Ne laikas kovoti, kas svarbesnis

Publikuota: 2016-12-21
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
svg svg
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
Redakcijos nuomonė

Premjeras Saulius Skvernelis prieš savaitę publikuotame interviu VŽ pareiškė, kad įvertinusi visas ekonomines aplinkybes Vyriausybė mato, jog „yra visos paskatos“ nepratęsti PVM lengvatos šildymui. Regis, ir Seimo valdantieji buvo nusiteikę jos atsisakyti. Finalas – lengvata pratęsta iki kitų metų gegužės pabaigos.

Tai, kad būtent Seimo valia lengvata kol kas liko, rodo bent porą dalykų – Vyriausybės ir Seimo pozicijos skiriasi ir nuomonių skirtumų tik daugės. Negana to, greta pusmečiui nukelto Darbo kodekso narstymo prisideda PVM lengvatų analizės maratonas.

Nors p. Skverneliui kelia šypseną buvusio ministro pirmininko Algirdo Butkevičiaus aistra steigti darbo grupes, neapgalvotų idėjų ir užmojų naujosios valdžios atstovai pažėrė pakankamai, kad pasiūlymas suburti ekspertų darbo grupę, išanalizuoti padėtį, sukurti naujovės įgyvendinimo mechanizmą skambėtų sveikintinai ir nejuokingai. Tas pats pasiūlymas puikiai tiktų ir Ramūnui Karbauskiui, valdančiosios Valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderiui: jis garsiai pareiškia apie vieną ar kitą sumanymą, o išgirdęs kritiškus argumentus ilgai nelaukęs atsitraukia.

Bet, p. Skvernelio nuomone, perteklinis darbo grupių steigimas tik stabdo procesą. Ir reikia su juo sutikti – ryžtingo premjero ir ministrų, pajėgių įgyvendinti reformas, politinio smogo apimtai Lietuvai trūksta kaip gryno oro.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Taip, šiuo – PVM lengvatos – atveju įsiklausyti į Seimo ar prezidentūros pastabas, akivaizdu, būtų buvę prasminga.

Tačiau, „Verslo žinių“ nuomone, šis klausimas nėra tas, kuris rodytų, kad Vyriausybė rimtai ignoruojama. Taip, požymių, kad bus bandymų laužyti kanonus, politinės galios centrą iš Vyriausybės perkelti į Seimą, yra. Tačiau vargu ar galime sakyti, kad išsiskyrusios p. Skvernelio ir p. Karbauskio pozicijos pranašauja nuolatinę prarają ar realią grėsmę Vyriausybės darbui. Taip, premjerui teko patirti pirmą karčią piliulę iš politikos kolegų. Ir, matyt, taip dar ne kartą nutiks, nors premjeras minėtame interviu „Verslo žinioms“ taip pat žadėjo, kad Vyriausybei pradėjus dirbti „bus ta normali praktika, kaip ir turi būti, – Vyriausybė siūlo daugumą projektų, Seimas juos svarsto ir priima, Vyriausybė taip pat pateikia savo išvadas dėl ne joje gimusių, bet Seime svarstomų įstatymų projektų, ypač jeigu jie susiję su biudžetu“.

Ponas Skvernelis dar žada „visai kitokį bendradarbiavimą tarp Seimo ir Vyriausybės“, jis įsitikinęs, kad „niekas niekam nediktuos. Bus glaudus bendradarbiavimas ir intensyvus bendravimas, nuolatinis politinės darbotvarkės klausimų derinimas tarp institucijų, kad priimami sprendimai būtų kuo kokybiškesni“.

Planas – aiškus, nors galima svarstyti, ar verta kurti „visai kitokį“ bendradarbiavima, kai jis yra nusistovėjęs parlamentinėse demokratijose. Šiandien svarbiausia, kad pagrindinės jėgos būtų nukreiptos į pažadėto konkretaus Vyriausybės veiksmų plano kūrimą ir realių reformų skaudžiausiose valstybės srityse įgyvendinimą.

Jei kartais kiltų pagunda aiškintis, kas yra svarbesnis – Seimas ar Vyriausybė, – „Verslo žinios“ siūlo atsiversti, pavyzdžiui, naujausią Lietuvos banko ūkio plėtros apžvalgą. Šiame dokumente aiškiai surašytos mūsų šalies problemos: nepalanki demografija, nesibaigianti emigracija, didėjanti socialinė atskirtis ir amžinas korupcijos šešėlis. Šioms problemoms spręsti prireiks kompetencijos, susitelkimo ir ryžto. Vargu ar liko laiko valdantiesiems aiškintis, kuriuose rūmuose apsigyveno tikrasis jų lyderis.

REDAKCINIS STRAIPSNIS (vedamasis) - redakcijos nuostatas atspindintis, jos vardu parašytas, neretai nenurodant konkretaus autoriaus, rašinys, dažnai atsiliepiantis į kokius nors įvykius, paaiškėjusius faktus, tendencijas. Būdinga nedidelė, neretai vienoda visiems leidinio redakciniams straipsniams apimtis, glaustas minčių dėstymas, tezių pobūdžio argumentacija, naudojami publicistinės retorikos elementai. Įprasta pateikti išvadas, apibendrinimus, atspindinčius redakcijos nuostatas. / Žurnalistikos enciklopedija /

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku