„Lindström“ ekspertai: kaip užtikrinti tvarų įmonės įvaizdį?

Reklama publikuota: 2021-11-23
„Lindström“ Lietuvoje generalinis direktorius Aivaras Sebeckis.
svg svg
„Lindström“ Lietuvoje generalinis direktorius Aivaras Sebeckis.

Ar kada nors susimąstėte, kad įmonės darbuotojų apranga yra be galo svarbi kuriant profesionalų bendrovės įvaizdį? Tekstilės paslaugų lyderės „Lindström“ Lietuvoje generalinis direktorius Aivaras Sebeckis tuo net neabejoja. Pasak jo, kiekviena atsakinga bendrovė turėtų pasirūpinti savo darbuotojų drabužiais, mat jie svarbūs ne tik dėl tokių praktinių priežasčių kaip patogumas ar matomumas, bet ir formuojant įmonės veidą bei kuriant klientų pasitikėjimą.

„Darbo rūbų svarba šiandien akivaizdi kaip niekad – juk gyvename stipriai vizualizuotame pasaulyje. „Forbes“ duomenimis, svarų pirmąjį įspūdį apie įmonę žmonės geba susidaryti vos per 7 sekundes, vadinasi, verslai turi labai aiškius rėmus, kuriuose privalo veikti. Tvarkinga darbuotojų apranga neabejotinai padeda pagerinti įvaizdį ir stiprinti prekių ženklą“, – įsitikinęs A. Sebeckis.

Reprezentatyvūs darbo rūbai šiuolaikiškiems verslams

170 metų patirtį sukaupusi „Lindström“ jau ne vienerius metus siūlo darbo drabužių nuomos paslaugą įvairioms verslo šakoms: maisto, statybų, automobilių pramonei, elektrotechnikams, suvirintojams. Įmonė ne tik padeda įvertinti kliento poreikius bei išrenka reikiamą aprangą, tačiau ir pasirūpina drabužių skalbimu, priežiūra, sandėliavimu bei naikinimu. Be to, klientai gali pasirinkti norimą etiketę su savo įmonės logotipu arba darbuotojo vardu.

Tekstilės paslaugų lyderė taip pat reguliariai pristato ir keičia darbo rūbus. Švarūs drabužiai pristatomi į kiekvienam darbuotojui priskirtą rakinamą lentynėlę, o nešvarius rūbus darbuotojai gali palikti tam skirtoje spintelėje, iš kurios pastarieji surenkami. Taip darbo vietoje sukuriama tvarka, drabužiai nepasimeta, o darbdavys sutaupo vietos ir laiko.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

„Mes pasirūpiname viskuo nuo A iki Z. Beje, būtent drabužių nuomos paslauga mūsų klientams sutaupo daug laiko bei išlaidų. Tuos verslus, kurie nusprendžia darbo drabužius pirkti, užklumpa netikėti rūpesčiai – didelės pirminės investicijos, priežiūros kaštai, dydžių pritaikymai ir panašiai. Tuo tarpu „Lindström“ šį galvos skausmą panaikina – mes užtikriname, kad drabužiai atitiktų visus darbo saugos reikalavimus bei standartus ir būtų visapusiškai prižiūrimi“, – pasakoja Sebeckis.

„Lindström“ atstovas tikina, kad drabužių nuoma naudinga tiek verslininkams, tiek įmonės darbuotojams. „Išsinuomojus rūbus darbuotojams nebereikia rūpintis drabužių skalbimu, tvarkymu, taigi, jie jaučiasi įvertinti ir neapkraunami papildomais rūpesčiais. Būtent tokie, tvarkingai ir saugiai apsirengę darbuotojai yra laimingi bei tinkamai reprezentuoja pačią įmonę. Laimi visi“, – sako A. Sebeckis.

Lietuvos klientai „Lindström“ pastangas vertina – per pastaruosius 5 metus darbo rūbų nuomos paslaugos paklausa kasmet augo po maždaug 7%. Pačių drabužių apyvartoje šiuo metu yra apie 384 000 ir šis skaičius kiekvienais metais kryptingai auga apie 10%.

nuotrauka::1

Draugiški aplinkai sprendimai

„Lindström“, garsėjanti aplinką tausojančiais sprendimais ir aukščiausių tarptautinių aplinkosaugos standartų atitikimu, tvariąsias praktikas taiko ir darbo drabužių paslaugai.

Viena iš jų – 2015 metais įmonės pradėta taikyti PRODEM praktika (kitaip – „PROduction on DEMand“). Ji remiasi nuolat kintančių klientų poreikių stebėjimu ir gamybos optimizavimu atsižvelgiant į šias reikmes. Taip per trumpą laiką bendrovė patenkina čia ir dabar iškylančius klientų norus ir tuo pačiu sumažina perprodukciją, tekstilės atliekų bei nenaudojamų drabužių kiekį. Šiuo metu „Lindström“ priklauso trys PRODEM drabužių siuvyklos Latvijoje, Vengrijoje ir Indijoje, taip pat planuojama įkurti dar vieną siuvimo įmonę Kinijoje. Tokiu būdu „Lindström“ klientai turi galimybę gauti vietinį produktą, gamintą jų žemyne esančioje šalyje.

A. Sebeckis pabrėžia ir tai, kad visi „Lindström“ darbo drabužiai atitinka visuotiniai pripažintus ekologinius standartus. „Tvarios PRODEM praktikos gamybos metu naudojamos ekologiškos žaliavos, kurias lengva prižiūrėti per visą ilgą jų gyvavimo ciklą. Visi mūsų siuvami drabužiai atitinka „EcoLabel“ standartą, o 90% – „Öko-tex 100“. Rūbai yra sukurti iš patvarių, nenusidėvinčių medžiagų, kurias paprasta taisyti. Skaičiai čia išties iškalbingi – jei mūsų darbo rūbai nebūtų tokie patvarūs ir jų netaisytume, turėtume gaminti papildomus 4 milijonus naujų drabužių per metus! Tai tik įrodo, kad PRODEM praktika išties efektyvi – sutaupome brangių tiek įmonės, tiek planetos išteklių“, – teigia vadovas.

Dar vienas svarbus „Lindström“ žingsnis tvarumo link – šių metų pradžioje pasirašyta sutartis su Suomijos žiedinės ekonomikos įmone „Rester Oy“, rudenį įsigaliojusia ir Baltijos šalyse. Pagal šią sutartį „Rester Oy“ įsipareigojo perdirbti „Lindström“ darbo drabužius, restoranuose naudojamą tekstilę bei medvilninius rankšluosčius pakartotiniam pramoniniam naudojimui Paimio perdirbimo gamykloje Suomijoje. „Metinis šių „Rester Oy“ perdirbamų atliekų kiekis sieks apie 500 tonų per metus, iš kurių 4/5 sudarys darbo drabužiai. Mūsų užmojai ateičiai taip pat platūs – iki 2025 metų visame pasaulyje ketiname perdirbti 100% tekstilės atliekų“, – džiaugiasi A. Sebeckis.

Be to, kiekviena įmonė gali pasinaudoti „Lindström“ internetinėje svetainėje esančia tvarumo skaičiuokle ir palyginti, kiek įvairių resursų – vandens, energijos ir skalbimo priemonių – sunaudotų darbo drabužių priežiūrai skalbdami namuose ir pramoniniu būdu. Rezultatai išties stebinantys, o nauda aplinkai – akivaizdi.

Darbo rūbų nuoma – tvarumo ir ekonomiškumo garantas

Šiandien darbo drabužių nuoma – vis dažnesnis tiek privačių, tiek valstybinių įmonių pasirinkimas Lietuvoje. Ši paslauga – būtinybė toms bendrovėms, kurios siekia savo verslą vystyti atsakingai, tvariai ir ekonomiškai. Tvarkingi darbo drabužiai ne tik puošia darbuotojus bei stiprina klientų pasitikėjimą, tačiau ir taupo įmonės laiką, mažina kaštus bei žalingą poveikį aplinkai.

Visiems, norintiems užtikrinti nepriekaištingą savo verslo įvaizdį, siūlome sužinoti apie „Lindström“ darbo drabužių nuomos paslaugą čia.

FOTOGALERIJA : (8 nuotr.)

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Rašyti komentarą 0
Stiprina įmonę ir darbuotojus: „Maximoje“ – antroji „Greičio valdyba“ Verslo tribūna

Pusė metų intensyvaus darbo su mentoriais, gilinimosi į svarbiausius vidinius procesus ir galimybė...

„Lindström“ ekspertai: kaip užtikrinti tvarų įmonės įvaizdį? Verslo tribūna

Ar kada nors susimąstėte, kad įmonės darbuotojų apranga yra be galo svarbi kuriant profesionalų bendrovės...

Tvarus verslas
2021.11.23
„Neste“ tvarumo viceprezidentė: trys priežastys, kodėl tvarumas turėtų tapti kiekvienos įmonės strategijos ašimi Verslo tribūna 7

Mokslininkams nenuilstamai kalbant apie klimato kaitos iššūkius, auga ir visuomenės sąmoningumas bei atidumas...

Tvarus verslas
2021.11.19
Įmonė iš Radviliškio rajono ir gamina, ir patys naudoja žaliąją energiją Verslo tribūna

Prasidėjęs intensyvus šildymo sezonas primena apie atsinaujinančių energijos išteklių (AEI) svarbą ne tik...

Tvarus verslas
2021.11.18
Nuo kitų metų mokėsime skirtingus mokesčius už perdirbamas ir neperdirbamas pakuotes, už pastarųjų naudojimą didės mokesčiai Verslo tribūna

Gamintojai ir importuotojai 2022 metus sutiks su ūgtelėjusiomis pakuočių naudojimo ir perdirbimo užduotimis...

Tvarus verslas
2021.11.16
Kai tvarumo etiketės nepakanka: priežastys, trukdančios organizacijų tvarumui Verslo tribūna

Vartotojai vis dažniau pirmenybę teikia tvariai veikiančioms organizacijoms bei jų produktams – net 46 proc.

Tvarus verslas
2021.11.11
Susisiekimo ministras: svarbu patikimai sujungti visas transporto grandines Verslo tribūna

Interviu su susisiekimo ministru Mariumi Skuodžiu pradėjome klausimais apie vizitą į JAV ir Kanadą, jo...

Tvarus verslas
2021.10.28
Per tvarius sporto renginius – į visuomenės sąmoningumą Verslo tribūna

Kiekvienas renginys – nuo verslo konferencijų iki sporto varžybų – palieka pėdsaką ir tam tikrą taršą. Todėl...

Tvarus verslas
2021.10.28
Šviežumas ir ekonomikos palaikymas: 8 iš 10 šalies pirkėjų renkasi lietuvišką produkciją Verslo tribūna

Šalies gamintojų produkciją dažnai ar visada renkasi 8 iš 10 pirkėjų, rodo naujausias Lietuvos pirkėjų...

Tvarus verslas
2021.10.27
Nauja „Maximos“ lojalumo programa verslui: dar lankstesnė ir patogesnė Verslo tribūna

Prekybos tinklo „Maxima“ lojalumo programa „Ačiū“ atsinaujina, o viena svarbiausių šių metų naujovių –...

Tvarus verslas
2021.10.26
Klystate, jei galvojate kad klimato kaita – tik pramonės reikalas: kiekvienas darbuotojas ir jo veikla išskiria CO2 Verslo tribūna 3

Poveikio aplinkai mažinimas yra vienas iš didžiausių pasaulio iššūkių – dėl katastrofiškų klimato kaitos...

Tvarus verslas
2021.10.22
Atsakingas biuro įvaizdis: kilimėliai iš perdirbto plastiko Verslo tribūna

Šiandien vis daugiau įmonių visame pasaulyje domisi ekologijos tema, o žaliųjų praktikų taikymas tampa...

Tvarus verslas
2021.10.20
Klimatui neutralus verslas – kelionė su „Neptūno“ ženklu Verslo tribūna

Klimatui visiškai neutralus verslas ir partnerystės projektai, kurie maksimaliai sumažina anglies pėdsaką...

Tvarus verslas
2021.10.15
Kauno intermodalinis terminalas – svarba ir nauda Verslo tribūna

Liepos 19 d. komerciniam eismui europinės geležinkelio vėžės „Rail Baltica“ geležinkelis buvo sujungtas su...

Tvarus verslas
2021.10.14
„Telia“: tvarumo naudą turi pajusti ir smulkus verslas Verslo tribūna

Kol didžiosios pasaulio įmonės įgyvendina neutralumo klimatui tikslus, skaitmenizuoja verslą ar diegia...

Tvarus verslas
2021.10.14
Verslo ir visuomenės partnerystė: prie tvarumo gali prisidėti visi Verslo tribūna

„Swedbank“ inicijuotas tvarumo projektas „Septyniolika“ per tris mėnesius Lietuvoje pritraukė apie 50.000...

Tvarus verslas
2021.10.06
„Rail Baltica“: strateginių tarptautinių projektų įgyvendinimo iššūkiai – kas lemia jų sėkmę Verslo tribūna

Europinės vėžės geležinkelio „Rail Baltica“ statyba nuo Varšuvos per Lietuvą ir Latviją iki Talino –...

Tvarus verslas
2021.09.30
Tvarumui reikia inovacijų: Lietuvoje gamins unikalius daugkartinius maišelius Verslo tribūna 2

Aplinkai draugiškų maišelių gamintoja UAB „Bagfactory“ kartu su Kauno technologijos universiteto (KTU)...

Tvarus verslas
2021.09.30
„Neste“ tvarumo ekspertė: 3 patarimai verslui, norinčiam žengti tvarumo keliu  Verslo tribūna 3

„Klimato kaita yra aktualiausia mūsų laikų problema, todėl ją sprendžiant verslas privalo imtis iniciatyvos,...

Tvarus verslas
2021.09.29
Kaip kurti organizacijos tvarumo strategiją, kad ji tikrai veiktų? Verslo tribūna

Tvarumo kryptį renkasi vis daugiau organizacijų, tačiau naujame kelyje pasitaiko ir kliūčių – vien rūšiuoti...

Tvarus verslas
2021.09.24

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku