Nauja britų vyriausybė kels minimalią algą

Jungtinė Karalystė (JK) antradienį paskelbė, kad nuo 2020 m. ketina didinti minimalų užmokestį 6%. Ir dabar jis turėtų siekti 8,74 GBP (10,26 Eur) per valandą.
Toks sprendimas artina prie ilgalaikio pastarųjų Konservatorių partijos vyriausybių tikslo, kad minimalus užmokestis šalyje siektų 60% 2020 metų atlyginimų medianos.
Sunkus darbas nusipelnė sąžiningo atlygio,tačiau jau ilgą laiką žmonėms nebuvo pakelti atlyginimai, kurių jie nusipelnė, teigiama Boriso Johnsono, JK premjero, pareiškime, kurį cituoja Reuters.
Šiuo metu JK nedarbo lygis sumažėjo iki mažiausio nuo 1970 metų, o JK fiksuojamas rekordinis užimtumas, nepaisant to, kad minimalus darbo užmokestis nuo 2015 m. pakilo daugiau nei ketvirčiu ir dabar siekia 8,21 GBP (9,64 Eur) visiems tiems darbuotojams, kurie yra 25 metų ir vyresni.
Tikimasi, kad minimalus užmokestis pasieks 8,74 GBP (10,26 Eur) nuo kitų metų balandžio 1 dienos. Minimalus užmokestis jaunesniems darbuotojams taip pat turėtų didėti nuo 4,6% iki 6,5% ribose, priklausomai nuo darbuotojų amžiaus.
JK prekybos rūmai tokius JK vyriausybės planus sutiko skeptiškai.
Užmokesčio didinimas beveik dvigubai nei siekia infliacija darys įtaką pinigų srautams ir apkarpys mokymams ir investicijoms numatytus įmonių biudžetus. Tam, kad šis sprendimas būtų tvarus, vyriausybė privalo atlyginti verslo išlaidas mažindama išlaidas kitose srityse , teigiama JK prekybos rūmų pranešime.
JK minimalų darbo užmokestį įvedė nuo 1999 m., kai šaliai vadovavo Leiboristų partijos premjeras Tony Blairas ir jis palaipsniui augo, atsižvelgiant į vyriausybei kasmet teikiamas rekomendacijas iš akademikų, verslo atstovų ir t.t
2015 m. Konservatorių vyriausybė susidūrusi su visuomenės priekaištais dėl negerėjančių, stagnacijoje esančių visuomenės gyvenimo sąlygų, pasiūlė išeitį. Tuometinis finansų ministras Georgeas Osborneas iškėlė minimalaus atlygio tikslą, kuris, kaip planuoja, dabartinė vyriausybė bus pasiektas jau kitų metų balandžio mėnesį.
VŽ primena, kad gruodžio 12 d. rinkimuose užtikrintą pergalę pirmalaikiuose parlamento rinkimuose laimėjo Konservatorių partija su Borisu Johnsonu priešakyje. Partija Bendruomenių rūmuose užsitikrino 80 mandatų daugumą ir JK oficialiai iš Europos Sąjungos (ES) pasitrauks kitų metų sausio 31 d. Tiesa, iki metų pabaigos galios pereinamasis laikotarpis, per kurį JK ir ES santykiai išliks tokie patys, o per šį laikotarpį tikimasi susiderėti dėl susitarimo dėl ateities santykių tarp JK ir ES.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti