Seimas nesvarstys reklamos LRT draudimo

Publikuota: 2019-07-16
Vladimiro IVanovo (VŽ) nuotr.
Vladimiro IVanovo (VŽ) nuotr.

Parlamentarai antradienį nutarė, kad nesvarstys projekto, kuriuo siūloma uždrausti visą reklamą Lietuvos radijuje, televizijoje ir portale.

Kad trijų „valstiečių“ parengta Nacionalinio radijo ir televizijos įstatymo pataisa būtų įtraukta į šios Seimo sesijos darbų programą balsavo 32 parlamentarai, prieš buvo 16, susilaikė 26.

Neįtraukto į darbų programą projekto Seimo posėdyje svarstyti negalima.

Pagal „valstiečių“ Arvydo Nekrošiaus, Valiaus Ąžuolo ir Agnės Širinskienės parengtą Nacionalinio radijo ir televizijos įstatymo pataisų projektą, bet kokia reklama ar kitoks viešosios informacijos rengimas bei skleidimas už atlygį būtų draudžiamas LRT radijo ir televizijos programose bei LRT portale. Išimtis paliekama tarptautiniams sutartiniams įsipareigojimams transliuojant visuomenei reikšmingus renginius.

Taip pat buvo siūloma nustatyti, kad LRT savo programose, portale, skelbdama kultūrinę, socialinę ir šviečiamąją informaciją, transliuodama kultūros ir sporto renginius, galėtų pateikti rėmėjų pavadinimus, logotipus, bet tai privalėtų daryti nemokamai.

Šiuo metu galiojantis LRT įstatymas numato, kad reklama LRT radijo ir televizijos programose draudžiama, tačiau leidžiama už pinigus ar kitokį atlygį skleisti kultūrinę, socialinę ar šviečiamąją informaciją.

VŽ primena, kad, reaguodama į valdančiųjų žingsnius ir įregistruotas pataisas, LRT neseniai paskelbė, jog nebetransliuos politinės reklamos, komercinės reklamos portale, taip pat nebedalyvaus jokiuose viešuosiuose pirkimuose kurti ir transliuoti programas, tačiau nori išsaugoti galimybę transliuoti kultūros, socialinę ir šviečiamąją informaciją, kultūros renginių ir sporto transliacijų rėmėjus.

Pasak Tomo Rytel, LRT administravimo ir veiklos vystymo departamento vadovo, diskusijos dėl reklamos internete, taip pat dėl politinės reklamos, renginių transliacijų rėmimo atsisakymo LRT virė jau seniai.

nuotrauka::1

„Sprendimą priimti greitai mus privertė pastarojo meto iniciatyvos ir vieši pasisakymai, kuriais gali pasinaudoti valdantieji, bet kokia kaina siekiantys pakeisti LRT valdyseną, apsunkinti jos kasdienes operacijas, sumažinti jos nepriklausomumą. Be abejo, šis sprendimas neigiamai paveiks LRT biudžetą, kuris ir taip yra vienas mažiausių EBU, todėl diskusijos dėl LRT biudžeto turi vykti atsakingai, įvertinant ir būtiną LRT biudžeto dydį, ir finansavimo modelį“, – įspėja T. Rytel.

Ne viena pataisa

Taip pat antradienį Seimui pateiktas naujas žiniasklaidos rėmimo modelis – siūlomas steigti fondas priklausytų Kultūros ministerijai, o į jo lėšas nebegalėtų pretenduoti LRT, be to, nacionalinis transliuotojas negalėtų rodyti fondo finansuotų programų, rašo BNS.

Už Kultūros komiteto pirmininko Ramūno Karbauskio vadovautos darbo grupės parengtą projektą po pateikimo antradienį balsavo 59 parlamentarai, prieš buvo 27, 12 susilaikė. Toliau jį svarstys Seimo komitetai.

„Tikimės, kad šitas sprendimas padės Lietuvos žiniasklaidos rėmimą paversti dar skaidresniu ir nuoseklesniu“, – sakė R. Karbauskis.

Opozicijos atstovai stebėjosi, kad pagal projektą, LRT norima uždrausti ir gauti lėšų iš Žiniasklaidos rėmimo fondo, ir net rodyti šio fondo finansuotas laidas.

„Numatyta, kad kultūros turinio rengėjai, gavę finansavimą iš Žiniasklaidos fondo tarybos, negalės savo produkcijos rodyti per nacionalinę televiziją. Šiuo įstatymu ribojate pasirinkimo galimybę kultūros turinio kūrėjams pasirinkti, per kokią televiziją jie norėtų rodyti savo sukurtą kūrinį. Kaip žinome, auditorija, žiūrinti nacionalinę televiziją, daugiau linkusi į kultūrą“, – į R. Karbauskį kreipėsi Kultūros komiteto narys konservatorius Vytautas Kernagis.

Pagal projektą, paramos lėšas skirstytų fondo taryba, pasitelkdama ekspertus, o jos veiklą prižiūrėtų senatas.

Žiniasklaidos rėmimo fondo darbe niekaip nedalyvautų nei Lietuvos žurnalistų sąjunga, nei Lietuvos žurnalistų draugija.

Numatyta, kad žiniasklaidos rėmimo fondo tarybą sudarytų 11 narių (dabar septyni). Siūloma, kad po vieną narį galėtų deleguoti Lietuvos meno kūrėjų, Kultūros periodinių leidinių, Nacionalinė rajonų ir miestų laikraščių leidėjų asociacija, asociacija „Nacionalinė spauda“, Lietuvos radijo ir televizijos bei Lietuvos regioninių radijo stočių asociacijos bendru sutarimu, Lietuvos kabelinės televizijos asociacija ir Regioninių televizijų asociacija bendru sutarimu, Interneto žiniasklaidos asociacija.

Likusius keturis narius paprasto balsavimo būdu iš juridinių ir fizinių asmenų pasiūlytų kandidatų sąrašo, skelbiamo viešai, išrinktų fondo senatas. Tokiu būdu fonde nebeliktų Lietuvos žurnalistų sąjungos ir draugijos atstovo.

Gauk nemokamą RINKODAROS savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
Vartotojai – už influencerių reklamos žymėjimą

Dauguma vartotojų norėtų, kad nuomonės formuotojai socialiniuose tinkluose savo žinutėse nurodytų, kad jo...

Rinkodara
14:00
„15min“ registruoja naują prekės ženklą ir siūlys mokamą turinį Premium 2

Portalas „15min“ registruoja naują prekės ženklą „15MAX“, kuris skirtas nuo gruodžio startuosiančiam mokamam...

Rinkodara
2019.11.21
Čekijos planuose – skaitmeninis mokestis „Google“ ir „Facebook“

Čekijos vyriausybė pritarė siūlymui įvesti 7% skaitmeninio verslo mokestį, kuriuo siekiama padidinti...

Rinkodara
2019.11.19
Socialinių tinklų galia įmonės vadovo rankose: kaip „like“ virsta pardavimais

Elonas Muskas, Ilja Laursas, Jevgenijus Černekas, Grantas Cardone‘as – ką bendro turi šie verslininkai? Taip,...

Rinkodara
2019.11.17
Socialiniai tinklai: 2020 m. pirmuoju smuiku gros „LinkedIn“ ir „TikTok“ Premium 3

Socialiniai tinklai yra neatsiejama daugelio mūsų kasdienybės dalis. Skaičiuojama, kad jais naudojasi daugiau...

Rinkodara
2019.11.17
„Komunikacijos amatininkai“ keičia pavadinimą

Skaitmeninės komunikacijos agentūra „Komunikacijos amatininkai“ keičia pavadinimą ir nuo šio vadinsis...

Rinkodara
2019.11.13
Žalia šviesa „Telia“ pirkiniui – „Bonnier Broadcasting“

Europos Komisija patvirtino telekomunikacijų grupės „Telia Company“ sandorį, kuriuo ji iš Švedijos...

Rinkodara
2019.11.12
Medijos – ir streso, ir atsipalaidavimo šaltinis Premium

Šiandieniame technologijų pasaulyje medijomis naudojamės vis daugiau, o prekių ženklams tai atveria didesnių...

Rinkodara
2019.11.11
LRT teisininkė prisijungė prie advokatų profesinės bendrijos „AAA Law“

Nuo šių metų lapkričio autorių teisių, žiniasklaidos teisės ir darbo teisės ekspertė Daiva Apšegienė...

Rinkodara
2019.11.07
„Disney“ ir „Apple“ žengia į vaizdo transliavimo rinką, turinio karai prasideda Premium

Lapkritį veiklą pradeda galingi „Netflix“ konkurentai – „Apple TV+“, „Disney+“ ir „HBO Max“ vaizdo turinio...

Paslaugos
2019.11.02
Žiniasklaidos registro sukūrimo terminas atidedamas

Užtrukus nuostatų derinimui ir viešųjų pirkimų procedūroms, informacinė sistema apie žiniasklaidos veiklą bus...

Rinkodara
2019.11.02

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau