Vyksta kovos dėl Rubižnės, raketa sunaikino rusų pamėgtą Odesos viešbutį

Publikuota: 2022-05-09
Atnaujinta 2022-05-09 22:00
  • Ukraina: didžiausias Rusijos pajėgų aktyvumas – Slobožansko ir Donecko kryptimis.
  • Rusija mini Pergalės dieną. V. Putino kalboje, pasakytoje parade Maskvoje, nebuvo jokio reikšmingo pareiškimo, teisinta agresija Ukrainoje.
  • Per ataką prieš mokyklą Bilohorivkoje, Luhansko srityje, įvykdytą šeštadienį, žuvo apie 60 žmonių, sako V. Zelenskis.

[infogram id="e3b69ddb-c125-48be-8498-73f2ac3ce84c" prefix="06E" format="interactive" title="2022-05-08 : Numanoma Ukrainos teritorijos kontrolė isw"]

22:00 Baigiame pildyti pirmadienio naujienų juostą

Naujausias žinias pranešime antradienį 6:30 val.

21:46 Pentagonas: matomi požymiai, kad ukrainiečiai perkeliami į Rusiją „prieš jų valią“

JAV gynybos departamentas „matė požymių“, kad rusai perkelia ukrainiečius į Rusiją „prieš jų valią“, pranešė Johnas Kirby, Pentagono atstovas spaudai.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Paklaustas apie Ukrainos vyriausybės pareiškimus, kad 1,2 mln. ukrainiečių šiuo metu yra deportuoti į Rusiją ir laikomi miesteliuose, J. Kirby atsakė: „Mes tikrai matėme požymių, kad ukrainiečiai yra perkeliami iš Ukrainos į Rusiją.“

Pentagono atstovas negalėjo kalbėti apie bendrą perkeltų ukrainiečių skaičių, kiek yra stovyklų ir kaip jos atrodo, skelbia CNN.

21:42 EK pirmininkė po susitikimo su Vengrijos premjeru: reikia dirbti toliau

Kaip pranešėme 20:50 val., Ursula von der Leyen, Europos Komisijos vadovė, anksčiau susitiko su Viktoru Orbanu, Vengrijos premjeru, aptarti embargą rusiškai naftai.

Dabar U. von der Leyen paskelbė, kad buvo padaryta tam tikra pažanga, tačiau „reikia dirbti toliau“.

 „Šio vakaro diskusija su ministru pirmininku V. Orbanu padėjo išsiaiškinti klausimus, susijusius su sankcijomis ir energetiniu saugumu“, – EK pirmininkę cituoja „Sky news“.

21:25 Iš Chersono išvyko kas penktas gyventojas

Kas penktas gyventojas išvyko iš laikinai okupuotos Chersono srities teritorijos, o beveik pusė žmonių paliko regiono centrą, sako Genadijus Laguta, Chersono srities karinės administracijos vadovas.

 „Preliminariais skaičiavimais, vien kovo mėnesį iš Chersono išvyko apie 45%žmonių, o iš regiono – kas penktas. Tai didžiulis skaičius“, – sakė G. Laguta interviu „Ukrinform“ metu, pabrėždamas, kad oficialūs humanitariniai koridoriai nebuvo atidaryti.

21:18 JAV pristatė Ukrainai didžiąją dalį pažadėtų haubicų

Pasak aukšto rango JAV gynybos pareigūno, JAV pristatė daugiau nei 85 iš 90 haubicų, tolimojo nuotolio ginklų, kurie buvo pažadėti Ukrainai, taip pat 110.000 iš 184.000 joms skirtų šaudmenų.

Pareigūnas pridūrė, kad daugiau kaip 310 Ukrainos karių jau baigė mokymus apie haubicas, o dar 50 šiuo metu yra mokomi, skelbia CNN.

21:04 Pranešama apie apšaudymus Odesoje

Gegužės 9 d. vakarą Rusija vėl apšaudė Odesos regioną, skelbia Sergejus Bratčiukas, Odesos srities karinės administracijos atstovas.

„Priešas ir toliau intensyviai apšaudo mūsų regioną ir miestą raketomis. Naktį mūsų oro gynybos sistema suveikė, mūsų vaikinų dėka numuštas priešo dronas. Paskui ryte į Odesos sritį įskrido 4 raketos, buvo apgadinti infrastruktūros objektai. Vyksta atstatymo darbai. O vakare priešas vėl apšaudė mūsų sritį. Mūsų priešlėktuvinės gynybos vaikinai vėl gerai dirba“, – S. Bratčiuką citavo leidinys „Ukrainskaja pravda“.

20:50 EK pirmininkė vyksta į Vengriją aptarti sankcijų

Ursula von der Leyen, Europos Komisijos (EK) vadovė, netrukus vyks į Vengriją susitikti su Viktoru Orbanu, šalies ministru pirmininku.

Jie aptars klausimus, susijusius su Europos energijos tiekimo saugumu, pranešė EK atstovas spaudai.

Vengrija yra viena iš nedaugelio ES valstybių narių, nepritariančių pasiūlymams dėl šešto sankcijų Rusijai etapo, kuris yra atsakas į karą Ukrainoje. Manoma, kad EK pirmininkė bandys pakeisti šalies poziciją, kad ES galėtų priimti šeštąjį ES sankcijų paketą.

20:15 E. Macronas: Rusijos „pažeminimas“ taikai nepasitarnaus

Emmanuelis Macronas, Prancūzijos prezidentas, pirmadienį pareiškė, kad Rusija ir Ukraina turėtų derybomis pasiekti paliaubas ir kad Maskvos „pažeminimas“ taikos pastangoms nepasitarnautų.

„Rytoj turėsime kurti taiką – niekada to neužmirškime, – sakė jis žurnalistams. – Turime tai padaryti Ukrainai ir Rusijai esant prie stalo.“

„Diskusijų ir derybų sąlygas nustatys Ukraina ir Rusija, bet tai nebus padaryta... neįtraukiant vienai kitos, o juolab jas pažeminant“, – pridūrė Prancūzijos lyderis.

20:14 Kyjive kaukia oro pavojaus sirenos

Šį vakarą Ukrainos sostinėje girdėjosi oro pavojaus sirenos, kurios įspėja Kyjivo gyventojus ieškoti prieglobsčio, nes gresia apšaudymas, praneša „Sky News“.

VŽ primena, kad pastarosiomis savaitėmis, kai dauguma Rusijos karių pasitraukė iš sostinės apylinkių ir sutelkė savo pastangas rytuose ir pietuose, mieste buvo ramu.

19:51 Vyksta kovos dėl Rubižnės

Luhansko srities Rubižnės mieste tęsiasi kovos, rusai atnaujino gamyklos „Azovstal“ Mariupolyje apšaudymą, skelbia Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas.

„Vyksta mūšis dėl Rubižnės Severodonecko kryptimi. Priešas stengiasi pagerinti taktinę padėtį, užimti miestą ir sudaryti palankias sąlygas toliau plėtoti puolamąsias operacijas Lymano ir Severodonecko kryptimis. Jis nesėkmingai bandė šturmuoti Vojevodivkos gyvenvietę. Jam nepavyko. Jis pasitraukė į anksčiau užimtas pozicijas“, – praneša Ukraina.

19:45 JAV: Rusijos kariai Ukrainoje ne visada vykdo įsakymus

JAV gauna „pavienių pranešimų“ apie Rusijos karius ir „vidutinio rango karininkus įvairiuose lygmenyse“, kurie atsisako paklusti įsakymams judėti pirmyn per puolimą Donbase, sako aukštas pareigas užimantis JAV gynybos pareigūnas.

Pareigūnas teigė, kad karininkai „arba atsisakė paklusti įsakymams, arba nevykdo jų su tokiu pat uolumu, kokio galima tikėtis iš karininko“, skelbia CNN.

Pasak pareigūno, Rusijos pajėgos taip pat vis dar susiduria su logistikos problemomis, kurios lėtina jų pažangą.

19:17 Raketa sunaikino rusų pamėgtą Odesos viešbutį

Po Rusijos apšaudymo sugriautas prabangus viešbutis „Grande Pettine“, įsikūręs Juodosios jūros paplūdimyje, kurį itin mėgdavo Rusijos elitas.

„Viešbučio ir restoranų komplekso pastatai, taip pat inžinerinė infrastruktūra buvo sugriauti ir apgadinti. Nukentėjusiųjų ar sužeistųjų nėra“, – pirmadienį pranešė Odesos prokuratūra, kuria rėmėsi CNN.

Sugriautas „Grande Pettine“ viešbutis. Makso Fybyševskio (AP / „Scanpix“) nuotr.
Sugriautas „Grande Pettine“ viešbutis. Makso Fybyševskio (AP / „Scanpix“) nuotr. 

19:04 Ukraina: Rusija bando apgyvendinti apleistus Chersono namus

Rusija bando apgyvendinti savo kariškius apleistuose namuose Chersono mieste, skelbia Ukraina savo žvalgybinėje informacijoje, kuria remiasi BBC.

Pranešama, kad Rusijos kariai prašė dviejų skirtingų rajonų būsto asociacijų pateikti tuščių nekilnojamojo turto objektų sąrašus.

Ukrainos pranešime teigiama, kad Kremlius bando sustiprinti savo kontrolę šiame mieste: didina kontrolės postų ir patrulių skaičių ir bando įtikinti vietos gyventojus pasiduoti naujajam režimui.

18:52 JT svarstys žmogaus teisių pažeidimus per karą Ukrainoje

Jungtinių Tautų (JT) žmogaus teisių taryba ketvirtadienį surengs specialią sesiją, kurioje bus svarstomi Rusijos žmogaus teisių pažeidimai per karą Ukrainoje.

Daugiau kaip 50 šalių, įskaitant Jungtinę Karalystę, Vokietiją, Turkiją ir JAV, parėmė Ukrainos prašymą ir pareikalavo surengti neeilinį JT aukščiausiosios teisių gynimo institucijos posėdį, kad būtų išnagrinėta „blogėjanti žmogaus teisių padėtis Ukrainoje, susidariusi dėl Rusijos agresijos“.

Posėdyje galėtų būti priimta rezoliucija, kuria naujai suformuotai karo tyrimo komisijai būtų pavesta pateikti išsamią ataskaitą Tarybai, skelbia „The Guardian“.

„Dabartinė situacija reikalauja skubaus tarybos dėmesio, atsižvelgiant į naujausius pranešimus apie karo nusikaltimus ir plataus masto pažeidimus Bučos mieste ir kitose išlaisvintose šalies teritorijose bei nuolatinius pranešimus apie masines aukas Mariupolio mieste“, – laiške tarybos pirmininkui rašė Jevgenija Filipenko, Ukrainos ambasadorė prie JT.

18:40 E. Macronas: prireiks dešimtmečių, kol Ukraina įstos į ES

Emmanuelis Macronas, Prancūzijos prezidentas, pirmadienį pareiškė, kad prireiks „dešimtmečių“, kol tokia kandidatė kaip Ukraina įstos į ES, ir pasiūlė prie Bendrijos sukurti platesnę politinę demokratinių valstybių bendruomenę.

„Net jeigu suteiktume jiems kandidatės statusą rytoj, – sakė jis, kalbėdamas apie Ukrainą. – Visi puikiai žinome, kad leidimo jiems įstoti į Bendriją procesas užtruks kelerius metus, tiesą sakant, neabejotinai kelis dešimtmečius.“

Daugiau skaitykite čia

18:38 „Circle K“ valdytoja perduoda degalinių tinklą Rusijoje

Kanados „Alimentation Couche-Tard“, valdanti degalinių tinklą „Circle K“, skelbia pasirašiusi ketinimų protokolą dėl veiklos Rusijoje perdavimo.

Plačiau skaitykite čia

18:20 JAV atstovė JT: Rusijos elgesys „absoliučiai“ pasikeitė

Linda Thomas-Greenfield, JAV ambasadorė Jungtinėse Tautose (JT), sako, kad Rusijos diplomatų, su kuriais ji dirba Niujorke, elgesys „absoliučiai“ pasikeitė nuo tada, kai Rusija pradėjo karą Ukrainoje.

„Nuo pat pirmos dienos, vasario 24-osios, kai sėdėjome Saugumo Tarybos nepaprastajame posėdyje, o rusai buvo Saugumo Tarybos pirmininkas, matėme, kad jų elgesys Taryboje labai pasikeitė“, – pirmadienį Briuselyje sakė L. Thomas-Greenfield.

L. Thomas-Greenfield CNN sakė, kad Rusijos diplomatai JT „neabejotinai skaito iš anksto paruoštas pastabas“.

Rusijos diplomatai JT atrodo „nejaukiai“, ir ji pastebi, kad tai atsispindi jų elgesyje. Anot JAV atstovės, Rusijos kolega JT Saugumo Taryboje pasirodo rečiau nei prieš karą – dabar jis dažnai vietoj savęs siunčia savo pavaduotoją arba ekspertus.

17:45 Irpinėje surinktos minos

Irpinės teritorija išvalyta nuo minų, skelbia Aleksandras Markušinas, meras.

„Šiandien 100% mūsų miesto teritorijos jau apdorojo išminuotojai. Tačiau jei kur nors rasite panašių įtartinų objektų, jokiu būdu nelieskite jų rankomis“, – rašė meras savo „Facebook“ paskyroje.

17:15 A. Lukašenka: Vakarai „kariauja su Rusija“ Ukrainoje

Aliaksandras Lukašenka, Baltarusijos autoritarinis lyderis, svarbus Maskvos sąjungininkas, pirmadienį apkaltino Vakarus remiant nacių idėjas ir „kariaujant su Rusija“ Ukrainoje.

„Nacių sekėjus apsėdo keršto idėja, bet jie nepasirengę atvirai kovoti su sovietinės liaudies įpėdiniais“, – pareiškė A. Lukašenka, sakydamas kalbą Pergalės dienos, minimos Rusijoje ir dalyje kitų buvusių sovietinių šalių, proga.

„Štai kodėl jie tvindo Ukrainą ginklais, kariauja su paminklais, simboliais ir veteranais“, – sakė A. Lukašenka.

Jis apkaltino „Vakarų elitą“ suteikiant „nacizmui valstybinės ideologijos rangą“ ir kritikavo Vakarų sankcijas Rusijai ir Baltarusijai, įvestas nuo invazijos į Ukrainą pradžios.

„Niekam užsienyje nerūpi, kad baltarusių kariuomenė nedalyvauja kovose“, – sakė jis ir pridūrė, kad šie „bandymai uždusinti“ Baltarusiją „tik sustiprins ją“. – Baltarusiai nėra agresoriai, bet išlieka mūsų broliškos Rusijos sąjungininkas ir strateginis partneris; mes remsime ją visais įmanomais būdais.“

16:47 Apšaudytas Slovjansko centras

Vadimas Liachas, Slovjansko meras, pranešė, kad į miesto centrą buvo paleistos Rusijos raketos.

„Gegužės 9-osios proga – sveikinimai nuo „brolių“, – rašė jis savo „Facebook“ paskyroje.  

Žala miestui vis dar vertinama.

16:40 Ukraina: Rusija daugiau kaip 50 kartų apšaudė civilinę infrastruktūrą

Per parą Rusijos pajėgos daugiau kaip 50 kartų apšaudė civilinę infrastruktūrą ir gyvenamuosius rajonus Donecko, Zaporižios, Luhansko, Mykolajivo, Odesos ir Charkivo srityse, sako Oleksandras Motuzianykas, gynybos ministerijos atstovas spaudai.

„Pagrindinis priešo veiksmų tikslas – visiškai kontroliuoti Donecko, Luhansko ir Chersono sričių teritoriją ir užtikrinti sausumos koridoriaus į laikinai okupuotą Krymo autonominės respublikos teritoriją stabilumą“, – ministerijos atstovą citavo „Unian“.

O. Motuzianykas pažymėjo, kad pats didžiausias rusų aktyvumas buvo pastebimas Donecko ir Slobožanščinos kryptimis.

16:03 V. Zelenskis prašo padėti eksportuoti ukrainietiškus grūdus

Volodymyras Zelenskis, Ukrainos prezidentas, paragino pasaulio bendruomenę imtis priemonių, kurios padėtų eksportuoti ukrainietiškus grūdus. Anot jo, tai užkirstų kelią maisto krizei pasaulyje.

V. Zelenskis taip pat pakomentavo Charles'io Michelio, Europos Vadovų Tarybos (EVT) pirmininko, vizitą Odesoje.

„Vertinu drąsią EVT pirmininko poziciją ir jo asmeninį buvimą Odesoje. Esu dėkingas už nuolatinę Europos Sąjungos paramą mūsų šaliai daugelyje sričių“, – savo „Telegram“ paskyroje rašė Ukrainos prezidentas.

15:52 Ukraina įspėja dėl Rusijos apšaudymų iš Juodosios jūros

Ukrainos gynybos ministerija įspėja, kad Rusija gali toliau naudoti sparnuotąsias raketas iš Juodosios jūros prieš karinius ir civilinius taikinius.

„Šiandien Juodojoje jūroje jau yra septyni jūrinių sparnuotųjų raketų nešėjai, kuriais Rusija gali suduoti raketinius smūgius visoje Ukrainos teritorijoje“, – sakė Oleksandras Motuzianykas, gynybos ministerijos atstovas spaudai, kurį citavo „Unian“.

15:27 Ukraina: Rusijos pajėgos šturmuoja „Azovstal“

Ukrainos gynybos ministerija pranešė, kad Rusijos pajėgos tankais ir artilerija vykdo „Azovstal“ plieno gamyklos Mariupolyje, kur slapstosi paskutiniai miesto gynėjai, šturmo operaciją.

„Gali būti, kad plieno gamyklos puolimai bus vykdomi ir ateityje“, – sakė Oleksandras Motuzianykas, gynybos ministerijos atstovas spaudai, kuriuo rėmėsi „The Guardian“, tačiau nepateikė įrodymų ir daugiau detalių.

15:24 Odesoje apsilankė EVT pirmininkas

Charles'is Michelis, Europos Vadovų Tarybos pirmininkas, pirmadienį atvykęs į Ukrainos pietinį Odesos uostamiesty su iš anksto neskelbtu vizitu, buvo priverstas nutraukti vieną susitikimą ir skubėti į slėptuvę, paskelbus oro atakos pavojų, pranešė vienas Europos Sąjungos pareigūnas.

Naujas Rusijos raketų smūgis Odesoje buvo surengtas per Ch. Michelio derybas su Denysu Šmyhaliu, Ukrainos ministru pirmininku.

„Per susitikimą su premjeru dalyviai turėjo jį nutraukti ir persikelti į slėptuvę, kai Odesos sričiai vėl smogė raketos“, – nurodė pareigūnas.

15:22 Briuselis pateiks savo nuomonę dėl Ukrainos narystės ES birželį

Europos Komisija kitą mėnesį pateiks savo atsakymą dėl karo draskomos Ukrainos prašymo tapti Bendrijos nare, pirmadienį pranešė Ursula von der Leyen, jos pirmininkė.

EK vadovė socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbė, kad kalbėjosi su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu ir laukia atsakymų į klausimyno dėl Ukrainos narystės klausimus. 

„Europos Komisija sieks pateikti savo nuomonę birželio mėnesį“, – pridūrė ji.

15:02 Ukraina užpildė antrąją klausimyno dėl narystės ES dalį

Baigta pildyti antroji klausimyno, skirto Ukrainos kandidatės į Europos Sąjungą statusui gauti, dalis.

Kaip praneša valstybės vadovo spaudos tarnyba, Volodymyras Zelenskis, Ukrainos prezidentas, vaizdo ryšiu susitiko su Ursula von der Leyen, Europos Komisijos pirmininke.

„Parodžiau antrąją užpildyto klausimyno dalį, kad Ukraina gautų kandidatės į Europos Sąjungą statusą“, – sakė V. Zelenskis, kurį citavo „Unian“.

Jis padėkojo Europos Komisijos vadovei „už aiškius paramos ženklus“ Ukrainai.

14:42 JK: Rusijos pajėgoms gana greitai pritrūks ginklų

Rusijos pajėgoms gana greitai pritrūks ginklų ir Ukraina gali jas „palaužti“, sako Benas Wallace'as, Jungtinės Karalystės (JK) gynybos sekretorius.

Anot jo, sulūžusių ginklų taisymui reikia mažiausiai kelių mėnesių, todėl Vladimirui Putinui, Rusijos vadovui, bus „neįtikėtinai sunku“ bandyti pakeisti šiuos ginklus, nes daug komponentų yra iš Vakarų ir jis negalės jų gauti.

„Nėra įmanoma, kad didelės supervalstybės, kokia jis įsivaizduoja esantis, pralaimėtų mūšio lauke, – sako B. Wallace'as. – Labai įmanoma, kad Ukraina palauš Rusijos kariuomenę.“

14:28 Rusijos ambasadorius Lenkijoje apipiltas raudonais dažais

Minia protestuotojų Varšuvoje raudonais dažais apipylė Sergejų Andrejevą, Rusijos ambasadorių, kuris bandė padėti gėlių prie sovietų karių kapinių Rusijos Pergalės dienos proga.

Aplink jį esanti minia skandavo „fašistai“.

14:09 V. Zelenskis: Ukraina greitai švęs savo Pergalės dieną

Volodymyras Zelenskis, Ukrainos prezidentas, pirmadienį paskelbė vaizdo kreipimąsi, skirtą nacistinės Vokietijos pralaimėjimui per Antrąjį pasaulinį karą paminėti, ir pažadėjo, kad Ukraina greitai turės „dvi Pergalės dienas“.

„Niekada neužmiršime, ką mūsų protėviai nuveikė per Antrąjį pasaulinį karą. Kuriame žuvo daugiau kaip 8 mln. ukrainiečių. Ir kas penktas ukrainietis negrįžo namo. Iš viso tas karas pareikalavo mažiausiai 50 mln. gyvybių, – kalbėjo V. Zelenskis. – Mes nesakome: „Galime pakartoti.“

V. Zelenskis pabrėžė, „Ukrainoje greitai bus dvi Pergalės dienos“.

„Na, o kai kam nebebus likę nė vienos. Nugalėjome anuomet, nugalėsime ir dabar“, – pareiškė jis, turėdamas galvoje Rusijos karą prieš Ukrainą.

13:58 Bulgarija vetuotų naujas sankcijas, jei negautų išimties

Bulgarija pagrasino nepritarti naujoms ES sankcijoms Rusijai, jei ji negaus išimties dėl embargo rusiškai naftai, vėlai sekmadienį pareiškė šalies vicepremjeras Asenas Vasilevas, rašo euractiv.com.

ES vyriausybės sekmadienį priartėjo prie susitarimo dėl griežtų sankcijų Rusijai, tačiau pirmadienį numatė daugiau derybų, kad nuspręstų, kaip užtikrinti, kad šalys, labiausiai priklausomos nuo Rusijos energijos, galėtų susidoroti su naftos importo draudimu.

„Derybos bus tęsiamos rytoj (pirmadienį), taip pat ir antradienį, joms užbaigti gali prireikti vadovų susitikimo. Mūsų pozicija yra labai aiški. Jei kai kurioms šalims bus padaryta išlyga, mes taip pat norime gauti išlygą“, – nacionalinei BNT televizijai sakė A. Vasilevas.

Išimtys gali būti taip pat suteiktos Vengrijai, Slovakijai ir Čekijai.

13:36 Rusija balandį iš naftos ir dujų eksporto uždirbo mažiau, nei tikėjosi

Rusija per praėjusį mėnesį iš naftos ir dujų eksporto uždirbo 133,1 mlrd. RUB (beveik 1,5 mlrd. Eur) mažiau, nei tikėjosi, skelbia Vokietijos visuomeninė transliuotoja „Deutsche Welle“, remdamasi Rusijos finansų ministerijos duomenimis.

Anksčiau ji prognozavo, kad balandį šalies biudžetas pasipildys 798,4 mlrd. RUB įplaukomis iš naftos ir dujų realizavimo. Atsižvelgiant į tai darytina išvada, kad šios pajamos praėjusį mėnesį sudarė daugiau nei 665 mlrd. RUB. Plačiau skaitykite čia

13:03 I. Šimonytė: Ukraina yra ta šalis, kuri šiandien gina europietiškas vertybes

„Šalia Europos dabar alsuojantis blogis grasina Europai ir būtent Ukraina šiandien yra ta šalis, kuri priešakinėse gretose gina europietiškas ir bendražmogiškas vertybes, be kurių Europos Sąjunga negalėtų būti tuo, kas yra“, – pirmadienį Vilniuje minint Europos dieną sakė Lietuvos premjerė Ingrida Šimonytė.

Ji apgailestavo, kad po Antrojo Pasaulinio karo savaime suprantama tapusi frazė „niekada daugiau“, buvo pažadas, perduotas per kartas nuo Holokausto tragedijos, „bet po Bučos, Irpinės, Mariupolio šis pažadas tapo tik dar aktualesnis“.

I. Šimonytė taip pat pabrėžė, kad „žodis „Europa“ nėra apie teritoriją, tai apie tam tikrus vertybinius principus, kurie negali būti tik deklaracijos, o turi būti mūsų kasdienybės savastis, tai pagarba žmogaus orumui ir unikalumui“.

12:59 JK gynybos sekretorius: Rusijos kariuomenės vadų dalyvavimas parade – absurdiškas

Jungtinės Karalystės (JK) gynybos sekretorius Benas Wallace'as pirmadienį pavadino absurdu medaliais ir ordinais pasipuošusių Rusijos kariuomenės vadų dalyvavimą vadinamajai Pergalės dienai skirtame parade Maskvoje, kurio pagrindiniu akcentu tapo autoritarinio Rusijos lyderio Vladimiro Putino kalba. Plačiau skaitykite čia.

12:49 Stiprios kovos – prie svarbaus greitkelio

Labai rimtos kovos vyksta Luhansko srityje prie Bilohorivkos ir Rubižnės – abiejose greitkelio į Bachmutą pusėse, pranešė Luhansko srities karinės administracijos vadovas Serhijus Haidajus.

„Taigi Severodoneckas, Lysičanskas, Bachmutas – šis greitkelis yra vienintelė jungtis (su Luhansko sritimi), kuria galime pristatyti humanitarinę pagalbą ir evakuoti žmones“, – sakė jis.

12:19 Rusijos derybininkų vadovas: taikos derybos tebevyksta

Rusijos vyriausiasis derybininkas Vladimiras Medinskis pirmadienį pareiškė, kad taikos derybos su Ukraina nenutrūko ir kad jos vyksta nuotoliniu būdu, praneša „Reuters“.

12:05 Raketomis atakuotas Odesos regionas

Rusijos pajėgos paleido keturias sparnuotąsias raketas „Onyx“ į Odesos regioną Ukrainos pietuose, pranešė šio regiono administracijos atstovas Serhijus Bratčiukas.

„Raketos atskrido iš laikinai okupuoto Krymo teritorijos“, – sakė jis, tačiau nepateikė informacijos apie tai, kur jos pataikė.

Pastarosiomis dienomis Ukrainos Juodosios jūros pakrantėje smarkiai padažnėjo Rusijos pajėgų raketų atakų.

11:54 Švedijos valdančioji partija sekmadienį paskelbs poziciją dėl narystės NATO

Švedijos valdantieji socialdemokratai pirmadienį pareiškė, kad partija gegužės 15 dieną paskelbs savo poziciją dėl to, ar šalis turėtų pateikti paraišką dėl narystės NATO.

Socialdemokratams pritarus narystei Aljanse, būtų atvertas kelias Švedijai pateikti paraišką dėl prisijungimo. Tuomet parlamente būtų aiški narystę NATO palaikanti dauguma. 

Kaimyninė Suomija artimiausiomis dienomis taip pat turėtų priimti sprendimą dėl stojimo į JAV vadovaujamą karinį aljansą.

11:40 Mariupolyje paradas nevyksta

Mariupolio mero patarėjas Petro Andriuščenka sako, kad mieste jokio parado nėra , tačiau buvo padėta gėlių prie neseniai Rusijos remiamų separatistų atnaujinto memorialo.

Ukrainos žvalgyba anksčiau yra sakiusi, kad Rusija planuoja dalį Pergalės dienos parado surengti šiame Rusijos beveik užgrobtame, išskyrus „Azovstal“ gamyklos teritoriją, uostamiestyje.

Tuo metu prorusiškos socialinės žiniasklaidos paskyrose platinama Ukrainos Chersono regione nufilmuota vaizdo medžiaga, kurioje matyti, kaip švenčiama Pergalės diena. Kaip rašo CNN, atrodo, kad į renginius žmonių, mojuojančių raudonomis vėliavomis ir nešančių gėles, susirinko negausiai.

Ukrainos aktyvistai Chersone teigė, kad Rusija atsivežė žmonių iš Krymo, kad padidintų šventės dalyvių skaičių.

11:17 Ukraina pateikia atnaujintus duomenis apie Rusijos nuostolius

Nuo Rusijos invazijos pradžios Ukrainos pajėgos nukovė apie 25.600 rusų karių. Per paskutinę parą likviduota 150 priešininkų, feisbuke pranešė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų Generalinis štabas.

Taip pat sunaikinta: tankų – 1.145 (+15), šarvuotų kovos mašinų – 2.764 (+23), artilerijos sistemų – 513 (+4), daugkartinių raketų paleidimo įrenginių – 185 (+6).

Priešlėktuvinės įrangos – 87 (+1), orlaivių – 199, sraigtasparnių – 158 (+2), transporto priemonių ir autocisternų – 1.970 (+9), laivų ir / arba katerių – 12, operatyvinių dronų – 377 (+17).

Be to, sunaikinta 41 specializuota transporto priemonė (+2) ir 94 (+2) sparnuotosios raketos.

10:57 V. Putino kalboje Maskvoje – jokio reikšmingo pareiškimo, teisino agresiją Ukrainoje

Rusijos autokratas Vladimiras Putinas Maskvoje pasakė įžanginę kasmetinio Pergalės dienos parado kalbą. V. Putinas gynė savo sprendimą įsiveržti į Ukrainą, tačiau kol kas, kaip tikėtasi, oficialiai karo Ukrainai nepaskelbė. Nebuvo užsiminta ir apie visuotinę mobilizaciją. Plačiau skaitykite čia

Evgenios Novozheninos („Reuters“ / „Scanpix“) nuotr.
Evgenios Novozheninos („Reuters“ / „Scanpix“) nuotr.

Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas valstybinei naujienų agentūrai „RIA Novosti“ pranešė, kad dėl „oro sąlygų“ buvo atšaukta karinių pajėgų pasirodymo ore dalis. 

Remiantis tiesioginės transliacijos Maskvoje vaizdais, oras atrodo giedras, saulėta. VŽ primena, kad Rusijos kariuomenė buvo priversta sumažinti savo šarvuotos technikos pasirodymą parade, nes Rusija karo lauke prarado mažiausiai 600 tankų ir 39 sraigtasparnius, pranešė „Forbes“.   Kariniame parade Maskvoje pasirodė ir retai viešumoje matomas Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu.

Parado akimirka. Aleksandro Nemenovo (AFP / „Scanpix“) nuotr.
Parado akimirka. Aleksandro Nemenovo (AFP / „Scanpix“) nuotr.

10:36 Ukraina: rusai dalį pajėgų sulaiko savo šalyje, kad užkirstų kelią kontrpuolimui

Ukrainos kariuomenė teigia, kad Rusija sulaiko dalį savo pajėgų savo teritorijoje, kad užkirstų kelią Ukrainos kontrpuolimui, kuris šiek tiek pasistūmėjo į rytus nuo Charkivo.

Ukrainos Generalinis štabas pranešime rašo, kad „siekdamas užkirsti kelią Ukrainos ginkluotųjų pajėgų dalinių judėjimui, priešas sutelkė iki devyniolikos bataliono taktinių grupių Rusijos Belgorodo srityje".

Pasak analitikų, rusai sulaiko dalinius, nes ukrainiečių daliniai artėja prie Rusijos sienos.

10:12 V. Zelenskis: Ukraina neleis Rusijai pasisavinti pergalės Antrajame pasauliniame kare

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pirmadienį, minint Sovietų Sąjungos pergalės prieš nacistinę Vokietijai metines, pareiškė, kad Ukraina neleis Rusijai pasisavinti pergalės Antrajame pasauliniame kare.

„Šiandien švenčiame Pergalės prieš nacizmą dieną. Didžiuojamės savo protėviais, kurie kartu su kitomis tautomis antihitlerinėje koalicijoje nugalėjo nacizmą. Ir niekam neleisime aneksuoti šios pergalės. Neleisime jos pasisavinti“, – sakė V. Zelenskis ir pridūrė: „Mes tada laimėjome. Laimėsime ir dabar.“

09:59 Ukrainos oficialiosios atsargos šiemet sunyko 13%

Ukrainos oficialiosios tarptautinės atsargos per keturis šių metų mėnesius sumenko 3,996 mlrd. USD, arba 13%, iki 26,945 mlrd. USD, pranešė šalies centrinis bankas.

Vien tik praėjusį mėnesį jos sunyko 1,162 mlrd. USD, arba 4%.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis skelbė, kad kas mėnesį Rusijos karinę agresiją patiriančiai Ukrainai reikia iki 7 mlrd. USD valstybės biudžeto deficitui padengti, o šaliai prireiks, dabartiniais vertinimais, mažiausiai 600 mlrd. USD viskam, ką sunaikino Rusijos kariuomenė, atstatyti.

2021-aisiais Ukrainos oficialiosios tarptautinės atsargos išaugo 6%.

09:50 J. Borrellis – už Rusijos įšaldytų užsienio valiutos atsargų naudojimą Ukrainai atstatyti

Europos Sąjunga turėtų apsvarstyti galimybę panaudoti įšaldytas milijardų dolerių vertės Rusijos užsienio valiutos atsargas Ukrainai atstatyti po karo, interviu laikraščiui „Financial Times“ sako Bendrijos vyriausiasis diplomatas Josepas Borrellis. „Aš būčiau labai už, nes tai labai logiška“, – teigė jis.

09:41 Kalba apie Chersono srities integravimąsi į Rusijos Federaciją

Rusijos naujienų agentūra RIA pateikia keletą Kirilo Stremousovo, Rusijos statytinio Chersono srities administracijos pirmininko pavaduotojo, citatų.

„Mes neketiname rengti referendumo ir kurti respublikos. Šiandien, remdamiesi turimomis galimybėmis, kiek įmanoma labiau integruosimės į Rusijos Federaciją“, – cituojamas K. Stremousovas.

Chersono sritis yra į šiaurę nuo Krymo, kurį Rusija aneksavo po 2014 m. invazijos.

09:38 Rusijoje laukiama V. Putino kalbos

Pirmadienį Rusijoje minima pergalės Antrajame pasauliniame kare diena. Pasaulio dėmesys nukreiptas į planuojamą Rusijos autokrato Vladimiro Putino kalbą Maskvoje.

Kai kurie Vakarų pareigūnai prognozuoja, kad šiandien V. Putinas gali oficialiai paskelbti karą Ukrainai, o tai atvertų jam kelią paskelbti visuotinę mobilizaciją. Tiesa, toks žingsnis politine prasme būtų rizikingas. Plačiau skaitykite čia

09:27 Sekmadienį Luhansko srities gyvenvietės atakuotos 24 kartus

Su 11 žmonių, per oro antskrydį pasislėpusių Šipilove apgadinto namo rūsyje, nebepavyksta susisiekti, „Telegram“ kanale pranešė Luhansko srities administracijos vadovas Serhijus Haidajus.

„Ugniagesiai gelbėtojai vykdė gelbėjimo operaciją tol, kol tai leido saugumo padėtis. Tačiau rusai beveik nesustabdė mūsų taikių žmonių namų apšaudymo. Nei Belogorovkoje, nei Šipilove griuvėsių visiškai išvalyti nepavyksta. Gegužės 8 d. jie 24 kartus taikėsi į Luhansko srities gyventojus“, – rašo S. Haidajus.

08:36 Rusijoje – Pergalės dienos paradai 

Rusijoje prasidėjo Pergalės dienos paradai, tviteryje rašo naujienų agentūra AFP, kartu skelbdama keletą vaizdų iš Vladivostoko miesto, esančio Ramiojo vandenyno pakrantėje.

08:16 Atima pasus, kad priverstų dalyvauti Pergalės dienos minėjime

Rusai okupuotoje Zaporižios srities teritorijoje atima ukrainiečių dokumentus, kad priverstų juos dalyvauti gegužės 9 d. renginiuose, feisbuke rašo Ukrainos ginkluotųjų pajėgų Generalinis štabas.

„Laikinai okupuotoje Zaporižios srities teritorijoje užfiksuota atvejų, kai iš vietos gyventojų be pagrįstų priežasčių buvo atimti asmens dokumentai, kurie bus grąžinti su sąlyga, kad jie dalyvaus šventiniuose renginiuose Pergalės dienos proga“, – sakoma pranešime.

Jame taip pat teigiama, kad Rusija „aktyviai ruošėsi iškilmingiems paradams“ Kryme, kurį užgrobė 2014 m.

Ukrainos žvalgyba anksčiau yra sakiusi, kad Rusija taip pat planuoja dalį Pergalės dienos parado surengti Mariupolyje.

07:55 Ukraina: didžiausias rusų aktyvumas – Slobožansko ir Donecko kryptimis

Ukrainos ginkluotųjų pajėgų Generalinis štabas pirmadienį ryte praneša, kad Rusijos pajėgos nesustabdė puolimo rytinėje veikimo zonoje, siekdamos visiškai kontroliuoti Donecko ir Luhansko sričių teritoriją ir išlaikyti sausumos koridorių tarp šių teritorijų ir okupuoto Krymo. Didžiausias rusų aktyvumas pastebimas Slobožansko ir Donecko kryptimis. Tuo pat metu išlieka didelė raketų smūgių visoje Ukrainoje tikimybė.

„Donecko kryptimi priešas, remiamas aviacijos ir artilerijos, sutelkė pagrindines pastangas bandydamas perimti Rubižnės ir Popasnos kontrolę ir ruošdamasis tęsti puolimą link Seversko, Slovjansko, Lysičansko ir Avdijivkos gyvenviečių“, – rašoma pranešime.

07:49 Lukiškių aikštėje – paroda apie karą Ukrainoje

Vilniuje, Lukiškių aikštėje, pirmadienį atidaroma paroda „Ukraina. Karas Europoje“, skelbia Lietuvos istorijos institutas.

Jo teigimu, paroda parengta Ukrainos nacionalinės atminties instituto bendradarbių, bendradarbiaujant kartu su Ukrainos kultūros ir informacinės politikos ministerija.

Parodos atidaryme dalyvaus Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, Ukrainos ambasadorius Lietuvoje ir kiti.

Paroda bus eksponuojama iki gegužės 29 dienos, vėliau keliaus po didžiuosius Lietuvos miestus.

07:39 Du trečdaliai – už Rusijos Ukrainoje naudojamų simbolių draudimą

Beveik du trečdaliai Lietuvos gyventojų pritaria Rusijos kare Ukrainoje naudojamų simbolių – Georgijaus juostelės, raidžių „Z“ ir „V“ – draudimui, rodo pirmadienį paskelbta LRT užsakymu atlikta „Baltijos tyrimų“ apklausa.

67,3% apklaustųjų nurodė tikrai pritariantys arba greičiau pritariantys tokiam draudimui. Draudimo nepalaiko 20% Lietuvos gyventojų, į klausimą neatsakė 12,6%.

Apklausa taip pat rodo Lietuvos gyventojų palaikymą draudimui į šalį atvykti menininkams iš Rusijos bei uždrausti jų koncertus, parodas bei kitus pasirodymus. Su tokiu draudimu sutiktų 58,3% gyventojų, nesutiktų – 25,3%. Į klausimą neatsakė 16,4% respondentų.

07:30 Iš „Azovstal“ evakuoti civiliai pasiekė Zaporižią

Į Ukrainos kontroliuojamą Zaporižią sekmadienį atvyko aštuoni autobusai su 174 Mariupolio civiliais gyventojais, įskaitant 40 evakuotųjų iš Rusijos pajėgų apgultos uostamiesčio metalurgijos gamyklos „Azovstal“, pranešė naujienų agentūros AFP reporteris.

„Su palengvėjimu galiu patvirtinti, kad šiandien iš Mariupolio pragaro į saugią vietą pavyko išgabenti dar 174 žmones“, – tviteryje rašė Jungtinių Tautų nuolatinė koordinatorė Ukrainai Osnat Lubrani.

„Mūsų darbas dar nebaigtas. Nepamirštu tų, kurie liko ten“, – pridūrė ji.

Šiuo metu iš Mariupolio saugiais humanitariniais koridoriais evakuota daugiau kaip 600 žmonių, tačiau pastarosiomis dienomis dešimtys gyventojų negalėjo prisijungti prie konvojų, pareiškime teigė O. Lubrani.

07:22 Japonija sako įvesianti embargą rusiškai naftai   

Japonija, vykdydama G-7 sprendimą, kuriuo siekiama pasipriešinti Rusijos invazijai į Ukrainą, „iš esmės“ įves embargą Rusijos žalios naftos importui, po nuotolinio G-7 vadovų susitikimo pareiškė Japonijos premjeras Fumio Kishida.

„Šiuo metu labai svarbi G-7 vienybė, todėl, remdamiesi G-7 lyderių pareiškimu, nusprendėme imtis priemonių ir iš esmės įvesti embargą Rusijos naftai“, – pirmadienį žurnalistams sakė F. Kishida.

Jis teigė, kad tai buvo sunkus sprendimas, nes Japonija „didžiąją dalį savo energijos išteklių gauna iš importo“. Plačiau skaitykite čia

07:11 JK Rusijai įvedė naujų sankcijų

Jungtinės Karalystės (JK) vyriausybė sekmadienį paskelbė naujų sankcijų Rusijai ir Baltarusijai – jos nukreiptas prieš 1,7 mlrd. GBP vertės prekybą.

Sankcijos apima importo tarifus ir eksporto draudimus, o jų tikslas – „dar labiau susilpninti V. Putino karinę mašiną“, teigiama Iždo ir Tarptautinės prekybos departamentų bendrai paskelbtame pareiškime.

Jame pažymima, kad naujieji importo muitai bus taikomi 1,4 mlrd. GBP vertės prekėms, įskaitant platiną ir paladį.

Taip pat uždraudžiama eksportuoti daugiau kaip 250 mln. GBP vertės prekes, susijusias su tais Rusijos ekonomikos sektoriais, kurie yra labiausiai priklausomi nuo JK prekių, pavyzdžiui, cheminių medžiagų, plastiko, gumos ir mašinų.

06:59 V. Zelenskis: Rusija pamiršo viską, kas rūpėjo Antrojo pasaulinio karo nugalėtojams

Rusija pamiršo viską, kas rūpėjo Antrojo pasaulinio karo nugalėtojams, pareiškė Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis sekmadienį, dieną prieš Maskvai minint Sovietų Sąjungos pergalę prieš nacistinę Vokietiją.

Smerkdamas Rusijos vykdomą intensyvų apšaudymą Ukrainos rytuose, įskaitant vieną smūgį į mokyklą, jis pareiškė: „Rusija pamiršo viską, kas buvo svarbu Antrojo pasaulinio karo nugalėtojams.“

Kol normalūs žmonės metines sieja su taika ir šūkiu „Niekada daugiau!“, Rusija tęsia išpuolius, sakė V. Zelenskis savo naktiniame kreipimesi.

„Esu įsitikinęs, kad šiandien Ukraina parodė, jog jau esame visavertė laisvojo pasaulio ir suvienytos Europos dalis“, – pridūrė jis.

06:50 Lietuvoje baiminamasi provokacijų, budės policija

Pirmadienį Rusijoje minint vadinamąją Pergalės dieną, Lietuvoje baiminamasi neramumų, galinčių virsti provokacijomis dėl tebesitęsiančios Maskvos invazijos Ukrainoje.

Prasidėjus karui, Lietuvoje buvo uždrausta viešai naudoti Georgijaus juosteles – populiarų ženklą tarp mininčiųjų Pergalės dieną karių kapinėse ar prie Raudonajai armijai skirtų atminimo ženklų.

Šalia jų žada budėti sustiprintos policijos pajėgos, segintiems uždraustas juosteles pareigūnai ketina skirti baudas.

Didžiųjų Lietuvos miestų vadovai teigia, kad niekas neprašė leidimų renginiams, skirtiems paminėti pergalę prieš nacistinę Vokietiją Antrajame pasauliniame kare, o pavieniams asmenims padėti gėlių kapinėse nedraudžiama.

06:47 Per smūgį mokyklai žuvo apie 60 žmonių

Per Rusijos aviacijos smūgį Bilohorivkoje Luhansko srityje šeštadienį žuvo apie 60 žmonių“, – naktį paskelbtame vaizdo įraše sakė Ukrainos prezidentas.

Tai – „civiliai, kurie tiesiog slėpėsi mokykloje nuo apšaudymo. Tai buvo tikslinis smūgis mokyklai. Dar vienas okupantų nusikaltimas“, kalbėjo Ukrainos prezidentas.

06:43 Rusija mini Pergalės dieną

Rusija gegužės 9-ąją švenčia Antrojo pasaulinio karo pabaigą, kurią vadina Pergalės diena prieš nacistinę Vokietiją Didžiajame Tėvynės kare.

Maskvos Raudonąja aikšte per šią dieną rengiamą paradą žygiuos tūkstančiai karių, taip pat bus demonstruojami tankai, šarvuočiai ir raketų paleidimo įrenginiai.

V. Putinas turėtų pasakyti kalbą, kurioje gali būti pateikta užuominų apie karo ateitį.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Verslo aplinka“
Rašyti komentarą 0
Lenkijos parlamentas panaikino ES ginčytą teisėjų drausminės kontrolės sistemą

Lenkijos parlamentas antradienį nusprendė panaikinti kontroversišką įstatymą dėl Aukščiausiojo Teismo...

G. Nausėda sprendimą dėl kandidatavimo antrai kadencijai žada 2023 metų pabaigoje 2

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad dėl kandidatavimo antrai kadencijai tikriausiai apsispręs 2023 metų...

L. Truss: Vakarai turi užtikrinti V. Putino pralaimėjimą Ukrainoje

Vakarai privalo užtikrinti, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas būtų nugalėtas Ukrainoje, ir turi...

E. Macronas ragino R. T. Erdoganą gerbti Suomijos ir Švedijos sprendimą dėl NATO 1

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas ketvirtadienį paragino Turkijos lyderį Recepą Tayyipą Erdoganą...

Taivano ekonomikos viceministras: su Lietuva mus suartino Kinijos politika

Lietuvoje viešintis Taivano ekonomikos viceministras sako, kad jo šalies ekonominę partnerystę su Lietuva...

VRM ketina nebetęsti judėjimo ribojimo migrantams 2

Judėjimo ribojimo neteisėtiems migrantams, pernai atvykusiems per Baltarusiją į Lietuvą, bus siūloma...

Estija tikisi SkGD terminalą paruošti iki rudens arba žiemos

Estijos premjerė Kaja Kallas pareiškė, jog suskystintų gamtinių dujų (SkGD) importo terminalas, kaip patikino...

Vokietijos kancleris: V. Putinas karo Ukrainoje nelaimės ir nediktuos taikos sąlygų

Vladimiras Putinas, Rusijos autoritarinis lyderis, karo Ukrainoje nelaimės, ketvirtadienį sakė Olafas...

G. Landsbergis: siūlymai atiduoti dalį Ukrainos žemių Rusijai yra pavojingi Lietuvai

Pasigirstantys Vakarų šalių politikų ir ekspertų siūlymai dėl taikos atiduoti Rusijai dalį Ukrainos...

Seimas ėmėsi svarstyti civilinės sąjungos įteisinimo projektą 1

Parlamentarai ketvirtadienio plenariniame posėdyje sutiko pradėti svarstyti civilinės sąjungos įteisinimo...

ES įšaldyta 23 mlrd. Eur Rusijos centrinio banko turto

Europos Sąjungos (ES) valstybėse įšaldyta apie 23 mlrd. Eur (24,5 mlrd. USD) Rusijos centrinio banko turto,...

Pasaulio banko vadovas: karas Ukrainoje gali sukelti pasaulinę recesiją 1

Rusijos karas Ukrainoje ir jo poveikis maisto ir energijos kainoms, taip pat trąšų pasiūlai gali sukelti...

Rinkos
12:06
G. Sorosas. Mūsų gyvenimo kova 1

Nuo paskutinio kasmetinio Pasaulio ekonomikos forumo susitikimo istorijos eiga smarkiai pasikeitė. Rusija...

Nuomonės
12:05
R. Pocius: valstybė už elektrą kompensuos iki 9ct 4

Valstybė elektros vartotojams antrąjį šių metų pusmetį – nuo liepos iki gruodžio pabaigos – turėtų padengti...

Nauji fabrikai: tarp žaliavų stygiaus ir pašokusios paklausos Premium

Jeigu visi šiemet planuojami investiciniai projektai bus įgyvendinti, Lietuvoje atsiras ir daugiau tradicinės...

Pramonė
11:04
Vengrija įveda papildomo pelno mokestį įmonėms 1

Viktoras Orbanas, Vengrijos ministras pirmininkas, trečiadienį pareiškė, kad jo vyriausybė įves papildomo...

Paskyrusi administracijos vadovą Kalvarijos savivaldybė išvengė tiesioginio valdymo 1

Gresiant tiesioginiam valdymui, Kalvarijos savivaldybės taryba ketvirtadienį, po kelių mėnesių pertraukos,...

Infografika: Rusija laužo karo tabu ir atima vandenį Premium 1

Dėl Rusijos invazijos į Ukrainą 6 mln. žmonių čia neturi visavertės prieigos prie vandens. Tai itin svarbus...

D. Kuleba: Ukrainai labai reikia salvinės raketų ugnies sistemos

Ukrainos užsienio reikalų ministras trečiadienį pareiškė, kad jo šaliai labai reikia salvinės raketų ugnies...

Trečiadienį – 158 nauji COVID-19 atvejai, mirė vienas žmogus

Praėjusią parą nustatyti 158 nauji COVID-19 atvejai, vienas žmogus mirė, rodo ketvirtadienį paskelbti...

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku