2019-11-05 07:15

M&A rinkai 2019-ieji yra 4-ti geriausi istorijoje

„Matton“ nuotr.
„Matton“ nuotr.
Nuo šių metų pradžios bendra pasaulyje paskelbtų įmonių susijungimų-įsigijimų (angl. mergers & acquisitions, M&A) vertė pasiekė 3,03 trln. USD.

Nepaisant to, kad, palyginti su pernai atitinkamu laikotarpiu, M&A sandorių vertė šiemet smuktelėjo 12%, šių metų rezultatas pagal vertę yra 4-tas geriausias istorijoje nuo 1970 m., kai statistika pradėta rinkti, skelbia tarptautinė duomenų ir analizės bendrovė „Refinitiv“.

Skaičiuojama, kad vien spalio mėnesį pasaulyje buvo paskelbta apie 210 mlrd. USD vertės M&A sandorių. Per praeitą mėnesį buvo paskelbta apie 9-is vadinamuosius megasandorius, kurių kiekvieno vertė perlipo 5 mlrd. USD kartelę.

Tokių megasandorių šiemet jau paskelbta 79, kai pernai atitinkamu metu buvo paskelbti 102.

Šiemet paskelbtų megasandorių vertė siekia 1,3 trln. USD – tai sudaro 43% visų šių metų pasaulyje skelbtų M&A sandorių vertės ir tokia dalis yra didžiausia nuo 2015 m.

JAV toliau pirmauja pasaulinėje M&A rinkoje. Šioje šalyje šiemet paskelbta jau apie 1,48 trln. USD vertės sandorių – 1% mažiau, palyginti su atitinkamu periodu pernai. JAV paskelbti sandoriai pagal vertę sudaro 49% pasaulinės M&A rinkos – daugiausiai nuo nuo 2000 m.

Europoje šiemet paskelbta apie 580 mlrd. USD vertės M&A sandorių – 34% mažiau nei pernai atitinkamu metu ir mažiausiai per 3 pastaruosius metus.

TAIP PAT SKAITYKITE:

52795
130817
52791