Finišavo SEB verslo akceleravimo programa: tarp inovatyviausių idėjų – darbo valdymo sistema ir maisto produktų alternatyvos

Reklama publikuota: 2021-05-21
Audrius Rutkauskas, SEB Inovacijų centro vadovas.
svg svg
Audrius Rutkauskas, SEB Inovacijų centro vadovas.

SEB banko verslo akceleravimo programa, skirta padėti mažoms ir vidutinėms Lietuvos įmonėms užauginti verslą ne procentais, o keliais kartais, pasiekė finišo tiesiąją. Baigiamajame programos renginyje apdovanotos ekspertų komisijos išrinktos keturios inovatyviausios ir didžiausią pažangą padariusios bendrovės.

SEB banko rengiama analogų šalyje neturinti verslo akceleravimo programa įgyvendinta jau penktą kartą. Iš viso programoje dalyvavo 12 Lietuvoje veikiančių mažų ir vidutinių įmonių, kurios  pateko po kruopščios organizatorių atrankos.

„Vertingas ir išsamus ekspertinis turinys, galimybė įgytas žinias nedelsiant pritaikyti praktikoje, pažintys su šalies verslo lyderiais ir puikūs ankstesnių metų dalyvių atsiliepimai – visa tai lemia, kad susidomėjimas SEB banko verslo akceleravimo  programa kasmet didėja. Vienas svarbiausių kriterijų dalyviams – tai inovatyvios jų verslo idėjos, atitinkančios besikeičiančius visuomenės poreikius ir pasaulyje vyraujančias tendencijas, taip pat gebėjimas kurti, naudoti ir tobulinti technologijas“, – sako Audrius Rutkauskas, SEB Inovacijų centro vadovas.

Jo teigimu, verslo akceleravimo programa padeda siekti bendrovėms sėkmės jau nuo pirmų jų žingsnių. Puikus to pavyzdys – organizacijos „Lietuvos Junior Achievement“ programos metu sukurta bendrovė, kuri, dalyvaudama SEB banko akceleravimo programoje, sugebėjo užmegzti svarbią tarptautinę partnerystę.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Iš viso norą dalyvauti akceleravimo programoje pareiškė beveik 70 bendrovių atstovų. Į dalyvių gretas pateko tokios inovatyvios verslininkų idėjos kaip sveikuoliški, ekologiški ir pagaminti nedarant žalos aplinkai maisto produktai, darbo valdymo ir organizavimo sistema, natūrali kosmetika, gaminama naudojant biotechnologijas, virtuali konsultacijų dėl asmens duomenų apsaugos sistema, elektroninės prekybos pavyzdžiai ir kita.

Inovatyviausių ketvertuke – dėmesys darbo valdymui ir maisto industrijai

Baigiamajame SEB banko verslo akceleravimo renginyje inovatyviausias programoje dalyvavusias įmones išrinko ir apdovanojo ekspertų komisija, kurioje – SEB banko finansų ekspertas ir konsultantas Marius Sereika, SEB Inovacijų centro vadovas A. Rutkauskas, programos partnerės, konsultacijų bendrovės „Civitta“ ekspertas Vytautas Černiauskas ir įmonių  ekspertai: „Verslios Lietuvos“ generalinė direktorė Daina Kleponė, „Startup Wise Guys“ partneris Dimitrijus Sosunovas, „Contrarian Ventures“ investicijų analitikai Žilvinas Giedraitis ir Patrikas Feiferas, „30.lt“ operacijų vadovė Daiva Jankauskaitė ir „70 Ventures“ investicijų ekspertė Klaudija Budreikaitė.

Komisijos sprendimu inovatyviausiomis pripažintos keturių bendrovių verslo idėjos. Pirmąją vietą pelnė bendrovė „Enodo“, verslo klientams siūlanti inovatyvią darbo grafiko optimizacijos sistemą, pagrįstą dirbtiniu intelektu ir leidžiančią patogiau valdyti darbuotojų darbo krūvį bei siūlančią daug papildomų funkcijų.

Antrąją–ketvirtąją vietas komisijos sprendimu dalijasi bendrovė „Amber Paper“, gaminanti popierių ir popierinius maišelius, skirtus maisto industrijai, ir siekianti popieriumi pakeisti plastikines pakuotes, taip pat bendrovė „Ionicum“, sukūrusi produktą „Startuper‘s smoothie“ – lengvai ir greitai vartojamą sveikuolišką užkandį, pritaikytą greitam gyvenimo ritmui, ir bendrovė „WeZoop“, kurianti vyresnio amžiaus žmonėms skirtus sveikuoliškus maisto produktus, pritaikytus vartoti susiduriant su fiziologinėmis problemomis.

Visų bendrovių atstovai apdovanoti vertingu prizu – galimybe nemokamai konsultuotis su pasirinktu SEB banko verslo akceleravimo programos lektoriumi.

Vertingos žinios – iš ekspertų lūpų

Ši verslo akceleravimo programa yra nemokama ir skirta atrinktoms mažoms ir vidutinėms įmonėms. Programos dalyviai, įmonių vadovai, padedami bendrovės „Civitta“ konsultantų ir kviestinių lektorių, gali įgyti teorinių ir tiesiogiai versle pritaikomų žinių, kurios padėtų verslo mastą per trumpą laiką padidinti ne procentais, o keletą kartų.

Iš viso verslo akceleravimo programa truko šešis mėnesius, ją sudarė viešos, visiems prieinamos paskaitos, taip pat tik programos dalyviams skirti teminiai seminarai, individualios užduotys, susitikimai su konsultuojančiais ekspertais, renginiai, skirti dalyvių pažangai įvertinti ir Lietuvos verslo lyderių patarimams gauti.

Žiniomis ir patarimais su programos dalyviais dalijosi įmonės „ActNow Ventures“ steigėjas, startuolių mentorius, buvęs bendrovių „Vodafone“, „Telefonica“ konsultantas M. Wallace Green, įmonės „ProspectLabs“ įkūrėjas, įmonės „Startup Wise Guys“ mentorius Patrick Collins, bendrovės „F9 Distribution Baltic“ Vidurio Europos skyriaus vadovas Baltijos šalyse, „TEDxRiga“ valdybos narys Davis Plotnieks, SEB banko Finansavimo paslaugų departamento vadovė Rūta Gucu, įmonės „Printful“ rinkodaros vadovas Raitis Purins.

Programos metu dalyviai įgijo vertingų žinių apie inovacijų  taikymą, klientų poreikių supratimą, verslo modelius, pardavimo skatinimą, konkurencinės aplinkos vertinimą, jauno verslo finansavimo būdus ir galimybes bei kita.

Anksčiau įgyvendintos SEB verslo akceleravimo  programų dalyvių apklausos rodo, kad mažos ir vidutinės įmonės šią programą vertina ypač gerai – 92 proc. dalyvių įvertino 9 arba 10 balų ir ją rekomenduotų kitoms įmonėms.

Iš viso į pastarąją verslo akceleravimo programą SEB bankas investavo daugiau kaip 50 tūkst. eurų.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Septyniose šalyse gyvenęs ekspertas pristato 3 taisykles inovatyviam verslui Verslo tribūna

Naujosios kartos įmonių inovacijų ir verslumo ekspertas Slavo Tuleya per pastaruosius septynerius metus...

Kodėl vidaus degimo varikliai liks tik prisiminimuose? Verslo tribūna

Praėjusių metų pabaigoje Lietuvoje pasiekėme simbolinį lūžio tašką. Pirmą kartą „Lietuvos metų automobilio“...

Pagaliai vėjo turbinose: kaip paskatinti tvariosios energetikos plėtrą? Verslo tribūna 1

Praėję metai Lietuvos elektros energijos gamybai iš atsinaujinančių šaltinių buvo rekordiniai: neskaičiuojant...

SEB tyrimas: tvarus verslas – jaunųjų verslininkų dėmesio centre Verslo tribūna

Absoliuti dauguma (79 proc.) 18–25 metų šalies jaunuolių mano, kad, planuojant kurti ar jau pradėjus nuosavą...

Tvarumo klausimai, kurių verslas netrukus sulauks vis daugiau ir dažniau Verslo tribūna

Visuomenės, politikų ir įmonių dėmesys tvariai ekonominei veiklai niekada nebuvo toks didelis kaip pastaruoju...

Organizacijų galia: kaip padėti darbuotojams gyventi tvariau? Verslo tribūna

Pradėti gyventi tvariau nėra paprasta – tai reikalauja žinių, motyvacijos ir laiko. Tačiau prisidėti prie...

Įsibėgėjusio ekonomikos traukinio pandemija lengvai nenuvers Verslo tribūna

SEB banko ekonomistai nuo 4,6 iki 4,3 proc. sumažino 2021 metų ir nuo 3,8 iki 3,6 proc. 2022 metų Lietuvos...

Žingsniai po skaitmenizavimo: tvarumo iššūkiai – galimybė bankams Verslo tribūna

Pastaruosius kelerius metus itin daug dėmesio skyrę skaitmenizavimui, šiuo metu bankai imasi vis aktyvesnio...

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku