„Linas Agro“ užbaigė „KG Group“ įsigijimą, dalijasi pirmaisiais planais

Publikuota: 2021-07-16
Atnaujinta 2021-07-16 11:54

Liepos 15 d. AB „Linas Agro Group“ užbaigė vieną didžiausių verslo įsigijimo sandorių Lietuvos istorijoje – perėmė „KG Group“ kontrolę ir AB „Kauno grūdai“, AB „Kaišiadorių paukštynas“, AB „Vilniaus paukštynas“ bei su jomis susijusių įmonių kontrolinius akcijų paketus.

Papildyta skyreliu Suteiks masto pranašumą, nuotraukų galerija.

Sandorio suma negali būti atskleista šalių susitarimu, nors VŽ rašė, kad finansų rinkose, paskelbus apie sandorį, buvo kalbama apie 200 mln. Eur galinčią siekti jo vertę.

Perims 34 įmones

VŽ jau rašė, kad AB „Linas Agro Group“ iš viso įsigijo kontrolinius akcijų paketus 34 įmonėse, veikiančiose paukštininkystės, grūdų, miltų, greitai paruošiamų produktų gamybos, pašarų ir premiksų gamybos, veterinarijos preparatų prekybos srityse. Įmonės yra registruotos ir veiklą vykdo Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje, Baltarusijoje, Rusijoje ir Nyderlanduose.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

embedgallery::https://foto.vz.lt/embed/978?placement=

Užbaigus sandorį surengtoje spaudos konferencijoje Mažvydas Šileika, „Linas Agro Group“ finansų direktorius, skaičiavo, kad po įsigijimo „Linas Agro Group“ prognozuojamos metinės pajamos gali siekti apie 1,3 mlrd. Eur, o pelnas prieš palūkanas, mokesčius, nusidėvėjimą bei amortizaciją (EBITDA) – apie 50–60 mln. Eur. Darbuotojų skaičius išaugs nuo 2.100 iki 6.000, po sandorio AB „Linas Agro Group“ valdys 76 įmones.

„Liepos 1 d. kaip tik užbaigėme finansinius metus ir pradedame naujus. Artimiausiu metu įvertinsime pasiektą rezultatą, įsivertinsime įsigytų įmonių finansinę būklę bei susidėliosime investicijas, kurios bus reikalingos siekiant kuo didesnės sinergijos“, – pasakojo M. Šileika.

Jo teigimu, po susijungimo „Linas Agro Group“ pagal pajamas taps didžiausia biržoje listinguojama bendrove Baltijos šalyse.

[infogram id="d6bc67b3-ad37-4168-8c13-5af0e6215c8b" prefix="bzs" format="interactive" title="KG Group: dosjė 2021 06 03"]

Visas veiklas tęs

Darius Zubas, „Linas Agro Group“ valdybos pirmininkas, kalbėjo, kad po sandorio bus tęsiama visų įsigytų įmonių veikla su jose iki šiol esančių darbuotojų komandomis.

„Pirmasis žingsnis, kurį sieksime įgyvendinti per kuo trumpesnį laikotarpį, – išnaudoti sinergijos galimybes konsoliduojant pirkimus ir auginant eksporto apimtį. Tokios sinergijos sieksime paukštininkystės bei grūdų eksporto versluose“, – žurnalistams planus dėliojo D. Zubas.

[infogram id="994010e5-c2e2-4d05-a2c9-f2ea7557b953" prefix="BXR" format="interactive" title="AB „Linas Agro Group“: dosjė"]

Jis teigė, kad sandoris praplės grupės verslo geografiją – iki šiol veiklą vykęs trijose Baltijos šalyse ir Ukrainoje, dabar „Linas Agro Group“ apims ir verslus Olandijoje, Rusijoje, Baltarusijoje, Lenkijoje.

„Be geografijos, išsiplečia ir mūsų verslo sritis – iki šiol perdirbimą ir maisto gamybą turėjome tik paukštienos srityje, šalia kitų veiklų, kurios labiau orientuotos į tiekimą žemdirbiams, žemės ūkio gamybą, prekybą“, – pasakojo D. Zubas.

Jo teigimu, „Kauno grūdų“ grupė stipri gamyboje, produktų galutiniam vartotojui vystyme, tad dabar „Linas Agro Group“ galės vykdyti gamybą „nuo lauko iki stalo“ – tokios galimybės, D. Zubo teigimu, buvo ieškoma 7 metus.

Suteiks masto pranašumą

Andrius Pranckevičius, „Linas Agro Group“ valdybos pirmininko pavaduotojas, įgyvendinus sandorį tampa „Kauno grūdų“ generaliniu direktoriumi. VŽ jis jau pasakojo apie tai, kad „KG Group“ įmones regi kaip stiprius, didelius ir struktūrizuotus rinkos žaidėjus.

„Ateidami neplanuojame didelių pokyčių, bent pirminėje stadijoje, nei vadyboje, nei verslo valdyme, remsimės dabartine vadovų komanda“, — sakė jis.

A. Pranckevičiaus teigimu, sandoris buvo reikalingas žingsnis ne tik bendrovėms, bet ir visam regiono agroverslo sektoriui, kuriame konkurencija pastaruosius metus auga. „Lietuva, Baltijos šalys yra priverstos konkuruoti su didelėmis kompanijomis iš tokių rinkų kaip Lenkija ar Skandinavija, kur veikia milijardinės bendrovės ir per pastaruosius metus konkuruoti pradėjome ne tik eksporto rinkose, bet ir vietinėse, tos didelės kompanijos jau yra ir mūsų rinkose ir tai sukelia iššūkius vietiniams gamintojams“, — dėsto jis.

Naujojo „Kauno grūdų“ generalinio direktoriaus teigimu, šiandien bendrovės strategija – naujų produktų kūrimas ir plėtra premium rinkose, tokiose kaip Skandinavija ar Vakarų Europa, o gazo tam suteiks sinergija ir masto pranašumai.

„Tai yra šalys, į kurias turime orientuotis ir iš tikro nebėra kito kelio visai Lietuvos maisto pramonei kaip tik kuriant inovatyvius produktus konkuruoti invatyviose šalyse, nes jau kuris laikas nebesam ir jau nebūsim pigių kaštų šalimi“, — įsitikinęs A. Pranckevičius

Ilgas procesas

Kaip VŽ rašė, pranešimą apie ketinamą vykdyti koncentraciją „Linas Agro Group“ Konkurencijos tarybai pateikė šių metų vasario 9 d.

„Linas Agro Group“ skaičiuoja pateikusi virš 1.300 puslapių įvairios informacijos apie perkamą „Kauno grūdai“ įmonių grupę, savo ruožtu tarnyba taip pat informuoja apie atliktą išsamų tyrimą.

„Konkurencijos taryba kreipėsi ir gavo paaiškinimus ne tik iš koncentracijos dalyvių, bet ir iš ūkio subjektų, užsiimančių įvairiomis susijusiomis veiklomis, įskaitant prekybą augalų apsaugos produktais, mineralinėmis trąšomis, kombinuotaisiais pašarais ir pašarinėmis žaliavomis, sėklomis, vištienos produktais, grūdinių, aliejingų sėklų ir ankštinių kultūrų supirkimu bei pardavimu. Taip pat surinkti ir įvertinti paaiškinimai iš įvairių duomenis renkančių institucijų bei galutinių vartotojų, pavyzdžiui, sėklas perkančių ūkininkų“, – rašoma Konkurencijos tarybos pranešime.

Sandoriui finansuoti „Linas Agro Group“ sindikuotą paskolą suteikė 3 bankai – „Luminor“, „Swedbank“ bei SEB, trečdalį sandorio sumos įmonė finansavo savo lėšomis.

Įgyvendinant sandorį, „Linas Agro Group“ teisės klausimais konsultavo ir atstovavo advokatų kontora „Motieka ir Audzevičius“, jie kartu su „Ellex Valiūnas ir partneriai“ teisininkais teikė ir konsultacijas koncentracijos teisės klausimais. Sandorio patarėjai ekonomikos ir koncentracijos klausimais buvo ekonomikos konsultacijų kompanija „Copenhagen Economics“.

„Swedbank“ teikė konsultacijas finansiniais klausimais, o finansinius ir mokestinius įsigyjamų įmonių patikrinimus atliko EY specialistai.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Pramonė“
Rašyti komentarą 0
Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

VVTAT tarė žodį: „Perlas energijos“ sutarties sąlygos – nesąžiningos 5

Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) pranešė, jog nepriklausomos elektros tiekėjos „Perlas...

Pramonė
15:01
„Thyssenkrupp“ sumažino šių verslo metų pelno lūkesčius

Tiekimo grandinių problemos trečiąjį finansinių metų ketvirtį ketvirtį kėlė sunkumų Vokietijos pramonės...

Pramonė
14:39
Siūloma įvesti kompensuojamos elektros suvartojimo lubas 2

Valstybei nuo kitų metų mokant naujas subsidijas gyventojams už elektrą, siūloma nustatyti jos suvartojimo...

Pramonė
12:47
Galią elektromobilių krovimui – iš prekybos centro ar biuro Premium

2030 m. Lietuvoje tikimasi elektromobilių parką padidinti iki kelių šimtų tūkstančių. Tam reikės elektros,...

Inovacijos
13:02
Ispanijoje siekiant taupyti energiją ribojamas kondicionierių naudojimas

Ispanijoje trečiadienį įsigaliojo naujos energijos taupymo taisyklės, ribojančios oro kondicionierių...

„Siemens“ antrąjį ketvirtį patyrė 1,5 mlrd. Eur grynųjų nuostolių

Vokietijos pramonės konglomeratas „Siemens“ ketvirtadienį pranešė patyręs didelių grynųjų nuostolių antrąjį...

Pramonė
11:42
SBA baldų įmonių pajamos pirmąjį pusmetį augo penktadaliu

Verslininko Arūno Martinkevičiaus valdomos SBA grupės baldų gamybos įmonių pajamos pirmąjį pusmetį siekė...

Pramonė
11:10
Milžino dominavimas biotechnologijose: leidžia kvėpuoti mažesnėms įmonėms ar jas smaugia? Premium

Didžiosios Lietuvos biotechnologijų įmonės pernai ir vėl didino apsukas, vienvaldžiu lyderiu išliko „Thermo...

Inovacijos
10:58
Vengrijos naftininkė MOL apmokėjo „Transneft“ rusiškos naftos tranzitą per Ukrainą

Vengrijos naftos įmonė MOL trečiadienį pranešė sutikusi padengti rusiškos naftos tranzito per Ukrainą...

„Orlen Lietuva“ pradeda 641 mln. Eur vertės modernizaciją

Lenkijos naftos koncerno „Orlen“ valdoma vienintelė Baltijos šalyse naftos perdirbimo ir importo gamykla...

Pramonė
09:41
Prezidentūra siūlo kelti NPD bent 100 Eur, didinti kompensaciją už elektrą 1

Neapmokestinamąjį pajamų dydį (NPD) nuo kitų metų reikėtų didinti bent 100 Eur, sako prezidento patarėjas...

D. Dundulis: skolintis pas mane niekas neikit, jei bėda atsitiks – duoti galiu (II dalis) Premium

Dainius Dundulis, „Norfos“ įmonių grupės pagrindinis akcininkas, antroje podkasto dalyje pasakoja apie...

Prekyba
05:45
R. Pocius: yra rizikos, jog „Perlas Energija“ gali gauti nepagrįstų pajamų 2

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) prokurorų pagalbos paprašė įvertinusi riziką, jog elektros...

Pramonė
2022.08.10
V. Juraitis: „Perlas Energija“ neketina parduoti turto 10

Energetikos rinkos reguliuotojui trečiadienį paprašius prokurorų ginti viešąjį interesą dėl nepriklausomos...

Verslo aplinka
2022.08.10
VERT dėl „Perlas Energijos“ veiksmų kreipėsi į Generalinę prokuratūrą

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) trečiadienį kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, prašydama...

Pramonė
2022.08.10
Latvijos vyriausybė rezervavo „Latvijas gaze“ priklausančias gamtines dujas Inčukalnyje

Latvijos vyriausybė nusprendė rezervuoti bendrovei „Latvijas gaze“ priklausančias gamtines dujas Inčukalno...

Rinkos
2022.08.10
„Biovela Group“ apyvarta pernai augo 16% iki 172 mln. Eur

Mėsos perdirbimo įmonių grupės „Biovela Group“ konsoliduota apyvarta pernai augo 15,8% ir siekė 171,9 mln.

Pramonė
2022.08.10
Elektros gamyba Lietuvoje šiemet sumažėjo 17,5% 14

Lietuvoje antrąjį šių metų ketvirtį pagaminta 0,94 teravatvalandės (TWh) elektros energijos – 17,5% mažiau...

Pramonė
2022.08.10
Estija planuoja statyti pirmąją šalyje hidroakumuliacinę elektrinę

Estijos valstybinis energetikos koncernas „Eesti Energia“ pradėjo pirmosios šalyje hidroakumuliacinės...

Pramonė
2022.08.10
Rumunijos „GreenGroup“ perka Lietuvos įmonę „Ecso“

Vidurio Europoje veikianti Rumunijos antrinių žaliavų perdirbimo grupė „GreenGroup“ perka Lietuvos mažo...

Pramonė
2022.08.10

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku