Startuoliui „Ligence“ COVID-19 pandemija padėjo pritraukti finansavimą

Ligence komanda, plėtojanti vystanti automatizuotą širdies ultragarsinės diagnostikos sprendimą, nutarė pritaikyti jį kovai su koronaviruso infekcijos padariniais. Įmonė pateikė paraišką Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) konkursui Life-saving innovations: stop COVID-19 ir gavo beveik 35.000 Eur finansavimą pagal ES investicijų priemonę Inostartas.
Investicija suteikiama sukurti automatizuotą diagnostikos sistemą, kuri nustatytų dėl SARS-CoV-2 infekcijos sukeltus širdies veiklos pažeidimus. Pirminį prototipą tikimasi pristatyti iki spalio 15 d.
Širdies ir kraujagyslių ligų komplikacijų, susijusių su COVID-19, problema yra reikšminga dalis pacientų mirčių susijusi būtent su jomis. Greitesnė ir tikslesnė diagnozė padeda greičiau pritaikyti pacientui reikalingą gydymą, o trumpesnis tyrimo laikas mažina gydytojo riziką užsikrėsti SARS-CoV-2 virusu, sako Justinas Balčiūnas, Ligence operacijų vadovas.
Anot jo, šis įrankis galės būti taikomas COVID-19 sergančių ir klinikinių širdies bei kraujagyslių ligų požymių turinčių pacientų širdies ultragarso vaizdams vertinti. Sprendimas taip pat esą pagelbės skubios medicinos gydytojams, nes automatizuota sistema kompensuos tyrėjo įgūdžių ir patirties stoką.
Pagal ES investicijų priemonę Inostartas gauto finansavimo dėka mūsų kompanija gali greičiau išspręsti COVID-19 pacientų širdies pažeidimų vertinimo problemas bei šiam projektui skirti daugiau žmogiškųjų išteklių. Finansavimas leis apmokėti su MTEP vystymu susijusias išlaidas, teigia J. Balčiūnas. Tai pirmasis mūsų kompanijos bendradarbiavimas su MITA, bet jau aktyviai vertiname galimybes dalyvauti ir kitose priemonėse: Inopatentas ir MTEP rezultatų komercinimo ir tarptautiškumo skatinimo.
Neuroniniai tinklai
Teigiama, kad lietuvių startuolio kuriamo prototipo technologija paremta giliojo mokymosi neuroniniais tinklais, kurie yra išmokyti atpažinti širdies ultragarso vaizdus, aptikti anatomines širdies struktūras ir nustatyti galimus patologinius pokyčius.
Nors pirmoji viruso banga atslūgsta, o ar virusas sugrįš rudenį neaišku, UAB Ligence atstovai teigia, kad jų sukurta automatizuota sistema išliks reikalinga ją bus galima naudoti kitų priežasčių sukeltai ūminei širdies pažaidos diagnostikai.
Ligence, kaip rašė VŽ, yra antras nemažai potencialo turintis Lietuvos startuolis, siūlantis palengvinti medikų darbą, taikant dirbtinio intelekto sprendimus.
Labiau žinomas ir daugiau pasiekęs yra Oxipit, vystantis dirbtinio intelekto pagrindu veikiantį automatinės diagnostikos įrankį radiologams ChestEye CAD. Pastarasis pasauliniame inovacijų konkurse World Summit Awards (WSA) pernai nugalėjo sveikatos ir gerovės kategorijoje. Tačiau ir UAB Ligence jau pastebėta. Pernai ši jauna įmonė tapo metų startuoliu Naujojo knygnešio konkurse, taip užsitikrindama kelialapį į WSA. O ten tapo jauniesiems inovacijų kūrėjams skirto konkurso European Youth Award didžiuoju nugalėtoju. Registruotis į šių metų konkursą galima iki liepos 19 d.
Startuolis pernai taip pat įrodė savo neuroninių tinklų vystymo kompetencijas tarptautiniame konkurse Pioneer, kuriame Ligence komandos nariai užėmė pirmą vietą.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Paslaugos
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti