NATO viršūnių susitikimas keičia oro uostų darbotvarkę

  Publikuota: 2023-05-26
  Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
  svg svg
  Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

  Vilniuje liepą laukiant didžiausio ir svarbiausio šalies organizuojamo renginio – NATO viršūnių susitikimo – pasiruošimas jau vyksta ir šalies oro uostuose: orlaivių aptarnavimo bendrovės ieško papildomų darbuotojų, oro uostai derina saugumo procedūras.

  Pokyčių bus ir keliautojams – maždaug parą uždarius oro erdvę virš Vilniaus, neįvyks apie 100 skrydžių.

  Paveiks apie 100 skrydžių

  Atsižvelgiant į NATO saugumo reikalavimus nuo liepos 11 dienos 12 val. iki liepos 12 dienos 14 val. oro erdvėje 30 kilometrų spinduliu aplink „Litexpo“ parodų rūmus bus draudžiami visi komercinių orlaivių skrydžiai.

  NATO susitikimo dalyvių delegacijų orlaiviai bus priimami Vilniaus ir Kauno oro uostuose. Lietuvos oro uostų skaičiavimais, tai paveiks apie 100 reguliarių skrydžių. 

  Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

  Svarbiausios dienos naujienos trumpai:   

  „Sprendimai, kokiu būdu organizuoti skrydžius per oro erdvės uždarymą, priklauso nuo pačių oro bendrovių ir jos gali rinktis labai skirtingas alternatyvas, todėl keleiviai turėtų bendrauti tiesiogiai su oro bendrovėmis“, – BNS sakė Lietuvos oro uostų atstovas Tadas Vasiliauskas. 

  Pasak jo, neįvyksiantys skydžiai reiškia ir apie 200.000 Eur negautų pajamų iš aviacinės ir komercinės veiklos – restoranų, parkavimo ir kitų. 

  Net ir tuo metu, kai oro erdvė sostinėje dar nebus uždaryta, dėl didesnio nei įprastai orlaivių eismo taip pat galimi jo sutrikimai ir vėlavimai.

  „Tikėtina, kad dėl ribojimų kelyje į Vilniaus oro uostą keleiviai gali patirti tam tikrų nepatogumų, gali būti papildomų patikrų ir oro uosto teritorijoje. Rekomenduojama rinktis viešąjį transportą, ne savo automobilius“, – sakė T. Vasiliauskas.

  „Šiuo metu jau pradėjome pokalbius ir dėl traukinio dažnio tarp sostinės geležinkelio stoties ir oro uosto didinimo“, – pridūrė jis. 

  Anot oro uostų atstovo, visi keleivių terminalai Vilniaus oro uoste veiks įprastai ir bus atviri norintiems į juos patekti žmonėms.

   T. Vasiliauskas sako, kad tokio masto renginys Vilniaus ir Kauno oro uostams – nemažas iššūkis, jam ruošiamasi nuo šių metų pradžios. Iš viso tam prireiks apie 0,5 mln. Eur.

  „Dabar esame galutiniame pasiruošimo etape, deriname galutinius saugumo ir kitų procedūrų reikalavimus su delegacijų atstovais. (...) Konkretūs orlaivių skaičiai ir pasiskirstymas tarp oro uostų dar yra galutiniame derinamo etape, bet tikrai galime patikinti, kad abu oro uostai yra pasirengę sutikti visus delegacijų orlaivius“, – sakė bendrovės atstovas.  

  NATO renginio dienomis Vilniaus oro uoste delegacijų orlaiviams bus rezervuota ir naudojama apie 50% visų parkavimo vietų, Kauno oro uoste – apie 70%. 

  Pasak T. Vasiliausko, oro uostai kol kas neplanuoja samdyti papildomų darbuotojų, tačiau įmonės viduje yra paskelbę norinčių savanoriauti renginio metu registraciją.

   Keleivių ir orlaivių aptarnavimui – didesnės pajėgos

  Į Vilnių laukiama atvyksiant apie 40 NATO šalių narių ir šalių partnerių delegacijų. Keleivių ir orlaivių antžeminio aptarnavimo įmonė „Litcargus“ teigia, kad siekiant sklandžiai priimti delegacijas ir jų orlaivius, papildomai ieškoma daugiau nei 20 specialistų.

  „Mes vertiname tai kaip istorinę galimybę prisidėti prie šio įvykio ir patirties daugiau įgauti. (...) Liepos mėnesį Vilniaus ir Kauno oro uostuose leisis tiek išskirtiniai orlaiviai, atvyks gausios užsienio valstybių delegacijos, aukščiausio rango valstybės vadovai, tai įmonė, matydama poreikį didinti darbuotojų skaičių, kviečia prisijungti įvairius darbuotojus“, – BNS sakė įmonės personalo vadovė Asta Jurėnaitė.

  Ji teigė, kad naujiems darbuotojams įmonė suteiks galimybę likti ilgam laikui: „Nebūtinai gali pretenduoti žmonės, kurie susiję su aviacija, turintys patirties, nes mes apmokome, turime mokymo bazę stiprią aptarnauti keleivius, orlaivius, šalia būtų ir ilgą patirtį turintys darbuotojai, kurie užtikrintų sklandų darbų organizavimą“.

  Anot  A. Jurėnaitės, taip pat didelis iššūkis tenka įrangai, kad visi atvykę orlaiviai tilptų oro uosto teritorijoje. Taip pat ruošiamasi, kad patys darbuotojai galėtų saugiai ir laiku atvykti į oro uostus. 

  „Iššūkių susidarys daug – dėl darbuotojų, kaip saugiai ir laiku atvykti į oro uostą, kad užtikrintume transportą darbuotojams, kad laiku galėtume orlaivius aptarnauti, manau, bus didelis egzaminas visiems“, – sakė A. Jurėnaitė.

  „Žiūrime netgi, kas gali padėti, kaip ir per Eurolygos savaitgalį, kolegos iš Vilniaus važiavo į Kauną pagelbėti, nes buvo dideli srautai, turbūt ir per NATO susitikimą tai taikysime. Žiūrime, kuo gali būti naudingi administracijos darbuotojai, kad ir pavežti su transportu įmonės. Turime savo autobusus, bet jie visi bus užimti delegacijų transportavimui. Pajėgas sutelksime iš anksto, rūpinamės elementariai, kad darbuotojai turėtų geriamo vandens, kitus buitinius dalykus“, – pasakojo  „Litcargus“ atstovė.

  Užtikrinant sklandų aptarnavimą A. Jurėnaitė sako, kad kalbama ir su kitų šalių oro uostais.

  „Dėl darbo su įranga oro uosto yra speciali technika, kaip dirbti su ja, ne tik konsultuojamės, pasirašomos sutartys, mūsų darbuotojai pagal mainų programas vyks į kitus oro uostus pasisemti patirties“, – teigė ji. 

  Poilsiautojai daug nepatogumų neturėtų patirti

  Kelionių organizatoriai sako, kad apie oro eismo ribojimą NATO renginio metu sužinojo balandžio viduryje, todėl tuo laiku suplanuoti skrydžiai buvo pakoreguoti, o keliautojai reagavo geranoriškai.

  „Tez Tour“ rinkodaros ir ryšių su visuomene skyriaus vadovė Inga Aukštuolytė sako kad tuo metu įmonė buvo numačiusi keturis skrydžius dviem kryptimis – į Antaliją ir Kretą, tačiau jie nebus atšaukti, o tik pakeistas jų laikas.

  „Šie suplanuoti skrydžiai nėra atšaukiami, jie bus vykdomi, kaip numatyta, iš Vilniaus, tik bus koreguojamas jų skrydžio grafikas. Atsižvelgus į galimybes bei keliautojų patogumą, vieni skrydžiai bus paankstinti, kiti – pavėlinti. Visi keliautojai, kurie keliones buvo suplanavę šiomis dienomis, apie skrydžių laikų pokyčius informuoti. Džiaugiamės poilsiautojų supratingumu, jie šią informaciją priėmė labai natūraliai“, – BNS teigė „Tez Tour“ atstovė.

  „Novaturo“ Komunikacijos vadovė Miglė Bielinytė pasakojo, kad ribojimų metu buvo suplanuoti penki skrydžiai į Turkiją, Rodą ir Bulgariją ir atgal į Vilnių. Dalies jų laiko keisti nereikėjo, nes jie įvyks iki oro erdvės uždarymo.

  „Kitus skrydžių laikus pakoregavome, dalį jų paankstindami, o dalį pavėlindami. Apie visus tikslius programos pasikeitimus jau prieš keletą savaičių klientus informavome tiesiogiai arba per tarpininkaujančias kelionių agentūras“, – BNS sakė M. Bielinytė.

  Anot jos, vieną skrydžių – liepos 12 dieną į Antaliją – teko atšaukti, nes pagal saugumo reikalavimus jis negalės vykti.

  „Klientams suteikėme galimybę pasikeisti kelionės datą trys dienos prieš ir po liepos 12 dienos, nepatiriant papildomų nuostolių. Jie galėjo rinktis pagal siūlomas laisvas vietas lėktuvuose – išlaikant tą pačią, kaip ir anksčiau, kelionės trukmę, keliautojus ir viešbutį, jei šis tuo metu gali pasiūlyti apgyvendinimą“, – sakė įmonės atstovė.

  Anot jos, planuojama, kad NATO susitikimo metu kelionių organizatorių užsakyti lėktuvai stovės Vilniaus oro uoste, tačiau jei atsirastų nenumatytų aplinkybių, būtų galimybė orlaivius laikyti Palangos oro uoste.

  Kelionių organizatorės „Join UP! Baltic“ vadovė Sabina Saikovskaja teigė, kad partneriai ir klientai buvo informuoti, jog dėl sustiprinto saugumo ir eismo ribojimų jie turi planuoti papildomas 2–3 valandas nuvykti į oro uostą, saugumo patikroms ir eilėms.

  Bendrovė ribojimų metu vieną suplanuotą skrydį į Antaliją perkėlė į kitą dieną, kitų kelionių atšaukti ar pakeisti nereikėjo. 

  NATO Vilniaus viršūnių susitikimas vyks liepos 11–12 dienomis.

  Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

  Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

  Tema „Verslo aplinka“
  Rašyti komentarą 0
  Norite pasiūlyti temą, turite pastabų ar klausimų?

  Parašykite redaktorių komandai arba vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt. Konfidencialumą užtikriname.

  Lenkijos Aukščiausiasis Teismas panaikino prezidento malonę aukšto rango pareigūnui ir jo padėjėjams

  Lenkijos Aukščiausiasis Teismas antradienį panaikino prieštaringai vertinamą prezidento malonę aukšto rango...

  Verslo aplinka
  2023.06.06
  Kosovas atviras naujų rinkimų galimybei, bet reikalauja garantijų

  Kosovas yra atviras galimybei po neramumų surengti naujus rinkimus keturiose serbų daugumos savivaldybėse,...

  Verslo aplinka
  2023.06.06
  G. Nausėda: NATO turi kautis „nuo pat pirmos agresijos minutės“ 3

  Prezidentas Gitanas Nausėda Bukarešto devyneto lyderių susitikime paragino dar iki Vilniaus viršūnių...

  Verslo aplinka
  2023.06.06
  LRT vėl nepavyko išrinkti generalinio direktoriaus

  LRT taryba informavo, kad naujo nacionalinio transliuotojo vadovo išrinkti nepavyko, nes abu kandidatai...

  Rinkodara
  2023.06.06
  G. Nausėda: dėl abejonių sukėlusių ministrų reikėtų apsispręsti iki NATO susitikimo 3

  Premjerė Ingrida Šimonytė iki NATO viršūnių susitikimo Vilniuje turėtų apsispręsti dėl ministrų, sukėlusių...

  Verslo aplinka
  2023.06.06
  Koalicijos partneriai laukia TS-LKD sprendimo dėl Vyriausybės tolesnio darbo

  Seimui nepritarus pirmalaikiams rinkimams mažieji valdančiosios koalicijos partneriai – liberalai ir Laisvės...

  Verslo aplinka
  2023.06.06
  Dėl išaugusių palūkanų Pasaulio bankas apkarpė daugelio šalių prognozes 1

  Pasaulio ekonomikos augimas smarkiai sulėtėjo, ir, augant pasaulinėms palūkanų normoms, pastebimai didėjo...

  Finansai
  2023.06.06
  V. Zelenskis Vatikano pasiuntiniui: ugnies nutraukimas nenuves prie taikos

  Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis antradienį Vatikano taikos pasiuntiniui sakė, kad ugnies...

  Verslo aplinka
  2023.06.06
  Iranas pranešė sukūręs aerobalistinę raketą

  Tvyrant įtampai tarp JAV ir Irano dėl jo branduolinės programos, Teheranas antradienį pranešė sukūręs...

  Verslo aplinka
  2023.06.06
  Po Kinijos veiksmų prieš Lietuvą ES sutarė dėl ekonominės gynybos

  Europos Sąjunga antradienį susitarė sukurti prekybos priemonę, kuria būtų baudžiamos šalys, siekiančios...

  Verslo aplinka
  2023.06.06
  A. Vučičius: Belgradas netrukdys serbiškos amunicijos tiekimui į Ukrainą

  Serbijos prezidentas Aleksandras Vučičius sako neprieštaraująs, jog jo šalis parduotų amuniciją tarpininkams,...

  Verslo aplinka
  2023.06.06
  JAV įvedė sankcijas su rusų žvalgyba susijusiems asmenims

  JAV pirmadienį įvedė sankcijas grupei su Rusijos žvalgyba susijusių asmenų, kurie, Vašingtono teigimu, padėjo...

  Verslo aplinka
  2023.06.06
  Seimas siekia išplėsti mecenatų kategorijas

  Seimas po svarstymo pritarė Simono Kairio, kultūros ministro, inicijuotam įstatymo projektui, kuriuo siūloma...

  Verslo aplinka
  2023.06.06
  J. Stoltenbergas: Rusija neturi veto teisės dėl Ukrainos prisijungimo prie NATO

  Jensas Stoltenbergas, NATO vadovas, antradienį pareiškė, kad Rusija neturi veto teisės dėl galimos Ukrainos...

  Verslo aplinka
  2023.06.06
  Užtvankos Ukrainoje susprogdinimą G. Nausėda vadina Rusijos karo nusikaltimu

  Užtvankos Ukrainoje susprogdinimą Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda pavadino karo nusikaltimu ir ragino...

  Verslo aplinka
  2023.06.06
  I. Šimonytė: pasisakydama apie atsistatydinimą leidau sau šiek tiek per daug 10

  Premjerė Ingrida Šimonytė sako, jog anksčiau pasisakydama, kad atsistatydins Seime atmetus pirmalaikius...

  Verslo aplinka
  2023.06.06
  Seimas atmetė įstatymo projektą dėl išankstinių rinkimų paskelbimo 11

  Seimas antradienį atmetė valdančiųjų konservatorių pateiktą įstatymo projektą dėl išankstinių Seimo rinkimų...

  Verslo aplinka
  2023.06.06
  VERT: dujų kainos gyventojams nuo liepos mažės keliais centais 8

  Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) antradienį patvirtino 4-5 centais už kubinį metrą mažesnes...

  Energetika
  2023.06.06
  Pirmalaikius rinkimus palaiko trys Seimo frakcijos 6

  Pirmalaikių rinkimų idėją palaiko valdančiųjų konservatorių, socialdemokratų ir „valstiečių“ frakcijos Seime,...

  Verslo aplinka
  2023.06.06
  TATENA: tiesioginio pavojaus Zaporižios AE po užtvankos susprogdinimo nėra

  Tarptautinė atominės energijos agentūra (TATENA) antradienį pareiškė, kad nemato tiesioginio pavojaus...

  Verslo aplinka
  2023.06.06

  Verslo žinių pasiūlymai