Verslo aplinka
Verslo aplinka
Verslo aplinka
Verslo aplinka
Verslo aplinka
2024-05-29 20:17

Lietuva skyrė 5 mln. Eur Ukrainos mokykloms ir darželiams atstatyti

Mokykla Charkive. „ZumaPress“ / „Scanpix“ nuotr.
Mokykla Charkive. „ZumaPress“ / „Scanpix“ nuotr.
Vyriausybė trečiadienį posėdyje Ukrainos švietimo sektoriui skyrė 5 mln. Eur.

Lietuvos parama bus nukreipta sugriautoms Ukrainos mokykloms ir darželiams atstatyti ir pritaikyti, įrengiant slėptuves nuo bombordavimų ir kitą saugos įrangą, nurodo Finansų ministerija.

Apie šią būsimą paramą pranešta finansų ministrės Gintarės Skaistės vizito Kyjive metu kovą.

„Tebevykstant Rusijos karui prieš Ukrainą, turime padėti ukrainiečiams išlaikyti viltį dėl ateities. Tam itin svarbi galimybė net ir karo sąlygomis vykdyti jaunosios kartos švietimą, užtikrinant vaikų mokymąsi nepaisant nuolatinės antskrydžių rizikos, – sako ministrė. – Lietuvos skiriami 5 mln. Eur papildys mūsų švietimo sektoriuje vykdomus dvišalius atstatymo projektus bei prisidės prie platesnės tarptautinės bendruomenės paramos.“

Lietuvos parama bus pervesta į Ukrainos švietimo ir mokslo ministerijos atidarytą sąskaitą Ukrainos nacionaliniame banke.

Į šią sąskaitą pritraukiamos lėšos naudojamos šalies švietimo bei mokslo įstaigų, kurios buvo sugadintos ar sunaikintos dėl karo veiksmų, atstatymui, taip pat mokymo priemonių ir kompiuterinės įrangos įsigijimui, mokslinių tyrimų ir inovacijų infrastruktūros tinklo modernizavimui bei saugios ugdymo aplinkos užtikrinimui.

Parama dvišaliu pagrindu bus skiriama iš valstybės vardu pasiskolintų lėšų.

Pasaulio banko atliktu vertinimu, Ukrainai padaryta žala siekia 450 mlrd. Eur, o būtiniausioms atstatymo išlaidoms 2024 metais reikia 14 mlrd. USD.

Finansų ministerija skaičiuoja, kad nuo karo pradžios Lietuvos skirta parama Ukrainai siekia 1,5% BVP.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

52795
130817
52791