„Caverion Lietuva“ ir „Viking Malt“ partnerystė tęsiasi du dešimtmečius

Reklama publikuota: 2022-03-07
Salyklo gamintojos „Viking Malt“ ir inžinerinių sistemų priežiūros paslaugų bendrovės „Caverion Lietuva“ partnerystė tęsiasi du dešimtmečius. Bendrovės nuotrauka.
svg svg
Salyklo gamintojos „Viking Malt“ ir inžinerinių sistemų priežiūros paslaugų bendrovės „Caverion Lietuva“ partnerystė tęsiasi du dešimtmečius. Bendrovės nuotrauka.

Versle itin vertinama partnerystė, kai užsakovo ir tiekėjo santykis perauga į vertę kuriantį bendradarbiavimą. Stabilūs santykiai apdovanoja abi puses, jie reiškia gerai sustyguotus, patikimus procesus, nuspėjamą ir kokybišką rezultatą, o neretai – ir papildomas kompetencijas, kurias prireikus galima pasitelkti į pagalbą. Ne metais, o dešimtmečiais trunkančios partnerystės yra tikros sėkmės istorijos. Toks yra ir gamybos bendrovės „Viking Malt“ bei inžinerinių paslaugų ekspertų „Caverion Lietuva“ bendradarbiavimo pavyzdys.

Didžiausia Baltijos šalyse salyklo gamintoja „Viking Malt“ turi šešias gamyklas, viena jų – Lietuvoje. Panevėžyje įsikūrusi pilnai automatizuota gamykla per metus gamina 80 tūkst. tonų salyklo, kuriuo aprūpina ne tik Baltijos regiono, bet ir įvairių pasaulio šalių aludarius. 

Bendrovė naujos gamyklos projektą Lietuvoje pradėjo 2002 m. Statant gamyklą, elektros instaliacija, vėdinimo, šildymo bei šaldymo, vandentiekio, nuotekų, gaisrinės signalizacijos sistemų projektavimu ir diegimu rūpinosi konkursą laimėjusi bendrovė, šiandien žinoma „Caverion Lietuva“ vardu. Gamyklai pradėjus veiklą, įmonei buvo patikėta ir šių inžinerinių sistemų priežiūra. 

Už poros metų Panevėžio salyklo gamyklai sukaks dvidešimt metų. Lygiai tiek pat – du dešimtmečius – tęsiasi ir partnerystė su „Caverion Lietuva.“ Sutartį su šia inžinerinių sistemų priežiūros paslaugų bendrove jau ne kartą pratęsę „Viking Malt“ sako, kad tai – partneris, kurio indėlis į gamyklos darbą jau seniai peržengia vien formalias sutartinių funkcijų atlikimo ribas. 

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Kliento įmonėje – kasdien dirbantis technikas 

Gamykloje kaip techninės priežiūros skyriaus darbuotojas kasdien dirba „Caverion“ technikas.
Gamykloje kaip techninės priežiūros skyriaus darbuotojas kasdien dirba „Caverion“ technikas. Bendrovės nuotrauka.

„Bendradarbiavimą su „Viking Malt“ pavadinčiau etaloniniu pavyzdžiu kalbant apie tarpusavio supratimą, vertybių atitikimą bei bendrų tikslų siekimą. Jaučiame besąlygišką pasitikėjimą iš kliento pusės dėl mūsų kompetencijos, paslaugų kokybės ir jų reikalingumo, o mes, savo ruožtu, stengiamės veikti proaktyviai, būti ne tiesiog paslaugų teikėju, o inžinerinio know-how partneriu. Užbėgti už akių gedimams, pasiūlyti patobulinimus, kurie duotų apčiuopiamus teigiamus rezultatus, įžvelgti tai, kas šiandien dar nematoma plika akimi, bet rytoj jau gali kelti problemų, patarti, pasidalinti savo patirtimi ir žiniomis ten, kur jos galėtų būti klientui naudingos (net jei tai tiesiogiai nesusiję su mūsų įsipareigojimais) – taip mes suprantame partnerystę. Šis bendradarbiavimas yra būtent tokios partnerystės pavyzdys“, – kalba Darius Šokaitis, „Caverion Lietuva“ statinių ūkio valdymo paslaugų verslo padalinio vadovas. 

Panevėžio gamykloje „Caverion“ atsakingi už šildymo, vėdinimo, oro kondicionavimo, elektros energijos, vandentiekio ir nuotekų sistemas. Įmonė rūpinasi ir orinio šildymo įrenginių degiklių, katilinės įrengimų, technologinio šaldymo įrangos bei priešgaisrinės apsaugos technine priežiūra. 

Gamykloje kasdien dirba „Caverion“ technikas, kuris nuolat stebi inžinerinių sistemų darbą,  pirmasis reaguoja į bet kokius trikdžius ir yra kaip gamyklos techninės priežiūros skyriaus darbuotojas. Bendrovei, kuriai bet kokia prastova kainuoja didelius pinigus, toks operatyvumas reiškia dar didesnį saugumą ir patikinimą, kad svarbūs gamybiniai procesai nesustos dėl inžinerinių sistemų kaltės. Per du dešimtmečius tokia grėsmė šiai gamyklai neiškilo nė karto. 

Linas Strakšys, „Viking Malt“ Techninės priežiūros vadovas, pabrėžia, kad specialisto buvimas vietoje vargu ar būtų tiek vertingas, jei ne bendras visos jį nominavusios organizacijos siekis sklandžiai ir greitai spręsti kliento problemas. Anot jo, „Caverion Lietuva“ yra bendrovė, kuri ne tik labai operatyviai reaguoja į užklausas ir greit sprendžia klausimus, bet ir yra pasiruošusi pagelbėti bet kuriuo paros metu. Dar daugiau: būdami itin arti „Viking Malt“ gamybinių procesų ir reguliariai bendraudami, „Caverion“ specialistai visada pasiūlo pagalbą ten, kur jų žinios, kontaktai ar tiesiog žmoniškieji ištekliai gali praversti lojaliam klientui. 

„Jei kažkas atsitiko pas mus, jei kyla sunkumų dėl gamybos ar bet kur kitur, iškart pasisiūlo padėti. Matydami, kad gali pasitarnauti, pasiūlyti naudingų inovacijų, visada klausia, gal jums būtų įdomu ir naudinga?  Jų nereikia ieškoti, patys aktyviai ir neformaliai palaiko ryšį. Paprasčiausiai klausia – kuo mes jums galėtume padėti? Net jei ta pagalba, tokia, atrodytų, elementari, bet ji svarbi – pavyzdžiui, sutvarkyti gamyklos teritoriją, nuvalyti sniegą. Tai mums labai daug reiškia“, – apie glaudų bendradarbiavimą šneka L. Strakšys. 

embedgallery::https://foto.vz.lt/embed/1333?placement=

Rami galva ir planuojami kaštai 

Praėjusiais metais „Viking Malt“ į ilgamečių partnerių rankas perdavė dar vieną atsakomybės sritį – pastatų konstrukcijų priežiūrą. 

„Jie išsyk pamatė pastatuose tokių vietų, kurias iš tiesų reikėtų tvarkyti, tik anksčiau jos tiesiog niekam nekrito į akis. „Caverion“ turi tikrai gerus specialistus, kurie geba aptikti kartais ir menkai pastebimus, bet reikšmingus dalykus. Jų privalumai – aukšta kvalifikacija ir patirtis. Ypač patirtis, nes būtent per ją ateina supratimas ir profesionalumas“, – pasakoja L. Strakšys. 

2021m. „Caverion Lietuva“ integravo LOTO saugos sistemą gamyklos katilinėje ir šaldymo agregatų patalpose.
2021m. „Caverion Lietuva“ integravo LOTO saugos sistemą gamyklos katilinėje ir šaldymo agregatų patalpose. Bendrovės nuotrauka.

„Caverion Lietuva“ vieninteliai Lietuvoje teikia tokį platų inžinerinių paslaugų spektrą. Per 28 veiklos metus bendrovė sukaupė turtingos patirties dirbdama su įvairių sričių užsakovais, vykdydama ir mažesnius, ir itin kompleksiškus projektus. Šiandien įmonėje dirba 450 profesionalių inžinierių, technikų, darbų vadovų ir kitų specialistų, kurie nuolat atestuojami, kelia kvalifikaciją.  Profesionalių žinių ir didelės patirties bagažas itin praverčia mezgant atsakingus ir sąžiningus santykius su savo klientais, kurie dažnai pasitelkia „Caverion“ kompetencijas spręsdami ir klausimus dėl naujos įrangos įsigijimo, jos veikimo efektyvumo, įvairių rekonstrukcinių, plėtros projektų ir panašiai. 

Kita vertus, D. Šokaitis neslepia, kad rinkoje apie priežiūros kompanijas vyrauja skeptiška nuomonė ir tai yra iššūkis, tačiau „Caverion Lietuva“ požiūris į savo vaidmenį teikiant paslaugas – kardinaliai priešingas. 

„Kartais jaučiasi tas stereotipas rinkoje, kad rangovas būtinai apgaus, nepadarys, ką žadėjęs. Būna, išgirstame, kad neva visos priežiūros kompanijos vienodai nieko nedirba, tik vieni nedirba už brangiau, kiti – už pigiau. Mūsų veiklos principai kitokie. Mes išties dirbame ir dirbame ne formaliai, bet taip, kad klientui nereikėtų sukti galvos dėl tų sričių, kurias kuruojame. Net matydami problemą, kurios negalime išspręsti, atvirai apie ją kalbame, pasakome, kad patys nesutvarkysime, tačiau galime padėti organizuojant darbus iš šalies. Bet nenutylime, nenumojame ranka, kad ne mūsų sritis. Tada ir išsivysto toks abipusiai naudingas bendradarbiavimas, kuris ne tik kuria vertę, bet ilgalaikėje perspektyvoje ir finansiškai apsimoka“, – tikina „Caverion Lietuva“ padalinio vadovas. 

Iniciatyvus požiūris į gamybos procesų priežiūrą pašalina neplanuotas prastovas ir padidina gamyklos produktyvumą, o renkami ir analizuojami inžinerinių sistemų duomenys leidžia numatyti būsimas investicijas ir vykdyti racionalią priežiūrą. Visa tai lemia mažesnius eksploatacinius kaštus, kurie neabejotinai yra dar viena labai svarbi tikrosios partnerystės su priežiūros kompanija vertė klientui. 

Visgi anot „Viking Malt“ atstovo, esminis sklandaus bendradarbiavimo faktorius yra ne kas kita, kaip žmonės. Jis itin vertina situaciją, kai abi pusės iš pusės žodžio supranta viena kitą, kai partneriui nebereikia ilgai aiškinti savo problemų ar pageidavimų, o šis žino, kas klientui svarbu. 

„Aš turiu įvairios bendradarbiavimo patirties, nes samdėme ir samdome ne vieną išorės paslaugų teikėją. Labiausiai dirbti trukdo žmonių kaita. Išaiškini viską vienam vadybininkui, žiūrėk, po kurio laiko jau ateina naujokas, ir vėl viskas iš naujo, prireikia laiko, kol perpranta mūsų veiklos niuansus. Todėl labai džiugu ir tikrai be galo patogu, kai santykiai su partnerio žmonėmis nusistovėję ir su jais dirbi metai iš metų. Kalbu ne tik apie „Caverion“ Panevėžio padalinio darbuotojus, su kuriais, aišku, palaikome glaudžiausius ryšius, bet ir įmonės vadovus. Toje įmonėje netrūksta ilgamečių profesionalų ir mums tai – labai didelis privalumas. Todėl manau, kad su „Caverion Lietuva“ sėkmingai bendradarbiausime tol, kol jie išsaugos savo gerus specialistus“, – dėsto L. Strakšys. 

 

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Pramonė“
Rašyti komentarą 0
ESO: išmaniųjų skaitiklių projektas brangsta apie 10,5 mln. Eur 2

„Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO) ir Prancūzijos bendrovės „Sagemcom Energy and Telecom“ pernai gegužę...

Pramonė
2022.07.01
Teismas nutarė nepriimti „Inter RAO Lietuvos“ skundo dėl sankcijų

Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) penktadienį nutarė nepriimti Rusijos energetikos milžinės...

Pramonė
2022.07.01
M. Keizeris paskirtas naujuoju „Epso-G“ vadovu 3

Energijos perdavimo ir mainų įmonių grupės „Epso-G“ valdyba naujuoju vadovu paskyrė Mindaugą Keizerį, kuris...

Vadyba
2022.07.01
Norvegijos BEWI perka Lietuvos termoizoliacinių medžiagų gamintoją „BalPol“

Viena didžiausių pasaulyje pakavimo ir izoliacijos sprendimų kompanija BEWI perka 100% Lietuvos bendrovės...

Pramonė
2022.07.01
Maskvos karo kišenes pildo Kinijos ir Indijos tandemas Premium

Rusijai stringant sankcijų gniaužtuose, Kinija ir Indija pamažu tampa svarbiausiomis Maskvos finansuotojomis.

Verslo aplinka
2022.07.01
„Akmenės cemento“ 27,5 mln. Eur nuostoliai patirti dėl įsigytų ATL

Per 2021 m. cemento gamintoja AB „Akmenės cementas“ uždirbo 87,5 mln. EUR pajamų, metus baigė su 27,5 mln.

Pramonė
2022.07.01
V. Bumelio įmonės šuolis: dviem trečdaliais išaugę pardavimai ir grynasis pelnas Premium

Biotechnologinės farmacijos centras „Biotechpharma“, užsiimantis mokslinių tyrimų ir taikomosios plėtros...

Pramonė
2022.07.01
Rygos biurų pastate „Verde“ kursis „Enefit“

Investicijų bendrovės „Capitalica Asset Management“ fondas pranešė pasirašęs nuomos sutartį su Estijos...

Statyba ir NT
2022.07.01
JAV pirmąkart aplenkė Rusiją pagal dujų tiekimo Europai apimtis 2

Jungtinės Valstijos praėjusį mėnesį pirmą kartą istorijoje Europai tiekė daugiau dujų nei Rusija, paskelbė...

Pramonė
2022.07.01
Kontrolinį „Glassbee“ akcijų paketą įsigijo „Magnus Investments“

Alytuje veikianti aliuminio bei plastiko langų, durų, fasadų projektavimu, gamyba ir montavimu užsiimanti...

Pramonė
2022.07.01
„Thermo Fisher“ projektuoja dar vieną gamybos pastatą 1

Medicinos ir mokslo įrangą gaminanti įmonė „Thermo Fisher Scientific Baltics“ planuoja plėstis ir statyti...

Pramonė
2022.07.01
Didėja elektros ir gamtinių dujų kainos gyventojams

Nuo liepos 1-osios buitiniams vartotojams didėja elektros bei gamtinių dujų kainos. Siekdama sumažinti jų...

Pramonė
2022.07.01
Apeiti sankcijas: į gudrias schemas įpainiotos ir Baltijos šalys Premium

Išradingumui, siekiant apeiti Rusijai taikomas sankcijas, nėra ribų. Ir tai daro ne tik pačios Rusijos, bet...

Pramonė
2022.07.01
Renovuojantiems šilumos punktus valstybė kompensuos iki 80% kaštų

Valstybė nuo šiol kompensuos nebe 30%, o iki 80% šilumos punktų bei šildymo ir karšto vandens sistemų...

Pramonė
2022.06.30
„Lifosa“: patvirtinta pardavimo sandorių už 19 mln. Eur, dar 6 mln. Eur vertės sandoriai vertinami

AB „Lifosa“, kuri dėl sankcijų taikymo sustabdė savo veiklą balandžio pradžioje, atnaujinti gamybą planuoja...

Pramonė
2022.06.30
„Gazprom“ žlugdo ilgametį savo partnerį „Uniper“ 2

Vokietijos energetikos milžinė „Uniper“ svarsto galimybes prašyti Vyriausybės pagalbos, Rusijos „Gazprom“...

Rinkos
2022.06.30
Teismas spręs, ar priimti „Inter RAO Lietuva“ skundą dėl sankcijų

Rusijos energetikos milžinės „Inter RAO“ kontroliuojama grupė „Inter RAO Lietuva“ skundžia teismui Finansinių...

Pramonė
2022.06.30
„Vilniaus energijos“ ir „Litesko“ naujasis vadovas – R. Čepaitis

Nuo liepos 1 d. naujuoju „Vilniaus energijos“ ir „Litesko“ vadovu paskirtas Robertas Čepaitis, pastaruoju...

Vadyba
2022.06.30
„Samsung“ pirmoji pasaulyje pradeda masinę pažangių 3 nm lustų gamybą

„Samsung Electronics“ tapo pirmąja lustų gamintoja pasaulyje, pradėjusia masinę pažangių 3 nanometrų...

Inovacijos
2022.06.30
Užsienio investicijų fronte ryškėja Vokietijos lyderystė, vejamės Estiją

Sukauptosios tiesioginės užsienio investicijos (TUI) Lietuvoje 2022 m. kovo 31 d. sudarė 27 mlrd. Eur ir,...

Finansai
2022.06.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku