Vilniaus oro uoste bus atveriama rekonstruota centrinė aikštė
Šią savaitę bus atverta nauja centrinė eismo schema ir baigti esminiai kelių transporto infrastruktūros rekonstrukcijos darbai. Apie tai pirmadienį praneša AB Lietuvos oro uostai (LTOU). Lengviesiems automobiliams ir autobusams bus atidaryta iš esmės atnaujinta transporto judėjimo schema, kurios sprendimus LTOU aiškina tiesioginėmis sąsajomis su ilgalaikiais oro uostų plėtros planais ir su šiuo metu statomu naujuoju išvykimo terminalu sostinės oro uoste.
Centrinės aikštės (P2) ir eismo schemos pertvarka prie pagrindinių šalies oro vartų nuo metų pradžios buvo įgyvendinta keliais etapais ir bus baigta per mažiau nei devynis mėnesius. Oro uosto administratorius skelbia, kad pagrindinis šio projekto tikslas yra sukurti efektyvesnę ir patogesnę keleiviams judėjimo schemą.

Viso projekto metu rangovas „Eikos statyba“ rekonstravo beveik 30.000 kv. m teritoriją.
Centrinėje aikštėje bus naujos parkavimo vietos, elektros įkrovos stotelės, dviračių laikymo zonos, žaliosios erdvės. Dalis centrinės aikštės bus dengta pastoge, skirta keleiviams ir transportui.
LTOU 2025 metų vasarį planuoja atidaryti naująjį Vilniaus oro uosto išvykimo terminalą, kuris, kaip tikimasi, sukurs galimybes aptarnauti dvigubai daugiau keleivių.