Vilniuje įsikūrė CERN gimęs startuolis „ProtonMail“

ProtonMail, viena žymiausių kibernetinio saugumo kompanijų, atvėrusių savo biuro duris Vilniuje. Šis šveicarų startuolis pagarsėjo, kai pirmasis pasaulyje privatiems vartotojams pasiūlė pašto dėžutę, kuri automatiškai šifruoja e. laiškus. Tam nereikia jokių technologinių žinių.
Pasak kompanijos atstovų, sprendimą plėstis Lietuvoje lėmė galimybė čia rasti talentingų specialistų.
ProtonMail savo veiklą pradėjo 2014 m., Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizacijoje (CERN). Idėja sukurti privatų elektroninį paštą, kuriame laiškai būtų užšifruojami dar prieš juos išsiunčiant, patiko tūkstančiams žmonių per sutelktinio finansavimo kampaniją startuoliui per kelis mėnesius pavyko pritraukti daugiau nei 0,5 mln USD.
Šiuo metu kompanijos produktais e. paštu ProtonMail ir virtualiu privačiu tinklu (angl. VPN) ProtonVPN naudojasi kiek daugiau nei 12 mln. žmonių visame pasaulyje.
Kibernetinis saugumas ilgą laiką buvo aktualus tik organizacijoms, verslo įmonėms. Tačiau populiarėjant dirbtinio intelekto ir duomenų mokslo sprendimams, augant daiktų internetui ir jam pamažu ateinančiam į vartotojų namus duomenų saugumas tampa kiekvieno interneto vartotojo problema. Dėl to vartotojams teikiamų kibernetinio saugumo paslaugų poreikis tik augs, o Lietuva pritraukdama tokias pasaulinio masto įmones kaip ProtonMail stiprina savo pozicijas šiame sektoriuje, sako Virginijus Sinkevičius, ekonomikos ir inovacijų ministras.
Šeštasis biuras
Vilnius šeštasis biuras ProtonMail žemėlapyje. Įmonė savo padalinius taip pat turi Ženevoje, Ciuriche, San Franciske, Skopje ir Prahoje. Pasak ProtonMail atstovų, pastaruoju metu stipriai auga privatumo internete poreikis. Tai viena iš priežasčių paskatinusių kompanijos plėtrą.
Kai kūrėme ProtonMail, mūsų tikslas buvo sukurti saugų ir privatų internetą. Savo misiją pradėjome sukūrę šifruoto elektroninio pašto paslaugą. Skirtingai nei daugybė kompanijų, mes nerenkame duomenų apie savo vartotojus ir jų įpročius, nedarome jokios turinio analizės, neparduodame duomenų apie savo vartotojus reklamos užsakovams ir pan. Pastaruoju metu pastebime pokyčius privatumo srityje žmonės ima suprasti savo duomenų svarbą ir ima to reikalauti iš kompanijų. Tai rodo, kad plečiamės teisinga, komentuoja Andy Yenas, vienas iš ProtonMail įkūrėjų.
nuotrauka::1
Jis priduria, kad artimiausiu metu įmonė ruošiasi pasiūlyti daugiau įrankių, saugančių privatumą internete, bet kol kas neatskleidžia, kokie tai įrankiai.
Anot jo, ilgalaikė ProtonMail vizija tapti alternatyva tokiems technologijų milžinams kaip Google. Tačiau jis pripažįsta, kad tai nenutiks per vieną dieną ar metus. Tokiems tikslams pasiekti labai reikia įdirbio ir aukšto lygio specialistų. Pastarųjų, anot p. Yeno, bus ieškoma Vilniuje.
Šiuo metu ProtonMail padalinyje Vilniuje dirba keturiolika IT, verslo plėtros ir rinkodaros specialistų. Iš viso įmonėje darbuojasi daugiau nei šimtas žmonių.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Paslaugos
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti