„Stansefabrikken“ metalo dažymo kokybei užtikrinti – tūkstančiai automatizuotų įrašų

Reklama publikuota: 2022-05-30
„Novian Systems“ „Power Platform“ skyriaus vadovė Justė Shapiro.
svg svg
„Novian Systems“ „Power Platform“ skyriaus vadovė Justė Shapiro.

Beveik 20 metų Ukmergėje veikiančios metalo apdirbimo įmonės „Stansefabrikken“ klientai tikisi, kad jų gaminių dažytos metalo dalys bus apsaugotos nuo korozijos iki 50 metų. Tam būtina turėti patikimai veikiančią Kokybės kontrolės sistemą. Ją atnaujinti padėjo programavimo bendrovė „Novian Systems“, pasitelkusi sparčios automatizacijos galimybes suteikiančias „Microsoft Power Platform“ technologijas.

Šiandien daugiau kaip 250 darbuotojų turinti Norvegijos kapitalo įmonė „Stansefabrikken“ džiaugiasi prieš dvejus metus pradėtais verslo valdymo (ERP, angl. Enterprise resource planning) ir Kokybės kontrolės sistemos atnaujinimo rezultatais. 

„Įdiegę naująją kokybės kontrolės sistemą bei efektyvias naujoves, galime garantuoti metalo gaminių dažymo paslaugas, atitinkančias aukščiausius kokybės reikalavimus“, – sako lakštinio metalo apdirbimo srityje besispecializuojančios „Stansefabrikken“ dažymo padalinio gamybos inžinierius Tadas Malinauskas. 

Pasak jo, būtent miltelinio dažymo kokybės vertinimo kriterijai bendrovės klientams yra vieni reikšmingiausių. Dažymo kokybės, kokybės vertinimo ir atsekamumo reikalavimai yra griežtai apibrėžti klientų bei sertifikavimo institucijų pagal tarptautinius standartus. 

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Dešimtys tūkstančių kokybės kontrolės įrašų per savaitę 

Poreikis perkurti technologiškai pasenusias programas, skirtas „Stansefabrikken“ darbui su itin svarbia – miltelinio dažymo – linija, atsirado įmonei nusprendus migruoti Verslo valdymo sistemą į debesijos paslaugą. Aplikacijas, skirtas integruoti miltelinio dažymo linijas su ERP sistema, nuspręsta atnaujinti pasitelkiant „Microsoft Power Apps“ ir „Microsoft Power BI“ technologijas.

Naujoji „low-code“ technologijomis pagrįsta kokybės kontrolės sistema „Stansefabrikken“ dažymo linijoje veikia nuo šių metų pradžios. Įgyvendinant projektą, buvo sklandžiai perdiegtos sudėtingos aplikacijos, išorinės integracijos, įdiegtos naujovės miltelinio dažymo linijoje.

„Šiandien „Novian Systems“ įdiegtos naujovės leidžia atlikti reikalingus kokybės matavimus, gauti su dažomu gaminiu susijusią informaciją ir automatiškai per „Bluetooth“ nuskaityti duomenis iš pramoninių matavimo įrankių. Matavimo duomenys yra apdorojami ir kaupiami kliento informacinėje sistemoje“, - pasakojo „Novian Systems“ „Power Platform“ skyriaus vadovė Justė Shapiro.

„Per savaitę atliekame 200-300 skirtingų dažymo užsakymų, kiekvienam jų reikia nuo 10 iki 100 kokybės kontrolės įrašų, priklausomai nuo užsakyto kiekio. Taigi, turime vidutiniškai 10-20 tūkstančių kokybės kontrolės įrašų per savaitę“, – sakė „Stansefabrikken“ gamybos inžinierius T. Malinauskas. 

Greitis – vienas iš svarbiausių kriterijų 

Renkantis „Microsoft Power Platform“ technologijas Kokybės sistemai atnaujinti, pagrindiniai kriterijai buvo aplikacijos greitis, vertinant generuojamą kokybės kontrolės įrašų eilučių skaičių, ir duomenų analitikos galimybės tokiam duomenų kiekiui. 

„Tikimės, kad įmonėje dirbantiems operatoriams ši naujovė leis sutrumpinti programų priežiūros ir reakcijos laiką. Preliminariai manome, kad dažymo linijos procesuose sutaupysime iki 5 proc. darbo laiko“, – pasakoja „Stansefabrikken“ atstovas. 

Jo teigimu, naujovės yra itin aktualios užtikrinant „Stansefabrikken“ gaminių kokybę. „Klientas tikisi, kad jo gaminio metalinės dalys bus apsaugotos nuo korozijos iki 50 gaminio gyvavimo metų“, – sakė T. Malinauskas. 

Naujovės – svarbi „Stansefabrikken“ skaitmenizacijos dalis 

„Diegdami naujausius sprendimus, pirmiausia galvojame, kiek efektyviai jie gali prisidėti prie gamybos procesų, kasdienių užduočių bei vertės klientams kūrimo“, – pasakojo „Stansefabrikken“  atstovas. 

Pasak jo, skaitmenizacija – vienas iš pagrindinių įmonių grupės strateginių tikslų, todėl bendrovė daug dėmesio skiria darbui su verslo valdymo sistema. 

T. Malinausko teigimu, nuo 2012 metų bendrovės naudota sistema kasmet seno technologiškai. Be to, ji buvo per daug modifikuota pagal verslo poreikius, kad būtų galima ją paprastai atnaujinti. Šioje verslo valdymo sistemoje bendrovė naudojo 13 išorinių aplikacijų. 

Prieš dvejus metus pradėjus bendradarbiauti su „Novian Systems“, pirmuosius metus „Stansefabrikken“ įvardija kaip mokymosi kartu laiką, tačiau po pilotinio projekto pavyko rasti sinergiją. Projekto metu, pasitelkus „Microsoft Power Platform“, buvo atnaujintos 4 sudėtingiausios aplikacijos, naudotos miltelinio dažymo linijos integravime su ERP sistema. 

„Stansefabrikken“ atstovas pabrėžė, kad naujoji ERP – „Epicor“ sistema „Kinetic 2021“ – yra nuolat atnaujinama, todėl kartu su „Novian“ atnaujintos vidinės integracijos turi būti iš naujo per labai trumpą laiką perintegruojamos ir ateityje. 

Siekia kurti didžiausią pridėtinę vertę 

„Bendradarbiaudami su skirtingų sričių klientais, visuomet siekiame rasti nišą, leidžiančią gauti didžiausią pridėtinę vertę iš „Microsoft Power Platform“ technologijų. Gamyba – ne išimtis“, – pasakojo J. Shapiro. 

Pasak jos, paprastai skaitmenizuodamos veiklą organizacijos koncentruojasi į siekį optimizuoti ir efektyvinti vidaus procesus, minimizuojant žmonių darbą, o gamyboje neretai pirmiausia skaitmenizuojami procesai, susiję su įrenginių valdymu. 

„Vienas iš dažnesnių gamybos iššūkių yra susijęs su informacijos surinkimu, kaupimu vienoje sistemoje ir gautų rezultatų analize, kuri leidžia patikrinti gamybos procesų efektyvumą. Tai ypač aktualu įmonėse, kurios neturi išmaniųjų įrenginių, perduodančių informaciją iš vienos sistemos į kitą“, - pasakojo J. Shapiro.

[infogram id="c72dcc81-bd34-4b78-8837-700fee116ca0" prefix="nXZ" format="interactive" title="Sparčios automatizacijos su „Microsoft Power Platform“ galimybės gamyboje"]

Paprastai darbas su klientais pradedamas nuo jų vidaus procesų analizės, turimos IT infrastuktūros, kitų detalių revizijos. „Kartais klientai ateina su konkrečiu poreikiu, pavyzdžiui, siekiu matuoti veiklos efektyvumą. Tačiau neretai paaiškėja, kad su turimais duomenimis efektyvumo matavimas nebus tikslus ir juos reikia rinkti papildomai“, – pasakojo „Novian“ atstovė. 

Būtent „Microsoft Power Apps“, pasak J. Shapiro, pirmiausia ir pasitarnauja duomenims surinkti, o jie naudojami analitikai ir efektyvumui matuoti. „Pajutusios, kokią pridėtinę vertę kuria procesų automatizavimas su „Microsoft Power Plaftorm“ technologijomis, organizacijos supranta, kad jas galima plačiau pritaikyti ir kitiems procesams optimizuoti“, – pabrėžė „Novian“ atstovė.

„Novian“ IT ūkio valdymo, programavimo ir skaitmeninimo sprendimai

Be populiarėjančių „low-code“ sprendimų „Novian“ įmonės organizacijoms ir verslui pagal konkrečius jų poreikius siūlo platų IT sprendimų ir paslaugų spektrą – nuo programavimo, IT infrastruktūros priežiūros iki skaitmeninimo.

„Novian“ įmonių projektai 2016-2021 m. apėmė daugiau kaip 50 šalių nuo Europos iki Afrikos, Azijos ir Amerikos. Jau ne vienus metus „Novian“ įmonės įgyvendina projektus įvairiose verslo, e. valdžios srityse, sprendimus aviacijos, gynybos, energetikos srityse. Išsamiau su „Novian“ grupės patirtimi ir siūlomomis galimybėmis galima susipažinti įmonės tinklalapyje www.novian.lt.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Rašyti komentarą 0
„Stansefabrikken“ metalo dažymo kokybei užtikrinti – tūkstančiai automatizuotų įrašų Verslo tribūna

Beveik 20 metų Ukmergėje veikiančios metalo apdirbimo įmonės „Stansefabrikken“ klientai tikisi, kad jų...

PowerUP
2022.05.30
Darbuotojai-ambasadoriai: naujas Šventasis Gralis? Verslo tribūna

Savo organizacijoje kasmet matuojame darbuotojų pasitenkinimo darbdaviu rodiklius (ENPS) ir visai neseniai...

PowerUP
2022.05.12
Į ERGO kvietimą pasodinti per 35 tūkst. medelių atsiliepė 5 tūkst. iniciatyvos dalyvių Verslo tribūna

Jau ne vienerius metus gamta bei žmonių sveikata aktyviai besirūpinanti draudimo bendrovė ERGO žengė dar...

PowerUP
2022.05.03
Apskaitos procesų architektūra: efektyvumas slypi detalėse Verslo tribūna

Pandemijos turbulencija, sustiprinta nuolatine įtampa dėl karo Ukrainoje, ir verslo pastangos pasivyti...

PowerUP
2022.05.02
Privalome nuolat galvoti, kaip sukurti papildomą vertę klientui Verslo tribūna

Šuoliais augusi e-komercijos ir logistikos rinka per keletą metų ženkliai patobulėjo. Iš pirmo žvilgsnio...

PowerUP
2022.04.27
Darbo užmokesčio apskaita: ramybę užtikrins kompetencija Verslo tribūna

Kartu su nuolat kintančiais darbo užmokesčio apskaitos reikalavimais ir didesniu dėmesiu darbuotojams,...

PowerUP
2022.04.27
Kaip draudimo sektoriui apsidrausti nepriekaištinga klientų patirtimi? Verslo tribūna

Sutikime, skaitmeninė transformacija yra nepaprastai svarbi daugeliui verslo šakų, tačiau draudimo sektoriui...

PowerUP
2022.04.06
Tadas Dovbyšas: stipri organizacijos kultūra – geriausia instrukcija visiems gyvenimo atvejams Verslo tribūna

Nepaisant rimtus išbandymus atnešusio pandeminio laikotarpio, draudimo bendrovė ERGO stiprino tiek komandos...

PowerUP
2022.03.30
Stringant logistikai Azijoje, bendrovė „Venipak“ vysto naujus oro kelius Verslo tribūna

Pastarojo laikotarpio geopolitinė situacija ardo logistikos kelius Rytuose. Pekino ir Vilniaus nesutarimai...

PowerUP
2022.03.24
Darbdavio civilinė atsakomybė: ką svarbu žinoti kiekvienai įmonei? Verslo tribūna

Įmonės vis daugiau dėmesio skiria savo darbuotojų gerovei, o tuo pačiu ir jų saugumui. Visgi nelaimingų...

PowerUP
2022.03.22
Nenaudojama programinė įranga – užšaldytas kapitalas augimui ir plėtrai Verslo tribūna

Dalis įmonių net neįsivaizduoja, kad savo rezerve turi tūkstančius ar net dešimtis tūkstančių eurų...

PowerUP
2022.03.03
Kaip nūdienos apgavysčių liūne finansų sektoriams užsitikrinti patikimumą? Verslo tribūna

Dauguma naudotojų šiais laikais teikia pirmenybę trims esminiams finansinių paslaugų kriterijams –...

PowerUP
2022.03.03
„Grant Thornton Baltic“: skolinant susijusioms įmonėms, svarbus kiekvienas argumentas Verslo tribūna

Kai vienai grupei priklausančios ar asocijuotos įmonės viena kitą finansuoja paskolomis, visuomet kyla...

PowerUP
2022.02.23
Justas Šablinskas: su visapusiško užsakymo išpildymo paslauga e.komercija atsiriša rankas plėtrai Verslo tribūna 1

Rinkos analitikai prognozuoja, kad sulig karantinu gerokai išaugęs visuomenės poreikis apsipirkinėti...

PowerUP
2022.02.17
„Novian“ grupės vadovas E. Rėkus: kaip užtikrinti organizacijų IT poreikius ir atskleisti tikrąją duomenų vertę Verslo tribūna

Kaip keičiasi verslo ir organizacijų IT poreikiai, kaip juos efektyviai užtikrinti sparčiai vystantis...

PowerUP
2022.02.03
Naudota programinė įranga: legalus būdas ir Lietuvos įmonėms sutaupyti milijonus Verslo tribūna

Įvairių naudotų prekių pirkimas ir pardavimas vis labiau populiarėja. Tačiau dauguma verslo ir IT padalinių...

PowerUP
2022.02.03
Atvirojo kodo sistemų diegimas versle: 3 patarimai, kaip išvengti klaidų Verslo tribūna

Būdamas atvirojo kodo sistemų apologetas, dažniau pasakoju apie jo atvirumą, dinamiškumą ir buvimą de facto...

PowerUP
2022.02.02
Pandeminis chaosas: kaip palaikyti skaitmeninę verslo higieną? Verslo tribūna

Kaip žinia, pašto karvelių ir fizinių parašų laikai jau dulka giliai, giliai stalčiuje. Ant pjedestalo kurį...

PowerUP
2022.01.27

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku