglentei. Pakelti bazės kraštai darant posūkį leidžia snieglentei linkti per išilginę ašį, o tai, p. Dariaus aiškinimu, garantuoja komfortišką ir kontroliuojamą čiuožimą.

Be didelių pastangų

Kasmet tobulinami ne tik apkaustai, bet ir batai, pavyzdžiui, 2017 m. „Thirty Two“ kompanijos „86 FT“ modelis su „Fast Track“ varstymo sistema, padedančia greitai apsiauti ir nusiauti batus.

„Jie neatsilaisvins, neslys nuo kojos, todėl čiuožiant neteks sustoti ir kaskart užveržti juos iš naujo“, – aiškina „Boardsport“ vadovas.

Einaras Paulauskas iš UAB „Prosport.lt“ priduria, jog vietoje netrypčioja ir slidinėjimo įrangos gamintojai. Antai gamintojas „Atomic“ praplėtė „Hawx“ slidinėjimų batų seriją ir įnešė naujų vėjų, sukurdama 3 skirtingus modelius: ypač lengvus ir skirtus siaurai pėdai „Ultra“, plačiapėdžių slidininkų džiaugsmui – „Magna“ ir ypač funkcionalius „Prime“.

Esmė – funkcionalumas

Vykstantiems į kalnus neprošal pagalvoti apie šiltą, judesių nevaržančią, neperšlampančią aprangą.

Iš prekių ženklų „Rome SDS“, „Aiblaster“ ar „Celtik“ p. Kriščiūnas išskiria „Nitro L1“ kolekciją – tai viršutiniai slidinėjimo drabužiai, kurie nuo dėvimų gatvėje skiriasi tik tuo, kad turi aukštus techninius audinių parametrus, yra neperšlampami ir neperpučiami.

Pašnekovas atkreipia dėmesį ir į „Rome SDS“ prekių ženklo bliuzoną „Mt after burner zip-up“. Jame integruotos 2 įkraunamos plokštelės šildo jį dėvinčio žmogaus nugarą ir krūtinę 6–7 val., o rinktis galima iš 3 šildymo lygių.

„X pro“ direktorius pamini ir „Ripcurl“ „37,5“ slidinėjimo aprangą, kuri įdomi tuo, kad audinys, iš kurio ji pagaminta, pasižymi savybe garinti drėgmę priklausomai nuo dėvinčiojo kūno temperatūros, t. y. kuo judėjimas intensyvesnis, tuo daugiau drėgmės išgarina audinys ir priešingai.

Anot jo, ypač jautriems šalčiui tiks „Air blaster“ kompanijos vientisi termodrabužiai su merinosų vilna. Vilkint juos liks pasirūpinti tik kojinėmis, nes drabužiai apsaugo nuo galvos iki kulkšnių.

Slidininkams, deja, ne slidininkėms, „Prosport“ pristato „S-lab alp baffled down“ dviejų sluoksnių striukę, dygsniuotą su 800 indekso pūkų užpildu. Tai šilčiausia kada nors „Salomon“ pagaminta striukė. Su ja drąsiai galima keliauti į atšiaurius, aukštus kalnus.

Kol vieni pristato šilčiausią striukę, antri kalba apie šilčiausias pirštines. Amžinai šąlantiems „Boardsport“ vadovas rekomenduoja žaismingas „Celtek“ gamintojų „Gore-tex“ serijos pirštines.

Maži, bet svarbūs

Kaip medžiotojas, gailintis pinigų atostogoms pajūryje, bet ne žiūronams, taip ir slidininkas ar snieglentininkas, užuot kasdien pietavęs kavinėje, geriau nusiperka kalnuose praversiantį daiktą. O tokių yra daug. Anot p. Einaro, kad ir tokia smulkmė, kaip anatominiai vidpadžiai. Sunku pasakyti neišbandžius, bet austrų gamintojai žada, kad su tokiais vidpadžiais galima slidinėti ištisą dieną nebijant sąnarių bei kaklo skausmų. Beje, kiekvienam klientui jie gaminami individualiai.

Kita maža smulkmė – sportinis GPS laikrodis. „Prosport“ atstovas pristato „Suunto“ „AMBIT3 Peak HR“. Bent pasidomėti, kas tai per daiktas, rodos, verta. Kaip ir apie naują „Atomic“ slidinėjimo šalmą „Automatic“, pasižymintį triguba apsauga ir momentiniu prisiderinimu prie galvos formos.

O „Boardsport“ vadovas primena apie naujus „Electric“ gamintojų slidinėjimo akinius „Electrolite“. Sverti nesvėrėme, bet teigiama, jog jie lengviausi rinkoje.

Nekelti klausimų

Slidinėjimo prekių pasiūla beprotiškai didelė. Vienas perka striukę už 1.200 Eur, nes... ji graži. Kitas už tą pačią sumą įsigyja visą reikalingą įrangą ir dar savaitę praleidžia slidinėjimo kurorte. Tai tik požiūrio ir finansinių galimybių klausimas. Svarbiausia yra jaustis gerai.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

„Chelsea“ nebepriklauso R. Abramovičiui – užbaigtas 4,25 mlrd. GBP vertės futbolo klubo perėmimas

Romanui Abramovičiui sutikus su Jungtinės Karalystės (JK) vyriausybės nustatytomis pardavimo sąlygomis,...

Laisvalaikis
2022.05.25
Džiazo scenoje – V. Tarasovo „We stand with Ukraine“, A. Braxtono saksofonų kvartetas

Gegužės 26–29 d. vyksiančio „Vilnius Mama jazz“ programoje – ryškūs ukrainietiški potėpiai: festivalio...

Laisvalaikis
2022.05.23
„Vilnius Mama Jazz“ startas – su ritmais iš Teksaso ir kosmosu iš Šiaurės

Gegužės 26 d. prasideda 21-asis „Vilnius Mama Jazz“. Tikros pilnametystės sulaukusį festivalį atidarys...

Laisvalaikis
2022.05.22
Į dviračių saugyklas Tauragėje investuota per 700.000 Eur 24

Tauragėje pradėjo veikti dviračių saugyklos. Panašūs darnaus judumo projektai pasaulyje – ne naujiena,...

Gazelė
2022.05.22
Vilniaus muziejaus paroda: ką galima pamatyti neįdomiame miesto rajone

Vilniaus muziejus pradeda parodų, skirtų tariamai neįdomiems Vilniaus rajonams, ciklą. Pirmoji jų – „Kas į...

Laisvalaikis
2022.05.21
Kaune – didysis „Santakos“ savaitgalis: ką svarbu žinoti

Gegužės 20–22 d. „Kaunas – Europos kultūros sostinė“ (KEKS) trinktels su antrąja šiuolaikinio mito trilogijos...

Laisvalaikis
2022.05.20
„TikTok“ ruošiasi į socialinį tinklą integruoti žaidimus

Socialinis tinklas „TikTok“ rengiasi rimčiau žengti į žaidimų industriją – anot „Reuters“ naujienų agentūros,...

Inovacijos
2022.05.19
„Ars Via“ aukcione – Slendzinskis, Kulvianskis, Chagallas

Vilniaus dailės akademijos Anastazijos ir Antano Tamošaičių galerijoje ,,Židinys” veikiantys aukcionų namai...

Laisvalaikis
2022.05.18
Vilniaus Užupio medinuke atidarytas Medinės miesto architektūros muziejus

Vilniuje restauruotame Užupio medinuke trečiadienį atidarytas Medinės miesto architektūros muziejus.

Laisvalaikis
2022.05.18
Atidaroma renovuota istorinė Preilos biblioteka

Gegužės 19 d. atidaroma valstybės saugoma Neringos Preilos gyvenvietės biblioteka, įsikūrusi istorinėje...

Laisvalaikis
2022.05.16
Palangoje pradėjo suktis aukščiausias Lietuvoje apžvalgos ratas 4

Poilsio ir pramogų komplekso „Palangos vasaros parkas“ teritorijoje, Basanavičiaus gatvėje, sumontuotas 40 m...

Laisvalaikis
2022.05.16
„Eurovizijos“ karūną Europos ir Australijos žiūrovai skyrė Ukrainai 1

Šeštadienio naktį Turine vykusio 66-ojo „Eurovizijos" dainų konkurso baigiamieji akordai – skelbiami...

Laisvalaikis
2022.05.15
Lažybininkai perstumdė potencialių „Eurovizijos“ nugalėtojų penketuką 3

Paskutinę „Eurovizijos“ finalo dieną lažybininkai persigalvojo – antroji vieta prognozuojama Švedijai.

Laisvalaikis
2022.05.14
Sovietinį paveldą Šiauliuose pakeitė gatvės meno kūrinys

Šiauliuose pristatytas unikalus gatvės meno kūrinys – dvi viena kitą sveikinančios rankos, simbolizuojančios...

Laisvalaikis
2022.05.14
Palangoje lyja gintarais

Palangoje šeštadienį prasideda 14-asis „Gintarinis savaitgalis“, jo metu pajūryje bus išbarstyta dešimtys...

Laisvalaikis
2022.05.14
Kaune atidaryta pirmoji mobili degalų stotelė „ant vandens“

Atnaujintame Kauno žiemos uoste penktadienį atidaryta pirmoji mobili degalų stotelė „ant vandens“, taip pat...

Laisvalaikis
2022.05.13
Renginiai savaitgalį: Kaunas prisimena R. Kalantą, muziejai kviečia į Muziejų naktį

Savaitgalį renginių bus gausu – vien ką reiškia Muziejų naktis, kviečianti nemokamai aplankyti daugybę...

Laisvalaikis
2022.05.13
„Google“ naujienos: „Google Glass“ reinkarnacija ir „Android 13“

Prasidėjo dvi dienas truksianti kasmetinė „Google“ technologijų konferencija „Google I/O“, kurioje kompanija...

Inovacijos
2022.05.12
FIFA taps „EA Sports FC“: nutrūksta ilgametė partnerystė

Žaidimų kūrėja „Electronic Arts“ (EA) ir Tarptautinė futbolo federacija (FIFA) nutraukia 30 metų trukusią...

Inovacijos
2022.05.11
„Apple“ nutraukia muzikos grotuvų „iPod“ gamybą

„Apple“ po daugiau nei 20 metų oficialiai nutraukė muzikos grotuvų „iPod“ gamybą. Vienintelis likęs šios...

Inovacijos
2022.05.11

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku