„InRento“ įkūrėjas: pirmąjį institucinį kapitalą pritraukiau būdamas 18 m.

Reklama publikuota: 2021-10-18
„InRento“ įkūrėjas Gustas Germanavičius.
svg svg
„InRento“ įkūrėjas Gustas Germanavičius.

Apie iš karto po mokyklos įsteigtus kelis sėkmingus verslus ir savo naujausią kompaniją „InRento“ – sutelktinio finansavimo platformą, kuri leidžia į NT nuomos projektus investuoti nuo 500 Eur – bei planus šios įmonės vertę padidinti iki 100 mln. pasakoja verslininkas ir „InRento“ įkūrėjas Gustas Germanavičius.

Viešojoje erdvėje galima rasti daug informacijos apie Jūsų verslą, tačiau duomenų apie Jus patį nedaug. Koks buvo kelias iki „InRento“, investicijoms į NT nuomos verslą skirtos platformos, sukūrimo?

Apie save kalbėti nemėgstu, mano CV paprastas – baigiau mokyklą ir būdamas 18 metų pritraukiau pirmąjį institucinį kapitalą. Tuomet įkūrėme įmonę veikiančią „Smart City“ sektoriuje, kuri pasitelkusi IT algoritmus padėjo analizuoti duomenis ir planuoti investicijas į miesto infrastruktūrą, kelius, automobilių stovėjimo aikšteles.

Sulaukęs 20 m. šią įmonę pardaviau. Vėliau sekė kiek ramesnė gyvenimo atkarpa, kurioje galima būtų išskirti kelionę į Kiniją, pas Šaolino vienuolius. Svajonę apsilankyti ten turėjau nuo 10 metų. Ši kelionė buvo labiau susijusi su išbandymu kūnui, o ne su asketizmu ar religija. Keliesi penktą ryto ir treniruojiesi kung fu šešias valandas per dieną 4 km. aukštyje. Būtent šios kelionės metu, supratau, kad dabartiniam verslui ir vėl reikia pritraukti institucinio kapitalo.

Koks šį kartą buvo verslo modelis ir kaip kilo jo idėja?

Anksčiau nekilnojamojo turto (NT) finansavimo platformų industrija priminė viešbučių verslą iki „Booking.com“ atsiradimo. Į kiekvieną NT finansavimo platformą reikėjo registruotis atskirai, o tai nėra paprasta. Reikia atsidaryti paskyras, pasitvirtinti savo tapatybę.

Mano su kolega Audriumi Višniausku įkurta įmonė „Evostate“ pasiūlė sprendimą, kuris leidžia į tokias NT finansavimo platformas visoje Europos Sąjungoje investuoti iš vienos paskyros ir vienos sąskaitos. Netrukus „Evostate“ išsivystė iki didžiausio NT finansavimo platformų agregatoriaus Europoje. Finansavome kelis šimtus NT sandorių 20 Europos šalių.

Kas paskatino vėl išsiruošti į kelią?

Galimybių, kur investuoti 5.000-100.000 Eur dydžio sumą, nėra daug. Pastebėjau, kad NT finansavimo platformos yra susitelkusios į NT vystymo projektus ir siūlo 10% metinę grąžą. Tačiau didelei daliai investuotojų tokia rizika yra per didelė, jie ieško alternatyvų su žemesne rizika. Nors tokių investicijų poreikis yra didelis, jų pasiūla yra menka, ypač ribota ji yra mūsų regione. 

Kuriant naują įmonę krito į akis ir tai, kad naujų inovacijų šiame jau dešimt metų gyvuojančiame NT investavimo platformų versle nėra daug. Visi iki šiol daro tą patį – tik skirtingose šalyse.

Kita vertus, investavimas į NT nuomos projektus Europoje yra vienas populiariausių investavimo būdų. Norėjau padaryti jį dar labiau prieinama. 

Kodėl tokio investavimo rizikos yra mažesnės?

Tradicinės platformos investuoja į NT vystymą. Dažnai pačio NT objekto dar nėra – investuojama į vizualizaciją. Vystymo finansavimo grąža yra didesnė, tačiau didesnė ir rizika. „InRento“ siūlo investuoti į jau pastatytą objektą. Be to, 90% tokių objektų turi ilgalaikes nuomos sutartis su stipriu nuomininku.

Kam NT savininkui, kuris jau turi turtą ir nuomininkus, kreiptis į Jus?

Esame susitelkę į NT įsigijimo finansavimą ir stengiamės vengti projektų, kuriuose NT savininkas jau turi įsigijęs turtą. Projektus atsirenkame iš patyrusių NT administratorių, kurie perka jau išvystytus NT objektus, juos nuomoja ir po kurio laiko parduoda. Jie gauna pajamas tiek iš nuomos, tiek vėliau iš NT pardavimo. O mes finansuojame tokius NT administratorius ir jų įsigijimus.

Kokios grąžos gali tikėtis per Jūsų platformą investavęs asmuo?

Vidutinė grąža yra virš 7% metinių palūkanų. Tačiau noriu pabrėžti, kad ši dalis yra tik iš nuomos pajamų srauto. Vėliau galima tikėtis grąžos ir iš pardavimo. Minėti NT administratoriai už paskolintus pinigus mūsų investuotojams nuolat privalo mokėti fiksuotas palūkanas, o dalis jų yra kintamos ir priklauso nuo pajamų iš NT nuomos srauto. Šios sumos į mūsų investuotojų sąskaitas mokamos kas mėnesį.

Vėliau minėtas NT administratorius sulaukęs palankios progos tokį NT parduoda. Pelnas iš šio sandorio padalinamas į tris dalis – projekto savininkui, investuotojams per mūsų platformą ir „InRento“. 

O kodėl dalis pyrago tenka ir „InRento“?

Man patinka toks modelis, nes tokiu būdu visi kartu esame susodinami į vieną valtį. Visų interesas yra toks pats – NT realizuoti kuo brangiau. Galėčiau Jūsų paklausti, ar valgytumėte restorane, kurio šefas vengia savo pagaminto maisto? Tokiu būdu mūsų komanda kuria pridėtinę vertę tiek investuotojams, tiek „InRento“.

Kokį poveikį verslui turėjo pandemija?

Ji turėjo įtakos. Jeigu ne pandemija, manau, mūsų finansavimo portfelis dabar būtų tris kartus didesnis. Šią pandemiją lydėjo ekonomikos skatinimo veiksmai, dėl kurių dabar turime infliaciją ir sparčiai augančias NT kainas.

Kita vertus, daug NT administratorių dėl pandemijos leido nuomininkams mokėti mažesnę nuomą. Mes savo veiklą pradėjome karantino viduryje. Pas mus dėl finansavimo atėję NT administratoriai dažnai sakydavo, kad įprastu metu šio projekto grąža – 8%, o dabar, kai nuomos įkainiai dėl pandemijos nuomininkams yra sumažinti, metinė grąža siekia 4%. Tokius NT administratorius ir projektus mes atmesdavome.

Rinkdamiesi projektus vertiname per 16 skirtingų rizikos parametrų, tačiau juos galima suskirstyti į tris sritis. Tai – nekilnojamojo turto rizika, administratoriaus ir projekto savininko rizika bei su nuomininku susijusios rizikos.

Laikas parodė, jog karantino metu NT administratoriai buvo per daug nuolaidūs ir nuomininkai tuo pasinaudojo. Tačiau „InRento“ NT administratoriai nemažino nuomos mokesčio, o mokėjimai mūsų investuotojams nevėlavo.

Pradėjote naują finansavimo etapą, pritraukėte dar daugiau lėšų. Kokie dabar tolimesni planai?

Artimiausiu metu pradedame plėtrą Ispanijoje, o ilgalaikėje perspektyvoje mūsų rinka yra milžiniška. Jau tradicinėmis tapusios NT finansavimo platformos dėl naujų NT projektų konkuruoja su bankais ir kredito unijomis. Mūsų modelis turi mažiau institucinių konkurentų. Dabar norime sparčiai augti tokiose rinkose kaip Ispanija – siekiame būti geriausiais savo srityje. Minėtoje šalyje koncentruosimės į butus ir namus prie jūros ir kalnuose. Esu realistas – pradžioje mūsų apimtys bus nedidelės, tačiau, kaip minėjau, tikslas toje rinkoje būti geriausiais. O geriausias būdas pradėti – tiesiog pradėti.

Kokią matote ilgalaikę 3-4 metų savo verslo perspektyvą?

Per penkerius metus norime bendrovės vertę padidinti iki 100 mln. Eur. Norint turėti tokią vertę, per mėnesį reikia finansuoti NT sandorių už 16 mln. Eur. Tačiau man asmeniškai daugiau džiaugsmo teikia mintis, kad plačiam investuotojų ratui sudarome galimybę investuoti į šią turto klasę. Tokiu būdu kuriame vertę žmonėms, visuomenei.

Ar sunku buvo pritraukti institucinio kapitalo?

Per aštuonis mėnesius įmonės finansavimui esame pritraukę 660.000 Eur Daug kas priklauso nuo misijos, vizijos, pačio įgyvendinimo, tačiau tokiame vystymosi etape, kokiame dabar esame, žmonės investuoja į žmones. Didžiausias mūsų investuotojas „Verslo angelų fondas II“ jau buvo investavęs anksčiau, todėl antrajame etape daug įtikinėti nereikėjo. Dabar esame unikalioje padėtyje – turime išskirtinį modelį, turime galimybę augti ir turime stiprią komandą. 

Ar yra pasaulyje panašių verslo modelių, kokį siūlote Jūs?

Panašių platformų yra Jungtinėse Amerikos Valstijose ir Didžiojoje Britanijoje. Jos siūlo investavimą į NT nuomą: investuojama į akcijas, projektai būna užskolinti, todėl grąža yra didesnė. Sakyčiau, kad tokios investicijos yra skirtos labiau patyrusiems investuotojams, kurie nori dalį pinigų įdėti ir į šią turto klasę. Mes, kaip minėjau, orientuojamės į mažesnę riziką ir mažesnę grąžą, o mūsų pasiūlymai yra aiškūs ir suprantami.

Kokia investicija bebūtų, vis tiek tenka prisiimti kažkokią riziką. Kokia ji Jūsų projektuose?

Investavimas visuomet susijęs su rizika prarasti pinigus. Čia nieko nepakeisi. Turtas, į kurį investuojama, užstatytas pirma eile investuotojams. NT yra apdraustas. Mes sąmoningai pasirinkome investuoti į ilgalaikius projektus. Istoriniai duomenys rodo, kad NT kainos vidutiniškai kyla 1,2% greičiau už infliaciją. Daug kas diversifikuoja investicijas pagal turto klases, tačiau pamiršta diversifikuoti laike.

Investavimas į nuomą nepadarys milijonieriumi. Tokios žinutės mes ir nesiunčiame. NT pasižymi stabilumu. Mūsų produktas – „InRento“ – visų pirma yra priešnuodis prieš infliaciją.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:


Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
„InRento“ įkūrėjas: pirmąjį institucinį kapitalą pritraukiau būdamas 18 m. Verslo tribūna

Apie iš karto po mokyklos įsteigtus kelis sėkmingus verslus ir savo naujausią kompaniją „InRento“ –...

„It‘s simple“
2021.10.18
Verslo investicijos į skaitmenizavimą – rekordinės: ko tikėtis ateityje? Verslo tribūna

Investicijos į verslo procesų skaitmenizaciją rekordiškai didelės ir kasmet vis auga. Neatsilieka ir Lietuva...

„It‘s simple“
2021.10.15
E. komercijos startuolio „LastMile“ vadovas: pirkėjai vertina lankstumą ir greitį Verslo tribūna 1

Savaitei į priekį suplanuotas pirkinių krepšelis, jam susikrauti skiriama valanda naršymo internete ir...

„It‘s simple“
2021.10.14
Tyrimas šokiruoja: sukčių žinučių neatpažįsta kas antras lietuvis Verslo tribūna 6

Vis daugiau mūsų gyvenimo persikeliant į internetinę erdvę, paskui mus seka ir nusikaltėliai. Pasitelkdami...

„It‘s simple“
2021.10.04
Paskelbti 5 stipriausi Lietuvos technologijų vadovai Verslo tribūna

Pirmą kartą Lietuvoje organizuojamų „Metų CTO“ rinkimų komisija sudarė stipriausių Lietuvos technologijų...

„It‘s simple“
2021.10.01
5 tvarumo iniciatyvos, be kurių neįsivaizduojama prekybos tinklo „Iki“ veikla Verslo tribūna

Tvarumas vis sparčiau tampa neatsiejama kasdienio gyvenimo dalimi. Nuo kiekvieno iš mūsų priklauso, kokioje...

„It‘s simple“
2021.09.30
„Iki“ rudenį pasitinka atnaujindama asortimentą: tęsia sėkmingą seriją ir eksperimentuoja Verslo tribūna

Jungtinė Karalystė, Vokietija, Viduržemio jūros regionas, Azija ir Meksika – tiek skirtingų virtuvių...

„It‘s simple“
2021.09.16
Vilniaus centre Vinco Kudirkos skulptūra papuošta išmaniomis ausinėmis Verslo tribūna

Šiandien Vilniaus Vinco Kudirkos aikštėje neeilinis vaizdas – Vincas Kudirka pasipuošė moderniomis 3D...

„It‘s simple“
2021.09.13
FIFA pasaulio salės futbolo čempionatui Lietuvoje informacinių technologijų ir telekomunikacijų paslaugas teiks „Bitė“ Verslo tribūna

Sekmadienį startuosiančiame FIFA pasaulio salės futbolo čempionate Lietuvoje informacinių technologijų ir...

„It‘s simple“
2021.09.10
„Bitė“ tiesia pagalbos ranką pasieniečiams: nemokamai suteiks paslaugų ir sieną kertančiųjų stebėjimo įrangos Verslo tribūna 5

Nors neteisėtų migrantų srautas į Lietuvą per Baltarusijos sieną šiuo metu gerokai sumažėjęs, sienos apsauga...

„It‘s simple“
2021.08.30
„Iki“ – apie priemones, kurios padeda užtikrinti darbuotojų ir pirkėjų saugumą Verslo tribūna

Nors nuo koronaviruso paskiepytų asmenų procentas Lietuvoje didėja, augantys naujų atvejų skaičiai rodo, kaip...

„It‘s simple“
2021.08.27
Daržovių skyriuose lietuviai ieško ne tik bulvių ir bananų: „Iki“ stebi kelias augančias kategorijas Verslo tribūna 1

Rinkdamiesi vaisius ir daržoves, lietuviai vis daugiau dėmesio skiria nebe kainai, o produkto kokybei,...

„It‘s simple“
2021.08.18
Pratęsiamas „Metų CTO“ rinkimų paraiškų teikimo terminas Verslo tribūna

Kandidatų ir organizacijų prašymu pirmą kartą Lietuvoje organizuojamų „Metų CTO“ rinkimų paraiškų teikimo...

„It‘s simple“
2021.07.30
Perteklius maisto produktų lentynose – prekybininkų dilema: revoliucinė „Iki“ praktika tapo standartu Verslo tribūna

Maisto produktų auginimas, gamyba ir kelionė iki pirkėjo reikalauja itin daug resursų, tad maisto švaistymas...

„It‘s simple“
2021.07.29
„Bitė“ imasi netradicinio darbuotojų paieškos būdo: vasarą kandidatus „medžioja“ pažinčių programėlėje „Tinder“ Verslo tribūna 4

Lietuva šiandien susiduria su rekordiniu darbuotojų trūkumu – praėjusį mėnesį fiksuotas didžiausias – 60,6...

„It‘s simple“
2021.07.22
„Iki“ investicija į darbuotojus – papildomas sveikatos draudimas Verslo tribūna

Prekybos tinklas „Iki“ itin daug dėmesio skiria darbuotojų ir pirkėjų saugumui. Tai vienas svarbiausių...

„It‘s simple“
2021.07.14
Pirmasis Lietuvoje išmaniųjų higienos tyrimas nustebino: ant telefono daugiau bakterijų nei lifte ar automobilio durelių rankenos Verslo tribūna

Pirmą kartą Lietuvoje atliktas „Išmaniųjų higienos“ tyrimas – buvo vertinama, kiek ant įvairių kasdien mūsų...

„It‘s simple“
2021.06.30
Neįprastą el. kainų diegimo praktiką pasirinkęs prekybos tinklas „Iki“ ėmėsi technologijos plėtros Verslo tribūna

Apie 50 proc. taupomos popieriaus sąnaudos, geresnė klientų patirtis ir efektyvesnis darbuotojų laiko...

„It‘s simple“
2021.06.18
„Bitė“ darbuotojus vasarai perkraustė prie jūros: karantinas – iššūkis kultūrai Verslo tribūna

Sukurti stiprią organizacijos kultūrą užtrunka ne vienerius metus tam nuosekliai skiriant daug dėmesio ir...

„It‘s simple“
2021.06.17
„Iki“ taikomos priemonės suteikia dar daugiau saugumo ir darbuotojams, ir pirkėjams Verslo tribūna 2

Prekybos tinklas „Iki“ visą pandemijos laikotarpį sutelkė dėmesį į darbuotojų ir pirkėjų saugumą. Karantino...

„It‘s simple“
2021.06.08

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku