Kas tai? Eksperto įžvalgos

Klientų aptarnavimas: robotizacija žmogiškojo ryšio nepakeis

Publikuota: 2020-02-20
Daiva Šorienė, Šiaulių banko Pardavimų ir rinkodaros tarnybos vadovė, skaitmenizaciją vertina ne kaip žmogiškojo ryšio pakaitalą, o kaip lygiagretų, kliento  patirtį palengvinantį verslo elementą. Bendrovės nuotr.
svg svg
Daiva Šorienė, Šiaulių banko Pardavimų ir rinkodaros tarnybos vadovė, skaitmenizaciją vertina ne kaip žmogiškojo ryšio pakaitalą, o kaip lygiagretų, kliento patirtį palengvinantį verslo elementą. Bendrovės nuotr.

Ekspertai viena iš esminių 2020-ųjų klientų patirties tendencijų vadina vis spartėjančią automatizaciją, kuri koreguoja ne tik verslo veikimo principus, bet ir klientų aptarnavimo modelius. Tačiau Daiva Šorienė, Šiaulių banko Pardavimų ir rinkodaros tarnybos vadovė, pabrėžia, kad verslą skubančioms skaitmenizuoti įmonėms svarbu išsaugoti ir žmogiškąjį ryšį su klientais.

„Šiuolaikiniai klientai labiausiai vertina įmonių gebėjimą automatizacijos progresą suderinti su žmogiškuoju ryšiu“, – pabrėžia pašnekovė.

Automatizacija yra puikus būdas įmonėms sumažinti išlaidas klientų aptarnavimo srityje ir pagreitinti nesudėtingus aptarnavimo procesus. Robotizacija palengvina ir bendrovių darbą, ir klientų gyvenimą. Pavyzdžiui, tiesiogiai su klientais dirbančios bendrovės gali pasirūpinti, kad vartotojai atsakymų į jiems rūpimus klausimus sulauktų čia ir dabar, didžiąją dalį paslaugų įmanoma personalizuoti išvengiant klaidų, o duomenis apdoroti per rekordiškai trumpą laiką. Tačiau laikais, kai net naują darbuotoją įmonei gali pasamdyti robotas, bendraujant su klientais būtinu verslo elementu išlieka žmogiškasis faktorius.

Rūpi, kaip bendrauja

Verslo konsultantas Damonas Richardsas yra sakęs: „Jūsų klientui nerūpi, kiek jūs žinote, bet jis žino, kiek jums rūpi“. Tą patvirtina tyrimai. JAV korporacija „Salesforce“, kuri ne pirmus metus patenka į geidžiamiausių pasaulio darbdavių sąrašus, išsiaiškino, jog net 70% kliento patirties priklauso nuo to, kaip su juo bendrauja įmonės atstovas.

Kiti tyrimai patvirtina: net 54% vartotojų, kurie pastaraisiais metais keitė, pavyzdžiui, interneto tiekėją, nebūtų taip elgęsi, jeigu iš ankstesniojo tiekėjo būtų sulaukę daugiau tiesioginio asmeninio dėmesio. Be to, už galimybę pabendrauti su žmogumi, klientai yra pasiryžę net daugiau mokėti.

Kalbėdama apie banko patirtį, D. Šorienė pritaria, jog skaitmenizacija finansų sektoriuje yra neišvengiama, tačiau pernelyg į ją susitelkti – neapdairu.

„Klientas visada nori turėti galimybę rinktis, kuris aptarnavimo kanalas jam patogesnis ir patrauklesnis, pagal jo įpročius. Didelė dalis klientų iš banko tikisi žmogiškojo ryšio, ypač tada, kai reikia pasikonsultuoti finansavimo paslaugų klausimais“, – sako D. Šorienė.

Vertinga pagalba

Anot banko atstovės, tiesioginės konsultacijos itin aktualios verslo finansavimo srityje, kur projektai sudėtingesni ir reikalauja daugiau finansinio raštingumo, taip pat tuomet, kai reikia rasti palankiausią sprendimą konkrečios įmonės verslo modeliui.

„Į elektroninę erdvę patogu perkelti standartines kasdienės bankininkystės paslaugas, kurioms gyvas kliento aptarnavimas nėra būtinas ir sprendimai yra tipiniai. Tačiau bankai teikia daug gana sudėtingų ir nestandartinių paslaugų — norint jas perprasti, įsigilinti į sąlygas, parinkti tinkamiausią, kliento lūkesčius atitinkantį sprendimą, reikia ir laiko, ir finansinių žinių. Tik tiesioginio konsultavimo metu, galima išsamiai išanalizuoti situaciją ir atsakyti į visus klausimus“ — akcentuoja Pardavimų ir rinkodaros tarnybos vadovė.

Ji pasakoja, kad įmonės, kurios kreipiasi į Šiaulių banką, tikisi individualizuotų finansavimo pasiūlymų. Būtent šią paslaugą būtų itin sunku skaitmenizuoti.

„Klientai ne visada geba savarankiškai įsigilinti į banko paslaugų ypatumus, todėl jiems specialisto konsultacija yra vertinga pagalba. Kai klientas tiesiogiai bendrauja su specialistu, jis gali paaiškinti savo poreikius, jaučiasi išklausytas ir suprastas. O bankas, žinodamas konkrečią, individualią situaciją, taip pat gali būti ir tikslesnis, ir lankstesnis“, – argumentuoja D. Šorienė.

Kitokia strategija

Skaičiuojama, kad per pastaruosius 10 metų komercinių bankų filialų skaičius Lietuvoje sumažėjo trigubai ir visas dėmesys buvo nukreiptas el. klientų aptarnavimo galimybėms – interneto ir mobiliajai bankininkystei, klientų aptarnavimui telefonu bei socialiniais tinklais. D. Šorienė pabrėžia, kad nepaisant šios finansinių paslaugų įmonių tendencijų, Šiaulių banko vizija – kiek įmanoma ilgiau, kol klientai jaučia poreikį, išlaikyti fizinius taškus ir kartu investuoti į skaitmeninius klientų aptarnavimo kanalus.

„Mūsų tikslas užtikrinti kokybišką klientų patirtį. Jis pats turi teisę rinktis, kaip tvarkys finansus – el. kanalais ar banko padalinyje“, – tvirtina ji.

D. Šorienė pripažįsta, kad pasirinkus tokią strategiją, reikia nuolat investuoti į finansų profesionalų kompetencijas, tačiau ji leidžia megzti glaudesnius ryšius su verslu šalies regionuose, kur apstu smulkiojo verslo įmonių.

„Banko specialistams nepakanka išmanyti finansines paslaugas; jis privalo mokėti bendrauti, išklausyti ir įsigilinti į kliento situaciją. Turėdami padalinį konkrečiame mieste, galime ne tik aptarnauti to miesto gyventojus ir įmones, bet ir užmegzti artimesnį ryšį su bendruomene, geriau suvokti vietos verslo specifiką“, — pasakoja specialistė.

Klientų patirtis rodo, kad vartotojai banko pastangas vertina. Bendrovės „Dive Lietuva“ atliekamo slapto pirkėjo tyrimo rezultatai rodo, kad Šiaulių bankas jau antrus metus iš eilės yra geriausiai klientus aptarnaujantis bankas Lietuvoje. Kai bendras viso bankų sektoriaus aptarnavimo kokybės vidurkis siekė 82,7%, Šiaulių bankas buvo įvertintas 94,9%.

„Kol pasiekėme kokybės viršūnę, įdėjome daug pastangų ir nuėjome ilgą kelią. Dar prieš keletą metų atlikto analogiško tyrimo rezultatai buvo daug prastesni, tuomet priėmėme strateginį sprendimą sutelkti dėmesį ir pastangas į klientų aptarnavimo kokybę. Kas metus po truputį augome, o dabar jau antrus metus iš eilės esame pirmi“, – rezultatus komentuoja D. Šorienė.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
Inovatyvi paslaugų teikimo platforma sprendžia integralumo problemas ir leidžia įstaigoms savarankiškai teikti e. paslaugas Verslo tribūna

Įsismarkavusi pandemija privertė Lietuvą, kaip ir kitas pasaulio valstybes, atsisukti į skaitmeninius...

2020.12.03
Saugumo operacijų centrai – koncentruota gynyba prieš kibernetines atakas Verslo tribūna

Šiemet pandemija ne tik išmušė iš po kojų patikimas verslo strategijas, bet ir tapo padažnėjusių atakų...

2020.11.26
„Planas A“: kaip išlikti naujoje realybėje Verslo tribūna

Prie Šiaulių banko pagalbos projekto „Planas A“, kurio tikslas – sunkmečiu padėti smulkiajam verslui,...

2020.11.26
Tarp svarbiausių darbuotojų savybių – gebėjimas „kalbėti duomenimis“ Verslo tribūna

Nuolat augantis mus pasiekiančios informacijos srautas ir riboti laiko ištekliai daro įtaką kasdien priimamų...

2020.11.19
„Kelių priežiūra“: darbuotojų ugdymas augina konkurencingumą Verslo tribūna

AB „Kelių priežiūra“ įkurta 2017 m., sujungus 11 regioninių kelių priežiūros įmonių. Pora metų vėliau prie...

2020.11.16
Naujoji verslo realybė: kaip likti prie „Plano A“ Verslo tribūna

Šiaulių bankas iniciavo smulkiesiems verslams skirtą pagalbos projektą „Planas A“. Vienas iš jo tikslų –...

2020.11.04
Ypatingos svarbos infrastruktūros apsauga nuo kibernetinių grėsmių: ką turime žinoti Verslo tribūna 1

Ypatingos svarbos infrastruktūros teikiamų paslaugų, tokių kaip elektros energijos, vandens, transporto,...

2020.10.29
Skirtingi autentifikavimo būdai – kas laimėtų saugumo lenktynes? Verslo tribūna

Ilgą laiką buvęs mūsų atpažinimo karaliumi, slaptažodis sulaukia vis daugiau kritikos. Neretai slaptažodžiai...

2020.10.15
„Planas A“ – gelbėjimo ratas Lietuvos smulkiajam verslui Verslo tribūna 2

Smulkusis verslas dažnai vadinamas Europos stuburu, žemyno konkurenciniu pranašumu, šalies ekonomikos...

2020.09.24
Sėkmingos partnerystės formulė– bendradarbiavimas  Verslo tribūna

Viena pagrindinių verslo ar projektų sėkmės sudedamųjų dalių yra patikima partnerystė. Svarbu turėti puikią...

2020.08.13
Kodėl Lietuvai reikia sektorinių saugumo komandų ar centrų? Verslo tribūna

Apie kibernetines atakas prieš įmones girdime vis dažniau – ir su skausmingesnėmis pasekmėmis: išvilioti...

2020.07.15
Kaip saugoti informaciją: didžiausi pavojai ir gerosios praktikos Verslo tribūna

Mokėjimas efektyviai keistis informacija yra vienas kertinių gebėjimų, leidusių žmonijai pasiekti tą...

2020.07.09
Restruktūrizavimas – kaip gelbėti karantino nualintą verslą Verslo tribūna

Dažnai manoma, kad restruktūrizavimas yra paskutinis žingsnis prieš bendrovei skelbiant bankrotą. Tačiau...

2020.07.02
Robotizacija pramonėje: nuomos modelis naudą skaičiuoti leidžia iš karto Verslo tribūna 1

Inovacijos pagreitis ir globalios konkurencijos mastai pramonės įmones skatina skaitmenizuoti ir...

2020.06.04
Kibernetinė erdvė 2020 m: kaip verslui išvengti programišių minų lauko Verslo tribūna 1

Robertas Muelleris, buvęs JAV Federalinio tyrimų biuro vadovas, yra sakęs, kad pasaulyje egzistuoja dviejų...

2020.05.28
COVID-19 pagalba smulkiajam ir vidutiniam verslui. Nuo ko pradėti? Verslo tribūna 4

Dėl COVID-19 pandemijos su finansiniais sunkumais susiduria vis daugiau šalies įmonių. Ypač nukenčia...

2020.05.13
Saugumo operacijų centrai (SOC) – kas tai ir kaip jie veikia? Verslo tribūna

Saugumo operacijų centrai (SOC) visame pasaulyje įvardijami kaip viena efektyviausių priemonių stebėti...

2020.05.05
Vokiški gamybos sprendimai nėra tik didžiųjų privilegija Verslo tribūna 1

Teoretikai ir futurologai akcentuoja, kad sočią ateitį verslui kurs tik inovacijos, gebėjimas išnaudoti...

2020.04.29
El. prekyboje svarbi ne vien el. parduotuvė Verslo tribūna

COVID-19 tapo iššūkiu tradicinei prekybai ir įprastiems verslo modeliams. Daugelis įmonių bando...

2020.04.15
Kintanti verslo realybė verčia ieškoti naujų saugumo sprendimų Verslo tribūna 1

COVID-19 pandemija visame pasaulyje perrašo verslo strategijas ir vietoje plėtros, investicinių ar inovacijų...

2020.04.02

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Valdyti slapukus