„Devbridge“ technologijų direktorius R. Benetis: IT produktų pažanga auga rekordiniu tempu

Reklama publikuota: 2021-10-13
JAV programavimo paslaugų įmonės „Devbridge“ technologijų direktorius Rimantas Benetis.
svg svg
JAV programavimo paslaugų įmonės „Devbridge“ technologijų direktorius Rimantas Benetis.

JAV programavimo paslaugų įmonės „Devbridge“ technologijų direktorius Rimantas Benetis yra įsitikinęs, kad technologijų pažanga, milžiniškas greitis ir toliau išliks IT sektoriaus skiriamuoju bruožu.

„Šiandien nepriekaištinga darbo kokybė ir gebėjimas klientams ne tik sukurti programinę įrangą, bet ir padėti auginti verslo rezultatus yra svarbiausias faktorius IT įmonėms, norinčioms išlikti rinkos lyderėmis ir konkuruoti dėl pasaulinių užsakymų“, – sako R. Benetis ir dalijasi įžvalgomis apie technologijų sektoriaus pažangą ir ateities perspektyvas.

Kokius per pastarąjį dešimtmetį esminius technologijų sektoriaus pokyčius galėtumėte išskirti?

Svarbiausias pokytis yra toks, kad daugelis įmonių vadovų suprato, kad technologijos yra vienas pagrindinių elementų jų versle, todėl į jas nuosekliai neinvestuojant nelabai yra įsivaizduojamas tolesnis verslo vystymas. Todėl rinkoje yra labai aiškiai matomas vis didėjantis investicijų dydis ir tuo pačiu besikeičiantis suvokimas apie poreikį gilesnei verslo procesų integracijai, paremtai technologiniais sprendimais. Iš savo patirties matome, kad didėja investicijos į elektroninės prekybos paslaugas ir jų patogumą vartotojams, didėja verslų migracija į „debesį“, senos sistemos keičiamos labiau modernesnėmis ir su daugiau funkcionalumo. Pandemija daugelį verslų privertė žaibiškai transformuotis ir fizinę prekybą perkelti į elektroninius kanalus per rekordiškai trumpą laiką. Vieniems tai atvėrė neregėtas galimybes, o kiti dar nebuvo tam deramai pasiruošę, tačiau akivaizdu, kad virusas paspartino skaitmenizacijos procesus visame pasaulyje.

Kaip keitėsi „Devbridge“ įmonė per šį dešimtmetį? Kaip pavyko nuolat išlaikyti ir spartų augimą, ir nuosekliai įgyvendinti technologijų proveržį?

Per pastaruosius 10 metų „Devbridge“ nuosekliai augo. Augant įmonei, auga ir žmonių dirbančiųjų joje skaičius, kurie ateina iš pačių įvairiausių IT sričių, tai savaime augina ir kompetencijų įvairovę. Tuo pačiu mūsų įmonėje augo ir klientų ratas, didėjo projektų apimtys,  kurie atnešė į kasdienius darbus įvairesnius sprendimus ir technologijas. Jei anksčiau didžioji projektų dalis buvo paremta programavimo kalbomis tokiomis, kaip .NET, tai, pavyzdžiui, šiuo metu taip pat pasitelkiame ir JAVA, ir NodeJS.

Mes kuriame produktus klientams, kurie juos pasitelkia verslo valdymui ar procesų automatizavimui visame pasaulyje. Dirbame su didžiausiais rinkos lyderiais Šiaurės Amerikoje ir Vakarų Europoje. Jie mūsų produktus pasitelkia kasdien atlikti svarbiausias savo verslo funkcijas, o tai savaime diktuoja, kad mums teks visą laiką mokytis naujų produktų kūrimo, technologijų, nišinių verslo sričių. Kadangi nuolatinis mokymasis yra tapęs mūsų įmonės DNR dalimi, žengti kartu su technologijomis mums nebuvo per daug sudėtinga. Žinoma, mūsų darbuotojų aukšta kvalifikacija leidžia lengvai įsisavinti naujas technologijas. Per 10 metų praplėtėme žinias visose kryptyse ir „Front-End“ programavimo srityje, tokiose kaip React, Angular, Vue, tiek ir „Back-End“ – mikro service architektūrose ir debesų sprendimuose Azure ir AWS. Žiūrint į ateities perspektyvas nepanašu, kad technologijų pokyčio tempas nors kiek sumažės, todėl tiesiog turime nesustoti ir nuolat mokytis judėti tik į priekį.

„Devbridge“ klientų portfelis per dešimtmetį ne tik paaugo, bet ir sparčiai keitėsi. Kaip pavyko įsisavinti naujas technologijas, greitai išauginti specialistų kompetencijų lauką?

Per 10 metų ne tik išaugo mūsų klientų portfelis, bet ir augo kasdien atliekamų darbų apimtys, gaminamų produktų svarba patiems klientams. Jei anksčiau visą pusmetį produktus kurdavo komandos sudarytos iš 5 ar 6 žmonių, šiuo metu turime ir beveik iš 80 kolegų sudarytą komandą, kuri prie vieno projekto jau dirba ne vienerius metus.

Kiekvienas mūsų sukurtas produktas paprastai visada turi kažkokį naują elementą, ar tai būtų nauja technologija, ar nepažinta  verslo sritis ar net ir pats klientas. Tai natūraliai augina ir įmonės kompetencijų lauką bei dar neišbandytų technologijų sąrašą. „Devbridge“ yra technologiškai agnostiška įmonė, tai reiškia, kad mes dirbame su įvairiomis technologijomis ir prisitaikome prie kliento poreikių,  tačiau pagrindinės technologijos vis dar išlieka Java, .NET ir JavaScript.

Programinės įrangos kūrimo sektorius Lietuvoje jau yra tvirtai susiformavęs ir teikia paslaugas stambiems viešojo ir privačiojo sektoriaus klientams visame pasaulyje. Tačiau specialistų trūkumo problema išlieka vis dar labai didelė. Kaip jūs susitvarkote su šia problema ir kiek laiko prireikia užauginti stiprų komandos narį? 

Gerų specialistų trūkumas IT sektoriuje visada buvo iššūkis ir panašu, kad tokia sudėtinga situacija išliks ir ateityje. Greitai užauginti aukštos kompetencijos specialistą yra labai sunku, nes tai nemažai priklauso ir nuo paties žmogaus – vieni užauga greičiau, kitiems mokytis reikia daugiau laiko. Esame pastebėję, kad žmogui pabaigus universitetą dar reikia maždaug 5-6 metų, kad jis tikrai perprastų ne tik techninę projekto dalį, bet ir verslo sritį, komandinio darbo specifiką ir kitas kasdieninio darbo subtilybes. Dėl šios priežasties 2013 metais įkūrėme nemokamas „Sourcery“ akademijas testuotojams, programuotojams, glaudžiai bendradarbiaujame su universitetais ir stengiamės ne tik patys auginti, bet ir padėti visai rinkai ruošti būsimus technologijų srities profesionalus.

Kokio technologinio proveržio galime tikėtis ateityje? 

Kuo toliau, tuo daugiau matysime technologijų jungimo į vieną visumą, tai ne tik leis pagaminti dar labiau efektyvesnių produktų, bet ir leis sukurti visiškai naujų, inovatyvių  produktų, kurie palengvins eilinių vartotojų gyvenimą. Šiandien labai daug yra investuojama į produktų patariamąsias funkcijas, kurios yra  paremtos automatizavimo procesais, tokiais kaip ML (angl. Machine Learning), todėl ateityje daugės autonomiškai sprendimus priimančių sistemų kiekis. Tai didins esamų sektorių našumą, o galbūt ir išaugins šiuo metu dar neegzistuojančių verslų.  Pavyzdžiui,  greitai nebereikės namuose reguliuoti šilumos patiems, daiktų interneto technologiniai sprendimai leis automatiškai surinkti reikalingą informaciją, o kompiuteris parinks efektyviausią valdymą, atsižvelgdamas ne tik į oro sąlygas, prognozes, bet ir įvairiausius kitus veiksnius.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:


Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
„Devbridge“ technologijų direktorius R. Benetis: IT produktų pažanga auga rekordiniu tempu Verslo tribūna

JAV programavimo paslaugų įmonės „Devbridge“ technologijų direktorius Rimantas Benetis yra įsitikinęs, kad...

Konkurencinį pranašumą įgijo pasitelkę radikalų skaidrumą Verslo tribūna 1

JAV programavimo paslaugų įmonės „Devbridge“ viceprezidentas ir Lietuvos padalinio vadovas Viktoras Gurgždys...

„Devbridge“ įmonės prezidentas A. Adomavičius: augantis klientų pasitikėjimas liudija mūsų verslo brandą Verslo tribūna

Vienos sparčiausiai augančių JAV programavimo paslaugų įmonės „Devbridge“ prezidentas Aurimas Adomavičius yra...

Kaip su draugais per krizę įkurti verslą ir niekada nesusipykti Verslo tribūna 1

Per patį krizės įkarštį 2008 metais Čikagoje įkurta JAV programavimo paslaugų įmonė „Devbridge“ šiemet...

IT įmonės  vadovas: verslo sėkmei yra būtinas stiprus vertybinis pagrindas Verslo tribūna

Verslo augimas šiandien yra neįmanomas be kruopščiai suburtos talentų komandos. Vis dėlto kertine ašimi,...

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku