Įmonės rūpinasi namie dirbančiųjų emocine sveikata

Publikuota: 2020-03-26 12:33
svg svg

Karantinas daugelį Lietuvos įmonių privertė dirbti nuotoliniu būdu, taigi žmonės namuose praleidžia ne tik visą darbo dieną, bet ir laisvalaikį. Tokiomis sąlygomis labai lengva prarasti motyvaciją ir įkvėpimą, tad kai kurios įmonės ėmė rūpintis darbuotojų emocine būsena. Pavyzdžiui, advokatų kontora „Sorainen“ ar kibernetinio saugumo sprendimus kurianti įmonė „Tesonet“ darbuotojams padovanojo šiuo metu namų kino ekranuose vykstančio festivalio „Kino pavasaris“ filmų peržiūras.

Įmonėje „Tesonet“ dirba 988 darbuotojai, iš jų net 95 procentai – namuose. Pasak įmonės personalo vadovės Monikos Okmanės, dėl susiklosčiusios padėties teko keisti tradicijas ir ieškoti veiklų, kurios vienytų komandą nuotoliniu būdu.

„Kiekvieną mėnesį puoselėjame tradiciją gyvai susitikti su skirtingų sričių profesionalais. Šį kartą susitikimas vyks nuotoliniu būdu. Mėnesio svečiu pakvietėme tapti „Kino pavasario“ generalinį direktorių Algirdą Ramašką, o vėliau išsivystė idėja surengti ir internetinę kino naktį beveik 1 000 mūsų darbuotojų. Tokiomis iniciatyvomis bandome palaikyti gerą darbuotojų nuotaiką, socialinį kontaktą, nudžiuginti mažomis staigmenomis, kol negalime susitikti gyvai“, – pasakoja įmonės „Tesonet“ atstovė.

Kinas – kaip terapija

„Kino pavasario“ filmus darbuotojams jau penktus metus dovanoja ir festivalio advokatai – teisės firma „Sorainen“.

nuotrauka::1 right

„Kasmet festivalio metu turėjome galimybę surengti uždarus seansus savo komandai kino teatre ar pamatyti kitus festivalio filmus. Šį kartą filmai persikėlė į namų kino platformas, o komandos nariai noriai dalijasi įspūdžiais ir rekomendacijomis. Jie pastebi, kad vyraujant ne itin pozityvių naujienų srautui, galimybė pasižiūrėti filmą namuose, ypač praskaidrina nuotaiką ir skatina toliau ryžtingai spręsti opius verslo klausimus“, – pasakoja teisės firmos „Sorainen“ administracijos vadovė Baltijos šalims ir Baltarusijai Leda Iržikevičienė.

Pasak „Kino pavasario“ generalinio direktoriaus Algirdo Ramaškos, vis daugiau įmonių, siekdamos pagerinti namuose dirbančių darbuotojų nuotaiką ar suteikti daugiau motyvacijos, renkasi kino filmus.

„Kinas – paprastas būdas darbuotojams pabėgti nuo rutinos. Dabar visas gyvenimas, darbas, sportas, miegas vyksta namuose, tad kinas padeda atitrūkti, susikoncentruoti, pajudinti nusistovėjusią tvarką. Įmonės, perkančios peržiūras savo keliems šimtams darbuotojų, kiną naudoja kaip savotišką terapiją, padedančią   praskiesti visą šiuo metu gaunamą negatyvią informaciją. O mus pačius motyvuoja tai, kad žmonės labai aktyviai dalyvauja festivalyje namuose“, – komentuoja  A. Ramaška.

Dovanoti festivalio peržiūras sudarytos sąlygos ne tik įmonėms. Kadangi „Kino pavasario“ žiūrovams įprasta savo draugus, giminaičius nustebinti festivalio bilietais, su įspūdžio dovanų platintoju „Gera dovana“ paruošti specialūs peržiūrų kodų rinkiniai, kuriuos galima dovanoti savo artimiesiems.

nuotrauka::2 right

Festivalis namuose – iki balandžio 2 dienos

Atšaukus Europoje visus kino festivalius, vienintelis „Kino pavasaris“ perorganizavo savo veiklą, perkeldamas filmų rodymą į žiūrovų namus. Tam festivalio organizatoriai turėjo vos keletą dienų. Iki balandžio 2 dienos apie 120 ryškiausių šių ir praėjusių metų festivalio filmų galima legaliai žiūrėti net penkiose namų kino platformose: naujos kartos televizijos TELIA TV filmų nuomoje, internetinėje namų kino platformoje „ŽMONĖS Cinema“, „TV3 Grupės“ turinio platformoje „Go3“, „Cgates“ SUMANIOS TV „Kino klube“ ir kino platformoje „Kino fondas“.

Virtualioje erdvėje taip pat organizuojami pokalbiai su filmų kūrėjais, filmų pristatymai, bendraujama su žiūrovais ir pan. Organizatoriai žada, kai tik taps saugu, dalį filmų parodyti ir didžiuosiuose ekranuose.

Daugiau informacijos www.kinopavasaris.lt ir „Kino pavasario“ feisbuko paskyroje: https://www.facebook.com/kinopavasaris.lt/

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Valdyti slapukus