Kas tai? Eksperto įžvalgos

Sėkmingos partnerystės formulė– bendradarbiavimas 

Reklama publikuota: 2020-08-13
„Tik aiškiai suprasdami kliento poreikius ir situaciją galime pasiūlyti tinkamiausius finansinius instrumentus“, - teigia Vytautas Žemaitis, Šiaulių banko Šiaulių regiono ir filialo verslo klientų direktorius. Bendrovės nuotr.
svg svg
„Tik aiškiai suprasdami kliento poreikius ir situaciją galime pasiūlyti tinkamiausius finansinius instrumentus“, - teigia Vytautas Žemaitis, Šiaulių banko Šiaulių regiono ir filialo verslo klientų direktorius. Bendrovės nuotr.

Viena pagrindinių verslo ar projektų sėkmės sudedamųjų dalių yra patikima partnerystė. Svarbu turėti puikią idėją ir kompetentingą komandą. Tačiau  Vytautas Žemaitis, Šiaulių banko Šiaulių regiono ir filialo verslo klientų direktorius, pabrėžia, kad ne mažiau svarbu, jog vyktų bendradarbiavimas – nuo pačių pirmųjų žingsnių iki įgyvendintos idėjos ar projekto brandos ir tęstinės veiklos.

Pasaulio verslo istorijoje netrūksta pavyzdžių, kai sėkmės įmonėms pavyko pasiekti tik dviem ar keliems genialiems verslininkams suvienijus jėgas. Pirmoji Beno Coheno ir Jerry Greenfieldo ledainė Vermonto valstijoje duris atvėrė 1978 m., renovuotame degalinės pastate.  Jie investavo 5 USD į ledų gamybos kursą paštu ir turėjo 12.000 USD pradinio kapitalo, iš kurių 4.000 USD buvo skolinti. Per mažiau kaip penkerius metus etiško verslo koncepcija besivadovaujančiam duetui pavyko pasiekti 4 mln. USD kasmetinius pardavimus, o 2000 m. metinis bendrovės pelnas sudarė 326 mln. USD. Įkūrėjai ne kartą yra sakę, kad jų sėkmės pagrindas – vienodai suvokiama verslo vizija ir skirtingi, vienas kitą papildantys abiejų įgūdžiai.

Rizikos kapitalistas Peteris Thielis savo knygoje „Zero to One“ išsako mintį, kad kurti verslą kartu su partneriu yra tas pats, kaip duoti santuokos įžadus.

„Svarbu ne tik tai, kad verslą kartu kuriantys asmenys pasižymėtų vienas kitą papildančiais įgūdžiais bei savybėmis, bet ir tai, kad sutaptų jų vizija ir kad jie vienas kitą mėgtų – tik tada jie kartu sugebės įveikti iškylančias kliūtis“, — rašo verslininkas.

V. Žemaitis akcentuoja, kad tvirta partnerystė turi sieti ne tik bendrą verslą kuriančius partnerius, bet ir bendrų reikalų turinčius skirtingų verslų atstovus. Kai tarpusavio pasitikėjimo nėra, kartais net ryžtingiausių vadovų planai lieka neįgyvendinti.

„Jeigu partneriai turi paslapčių ar baiminasi, kad pasidalinus su partneriais originaliomis mintimis, jos gali būti nukopijuotos, progreso nebus. Vis dėlto, reikia suvokti, kad pačios idėjos vertė yra nulinė, reikšminga ji tampa tik tada, kai sukuriami tos idėjos įgyvendinimo procesai, kai ji sėkmingai realizuojama“, – pabrėžia V. Žemaitis.

Kūryba ir inovacijos

Andrew C. Marshallas, inovacijų konsultacinės bendrovės „Primed Associates“ vadovas, skirtumą tarp idėjos ir jos įgyvendinimo apibūdina kaip skirtumą tarp kūrybiškumo ir inovatyvumo.

„Kūrybiškumas šių dienų verslui yra svarbus, tačiau tai – tik pirmasis žingsnis. Tik tada, kai kūrybiškos idėjos pereina inovavimo procesą, atsiskleidžia visas jų potencialas – tik verslui, tiek vartotojams. Be idėjų nebūtų inovacijų, bet būtent inovacijos neša pelną“, – „Business Insider“ yra rašęs jis.

V. Žemaitis pritaria, kad sugalvoti idėją, pvz., draugišką vartotojui įrengimą, kurį galima būtų valdyti vienu mygtuko paspaudimu, yra kur kas paprasčiau, negu ją įgyvendinti. Idėjai reikia kūrybiškumo ir vaizduotės, tačiau į ją, priešingai nei į inovacijas, dažniausiai nereikia investuoti, ji nereikalauja jokių papildomų lėšų. Inovavimo procesas – sudėtingesnis.

„Tokiu atveju būtinas veiksmų planas, profesionali komanda, kuri galėtų idėją plėtoti ir realizuoti“, – sako pašnekovas.

Dėl bendro tikslo

V. Žemaitis konstatuoja, kad su idėjų įgyvendinimo iššūkiu susiduria visos bendrovės. Svarbu, tai, jog trumpalaikis pasinaudojimas partneriais ar trumpalaikė nauda, kad ir didžiulė, verslo ar projekto įgyvendinimui nepakištų kojos. Tokiu atveju sėkmės pamatas yra tik nuoseklumas ir visų suinteresuotų pusių bendradarbiavimas.

„Gyvename tokiame amžiuje, kai nesunku rasti tiekėją, kai konkurencija yra begalinė, nes, nesusitarus su vienu potencialiu partneriu, paslaugą ar žaliavą galima įsigyti iš kito tiekėjo, esančio bet kur pasaulyje. Šiuo atveju bendradarbiavimą reiktų suprasti kaip tinkamą susitarimų laikymąsi, kainą, kuri yra pagrindžiama tikrosiomis patiriamomis išlaidomis, tam tikrą toleranciją, kuri nepakenktų nė vienai bendradarbiaujančiai pusei“, — paaiškina pašnekovas.

Partneriški ryšiai

Bendraujant su finansinėmis įstaigomis taip pat svarbus bendradarbiavimo aspektas. Anot V. Žemaičio, Šiaulių banke tikslingai kuriami ilgalaikiai ir partneriški ryšiai.

„Dedame pastangas pažinti savo klientą. Tik aiškiai suprasdami jo poreikius ir situaciją galime pasiūlyti tinkamiausius finansinius instrumentus, rasti geriausių sprendimų“, — pabrėžia pašnekovas.

Jis sklaido mitą, kad finansinės institucijos mąsto vien skaičiais ir tikina, jog verslo sėkmę lemia ilgalaikis santykis ir bendradarbiavimas.

„Sunku suprasti verslą, kuris siekia trumpalaikės naudos. Vienos pusės pasinaudojimas situacija, gali lengvai iššaukti kitos pusės reakciją — ieškoti alternatyvų. Pritraukti klientą, sukurti ryšį yra sudėtingas ir ilgas procesas.  Susitarimų nesilaikymas ar neadekvati paslaugos ar produkto kaina viską gali lengvai sugriauti“, — vertina V. Žemaitis.

Nuo pirmojo susitikimo

V. Žemaitis akcentuoja, kad banke bendradarbiavimas turi prasidėti jau nuo pirmojo susitikimo.  Kai abi pusės yra suinteresuotos ir atviros, tikslą pasiekti lengviau.

„Norėdami pažinti klientą, iš jo tikimės atviros informacijos apie įmonę, jos veiklą, siekius ir tikslus. Žinoma, vien geros idėjos ar užtikrinimo priemonės negarantuoja finansavimo, todėl dirbdami kartu ir ieškodami finansinių sprendimų aptariame visus susijusius aspektus: uždirbtas pajamas, patirtas sąnaudas, lėšas, kurių  įmonė galės skirti savo įsipareigojimams dengti ir lėšas, kurias bus galima kaupti tolimesnėms investicijoms ar dividendų išmokėjimui“, — vardija pašnekovas.

Vykusio bendradarbiavimo esmė, teigi jis, — ne vien pasiekti susitarimą, bet ir jo laikytis.

„Svarbu laikytis susitarimų: projekto įgyvendinimo terminų,  informaciją apie projekto įgyvendinimo eigą, sėkmes ir nesėkmes teikti laiku ir išsamiai. Svarbu ir laiku vykdyti įsipareigojimus – juos su banku privalu aptarti dar prieš pradedant bendradarbiauti. Kaip minėjau, esame tolerantiški, tačiau tolerancija neturi pakenkti nė vienai bendradarbiaujančiajai pusei“, — teigia V. Žemaitis.

Jis pritaria, kad numatyti galima ne viską. Dauguma yra susidūrę su situacija, kai paskaičiuota sąmata projekto metu padidėja ar suplanuoto biudžeto ima nepakakti, kad idėją būtų galima tinkamai įgyvendinti iki galo.

„Šiuo atveju atvirumas ir nuolatinis bendravimas, gali padėti išvengti sunkumų, tiek įgyvendinant konkretų projektą, tiek apskritai plėtojant verslą. Jeigu įmonė atidžiai stebi savo veiklą, su partneriais dalijasi finansiniais rezultatais, geranoriškai paaiškina nesklandumo priežastis, visiems būna lengviau: bankas suvokia tikrąją situaciją, o klientas gali rasti atsakymų, ką daryti, kitaip, kad, kad viskas stotųsi į savo vėžes“, — pataria V. Žemaitis.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
Kaip išlikti saugiems skaitmeninėje erdvėje: viena auksinė taisyklė Verslo tribūna

Pastaruoju metu viešumoje vienas po kito nuskambėję didelio masto duomenų nutekinimo incidentai daugelį...

07:45
Karantino gelbėjimo planas darbuotojams: edukacija apie savijautą ir pozityvios patirtys Verslo tribūna 1

Pasirūpinti savo darbuotojų psichologine sveikata – viena iš itin išryškėjusių darbdavių užduočių per...

2021.03.31
Naujoje realybėje „Dezifog“ tapo būtinybe Verslo tribūna 1

Praėjusiais metais užklupusi pandemija įmonių organizacijos kultūrą papildė dar viena dedamąja: darbuotojų ir...

2021.03.24
Europos Sąjungos kibernetinio saugumo teisės aktų pokyčiai: ką turime žinoti Verslo tribūna

Šiandieniniame pasaulyje nė viena organizacija ar įmonė nėra visiškai apsaugota nuo kibernetinių atakų ar...

2021.03.12
Neišnaudoto e-komercijos veiklos efektyvumo potencialo – apstu Verslo tribūna 2

Pandemija ir pirmasis karantinas pralaužė ledus įstrigusioje internetinėje prekyboje maisto produktais.

2021.03.09
„Dezifog“– naujas standartas Verslo tribūna

Kauno bendrovė „Efektyvūs saugos sprendimai“ kovoje su tebesitęsiančiu koronavirusu siūlo pasitelkti jų...

2021.02.25
Pakuočių atliekų tvarkymo viešieji konkursai savivaldybėse įsibėgėja Verslo tribūna

Kelerius metus trukusios Lietuvos gamintojų ir importuotojų organizacijų ir Vilniaus miesto savivaldybės...

2021.02.25
Nutikus nelaimei, verslui svarbiausia kuo greičiau grįžt į vėžes Verslo tribūna

Gaisras, dėl kurio visiškai sustojo įmonės veikla, o jai atnaujinti reikalingos elektros nėra ir greitu metu...

2021.02.22
Mokėjimų rinkos naujovės palengvins SVV dalią Verslo tribūna

Daugelį smulkiojo ir vidutinio verslo įmonių pandemija privertė spausti stabdį ar bent jau jungti neutralių...

2021.02.17
Koordinuodamos kibernetinių spragų atskleidimą įmonės mato naudą Verslo tribūna

Kibernetinio saugumo spragas norinčios pašalinti įmonės ir įstaigos vis dažniau naudojasi pagalba iš šalies –...

2021.02.01
Vilniaus „Grinda“ lietaus nuotekoms tvarkyti pasitelkė tvarios vandentvarkos principus Verslo tribūna

Baigusi judrios sostinės T. Narbuto gatvės lietaus nuotekų kolektoriaus rekonstrukciją, Vilniaus miesto...

2021.01.21
Inovatyvi paslaugų teikimo platforma sprendžia integralumo problemas ir leidžia įstaigoms savarankiškai teikti e. paslaugas Verslo tribūna

Įsismarkavusi pandemija privertė Lietuvą, kaip ir kitas pasaulio valstybes, atsisukti į skaitmeninius...

2020.12.03
Saugumo operacijų centrai – koncentruota gynyba prieš kibernetines atakas Verslo tribūna

Šiemet pandemija ne tik išmušė iš po kojų patikimas verslo strategijas, bet ir tapo padažnėjusių atakų...

2020.11.26
„Planas A“: kaip išlikti naujoje realybėje Verslo tribūna

Prie Šiaulių banko pagalbos projekto „Planas A“, kurio tikslas – sunkmečiu padėti smulkiajam verslui,...

2020.11.26
Tarp svarbiausių darbuotojų savybių – gebėjimas „kalbėti duomenimis“ Verslo tribūna

Nuolat augantis mus pasiekiančios informacijos srautas ir riboti laiko ištekliai daro įtaką kasdien priimamų...

2020.11.19
„Kelių priežiūra“: darbuotojų ugdymas augina konkurencingumą Verslo tribūna

AB „Kelių priežiūra“ įkurta 2017 m., sujungus 11 regioninių kelių priežiūros įmonių. Pora metų vėliau prie...

2020.11.16
Naujoji verslo realybė: kaip likti prie „Plano A“ Verslo tribūna

Šiaulių bankas iniciavo smulkiesiems verslams skirtą pagalbos projektą „Planas A“. Vienas iš jo tikslų –...

2020.11.04
Ypatingos svarbos infrastruktūros apsauga nuo kibernetinių grėsmių: ką turime žinoti Verslo tribūna 2

Ypatingos svarbos infrastruktūros teikiamų paslaugų, tokių kaip elektros energijos, vandens, transporto,...

2020.10.29
Skirtingi autentifikavimo būdai – kas laimėtų saugumo lenktynes? Verslo tribūna

Ilgą laiką buvęs mūsų atpažinimo karaliumi, slaptažodis sulaukia vis daugiau kritikos. Neretai slaptažodžiai...

2020.10.15
„Planas A“ – gelbėjimo ratas Lietuvos smulkiajam verslui Verslo tribūna 2

Smulkusis verslas dažnai vadinamas Europos stuburu, žemyno konkurenciniu pranašumu, šalies ekonomikos...

2020.09.24

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku