Dirbame iš namų: kaip išsilaisvinti nuo darbo visada?

Didžiajai daliai žmonių persikėlus dirbti į namus, natūraliai ilgėja darbo valandos, o atskirti profesinį ir asmeninį gyvenimą gali būti labai sudėtinga. Šią užduotį dar labiau pasunkinti gali technologijos, dėl kurių esame lengvai pasiekiami net ir darbo valandoms pasibaigus. Nors pradžioje tai gali lemti didesnį produktyvumą, ilgainiui toks disbalansas gali paskatinti perdegimo ar lėtinio nuovargio atsiradimą.
Tai, kad dirbantys iš namų linkę dirbti ilgiau ir aukoti laisvalaikį, patvirtina ir neseniai atlikti tarptautiniai tyrimai. Dirbant iš namų retai turime atskiras darbo ir pramogų erdves, todėl tarsi išsitrina ribos tarp asmeninio ir profesinio gyvenimo. Visgi atsiriboti būtina, o darbdavys gali padėti tai padaryti lengviau, sako Eglė Staniulionė, Bitė Lietuva Žmonių ambasados vadovė.
nuotrauka::1 right
Daugiau lankstumo planuojantis darbo dieną
Kiekvienas žmogus veikia skirtingu ritmu, todėl papildoma valanda miego ryte ar laisvesnis vakaras gali gerokai padidinti žmogaus produktyvumą. Darbas nuotoliniu būdu suteikia daugiau galimybių pačiam lanksčiau susiplanuoti savo dieną, intensyviausiai dirbti tuo metu, kai esame produktyviausi, rinktis kada norime pietauti ir pan.
Darbdavys neabejotinai gali padėti suteikdamas sąlygas savarankiškai planuotis savo darbo laiką. Daugelis Bitės darbuotojų dirba gana laisvu darbo grafiku ir susidaro sau patogią dienotvarkę. Tai leidžia jiems ramiai papusryčiauti kartu su šeima ir pradėti dieną vėliau ar pirmiausia atlikti visas užduotis ir turėti laisvesnį vakarą. Iš savo patirties žinome, kad itin griežtai neapribotas darbo laikas didina ne tik darbuotojų produktyvumą, bet ir pasitenkinimą darbu, pasakoja E. Staniulionė.
Vidinei komunikacijai išskirtinis dėmesys
Natūralu, jog tokiomis neįprastomis aplinkybėmis darbuotojai daug laiko praleidžia skaitydami naujienas internete. Visgi dažnai dideliame informacijos sraute žmonėms sunku atsirinkti teisingą informaciją, o tai eikvoja jų laiką, mažina produktyvumą. Karantino metu žmonės savo darbdavių komunikaciją vertino kaip patikimesnę nei valdžios institucijų, sveikatos priežiūros bendrovių ar žiniasklaidos, rodo ryšių su visuomene tinklo Edelman duomenys.
Atvira vidinė komunikacija iš darbdavio pusės prisideda prie geresnio darbo ir laisvalaikio balanso užtikrinimo. Bitėje nuolatos dalinamės aiškia informacija apie visus svarbiausius klausimus, susijusius su pandemija šalyje ir jo prevenciją. Tai, kad informacija tikrai aktuali rodo ir aukštas darbuotojų įsitraukimas vidinės komunikacijos kanaluose, pasakoja Bitės Žmonių ambasados vadovė.
Gaudami visą jiems reikalingą informaciją iš vienų lūpų, darbuotojai jaučia mažesnį nerimą, be to sutaupo nemažai laiko ir energijos, kurią vėliau gali skirti laisvalaikiui.
Puoselėkite socialinius ryšius
Profesinio ir asmeninio gyvenimo balansui užtikrinti labai svarbūs socialiniai ryšiai. O dirbant iš namų pabendrauti su kolegomis ne darbinėmis temomis gali tapti sudėtinga. Per tokį ilgą darbo iš namų laiką, rekomenduojame išbandyti pasaulyje sparčiai populiarėjančias virtualias kavos pertraukėles, kur galėsite pabendrauti ne darbo reikalais pasidalinti naujienomis, papokštauti ir tiesiog atsipalaiduoti.
Pozityviai atmosferai ir draugiškiems ryšiams kurti padeda ir kartu minimos įmonės šventės: Šiemet 25-ąjį Bitės gimtadienį pasitikome dirbdami namuose, tačiau net ir tokiomis sąlygomis sugebėjome sukurti šventinę nuotaiką. Visą dieną trukusios pramogos leido ne tik įtraukti visus kolegas, šiuo metu išsibarsčiusios visoje Lietuvoje, bet ir dar labiau sustiprinti komandą, prisiminimais dalijasi E. Staniulionė.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti