Grybauskaitė apie euro zonos reformas: kol kas tai skambūs pavadinimai

Dalia Grybauskaitė, Lietuvos prezidentė, teigia, kad siūlomos euro zonos reformos atskiras biudžetas bei finansų ministras kol kas yra skambūs pavadinimai su mažai turinio.
Europos Vadovų Taryboje Briuselyje šalies vadovė teigė, kad euro zonos biudžetas būtų papildomas finansinis instrumentas, tačiau ir šiandien jų yra daug ir ne visi yra išnaudojami.
Kai matysime turinį, žiūrėsime, jeigu tai bus mums naudinga, be jokios abejonės palaikysime. Esame euro zonos narė, paklausta apie Lietuvos poziciją, kalbėjo p. Grybauskaitė.
Jos teigimu, kalbant apie euro zonos ministro poziciją, labai priklausys nuo to, kokius įgaliojimus jis turės.
Mums svarbiausia, kad nebūtų radikaliai keičiamos sutartys, nes sutarčių keitimas Europoje baigiasi ne visada gerai. Svarbu, kad tai būtų naudinga ir užtikrintų efektyvesnį euro zonos vystymąsi, sakė Lietuvos prezidentė.
VŽ jau rašė, kad ES lyderiai Briuselyje palankiai įvertino Brexit pažangą bei patikino Theresą May, Jungtinės Karalystės ministrę pirmininkę, kad derybų progresas bus įvertintas teigiamai ir bus galima pradėti naują derybų etapą apie būsimu santykius.
Ponia May netgi susilaukė ES lyderių aplodismentų.
Paplojome sau, visiems kas buvo prie stalo, kad sugebėjome sėkmingai baigti pirmąjį etapą, nes jo metu buvo sutarti svarbūs dalykai, ypač mums Lietuvai. Tai yra mūsų emigrantų Lietuvos piliečių teisės Didžiojoje Britanijoje, taip pat buvo sutarti finansiniai įsipareigojimai, kurie tenkina abi puses, taip pat Šiaurės Airijos siena ir Teisingumo Teismo ateitis, sakė p. Grybauskaitė, pažymėjusi, kad ateities derybos tikrai nebus lengvesnės.
Paklausta apie migrantų kvotų klausimą kitą šioje Europos Vadovų Taryboje dominuojančią temą, Lietuvos vadovė sakė, kad ES lyderiams teks būti išradingesniems ir ieškoti naujų instrumentų, nes vienuose regionuose kvotų sistema suveikė, kituose dalinai, o trečiuose iš viso buvo nepriimtina. Jos teigimu, negalima visuose regionuose taikyti tų pačių priemonių.
Višegrado ketvertas Lenkija, Čekija, Vengrija ir Slovakija toliau atsisako vykdyti pabėgėlių priėmimo kvotas. Ketvirtadienį tokią poziciją pakartojo ir naujieji Lenkijos ir Čekijos premjerai Mateuszas Morawieckis ir Andrejus Babišas. Lietuvos prezidentė pripažino, kad Vidurio Europa dalinai buvo teisi.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti