Kranus gaminančią „Mechaniką“ gaivins investuotojai iš siuvimo verslo

Restruktūrizuojamos UAB Mechanika akcijas įsigijęs UAB NMF holdingas ketina atgaivinti į milijonines skolas įklimpusios kranų ir metalo konstrukcijų gamybos Šiaulių bendrovę. Iš verslo pasitraukiantys buvę akcininkai tikina savo jėgomis nesugebėję išvesti įmonės iš krizės pernai skolos išaugo iki 6 mln. Lt.
Vaclovas Ramonas, UAB Mechanika direktorius, sako, kad pastarieji metai įmonei buvo nepaprastai sudėtingi: skola Šiaulių bankui pasiekė 4 mln. Lt, didėjo įsiskolinimai Sodrai, už elektros energiją ir kitas paslaugas, bendrovė nebegalėjo mokėti atlyginimų laiku.Buvo labai sunkūs laikai. Supratome, kad vien restruktūrizavimas neišgelbės, nes uždirbti tiek, kad grąžintume skolas ir dar šiek tiek liktų, buvo neįmanoma. Gal dar metus kitus būtume ištempę, bet mūsų tikslas ne toks, norėjome prikelti bendrovė, apie sprendimą ieškoti investuotojo pasakoja p. Ramonas.Registrų centro duomenimis, 2013 m. Mechanika, projektuojanti ir gaminanti kėlimo mechanizmus, gavo 1,37 mln. Lt pardavimo pajamų, dukart mažiau nei 2012 m., kai apyvarta sudarė 3,06 mln. Lt. Bendrovės nuostolis lyginamuoju laikotarpiu išaugo nuo 34.640 Lt iki 4,2 mln. Lt.Tačiau didžiausias nuosmukis įvyko krizės metais, kai šiauliečiai prarado pagrindinį užsakovą iš Norvegijos, per metus nupirkdavusį kranų konstrukcijų už 5 mln. Lt. Tuomet, kaip pasakoja p. Ramonas, įmonės pardavimo pajamos viršydavo 10 mln. Lt.Mūsų paslaugos jiems tapo per brangios, todėl užsakymus nukreipė į Kiniją. Nekelti kainų negalėjome: brango medžiagos, energijos ištekliai, reikėjo didinti atlyginimus. Jeigu būtume sutikę su jų sąlygomis, veikla būtų tapusi nuostolinga, įsitikinęs p. Ramonas.Finansinę krizę įmonėje, anot jo, pagilino prasidėjęs teisminis ginčas su stambiu užsakovu. Šiaulių apygardos teismo nutartyje dėl Mechanikos restruktūrizavimo teigiama, kad 2 mln. už pagamintą kraną įmonei nesutiko mokėti UAB Vakarų laivų gamykla.Užsisakė gaminį, o paskui jį išbrokavo, nemokėjo. Teismuose praradome daug ir lėšų, ir laiko, pasakoja p. Ramonas.
Veikla liks ta pati
Stanislovas Grušas, AB Neaustinių medžiagų fabrikas generalinis direktorius, naujasis investuotojas, nedvejoja, kad netrukus Mechanikos veiklos rezultatai pagerės: įmonės atgaivinimo planas jau parengtas, investicijos suplanuotos, o kai kurie projektai jau pradėti įgyvendinti.Paklauskite manęs apie tai, kaip laikosi įmonė, po kelių mėnesių. Kol kas galiu pasakyti, kad žinome, kaip atgaivinti jos veiklą ir tai padarysime, sako p. Grušas.Jo teigimu, Mechanika tęs tiltinių, ožinių, konsulinių kranų ir metalo konstrukcijų gamybą, nes nėra prasmės atsisakyti to, ko jau išmokta. Kranus paprastai perka uosto, geležinkelio, laivų statybos įmonės, jie reikalingi sandėliuose ir įvairiose gamybos įmonėse. Eksporto, anot pašnekovo, pastaraisiais metais jau nebuvo likę, bet bus siekiama jį atnaujinti.Paklaustas, kodėl nuspręsta investuoti į akcininkams menkai pažįstamą sektorių, p. Grušas sakė, kad atėjo laikas plėsti veiklos sritis.Mechaniniai darbai visuomet reikalingi, o siuvyklą kažkada reikės uždaryti, kai darbo jėga pernelyg pabrangs. Be to, grupėje turime vieną nedidelę metalo apdirbimo įmonę, sako p. Grušas.Sumos, už kurią įsigyta įmonė, jis atskleisti negalėjo, nes tai yra konfidenciali informacija.1966 m. įkurta Mechanika išsidėsčiusi 5 ha teritorijoje, o gamybos plotas siekia 17.000 kv. m. Šiuo metu įmonėje dirba 32 darbuotojai. Neaustinių medžiagų fabriko įmonių grupės pardavimo pajamos 2013 m. sudarė 413,8 mln. Lt. Grupei priklauso įmonės, gaminančios neaustines medžiagas, šviestuvus, veidrodžius, paveikslus, minkštus baldus, čiužinius. Įmonių grupėje dirba 2.300 žmonių.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Pramonė
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti