Gintas Butėnas: kokį IT specialistą šiandien įdarbinsime pirmojo pokalbio metu?

Reklama publikuota: 2020-10-16
„Bitė Lietuva“ technologijų vadovas Gintas Butėnas.
svg svg
„Bitė Lietuva“ technologijų vadovas Gintas Butėnas.

Kol skambios antraštės primena apie kasmet augantį IT specialistų trūkumą ir tarp darbdavių nuolat augančią konkurenciją, mes įdarbiname vienus geriausių šios srities talentų. Kaip mums tai pavyksta? Pirmas žingsnis – atsirinkti tinkamus IT specialistus. Kokį žmogų įdarbinsiu pirmojo pokalbio metu?  

Prioritetas – įdomus darbas

Atlyginimai ir gaunami priedai darbuotojams neabejotinai svarbūs, tačiau jeigu pirmi trys kandidato klausimai yra apie pinigus – tai nėra geras ženklas. Nenoriu pasakyti, kad tokių klausimų nereikia užduoti. Priešingai, žinoti savo finansinius lūkesčius ir įmonės galimybes yra būtina. Bet kai atlyginimas darbuotojams yra vienintelis motyvuojantis faktorius, svarbesnis net už patį darbo pobūdį, tobulėjimo galimybes ar grįžtamąjį ryšį, tai duoda signalą, kokie yra žmogaus prioritetai.

nuotrauka::1 right

IT specialistai jau ilgą laiką yra vieni paklausiausių darbuotojų rinkoje, todėl įmonės labai konkuruoja dėl geriausiųjų pritraukimo. Kadangi šios srities talentai sulaukia daug darbo pasiūlymų, didelis atlyginimas jau nebėra vienintelis jų vertinimo kriterijus renkantis įmonę. Mūsų tikslas – suburti geriausių specialistų komandą, kurią labiausiai motyvuotų galimybė kurti naujausias technologijas, tobulėti, o didelis atlyginimas, kuris pas mus yra be lubų, būtų malonus ir savaime suprantamas priedas.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Neturi papildomų klausimų? Įtartina

Darbo pokalbio metu mes tikimės sulaukti žmogaus degančiomis akimis. Toks žmogus yra labai susidomėjęs „Bite“, todėl turi daug klausimų apie jos ateities planus, vidinę kultūra ir darbo specifiką. Kandidatas į darbo pokalbį taip pat dažnai ateina jau šiek tiek pasidomėjęs įmone, todėl neretai turi ir aiškią viziją ar minčių, kaip būtų galima pakeisti ar patobulinti įmonės procesus. Ir visai nesvarbu, ar kandidatas IT srityje yra visiškas naujokas, jeigu žmogus smalsus, drąsus ir ambicingas – jis puikiai tiks dirbti „Bitėje“.

Tuo metu net ir patyręs specialistas gali nebūti smalsus ir ambicingas. Tokiu atveju jam bus labai sunku dirbti greitoje ir dinamiškoje aplinkoje. „Bitėje“ mes vadovaujamės posakiu: „Hire for Attitude, Train for Skill“ (liet. Rinkis darbuotoją pagal požiūrį, o visa kita išmokstama). Todėl įmonėje turime nemažai pavyzdžių, kai darbuotojai startavo nuo praktikantų, tačiau labai daug mokėsi, domėjosi ir ilgainiui užaugo iki aukščiausios grandies vadovų.

Reikalinga platesnė perspektyva

Platesnė perspektyva yra dar viena savybė, kurios tikimės iš IT specialisto. Kad būtų lengviau suprasti, kas tai yra, pateiksiu pavyzdį.

Vieno vizito NASA tyrimų centre metu, JAV prezidentas Džonas Kenedis pastebėjo sargą, nešantį šluotą. Jis sustabdė darbuotoją ir užkalbino: „Sveikas, aš esu Džonas Kenedis. Ką tu veiki?“. Šis atsakė: „Prezidente, aš padedu žmogų nuskraidinti į mėnulį“.

Būtent tokios plačios perspektyvos žmonių mums ir reikia. Tokių, kurie rašydami kodo eilutę, galvotų, kad kuria naujos kartos technologinį sprendimą. Pavyzdžiui, šiandien mūsų IT specialistai prisideda prie naujos kartos mobiliojo 5G ryšio infrastruktūros kūrimo, eSIM technologijos vystymo. Jie taip pat tapo ir pirmojo išmanioji vandentiekio tinklo įdiegimo Lietuvoje dalimi. Svarbu, kad IT specialistai suprastų, kad jų indėlis labai svarbus ir patys norėtų būti tų didelių pokyčių dalimi.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku