„Norfa“ tęsia tradiciją: per šventes parduotuvės nedirbs

Publikuota: 2019-12-05

Poilsis per didžiąsias metų šventes praktiškai neturi įtakos tinklo rezultatams, sako Dainius Dundulis, pagrindinis „Norfos“ įmonių grupės akcininkas. „Norfos“ tinklas jau prieš keletą metų pirmasis iš didžiųjų prekybos centrų Lietuvoje ėmėsi iniciatyvos nedirbti per šventines dienas.

Nedarbą per šventines dienas „Norfos mažmena“ jau pavertė tradicija: „Norfos“ prekybos centrai ir šiemet pirmąją šv. Kalėdų ir Naujųjų metų dieną neveiks. Be to, per Kūčias, gruodžio 24 d. ir  Naujųjų Metų išvakarėse visos „Norfos“ dirbs trumpiau. Gruodžio 24 d. darbo laikas bus trumpinamas 2 valandomis, o gruodžio 31 d. – 1 valanda.

nuotrauka::1 left

Nedirba per visas didžiąsias šventes

Jau tapo įprasta, kad „Norfos“ prekybos centrai per svarbiausias metų šventes – Velykas, pirmąją Kalėdų ir Naujųjų metų dieną – nedirba. Tokia tvarka „Norfos“ tinkle galioja jau nuo 2017 m. ir yra savanoriškas tinklo apsisprendimas. Lietuvoje galiojantys teisės aktai iki šiol neįpareigoja prekybos centrų suteikti visiems darbuotojams laisvadienių per šventines dienas.

Dainius Dundulis, „Norfos mažmenos“ valdybos pirmininkas, pasakoja, kad vienu metu kai kuriose didesnėse parduotuvėse nedarbo dienas buvo pakeitę sutrumpintu darbo laiku, tačiau neilgam:

„Eilinį kartą pasigirdus politikų svarstymams, kad galbūt reiktų uždrausti prekybos centrams dirbti per šventes, pasiryžome nelaukti. Patys ėmėmės iniciatyvos ir galutinai nutarėme, kad pirmąją Velykų, Kalėdų dieną ir per Naujuosius Metus nedirbs nė viena „Norfa.“ Tos nedarbo dienos  mums didelės įtakos nedaro, apyvarta per jas būna išskirtinai menka. Tikrai nieko baisaus nenutiko, kai jos atsisakėme“, – komentuoja p. Dundulis.

Sekmadieniais – trumpiau

Praėjusiais metais sutrumpintas ir „Norfų“ darbo laikas sekmadieniais. Mažesnės (S ir L formato) „Norfos“ darbą pradeda iki 10 val. ir baigia ne vėliau kaip 16 val., didžiosios „Norfos“ – atitinkamai – 10 ir 20 val. Darbo laiką šiuose rėmuose koreguoja ir žmonių srautai konkrečioje parduotuvėje, tad judresnėse vietovėse parduotuvės durys gali būti atveriamos ir anksčiau.

Pasak p. Dundulio, sekmadienio rytą retas žmogus pradeda nuo parduotuvės, todėl pirkėjų jose būna mažai. „Tad jeigu žmonėms nereikia, kad parduotuvė veiktų, kam versti darbuotojus eiti į darbą? Iš komercinės pusės nėra jokio poreikio dirbti visą dieną“, – sako jis ir priduria, kad sekmadieniais žmonės turėtų ilsėtis, o ne pirkti ar parduoti, todėl tikrai pritartų valdžios siūlymams drausti prekybos centrų darbą šiomis dienomis.

„Norfos“ vadovai įsitikinę, jog prekyba šventinėmis ir poilsio dienomis turėtų būti ribojama, kad šventės neaplenktų ir prekybos sektoriaus darbuotojų. Jiems antrina ir parduotuvėse dirbantys darbuotojai.

„Labai džiaugėmės tokia iniciatyva – juk reikia su šeima pabūti, – darbdavio sprendimą giria viename iš „Norfos“ prekybos centrų ne vienerius metus dirbanti Ingrida Dailydienė. – Neprieštaraučiau, jei ir daugiau tokių poilsio dienų atsirastų.“

Šiuo metu šalyje veikia 142 „Norfa“ parduotuvės. Per 2019 m. bendrovė atidarė 9 naujus ir atnaujintus prekybos centrus, į kuriuos investuota apie 15 mln. eurų.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
Atlyginimai „Norfos“ prekybos tinkle – vieni didžiausių Verslo tribūna 3

Šių metų spalį vidutinio darbo užmokesčio mediana „Norfos mažmenoje“ pasiekė 1.039 Eur ir kilstelėjo šį...

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau