„Teltonika Telemedic“ dirbtinės plaučių ventiliacijos aparato gamyba – 2024 m.

Lietuvos aukštųjų technologijų įmonių grupės Teltonika bendrovė Teltonika Telemedic užbaigė dar vieną svarbų etapą kuriant dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatą. Naujausią prototipo versiją jau išbandė Vilniaus ir Kauno klinikų gydytojai, o sėkmingai užbaigus tarpinius bandymus jau yra pateikta paraiška plaučių ventiliatoriaus telemedicinos sistemos patentui gauti.
Šį projektą Teltonika pradėjo 2020-aisiais, kai pasaulį sukaustė COViD-19 pandemija ir ligoninėse ėmė masiškai trūkti plaučių ventiliavimo aparatų. Įmonės specialistai pirmąjį plaučių ventiliatoriaus prototipą sukūrė vos per mėnesį ir įgyvendino pirminį projekto tikslą pagamino 100 tokių prietaisų, kurie buvo skirti šalims, kur tokios įrangos labiausiai reikėjo. Vis dėlto norėdama pradėti serijinę šių įrenginių gamybą, Teltonika Telemedic turėjo pasirūpinti sertifikavimu, kad gaminys atitiktų visus medicinos priemonėms taikomus reikalavimus.
Tomas Zamaras, UAB Teltonika Telemedic produktų vadovas, pabrėžia, kad dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatas yra ypatingas įrenginys pradedant nuo sudėtingų mechaninių dalių ir elektronikos komponentų projektavimo iki fizikinių ir oro dinamikos dėsnių suvaldymo. Atsižvelgiant į projekto kompleksiškumą, į jį įsitraukusi didelė, apie 30 žmonių komanda.
Dabar didžiuodamiesi galime sakyti, kad jau turime sukurtą dirbtinės plaučių ventiliacijos aparato prototipą su inovatyviomis telemedicinos ir pacientų pozicionavimo sistemomis, pranešime cituojamas Martynas Osauskas, Teltonika Telemedic direktorius.
Birželio mėnesį aparato prototipas išbandytas Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės (LSMUL) Kauno klinikose ir Vilniaus universiteto ligoninės (VUL) Santaros klinikose. Šiose medicinos įstaigose dirbantys gydytojai atliko panaudojamumo tyrimą.
Nors klinikiniais aspektais įrenginys dar nebuvo vertinamas, gydytojai pateikė vertingų pasiūlymų, kaip šį prietaisą būtų galima patobulinti. Norit pradėti plaučių ventiliatoriaus gamybą turės būti atlikti tyrimai su pacientais. Specialistų vertinimais, gamybai paruoštą aparatą tikimasi turėti iki 2024 m., nes vien produkto sertifikacija užtrunka iki 12 mėnesių.
Pagal naujiems gaminiams taikomą tarptautinę technologinės parengties lygio (TPL) skalę, Teltonikos kuriamas dirbtinės plaučių ventiliacijos aparato prototipas jau pasiekė šeštąjį lygį iš devynių. T. y. sukurtas įrenginys su visais reikiamais elektronikos ir pneumatikos komponentais, galintis veikti kol kas dviem režimais iš planuojamų trylikos ir valdomas aukštos raiškos jutikliniame ekrane. Sėkmingai užbaigtą etapą patvirtino ir šį projektą iš dalies finansuojančios Inovacijų agentūros (buvusios Lietuvos verslo plėtros agentūros, LPVA) specialistų patikra, atlikta liepos mėnesį.
Skaičiuojama, kad į dirbtinės plaučių ventiliacijos aparato projektą jau dabar investuota daugiau nei 1,5 mln. Eur, tačiau ši suma dar augs atliekant likusius darbus. Dalį investicijų padengs pagal Inovacijų agentūros koordinuojamą priemonę COVID-19 MTEP gauta 0,99 mln. Eur parama. Be kitų naudų, pritrauktas finansavimas suteikė galimybę į šį projektą įtraukti ir užsienio šalių mokslininkus ir medikus, kurių konsultacijos padėjo suvaldyti sudėtingus procesus.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Pramonė
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti