Kaip įrangos tiekėjai padeda sukurti efektyvesnę darbo aplinką? 

Reklama publikuota: 2021-10-25
Tomas Kirchovas, IT priežiūros paslaugų ir sprendimų UAB „GoIT“ vadovas.
svg svg
Tomas Kirchovas, IT priežiūros paslaugų ir sprendimų UAB „GoIT“ vadovas.

Įrengiant naujas ar optimizuojant esamas kompiuterizuotas darbo vietas, verslui natūraliai kyla klausimų be vienareikšmių atsakymų. Kokias technologijas įsigyti ir ar jos leis darbuotojams atlikti užduotis lengviau? Ar verta atnaujinti turimus darbo įrankius ir ar jie sklandžiai integruojasi tarpusavyje? Ir nors daugelis įmonių patiki šiuos klausimus IT infrastruktūros specialistams, vis dar pasitaiko atvejų, kai tokius uždavinius bandoma išspręsti savomis jėgomis. Taigi, kodėl dėl našesnės darbo aplinkos verta kreiptis į IT partnerius ir koks būtų jų siūlomų sprendimų meniu?

Atrodo, internete gausu informacijos apie technologijas, įvairius produktus bei jų integravimo sprendimus. Nieko nuostabaus, kad informacijos pertekliaus amžiuje įmonių vadovai įgalina darbuotojus savarankiškai išspręsti daugelį IT infrastruktūros klausimų. Bet ar to pakanka siekiant priimti efektyvius verslo sprendimus?

UAB „GoIT“ infrastruktūros priežiūros ekspertų komanda visada palaiko partnerius ir klientus, kurie nuosekliai domisi IT naujienomis, kaupia informaciją, turi aiškią nuomonę technologijų klausimais ir ja naudojasi priimdami argumentuotus sprendimus. „Pasitaiko situacijų, kai klientai, naudodamiesi jiems pasiekiama informacija, patys pasiūlo itin sumanių sprendimų. Tad IT specialistams belieka tik padėti juos įgyvendinti. Tačiau mūsų patirtis rodo, jog norint sumažinti blogų sprendimų riziką ir optimizuoti IT priežiūrai skiriamas laiko sąnaudas, būtina kreiptis į IT įrangos tiekėjus bei IT ūkio priežiūros partnerius,“ – teigia Tomas Kirchovas, IT priežiūros paslaugų ir sprendimų UAB „GoIT“ vadovas.

Tam pritaria ir Vytautas Ambrazaitis, atsakingas už „Dell Technologies“ partnerių veiklą ir pardavimus Šiaurės Rytų Europos šalyse: „Be jokios abejonės, pasitelkiant kompetentingą pagalbą iš šalies sukuriama verslui adaptuota efektyvesnė kompiuterizuota darbo aplinka. Pasitelkti į pagalbą įrangos gamintojus ar patyrusius jų partnerius verta dėl itin paprastos priežasties – brangaus Kliento laiko. Šiandien rinka yra perpildyta produktų, kurie skirti tam tikroms vartotojų grupėms. Nesidomint tuo kasdien, išsirinkti geriausią ir jūsų poreikius atitinkantį sprendimą yra tikrai sunku. Be to, tai užima labai daug laiko, kadangi tiek mobiliųjų, tiek stacionariųjų darbo vietų įranga keičiasi itin sparčiai. O dar reikia išspręsti ir tarpusavio suderinamumo klausimus.“

Įrangos tiekėjo rolė

Akivaizdu, kad aptarnaujant ir konsultuojant gausų būrį ypatingų reikalavimų turinčių klientų, IT įrangos gamintojai bei priežiūros specialistai kasdien susiduria su daugybe skirtingų situacijų. „Vykdydami savo kasdienes užduotis, įgyjame išskirtinių privilegijų — plėsti savo praktinių žinių bagažą, pažinti, kokie sprendimai yra tinkamiausi tam tikroms situacijoms. Taip yra kaupiama patirtis, paprastai neprieinama nuolat į tai nesigilinantiems kitiems specialistams,“ – įsitikinęs „GoIT“ vadovas T. Kirchovas

Būtent todėl, siekiant sukurti efektyvesnę darbo aplinką darbuotojams, yra rekomenduojama į procesą įtraukti specializuotus IT įrangos priežiūros partnerius.

Svarbiausia – kompetentingai įvertinti poreikį

Jeigu įmonės darbo aplinkos atnaujinimo ar optimizavimo procesas užtrunka ilgiau nei planuota, viena dažniausių to priežasčių – neteisingas poreikių įvertinimas. Itin dažnas atvejis, kai neseniai darbo aplinką atnaujinusios įmonės kreipiasi į IT infrastruktūros specialistus su prašymu optimizuoti atnaujintos aplinkos veikimą ir sutvarkyti integracijų problemas. Taip nutinka todėl, kad neteisingai įvertinus poreikius, yra pasirenkami neoptimalūs ir tarpusavyje nederantys darbo įrankiai bei sprendimai.

„Panašių situacijų apstu kasdienėje veikloje. Pavyzdžiui, vartotojai itin dažnai prašo pakeisti vieną DELL produktą kitu, turinčiu šiek tiek kitokią techninę specifikaciją, iškart po to, kai įranga buvo įsigyta. Galima išskirti dvi pagrindines tokio skuboto persigalvojimo priežastis: pirma – vartotojai neįsivertina savo naudojimo poreikių prieš įsigyjant įrangą, o antra priežastis – naujos įrangos suderinamumas su jau turimais produktais bei seniau naudojama įranga,“ – teigia V. Ambrazaitis.

UAB „GoIT“ specialistai ragina atidžiai įvertinti darbo aplinkos ir įrankių poreikius įmonės viduje. Tokią vidinę poreikių analizę patartina daryti profilaktiškai kelis kartus per metus. Juk įranga evoliucionuoja itin sparčiai, o mūsų santykis su technologijomis taip pat nuolatos kinta. Pasak specialistų, norint išvengti klaidų ar sumažinti jų riziką, prieš darant galutinius sprendimus, visada verta pasikonsultuoti su IT priežiūros partneriais.

Nepasiklysti sprendimų gausoje padės — sprendimų meniu

Sprendimų gausa – tai pakankamai didelė problema, trukdanti įmonėms efektyviai išsirinkti darbo įrankius. Šiandien nesunku pasiklysti tarp patarimų ar gausių sėkmės istorijų, liudijančių apie įmonių įsidiegtas vis kitas inovacijas bei jų atneštą sėkmę. Dažnas įmonės vadovas, susipažinęs su tokia informacija, nusprendžia aprašytus sprendimus pritaikyti savo įmonėje. Deja, bet dažniausiai tokie bandymai neužtikrina ilgalaikio sprendimo, kadangi aprašytos inovacijos jau būna atgyvenę arba išlieka aktualios vos keletą metų, o po to, vėl reikia sugrįžti prie tų pačių klausimų.

Kita vertus, gan dažnai įmones kankina dilema: ar verta diegti naujus IT sprendimus, ar pavyks išsaugoti nepakitusį darbo procesą – dirbti taip pat, tačiau darbus atlikti greičiau bei patogiau? Tokio pobūdžio dilemos trukdo mąstyti linkme, kad galima dirbti kitaip, naudojant inovatyvius sprendimus, apie kuriuos net nesusimąstoma. Būtent todėl, kaskart galvojant apie darbo aplinkos atnaujinimą, yra svarbu suprasti, ko šiandien galima norėti? Atsakyti į tokį klausimą yra sudėtinga, tam reikia naujausių technologijų tendencijų, atskiroms industrijoms pritaikomų sprendimų išmanymo.

Patikimi IT partneriai dažniausiai yra pasiruošę pateikti naujausių bei sėkmingiausių sprendimų meniu. Jų darbo dalis yra žinoti ir suprasti dabartines tendencijas, ruoštis ir prognozuoti technologijų pokyčius artimiausioje ateityje. Jų turimos žinios leidžia kategorizuoti klientų poreikius ir pagal tai kurti specialius sprendimus atskiroms grupėms.

 „Dauguma gamintojų produktus kuria atsižvelgdami į skirtingus vartotojų įpročius. Pavyzdžiui, DELL vartotojus skirsto į keletą grupių: į tuos, kurie daug keliauja (angl. pro on-the-go), tuos, kurie daug dirba nuotoliniu būdu (angl. remote worker), tuos, kurie dažniausiai būna darbo vietoje (angl. desk centric), ir tuos, kuriems reikia išskirtinio našumo galimybių (angl. power users). Kiekvienai grupei DELL turi eilę sprendimų, leidžiančių atlikti darbą efektyviau,“- dėsto Vytautas Ambrazaitis, „Dell Technologies“ atstovas.

Sprendimų meniu neapsiriboja tik įrangos teikėjų kuriamais sprendimais. Į rekomendacijas įtraukiami diversifikuoti sėkmingi paslaugų ir integracijų pavyzdžiai. Tad IT infrastruktūros priežiūros įmonės, artimai dirbančios su tokiais rinkoje pripažintais lyderiais kaip „Dell Technologies“, yra privilegijuotoje padėtyje: jos išmano įvairių tiekėjų siūlomų sprendimų spektrą ir gali sudaryti specialų konkretiems kliento poreikiams skirtą sprendimų meniu.

„GoIT“ teikia IT aptarnavimo paslaugas, debesų kompiuterijos ir duomenų saugumo sprendimus, prižiūri įvairaus profilio ir dydžio kompanijų IT infrastruktūras, veda mokymus, atlieka IT auditus. Daugiau skaitykite www.goit.lt  

„Dell Technologies“, 2016 m. sujungus „Dell“ ir „EMC Corporation“, valdo tokius prekės ženklus kaip „Dell“, „Dell EMC“, „Pivotal“, „RSA“, „SecureWorks“, „Virtustream“ ir „VMware“. „Dell Technologies“ akcijomis prekiaujama Niujorko akcijų biržoje (simbolis DELL).

FOTOGALERIJA : (5 nuotr.)

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose

Gauk nemokamą TECHNOLOGIJŲ savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:


Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
Australijos vyriausybės paramą gavusi „Telstra“ perims „Digicel Pacific“

Australijos telekomunikacijų milžinė „Telstra“ pranešė ketinanti įsigyti tarptautinio mobiliojo ryšio tinklo...

Inovacijos
2021.10.25
„Facebook“ vadovai politikams ir įžymybėms leido nepaisyti socialinio tinklo taisyklių

„Facebook“ vadovai leido politikams bei įžymybėms socialiniame tinkle skelbti turinį, pažeidžiantį vidines...

Inovacijos
2021.10.25
Paskelbtas pirmasis 5G ryšio aukcionas

Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) pirmadienį paskelbė trijų 700 MHz radijo dažnių blokų aukcioną. Naudojant...

Inovacijos
2021.10.25
Kaip įrangos tiekėjai padeda sukurti efektyvesnę darbo aplinką?  Verslo tribūna

Įrengiant naujas ar optimizuojant esamas kompiuterizuotas darbo vietas, verslui natūraliai kyla klausimų be...

Inovacijos
2021.10.25
Technologijų įmonių ralis: „Tele2“ per plauką aplenkė „Telią“ Premium 1

„Verslo žinios“ pagal redakcijos analitikų sukurtą vertinimo modelį šeštą kartą skelbia Lietuvos technologijų...

Inovacijos
2021.10.25
Išrinkta stipriausia technologijų sektoriaus įmonė

„Verslo žinios“ pagal redakcijos analitikų sukurtą reitingavimo modelį atrinko stipriausias Lietuvos...

Inovacijos
2021.10.25
„Apple“ gali būti paskutinė didžioji JAV technologijų bendrovė Kinijoje

Buvo metas, kai JAV technologijų milžinės, įskaitant ir „Facebook“ ir „Google“, veikė Kinijoje. Šiandieną...

Inovacijos
2021.10.24
„PayPal“ derasi dėl „Pinterest“ įsigijimo už 45 mlrd. USD

Internetinių mokėjimų bendrovė „PayPal“ šiuo metu vykdo derybas dėl socialinės žiniasklaidos grupės...

Inovacijos
2021.10.24
Švedų startuolio užmojis – kova su „žaliuoju smegenų plovimu“ 1

Švedų startuolis „Normative“ teigia kylantis į kovą su „žaliuoju smegenų plovimu“ (angl. greenwashing) –...

Inovacijos
2021.10.24
JAV ir ES susitarė dėl galiojančio skaitmeninio mokesčio atšaukimo

JAV ir ES pavyko išspręsti konfliktą dėl svarbaus prekybos santykių aspekto, pasirašius susitarimą dėl...

Finansai
2021.10.22
„Novian“ grupės bendrovė užbaigė „Elsis Pro“ įsigijimą

Penktadienį IT infrastruktūros ir programavimo grupės „Novian“ bendrovė užbaigė programinės įrangos kūrimo...

Inovacijos
2021.10.22
Startuolis „InRento“ siūlys investuoti į NT nuomą Ispanijoje 1

Sutelktinio investavimo į NT nuomos projektus platforma „InRento“ pradeda siūlyti investicijas į trumpalaikės...

Inovacijos
2021.10.22
Mokėjimus kriptovaliutomis siūlanti „CoinGate“ auga dvigubai – šįmet viršijo 60 mln. Eur apyvartą Premium 1

Lietuvių finansų technologijų bendrovė „CoinGate“ (UAB „Decentralized“), diegianti sprendimą, kuris verslui...

Inovacijos
2021.10.22
Trečiojo ketvirčio rezultatai ir baimė dėl tiekimo grandinių nusmukdė „Snap“ akcijas

Trečiąjį šių metų ketvirtį socialinio tinklo „Snapchat“ valdytoja „Snap“ gavo 1,07 mlrd. USD pajamų. Įmonės...

Inovacijos
2021.10.22
Šiuolaikinis ūkininkavimas – visai nebe taip, kaip kaime pas močiutę Premium

Technologijos žemės ūkyje, bent jau kalbant apie stambesnius verslus, kurie nuosekliai planuoja investicijas...

Inovacijos
2021.10.22
Lietuvių startuoliui „kevin.“ – 10 mln. USD investicija Premium 6

Mokėjimų sprendimą verslui siūlantis lietuvių startuolis „kevin.“ skelbia ankstyvajame etape (angl. seed)...

Inovacijos
2021.10.22
D. Trumpo socialinio tinklo akcija buvo viena paklausiausių pasaulyje 2

Buvusio JAV prezidento Donaldo Trumpo įkurto socialinio tinklo „Truth Social“ akcijos pirmą prekybos dieną...

Rinkos
2021.10.22
NFT, arba nepakeičiamieji – kainų kilimo įkarštyje Premium

Spalio 15–17 d. Vilniuje vykusios tarptautinės šiuolaikinio meno mugės „ArtVilnius“ projektų zonoje „Lewben...

Laisvalaikis
2021.10.22
Formali pozicija – formali ir parama 1

Teoriškai – arklys, praktiškai – nesikelia. Panašiai galima apibūdinti Ekonomikos ir inovacijų ministerijos...

Verslo aplinka
2021.10.22
„Epic Games Store“ už prekės ženklą Lietuvoje teko pakovoti Premium 1

Vienai populiariausių pasaulyje kompiuterinių žaidimų kūrėjų „Epic Games Store“ tik apskundus pirminį...

Rinkodara
2021.10.22

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku