„Apple“ pristatė naujus „Mac“ kompiuterius

Apple, kaip ir prognozuota, antradienio vakarą virtualaus renginio metu pristatė 3 naujus kompiuterius MacBook Air, MacBook Pro ir Mac Mini su nuosavo dizaino M1 lustais, kuriuos bendrovė vadina galingiausia iki šiol jos sukurta mikroschema.
Tai reiškia, kad JAV milžinė nuo šiol atsisako Intel lustų, kuriuos naudojo savo kompiuteriuose nuo 2005 m.
Apie tai, kad pereina prie nuosavų lustų Apple atstovai paskelbė šiemet birželį per programinės įrangos vystytojų konferenciją WWDC 2020. Bendrovė taip pat pažadėjo pristatyti pirmąjį Apple Silicon Mac šių metų pabaigoje.
Tai didi diena Mac, antradienį pristatymo metu sakė Timas Cookas, Apple generalinis direktorius.
Anot jo, su M1 lustais Mac kompiuteriai bus dramatiškai greitesni, o baterija veiks kur kas ilgiau.
Šie procesorai 5nm technologijos, ARM architektūros, panašūs į A14 Bionic lustus, kurie montuojami į naujausius iPhone, tik yra pritaikyti Mac kompiuteriams.
Nuotrauka::1
Kaip VŽ rašė, šis pokytis aktualus programėlių kūrėjams, pačiai Apple, kuri tokiu būdu supaprastina savo tiekimo grandinę, ir Intel, kuri praranda didelį klientą.
Bendrai labiausiai atnaujintas Mac mini, istoriškai mažiausiai galingas iš Mac kompiuterių. Palyginti su pirmtaku, pristatytu 2018 m., šis tris kartus galingesnis.
Naujojo MacBook Air kaina prasideda nuo 999 USD, MacBook Pro nuo 1299 USD, o Mac Mini nuo 699 USD. Prekyboje visi įrenginiai pasirodys kitą savaitę.
Taip pat pranešta, kad naujausia Apple operacinės sistemos versija Big Sur pasirodys ketvirtadienį.
Priminsime, kad pristatydami pastarojo ketvirčio rezultatus Apple vadovai akcentavo labai gerus Mac padalinio rezultatus. Liepos rugsėjo mėnesiais kompanija dėl nuotolinio darbo ir mokymosi poreikio pardavė daugiau kompiuterių nei bet kada anksčiau. Mac pardavimai trečiąjį ketvirtį siekė 9 mlrd. USD. Palyginti, pernai tuo pačiu metu 6,9 mlrd. USD.
Vis dėlto, kaip pastebi USA Today kalbintas Patrickas Moorheadas, Moor Insights & Strategy analitikas, Apple kompiuteriai užima tik apie 10% pasaulinės rinkos, beveik visą likusią dalį valdo kompiuteriai su Windows operacine sistema.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti