Jei norite toliau klausytis „Verslo žinių“ tinklalaidžių, prašome tapti VŽ premium nariu.
RUBRIKOS NAUJAUSI
2025-09-13 15:23
2025-09-10 15:07
RĖMIMAS
2025-09-10 06:00
2025-09-09 10:25
2025-09-09 07:56
2025-09-08 09:06
Komentuoti ir vertinti gali tik prisijungę skaitytojai
VISI KOMENTARAI
Arba kitaip sakant, rinkimai nebetoli.
Pernai ar užpernai rinkimai irgi nebetoli buvo?
Pernai užpernai tokių straipsnių nebuvo:)
Pas mus runkelių procentas didelis, o jiems niekada nebus gerai :)
Vengerai nuskurs su ubagais vata susidėje
Kaip sakoma lietuviai yra statistikos meistrai, Mačiulis paaiškino, labai gerai sveikatos, švietimo paslaugos įskaitomos minimaliomis kainomis. Niekas neįrodys,kad mes vengrusar Sovakus trečdaliu lenkiame ar slovėnus. Gera situacija būtų lidle prekių neieskotume su minus 30proc. Aplamai Lietuvoje išpūstas didelis burbulas ypač su NT. Realybė truputį kitokia. Žiūrint statistika gyvename vos ne kaip Skandinavijoje, to ir siekeme :)
Anot jūsų, vokiečiai yra didžiausi ubagai ES, nes jie labiausiai ieškantys nuolaidų, ir labiausiai jautrūs kainoms. O šiaip ne vienas tyrimas įrodė, kad Lietuvoje žmonės perka ne prekę už mažiausią kainą, o didžiausią nuolaidą, net jei tai ta pati prekė skirtingose parduotuvėse.
Nežiuri kad dideles nuolaidos vefa i bankrota? Trumparegiški tautiečiai ... ?
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_wealth_per_adult Cia gan...Pagal GINI mes 11 vietu auksciau nei pagal median wealth, kas implikuoja, jog turtas sukauptas mazos grupes rankose. Atskirtis pas mus didesne.
Ne ubagai ten, kur zemas gini ir didele turto verte. Pvz. Taiwan, Italy, Spain, Slovenia ar net Japan ziurint plika BVP (ypac pagal perkamaja galia), jie tikrai netoli nuo musu, bet ziurint GINI ir turto mediana, atsiliekam stipriai.
Atotrūkis pas mus didelis pensininkų ir juodai dirbančių pagrinde. Norint užsidirbti, daug proto nebereikia, daugelis amatų uždirba šiais laikais labai gerai.
Visą gyvenimą dirbe pensininkai irgi neskursta. Visi turi NT, auto ir pinigų sąskaitose.
Skurdas matuojamas imant tik oficialias pajamas. Nuosavas NT ir pinigai sąskaitoje, ar koks sodas bei pan. - nepatenka į pajamas. Užtat oficialiai ir skursta. Juodai dirbantys ir neskursta. Skursta realiai tie, kurie įsivaizduoja, kad jie turi teisę į orų gyvenimą, ir kažkas kitas juos turi išlaikyti.
Dirbi ir užsidirbi, o kur kitaip yra?
As valgau mesa, kaimynas bulves - statistiškai abu valgom cepelinus ;)
Tai kad vata tik i skurda ziuri
Cia jau vatos bedos
Supratom, VZ paskutiniu metu vis bando iteigti, kad gyvename turtingai, tik kazkodel nutyli apie gyventoju neto pajamas. Jei isties esami turtingi, tai paviesinkime, kaip atrodome tarp kitu ES saliu pagal gyventoju neto pajamas.
Tikrą NETO sudėtinga apskaičiuoti, nes reikėtų atimti ne tik darbo pajamų apmokestinimą, bet ir NT bei automobilio mokesčius. Statistika atlyginimo NTEO yra viešai prieinama visos ES. Kad nežinai kur ieškoti, tik parodo tavo noro gilintis lygį.
As tai zinau kur ieskoti, bet panasu, kad VZ nezino. Beje, NT mokestis ir automobiliu mokestis daugelyje ES saliu, kuriose tokie mokesciai yra, sudaro palyginti nereiksminga dali nuo gyventoju gaunamu pajamu neto. Nereiktu manipuliuoti siais mokesciais pateisinant nenora atskleisti gyventoju pajamas neto.