Šiuolaikiniams traktoriams vairuotojų nereikia

Publikuota: 2015-12-14
„Matton“ nuotr.
„Matton“ nuotr.

Daugybė įvairiausių kasmet pasaulyje sukuriamų technologijų ir išmanių įrenginių labai sėkmingai pritaikomi ūkiuose. Viena sričių, kur tai puikiai atsispindi – sunkioji žemės ūkio technika, kuri šiandien gali veikti be vairuotojų, pati spręsti, kiek ir kokių trąšų naudoti, net per kelias minutes atlikti dirvos tyrimus ir pan.

Dirba patys

GPS ryšio įranga naudojama daugybėje modernių technologijų, tad nieko keisto, jog sėkmingai ji yra pritaikoma žemės ūkio technikoje. Moderniems traktoriams vairuotojų nebereikia. Pakanka kompiuteryje nustatyti jų judėjimo kelią ir parinkti norimus atlikti darbus, o traktorius po laukus kursuos pats vienas.

Tokia technika naudinga ne vien dėl to, kad leidžia sutaupyti vairuotojų sąskaita. Teigiama, kad tokiu būdu eliminuojama bet kokios žmogiškosios klaidos galimybė, sutaupoma laiko ir degalų, mat technika juda pačiu optimaliausiu maršrutu.

Remontas per atstumą

Per atstumą valdomos technikos ūkininkai dažnai baiminasi dėl to, kad ji taip pat gali sugesti ar susidurti su kokiomis nors nenumatytomis kliūtimis. Tokiu atveju ją vairuojantis žmogus labai praverčia, nemažai problemų gali išspręsti pats.

Pasirodo, šiandien tai jau taip pat ne problema. Daugelis modernių mašinų apie kiekvieną veiksmą, gedimą, problemą jų savininkui į mobilųjį telefoną per kelias sekundes atsiunčia visą informaciją. Šis savo ruožtu apie tai praneša techniką aptarnaujančiai įmonei, kuri programuotojų pagalba gedimus gali tvarkyti per atstumą.

Technikos savininkas į savo mobilųjį telefoną ar planšetinį kompiuterį gauna absoliučiai visą jam reikiamą informaciją.

Galimybė įsiminti

Didelius žemės plotus valdantys ūkiai dažnai susiduria su skirtingo atskirų plotų derlingumo problemomis. Įprasta technika visus plotus užsėja, laisto, trąšomis barsto vienodai, todėl vienur derlius būna geresnis, kitus prastesnis, o medžiagos naudojamos neefektyviai.

Jei ūkininkas žino, kurie plotai yra mažiau derlingi, pagal tai gali programuoti savo turimą techniką. Skaičiuojama, kad toks technologijų pritaikymas ūkių efektyvumą gali padidinti nuo kelių iki keliolikos procentų.

Atlieka tyrimus

Ne viską apie žemės derlingumą sužinosi vien pažvelgęs į geriau ar prasčiau sudygusius augalus. Vienas būdų - vežti žemės mėginius į laboratoriją, tačiau tai ir brangu, ir atima daug laiko. Be to, cheminė dirvos sudėtis kasmet gali gana smarkiai pasikeisti.

Šiuolaikinės žemės ūkio mašinos nemažai tyrimų gali atlikti pačios ir užtrunka vos akimirką. Jos taip pat pačios nustato, kokias trąšas naudoti būtų geriausia, kokių medžiagų labiausiai trūksta.

Gauk nemokamą PRAMONĖS savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau