„Syntropy“ technologija – šiandienos ir ateities interneto poreikiams

Reklama publikuota: 2021-06-04 06:00
Iš kairės į dešinę: Domantas Jaškūnas, Jonas Simanavičius, Williamas B. Nortonas, Domas Povilauskas.
svg svg
Iš kairės į dešinę: Domantas Jaškūnas, Jonas Simanavičius, Williamas B. Nortonas, Domas Povilauskas.

Lietuviško startuolio „Syntropy“ sukurta programinė įranga „Syntropy Stack“ skirta įmonėms, kurios nori turėti saugesnį, patikimesnį bei greičiau duomenis perduodantį interneto ryšį. Domas Povilauskas, „Syntropy“ bendraįkūrėjas ir vadovas, akcentuoja, kad jų programinis sprendimas skirtas trims grupėms: didelėms korporacijoms, programuotojams ir asmenims, norintiems susikurti saugų virtualų privatų tinklą (VPN) internete.

„Mūsų produktas – tai programuotojams skirta platforma, kuri leidžia internete greitai sukurti saugius ir optimizuotus tinklus, sujungiančius daugybę serverių ar įrenginių, – aiškina D. Povilauskas. – Iki šiol didelės kompanijos, kad apsisaugotų nuo įvairių pavojų viešajame internete, naudojo fizine įranga paremtus VPN (angl. Virtual Private Network), kuriems išlaikyti reikėjo didelių IT infrastruktūrų ir įvairių specialistų. Juose buvo laikomi dokumentai, gausybė programinės įrangos ir pan. Mūsų programinis sprendimas, kurį ateityje gerokai auginsime, jau yra platforma, kuri leidžia internete kurti privačius, saugius ir greitus bei optimizuotus tinklus.“

„Syntropy Stack“ – greitis, saugumas, patikimumas

Tinklų su tokiomis savybėmis ypač reikia didelėms pasaulinėms korporacijoms, kurios į VPN nori sujungti tūkstančius įrenginių ir serverių bei duomenis perduoti ypač saugiai ir sparčiai. Seniau įmonės šiems tikslams spręsti serverių pajėgumų įsigydavo sukurtuose duomenų centruose, po to duomenis ėmė saugoti debesijos (angl. cloud) ar multidebesijos saugyklose. Tai išplėtė duomenų centrus, bet pareikalavo papildomų prisijungimų ir su tuos susijusių saugumo sprendimų.

„Šiandien turime naują tendenciją – tinklo paribio kompiuteriją (angl. Edge Computing), kai duomenų apdorojimas keliasi iš duomenų centrų kuo arčiau vartotojo. Sprogęs internetinių įrenginių ir daiktų interneto (angl. Internet of Things, IoT) bei naujų programų ir programėlių augimas, kuriam reikia realaus laiko skaičiavimo, toliau skatina Edge Computing. Ypač šią tendenciją skatina IoT, kuriam reikia labai lankstaus, galinčio sparčiai augti ir pagal poreikį prijungti daug įrenginių bei operatyviai perduoti duomenis tinklo. Dar aktualiau – kuo daugiau įrenginių prijungi, tuo aštresnis tampa saugumas. Todėl duomenų apdorojimas vis labiau artėja prie miestų ir vietų, kur duomenis reikia apdoroti ir kur jie naudojami, – pasakoja „Syntropy“ bendraįkūrėjas ir vadovas. – Šį procesą taip pat skatina ir greitesnės tinklų technologijos, pvz., 5G, kuris leidžia pažangioms skaičiavimo sistemoms paspartinti realaus laiko programų – vaizdo apdorojimo ir analizė, savaiminio vairavimo automobilių, dirbtinio intelekto ir robotikos kūrimą bei palaikymą.“

Anot D. Povilausko, visa tai korporacijoje turi būti viename saugiame tinkle, ko senos technologijos negali garantuoti ir tenkinti šiuolaikinių poreikių, kai reikia jungti tūkstančius po visą pasaulį išsibarsčiusių įrenginių, kurie dar nuolat keičia vietą, realiu laiku bendrauja tarpusavyje, keičiasi informacija, ją apdoroja ir priima sprendimus. Tam reikalinga moderni technologija „Syntropy Stack“, kurią ir pasiūlė „Syntropy“ ir kuria jau naudojasi pasaulio didžiosios korporacijos bei daugiau kaip 1.500 programuotojų.

Asmeninis saugesnis VPN – per kelias sekundes

Pandemija taip pat paskatino nuotolinį darbą, kai prie kompanijos duomenų išteklių daugelis ėmė jungtis nuotoliniu būdu iš namų ar įvairių pasaulio vietų. Tai taip pat paskatino VPN plėtrą, o tai sukėlė prisijungimo problemų, nes daugelis VPN negalėjo atlaikyti norinčių prisijungti gausos, ir dar labiau aktualizavo saugumo internete problemas. „Syntropy“ programuojami tinklai sprendžia ir šią problemą.

„Beje, labai svarbu akcentuoti, kad privačius tinklus su „Syntropy Stack“ galima kurti programiškai – tai esminis pokytis, palyginti su iki šiol naudojamomis technologijomis. Jei anksčiau tinklus reikėdavo konfigūruoti rankomis – programuotojai turėdavo kurti įvairius savo įrankius tinklams valdyti ir programuoti, tai pasitelkus mūsų sprendimą tinklai yra ne konfigūruojami, o programuojami, mes siūlome programuojamų tinklų platformą – Programmable Networking. Bet kuris programuotojas, nieko neišmanydamas apie tinklus, su „Syntropy Stack“ gali susiprogramuoti ir automatizuoti VPN tūkstančiams įrenginių ir taip pat per kelias sekundes šį tinklą sunaikinti“, – aiškina „Syntropy“ bendraįkūrėjas ir vadovas.

nuotrauka::1

Kaip optimizuoti ir kuo operatyviau perduoti duomenis

„Syntropy“ pasiūlyta technologija sprendžia ir dar vieną šiandien ypač aktualėjančią problemą – kaip optimizuoti ir kuo operatyviau perduoti duomenis. Tam pasirenkamas kaip galimas geriausias kelias nusiųsti duomenis nuo vieno iki kito įrenginio, nuo vieno iki kito tinklo, pvz., „Microsoft“ ir „Amazon“. Greitį galima matyti specialiame puslapyje.

„Mūsų protokolas leidžia panaudoti visų tinklų išmintį bei duomenis ir parinkti geriausią jų sujungimą“, – apibendrina „Syntropy“ vadovas.

„Syntropy“ sprendimas leidžia atsisakyti ir brangios bei šiandienos poreikių neatitinkančios ir net neįmanomos panaudoti MPLS (angl. Multiprotocol Label Switching) technologijos, kuri iki šiol buvo pasitelkiama optimizuoti duomenų perdavimą tinklais ir naudoti daugiau funkcijų. „Syntropy“ sukurti protokolai ne tik pakeičia MPLS, dedikuotas interneto prieigos grandines (angl. Dedicated Internet Access Circuit, DIAC), bet ir leidžia tenkinti šiandienos poreikius: apjungti keliasdešimt serverių ir tūkstančius vartotojų įrenginių, dešimtimis kartų supaprastinti tinklų valdymą (angl. Software-Defined Networking, SDN), nes vietoje laiko ir lėšų imlaus konfigūravimo naudojamas paprastas ir operatyvus programavimas.

Kiti vartotojai – programuotojai ir „techniški“ asmenys

„Syntropy“ technologiją naudoja ne tik didžiosios korporacijos, bet ir daugiau kaip 1.500 programuotojų. Ši technologija jiems yra atvira. Ji padeda supaprastinti sprendimus, kai reikia sujungti skirtingus debesis, serverius, naudoti Edge Computing, augantį aplikacijų ir vartotojų skaičių.

„Programuotojams „Syntropy“ suteikia įrankius, kurie supaprastina ir palengvina šiandienai aktualių užduočių sprendimus, – teigia D. Povilauskas. – Kiekvienas programuotojas gali registruotis mūsų portale ir susikurti privatų optimizuotą tinklą savo aplikacijoms jungti, o taip pat sujungti debesijos ir „metalinius“ serverius į vieną tinklą.“

„Syntropy“ sprendimu gali pasinaudoti ne tik programuotojas, bet ir „techniškesnis“ asmuo: susikurti savo saugesnį ir greitesnį asmeninį VPN. Čia jis gali sujungti visus savo įrenginius, pvz., išmaniojo namo sistemą, išmaniuosius asmeninius įrenginius (kompiuterį, planšetę, telefoną) ir t. t.

D. Povilauskas prognozuoja, kad ateityje per šią „Syntropy“ technologiją prie interneto jungsis dauguma.

Hakatone – prizų už 150.000 USD

Jis primena, kad programuotojai startuolio siūloma technologija galės pasinaudoti birželio 7–21 d. „Syntropy“ organizuojamame virtualiame hakatone. Jo dalyviai dėl 150.000 USD prizų fondo varžysis šešiose kategorijose: „Blockchain“, „Data Science“, „Design“, „Gaming“, IoT ir „Software“.

„Yra daugybė kompanijų, startuolių, pavienių profesionalų, kurie taip pat siekia tobulinti internetą, spręsti įvairias interneto problemas, pvz., greičio, saugumo, efektyvinimo. Hakatonu siekiame suburti panašiai mąstančius žmones ir pasiūlyti sukurti ką nors naudingo. Registruotis vis dar galima, – virtualiame hakatone kviečia dalyvauti vienas iš „Syntropy“ bendraįkūrėjų Domantas Jaškūnas. – Didžiuosius prizus išsidalins 12 komandų, dar 60 idėjų pasiūliusių dalyvių bus apdovanoti 250 USD prizais.“

Jis taip pat akcentuoja, kad startuolis yra atviras, prie jos vystymo ir produktų tobulinimo gali prisidėti bet kas net neįsidarbinęs. Jis sukūrė iniciatyvą „Syntropy Builders“, kuriai skirta 1 mln. USD. Šie pinigai atitenka programuotojams iš šalies, kurie atlieka užduotis iš „Syntropy“ portale skelbiamo sąrašo. Jame dar yra užduočių, o fonde – apie 0,8 mln. USD.

Hakatono partneriai – „Oracle“, NFQ, Baltic Institute of Technology, „Turing“, „Lighthouse“. Hakatone teisėjaus solidi komanda: S. Haklis R. Pacewiczius, W. B. Nortonas, Meltema Demirorsa, vienos didžiausių kripto fondų „Coinshares“ vyriausioji strategijos vadovė, Joe Weinmanas, buvęs vadovas kompanijose HP, „Bell Labs“ ir AT&T.

nuotrauka::2

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose

Tema „Paslaugos“

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
„ALNA Software“ tampa „Reiz Tech“: keičiasi daugiau nei pavadinimas Verslo tribūna 2

Jau 16 metų veikianti ir bene didžiausią patirtį šalyje turinti individualių programinių sprendimų kūrėja...

Paslaugos
07:00
„Syntropy“ technologija – šiandienos ir ateities interneto poreikiams Verslo tribūna

Lietuviško startuolio „Syntropy“ sukurta programinė įranga „Syntropy Stack“ skirta įmonėms, kurios nori...

Paslaugos
06:00
Startuoja ES skaitmeninės tapatybės projektas

Ketvirtadienį Europos Komisija (EK) pateikė pasiūlymus dėl Bendrijos skaitmeninės tapatybės sistemos...

Inovacijos
2021.06.03
„McDonald‘s“ pajamos Lietuvoje 2020 metais augo 3,3% 1

„McDonald‘s“ restoranų pajamos Lietuvoje 2020 metais siekė 30 mln. Eur ir buvo 3,3% didesnės nei 2019 metais,...

Paslaugos
2021.06.03
„Auska“ Palangoje atjaunėjo: skambino rezervuoti kambarius dar neatidarytoje Premium

Rokas Galvonas, MB „Roko virtuvė“ savininkas, laimėjęs vadinamosios prezidentinės vilos „Auska“ Palangoje...

Gazelė
2021.06.03
Turizmo verslo galimybės – klasteriai Premium

Panemunės kelias nuo Kauno Jurbarko link – vienas gražiausių ir seniausių Lietuvoje, o viena įspūdingiausių...

Laisvalaikis
2021.06.02
Magnetinio žemėlapio „Surink Lietuvą“ kūrėjai pristatė naują žaidimą  Premium

Populiaraus žemėlapio „Surink Lietuvą“, kurio pavadinimas tampa prekių ženklu, kūrėjai išleido naują žaidimą...

Laisvalaikis
2021.06.02
Skaitmeninio marketingo agentūra „What about“ plečiasi: atidarytas biuras Vilniuje   Verslo tribūna

Skaitmeninio marketingo agentūra „What about“, iki šiol turėjusi modernų biurą Kaune, įrengė darbo vietas ir...

Paslaugos
2021.06.02
Klientų aptarnavimo tendencijos 2021: be 5 autoatsakiklių, asmeniškai ir per 3 minutes Premium

Pirkėjai nori personalizuoto aptarnavimo ir asmeninio dėmesio, bet atsakymo sulaukti tikisi per 2–3 minutes.

Gazelė
2021.06.02
Alytuje atidarys kempingą – skelbia aukcioną investuotojams Premium

Alytus turi ką parodyti ir pasiūlyti turistams iš visos Lietuvos ir užsienio, įsitikinęs Alytaus meras...

Paslaugos
2021.06.01
Verslo atstovai: galimybių pasas lankytojų srautų nepadidino 1

Lietuvoje jau savaitę veikiant galimybių pasui, kavinių, restoranų bei viešbučių atstovai sako, kad lankytojų...

Paslaugos
2021.06.01
„Bitės“ pelnas pernai mažėjo, bet grupė plėtros tempo nemažino Premium 1

„Bitė Lietuva“, kaip ir kiti du didieji operatoriai, pernai veikė gana santūriai – pandeminiai metai buvo...

Inovacijos
2021.06.01
„Baltic Amadeus“ pradeda bendradarbiavimą su „Talend“: padėsime organizacijoms suvaldyti duomenų chaosą Verslo tribūna

Unikalius IT sprendimus kurianti įmonė „Baltic Amadeus“ pasirašė sutartį su duomenų valdymo produktų tiekėja,...

Paslaugos
2021.06.01
Vakcinacija „Novaturui“ suteikia „labai daug optimizmo“, akcijos šoktelėjo 6%  Premium

Veiklos apimtį atstatantis kelionių operatorius „Novaturas“ tikisi prie 2019 m. veiklos mastų sugrįžti...

Rinkos
2021.05.31
„Eglės sanatorijos“ grupės pelnas pernai mažėjo 5 kartus

Pandemijai apribojus veiklą ir kritus klientų srautams, vienos didžiausių Lietuvoje „Eglės sanatorijos“...

Paslaugos
2021.05.31
„Radiocentras“: pandemija veikia amerikietiškų kalnelių principu Premium

Radijo stotis „Radiocentras“, ZIP FM, „Relax FM“, „Rusradio LT“ ir „Rock FM“ valdančios UAB „Radiocentras“...

Rinkodara
2021.05.31
Į maisto aikštę prekybos centre „Europa“ investuoja 1,2 mln. Eur

Vilniaus prekybos centre „Europa“ planuojama atidaryti naujos kartos maisto aikštė su integruota kulinarijos...

Paslaugos
2021.05.31
Ginčo sūkuryje – Lietuvos pašto ženklai  Premium

ES intelektinės nuosavybės tarnybos Protestų skyrius dviejose protestų procedūrose atmetė „Deutsche Post AG“...

Rinkodara
2021.05.30
„Aerojet“ nepavyko prisiteisti 278.000 Eur iš „GetJet Airlines“

Dubajuje registruotai užsakomųjų skrydžių bendrovei „Aerojet“ iš Lietuvos orlaivių nuomos ir užsakomųjų...

Paslaugos
2021.05.30
Populiarios atostogų šalys: kokie reikalavimai taikomi keliautojams Premium

Artėjant vasarai, ne vienas pradėjo planuoti poilsį užsienyje. Pandemija dar nesibaigė, o kiekviena valstybė...

Paslaugos
2021.05.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku