„Linas Agro“ užbaigė „KG Group“ įsigijimą, dalijasi pirmaisiais planais

Publikuota: 2021-07-16

Liepos 15 d. AB „Linas Agro Group“ užbaigė vieną didžiausių verslo įsigijimo sandorių Lietuvos istorijoje – perėmė „KG Group“ kontrolę ir AB „Kauno grūdai“, AB „Kaišiadorių paukštynas“, AB „Vilniaus paukštynas“ bei su jomis susijusių įmonių kontrolinius akcijų paketus.

Papildyta skyreliu Suteiks masto pranašumą, nuotraukų galerija.

Sandorio suma negali būti atskleista šalių susitarimu, nors VŽ rašė, kad finansų rinkose, paskelbus apie sandorį, buvo kalbama apie 200 mln. Eur galinčią siekti jo vertę.

Perims 34 įmones

VŽ jau rašė, kad AB „Linas Agro Group“ iš viso įsigijo kontrolinius akcijų paketus 34 įmonėse, veikiančiose paukštininkystės, grūdų, miltų, greitai paruošiamų produktų gamybos, pašarų ir premiksų gamybos, veterinarijos preparatų prekybos srityse. Įmonės yra registruotos ir veiklą vykdo Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje, Baltarusijoje, Rusijoje ir Nyderlanduose.

embedgallery::https://foto.vz.lt/embed/978?placement=

Užbaigus sandorį surengtoje spaudos konferencijoje Mažvydas Šileika, „Linas Agro Group“ finansų direktorius, skaičiavo, kad po įsigijimo „Linas Agro Group“ prognozuojamos metinės pajamos gali siekti apie 1,3 mlrd. Eur, o pelnas prieš palūkanas, mokesčius, nusidėvėjimą bei amortizaciją (EBITDA) – apie 50–60 mln. Eur. Darbuotojų skaičius išaugs nuo 2.100 iki 6.000, po sandorio AB „Linas Agro Group“ valdys 76 įmones.

„Liepos 1 d. kaip tik užbaigėme finansinius metus ir pradedame naujus. Artimiausiu metu įvertinsime pasiektą rezultatą, įsivertinsime įsigytų įmonių finansinę būklę bei susidėliosime investicijas, kurios bus reikalingos siekiant kuo didesnės sinergijos“, – pasakojo M. Šileika.

Jo teigimu, po susijungimo „Linas Agro Group“ pagal pajamas taps didžiausia biržoje listinguojama bendrove Baltijos šalyse.

[infogram id="d6bc67b3-ad37-4168-8c13-5af0e6215c8b" prefix="bzs" format="interactive" title="KG Group: dosjė 2021 06 03"]

Visas veiklas tęs

Darius Zubas, „Linas Agro Group“ valdybos pirmininkas, kalbėjo, kad po sandorio bus tęsiama visų įsigytų įmonių veikla su jose iki šiol esančių darbuotojų komandomis.

„Pirmasis žingsnis, kurį sieksime įgyvendinti per kuo trumpesnį laikotarpį, – išnaudoti sinergijos galimybes konsoliduojant pirkimus ir auginant eksporto apimtį. Tokios sinergijos sieksime paukštininkystės bei grūdų eksporto versluose“, – žurnalistams planus dėliojo D. Zubas.

[infogram id="994010e5-c2e2-4d05-a2c9-f2ea7557b953" prefix="BXR" format="interactive" title="AB „Linas Agro Group“: dosjė"]

Jis teigė, kad sandoris praplės grupės verslo geografiją – iki šiol veiklą vykęs trijose Baltijos šalyse ir Ukrainoje, dabar „Linas Agro Group“ apims ir verslus Olandijoje, Rusijoje, Baltarusijoje, Lenkijoje.

„Be geografijos, išsiplečia ir mūsų verslo sritis – iki šiol perdirbimą ir maisto gamybą turėjome tik paukštienos srityje, šalia kitų veiklų, kurios labiau orientuotos į tiekimą žemdirbiams, žemės ūkio gamybą, prekybą“, – pasakojo D. Zubas.

Jo teigimu, „Kauno grūdų“ grupė stipri gamyboje, produktų galutiniam vartotojui vystyme, tad dabar „Linas Agro Group“ galės vykdyti gamybą „nuo lauko iki stalo“ – tokios galimybės, D. Zubo teigimu, buvo ieškoma 7 metus.

Suteiks masto pranašumą

Andrius Pranckevičius, „Linas Agro Group“ valdybos pirmininko pavaduotojas, įgyvendinus sandorį tampa „Kauno grūdų“ generaliniu direktoriumi. VŽ jis jau pasakojo apie tai, kad „KG Group“ įmones regi kaip stiprius, didelius ir struktūrizuotus rinkos žaidėjus.

„Ateidami neplanuojame didelių pokyčių, bent pirminėje stadijoje, nei vadyboje, nei verslo valdyme, remsimės dabartine vadovų komanda“, — sakė jis.

A. Pranckevičiaus teigimu, sandoris buvo reikalingas žingsnis ne tik bendrovėms, bet ir visam regiono agroverslo sektoriui, kuriame konkurencija pastaruosius metus auga.
„Lietuva, Baltijos šalys yra priverstos konkuruoti su didelėmis kompanijomis iš tokių rinkų kaip Lenkija ar Skandinavija, kur veikia milijardinės bendrovės ir per pastaruosius metus konkuruoti pradėjome ne tik eksporto rinkose, bet ir vietinėse, tos didelės kompanijos jau yra ir mūsų rinkose ir tai sukelia iššūkius vietiniams gamintojams“, — dėsto jis.

Naujojo „Kauno grūdų“ generalinio direktoriaus teigimu, šiandien bendrovės strategija – naujų produktų kūrimas ir plėtra premium rinkose, tokiose kaip Skandinavija ar Vakarų Europa, o gazo tam suteiks sinergija ir masto pranašumai.

„Tai yra šalys, į kurias turime orientuotis ir iš tikro nebėra kito kelio visai Lietuvos maisto pramonei kaip tik kuriant inovatyvius produktus konkuruoti invatyviose šalyse, nes jau kuris laikas nebesam ir jau nebūsim pigių kaštų šalimi“, — įsitikinęs A. Pranckevičius

Ilgas procesas

Kaip VŽ rašė, pranešimą apie ketinamą vykdyti koncentraciją „Linas Agro Group“ Konkurencijos tarybai pateikė šių metų vasario 9 d.

„Linas Agro Group“ skaičiuoja pateikusi virš 1.300 puslapių įvairios informacijos apie perkamą „Kauno grūdai“ įmonių grupę, savo ruožtu tarnyba taip pat informuoja apie atliktą išsamų tyrimą.

„Konkurencijos taryba kreipėsi ir gavo paaiškinimus ne tik iš koncentracijos dalyvių, bet ir iš ūkio subjektų, užsiimančių įvairiomis susijusiomis veiklomis, įskaitant prekybą augalų apsaugos produktais, mineralinėmis trąšomis, kombinuotaisiais pašarais ir pašarinėmis žaliavomis, sėklomis, vištienos produktais, grūdinių, aliejingų sėklų ir ankštinių kultūrų supirkimu bei pardavimu. Taip pat surinkti ir įvertinti paaiškinimai iš įvairių duomenis renkančių institucijų bei galutinių vartotojų, pavyzdžiui, sėklas perkančių ūkininkų“, – rašoma Konkurencijos tarybos pranešime.

Sandoriui finansuoti „Linas Agro Group“ sindikuotą paskolą suteikė 3 bankai – „Luminor“, „Swedbank“ bei SEB, trečdalį sandorio sumos įmonė finansavo savo lėšomis.

Įgyvendinant sandorį, „Linas Agro Group“ teisės klausimais konsultavo ir atstovavo advokatų kontora „Motieka ir Audzevičius“, jie kartu su „Ellex Valiūnas ir partneriai“ teisininkais teikė ir konsultacijas koncentracijos teisės klausimais. Sandorio patarėjai ekonomikos ir koncentracijos klausimais buvo ekonomikos konsultacijų kompanija „Copenhagen Economics“.

„Swedbank“ teikė konsultacijas finansiniais klausimais, o finansinius ir mokestinius įsigyjamų įmonių patikrinimus atliko EY specialistai.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose

Tema „Pramonė“

Gauk nemokamą PRAMONĖS savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
Dėl lustų trūkumo „Volkswagen“ šįmet pristatys mažiau automobilių nei planavo

Vokietijos automobilių gamintoja „Volkswagen“ ketvirtadienį pranašė apie stiprius pirmojo pusmečio pelno...

Pramonė
2021.07.29
„Ignitis gamybos“ pajamos šiemet augo 50,9% iki 103,8 mln. Eur

Valstybės kontroliuojamo energetikos holdingo „Ignitis grupė“ valdoma bendrovė „Ignitis gamyba“ per šešis šių...

Pramonė
2021.07.29
Visaginas siekia tapti inovatyvios pramonės centru, vilioja investuotojus iš už Atlanto Premium

Vandenilio skirstymo centras, laisvoji ekonominė zona, inovatyvios gamybos plėtra – tokią ateities viziją...

Pramonė
2021.07.29
„Ignitis grupė“ galės supirkti iki 1,7% savų akcijų

Valstybės kontroliuojama energetikos bendrovė „Ignitis grupė“ galės supirkti iki 1,7% savų akcijų. Vėliau...

Pramonė
2021.07.29
„Press Glass“ praneša apie savo planus Lietuvoje   1

Lenkijos stiklo gaminių bendrovė „Press Glass“ praneša apie savo planus statyti naują gamyklą Lietuvoje:...

Pramonė
2021.07.29
Probrėkšmių paiešką „Klaipėdos naftai“ sunkina sąlygos rinkoje  Premium

2021 m. antrojo ketvirčio „Klaipėdos naftos“ (KN) veiklos pajamos smuko trečdaliu, palyginti su tuo pačiu...

Rinkos
2021.07.29
„Ignitis grupės“ pajamos šiemet augo 24,9%, iki 738 mln. Eur 1

Valstybės valdoma energetikos grupė „Ignitis grupė“ per šių metų šešis mėnesius gavo 738,1 mln. Eur pajamų –...

Rinkos
2021.07.29
AB „Orlen Lietuva“ pajamos išaugo, bet nuostolio neišvengta 

Lenkijos naftos koncernui „Orlen” priklausančios AB „Orlen Lietuva“ antrojo šių metų ketvirčio pajamos,...

Pramonė
2021.07.29
Delta griauna pasaulio planą pasveikti Premium 2

Delta atmaina, ekspertų pripažįstama pačia pikčiausia koronaviruso versija, graso sujaukti pasaulio planus...

Pramonė
2021.07.29
„Klaipėdos nafta“ patyrė 0,2 mln. Eur nuostolio  1

Pirmąjį 2021 m. pusmetį „Klaipėdos nafta“ patyrė 0,2 mln. Eur grynojo koreguoto nuostolio, palyginti su 7,3...

Rinkos
2021.07.29
SBA fiksavo rekordą: baldų gamybos sektorius per pusmetį augo 26% 1

SBA baldų sektoriaus pardavimai pirmąjį šių metų pusmetį buvo didžiausi grupės istorijoje ir pasiekė 158,4...

Pramonė
2021.07.29
Įtampa dėl žaliavų kainos statybose nesisklaido Premium 2

Po sudėtingo pavasario statybininkai kiek lengviau atsikvepia. Medžiagų brangimui aprimus, įmonės gali...

Statyba ir NT
2021.07.29
Porolono problemos sprendimą suradęs „Padvaiskas ir Ko“ gali augti 30% ir daugiau  Premium

Paklausius produktus gaminanti čiužinių ir miegamojo baldų UAB „Padvaiskas ir Ko“ galėtų eksportuoti dar...

Pramonė
2021.07.29
„Klaipėdos nafta“ patvirtino naują dividendų politiką

Valstybės valdomos naftos produktų ir suskystintų gamtinių dujų (SGD) krovos bendrovės „Klaipėdos naftos“...

Pramonė
2021.07.28
VPT: Jonavos šilumos tinklai turi nutraukti 11,7 mln. Eur vertės jėgainės konkursą

Bendrovė Jonavos šilumos tinklai turi nutraukti 11,7 mln. Eur vertės biokuru kūrenamos kogeneracinės jėgainės...

Pramonė
2021.07.28
Verslas ragina prieš Kiniją dantų nešiepti, nors puolimo nesibaimina Premium 2

Lietuvos sprendimui atidaryti Taivano atstovybę šalyje sukėlus Kinijos pyktį, verslas atakos nesibaimina.

Pramonė
2021.07.28
„Litgrid“ ruošiasi saulės ir vėjo elektrinių proveržiui 

Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorė „Litgrid“ ieškos inovatyvių sprendimų, kurie leistų prie...

Pramonė
2021.07.28
S. Gentvilas dėl „Grigeo Klaipėdos“ žada kalbėtis su „Ikea“, kvies EK ekspertus 7

Aplinkos ministras Simonas Gentvilas dėl kartono gamybos bendrovės „Grigeo Klaipėda“ taršos žada kalbėtis su...

Pramonė
2021.07.28
Iki sankcijų sugriežtinimo ES prekyba su Baltarusija sparčiai augo  Premium

Per penkis metų mėnesius Baltarusijos prekių eksportas į Europos Sąjungą (ES) padidėjo 2,1 karto. Sankcijoms...

Pramonė
2021.07.28
Sutarę su JK prekybos tinklu, meškeres traukia ir „Amazon“ Premium 1

Braškių auginimu ir liofilizavimu užsiimanti UAB „Dehidra“ karantinų metais įžengė į pirmuosius Jungtinės...

Gazelė
2021.07.28

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku