NT plėtros asociacija apdovanojo geriausius 2018 m. projektus

Viešbutis Pacai, prekybos centras Ogmios miestas, Ilzenbergo dvaras ir Smiltynės jachtklubas pateko tarp geriausių šiemet baigtų nekilnojamojo turto (NT) projektų.
Ketvirtadienį Vilniuje šie ir kiti projektai apdovanoti konkurse Už darnią plėtrą, kurį rengia Lietuvos NT plėtros asociacija (LNTPA) ir Darnios plėtros akademija.
11 kartą rengiamame konkurse iš viso buvo 34 dalyviai, juos vertino LNTPA, Aplinkos ministerijos, Statybininkų asociacijos, bankų, universitetų, architektų organizacijų, Vilniaus savivaldybės ir žiniasklaidos atstovai.
Iš viso išdalintos 8 statulėlės ir įteiktas ateities prizas perspektyviausiam dar vystomam projektui.
[infogram id="25db872f-ebef-4163-9adc-65fe034bb5e5" prefix="CrQ" format="interactive" title="Konkurso Už darnią plėtrą apdovanojimai"]
nuotrauka::1 nocrop
Geriausiu komerciniu objektu išrinktas sostinės Didžiojoje gatvėje įsikūręs penkių žvaigždučių viešbutis Pacai, kuris atgaivino kelių šimtmečių senumo Pacų rūmus.
Viešbutis apdovanojamas už kokybiškai atgaivintus istorinius pastatus, kultūros ir architektūros vertybių išsaugojimą bei pritaikymą šių dienų reikmėms
Pacai apdovanojami už kokybišką, dėmesingą architektūrą, kuri taip kūrybiškai ir atsakingai prikėlė paveldą, tuo pačiu atvedė ir naują viešbučių prekės ženklą į Lietuvą, LNTPA išplatintame pranešime teigia Mindaugas Statulevičius, asociacijos vadovas ir konkurso komisijos pirmininkas.
Projekto plėtotoja UAB Blendas, projektuotoja UAB Forma, architektai Saulius Mikštas, Rapolas Bėčius, Elvita Šlimienė, Gaudrė Mikštienė, Tautvydas Čaplikas, Šarūnas Verbus, Andrius Zanevičius. Konstruktoriai UAB SK projektai, Vaida Mikalauskytė. Restauratoriai Audronė Kaušinienė, Robertas Zilinskas. Generalinis rangovas UAB Conresta.
nuotrauka::2 nocrop
Geriausiu visuomeniniu daugiafunkciu objektu išrinktas Rokiškio rajone įsikūręs Ilzenbergo dvaras, kurio galutiniai atkūrimo darbai po šešerių metų baigti šią vasarą.
Praėjusiais metais Kultūros paveldo departamentas ir LNTPA dvarą įvertino autentiškumo sertifikatu. Šiemet jis įvertintas už kokybiškai atkurtą architektūrą, pavyzdinį dvaro, kuris tapo regiono ekonominiu varikliu, prikėlimą. Tai vienintelis ūkinis dvaras Lietuvoje.
Ilzenberge jauti dvaro ir aplinkos harmoniją, meilę svečiui, pagarbą kaimynams, valstietišką darbštumą, dvarininkišką atsakomybę. Tenykštis siekis burti bendruomenę, rodyti šeimininkavimo pavyzdį, grožiu puoselėti jaunuomenę tai šimtamečių dvarų misijos šiuolaikiškas tęsinys. Džiugu, kad darnios šviesos spindulys iš tolimo pasienio buvo pastebėtas ir įvertintas sako Vytautas Martinaitis, komisijos narys, VGTU profesorius.
Projekto plėtotoja UAB Ilzenbergo dvaras. Projektuotoja UAB Devyni architektai, architektai Arūnas Skrolis ir Jurgita Liubartaitė. Atskiras dvaro dalis ir kraštovaizdį projektavo architektai Idalija Bėčienė, Rapolas Bėčius, Vidutė Povilauskaitė, Vaiva Deveikienė ir Laimutis Januškevičius. Generalinis rangovas UAB Constra.
nuotrauka::3 nocrop
Geriausio daugiafunkcio konversijos objekto prizas įteiktas Ogmios miestui Vilniuje, kuris senas kareivines Šiaurės miestelyje pavertė prekybos ir pramogų miestu.
Prizas įteiktas už pastaraisiais metais atliktą kompleksinę teritorijos plėtrą, dėmesį pėstiesiems ir bendruomenei.
Ogmios miestas atspindi teritorijos valdytojų darbo kultūrą siekianti darnaus vystymosi tikslų. To dėka didelė ir skurdi sandėlių teritorija virsta draugišku Žirmūnų rajono ir miesto traukos centru. Draugiškoje ir estetiškoje Ogmios aplinkoje žmonės su negalia, tėvai, vaikai ir seneliai turi ką veikti ir jaučiasi saugiai. Bendruomeniškumą stiprina visuomenei skirti koncertai, parodos, renginiai. Pažymėtina, kad pamažu iš miestelio viešųjų erdvių išstumiamos mašinos ir prioritetas skiriamas žmonėms, sako Dalia Bardauskienė, komisijos narė, architektė, Vilniaus miesto mero patarėja.
Projekto plėtotojas AB Ogmios centras. Projektuotoja UAB DO Architects. Architektai Andrė Baldišiūtė, Algimantas Neniškis, Vaiva Šimoliūnaitė. Generalinis rangovas UAB Sintervalas.
nuotrauka::4 nocrop
Geriausio kompleksinio komercinio objekto prizas įteiktas sostinės biurų kompleksui Technopolis.
Vadinamajame Ozo rajone esantį kompleksą sudaro septyni pastatai Alfa, Gama, Penta bei po du Beta ir Delta pastatus iš viso 77.000 kv. m nuomojamo biurų ploto. Šiuo metu projektuojamas aštuntasis biurų pastatas Nova.
Technopolio biurų komplekso ekonominė reikšmė Vilniui neturi analogų. Kartu su statomu Nova pastatu čia bus sukoncentruota net virš 100.000 kv. m biurų ploto ir net 8.000 aukštą pridėtinę vertė kuriančių darbo vietų. Tai sudaro virš 10% Vilniaus modernių biurų ploto ir beveik 3% Vilniaus dirbančiųjų. Komplekso darną patvirtina ir faktas, kad visi pastatai yra gavę LEED Gold tvarumo sertifikatus, sako Martynas Trimonis, komisijos narys, AB banko Swedbank NT klientų skyriaus vadovas.
Projektą konkursui teikė UAB Technopolis Lietuva. Biurų pastatą Alfa projektavo Trys A.M., architektas K. Reimeris, Beta Eventus Pro (architektas N. Cibulskis), Gama, Delta ir Nova Unitectus (T. Mazuras), Penta Unitectus (J. Kiaurakytė). Alfa, Beta, Gama ir Penta generalinis rangovas UAB Realco statyba, Delta UAB Mitnija. Biurų miestas pradėtas statyti 2008 m. pradžioje, o dabar projektuojamas verslo centras Nova turėtų iškilti 2020 m.
nuotrauka::5 nocrop
Geriausias visuomeninis rekreacinis objektas Klaipėdoje, Smiltynėje atgaivintas Smiltynės jachtklubas.
Projektui geriausiojo prizas įteiktas už atidumą buvusių pastatų esminiams elementams, architektūros suderinimą su bendru kraštovaizdžiu ir plėtotojo socialinės atsakomybės veiklą jachtklube.
Po ilgos užmaršties jau keletą metų mes stebime, kad Smiltynės jachtklubas atgyja, suteikdamas uostą ir rimtoms jūrinėms jachtoms, ir jaunimui, kuris nori išmokti buriuoti ir tobulintis galynėdamasis su bangomis. Vertiname šį objektą kaip jūrinių tradicijų tęstinumą ir jaunos kartos auklėjimo pavyzdį. Elingų pastatai išsaugoti nekeičiant jų formų, tūrių, konstrukcijų ir tinkamai pritaikyti viešbučiui. Išsaugoti ir atidengti seni pastato elementai, o bendras visų statinių kompleksas dera su Smiltynės kraštovaizdžiu, sako Alvydas Kvedaravičius, komisijos narys, Lietuvos statybininkų asociacijos atstovas.
Projekto plėtotoja UAB Inreal valdymas, projektuotojai ir architektai MB Sprik, UAB Senojo miesto architektai. Generalinis rangovas UAB Rekosta.
nuotrauka::6 nocrop
Geriausiu poilsio būsto objektu pripažinti Eglės apartamentai.
Palangoje, S. Daukanto ir Kęstučio gatvių sankirtoje, keturių aukštų pastate, įrengti 73 apartamentai su nuosavomis terasomis.
Tai geriausiai tęsiamos pajūrio kurortinės architektūros tradicijos naujoje kokybėje. Daug erdvės bei šviesos, dermė su kraštovaizdžiu ir nesunku suprasti, kad jūra yra šalia. Taip atostogauti verta, sako architektas, komisijos narys Tauras Paulauskas.
Projekto plėtotoja UAB Turto valdymo ir investicijų grupė. Projektuotoja IĮ D. Juškevičiaus projektavimo firma, architektas Donatas Rakauskas. Generalinis rangovas UAB Conresta.
nuotrauka::7 nocrop
Šiemet įteiktos dvi geriausiojo gyvenamojo projekto statulėlės. Pirmoji atiteko UAB YIT Kausta Kauno dešiniojoje Neries pakrantėje statomai gyvenvietei Piliamiestis.
Šiuo metu iš 20 daugiabučių pastatyti 5. Visą projektą planuojama įgyvendinti etapais ir užbaigti iki 2028 m.
Prizas įteiktas už kokybišką žengimą į naują teritoriją ir dėmesį bendruomenei.
Piliamiestis drąsus projektas. Akivaizdu, kad šio drąsaus žingsnio ši Kauno dalis labai laukė. Buvo duotas stiprus impulsas dabar matyti aiškus postūmis investuojant į viešąją infrastruktūrą, plėtojant kitus projektus. Piliamiesčio projekto įgyvendintojai laikėsi principo, kad gražiausios vietos turi būti skirtos žmonėms, sako Darius Babickas, komisijos narys, Statyk PRO redaktorius.
Projekto plėtotojas ir generalinis rangovas UAB YIT Kausta, projektuotoja UAB Kita kryptis, architektas Tomas Kriaučiūnas.
nuotrauka::8 nocrop
Antroji geriausiojo gyvenamojo projekto statulėlė atiteko UAB Citus projektui Neries ardai Vilniuje.
Be architektūros ir statybos kokybės, apdovanojimas skirtas ir už nuoseklumą komunikuojant projekto plėtros iššūkius ir išskirtinį bendravimą su klientais.
Išskirtinis projekto bruožas darna su aplinka, ypač gamtine aplinka. Gyvenamojo namo tūris suskaidytas į proporcingas, artimas aplinkiniam kontekstui dalis. Puikiai išnaudotas reljefas, atskiras pastato dalis formuojant skirtinguose lygiuose, atveriant puikius Neries slėnio vaizdus, sukuriant jaukias privačias gyvenamas erdvės kiemuose. Tai santūrios šiuolaikinės architektūros, kokybiškų medžiagų ir sprendimų panaudojimo sektinas pavyzdys, sako Linas Naujokaitis, komisijos narys, architektas.
Projekto plėtotoja UAB Citus. Projektuotoja UAB Vilniaus architektūros studija, architektai Vytautas Augustinavičius, Giedrė Mekaitė, Juozas Vaškevičius, Algimantas Pliučas.
nuotrauka::9 nocrop
Ateities prizu apdovanotas UAB Merko statyba plėtojamas daugiabučių ir viešbučio Ibis kompleksas Vilniaus centre, Rinktinės gatvėje.
Rinktinės Urban buvo įvertintas kaip projektas, vystomas centrinėje Vilniaus dalyje kompaktiškoje, prieš tai apleistoje teritorijoje. Tai geras miesto centro atgaivinimo pavyzdys, kai nauji objektai kyla ten, kur išvystyta infrastruktūra: aplinka atnaujinama, gyventojai ir verslas skatinami atsigręžti į miesto centrą, pasirūpinama patogiomis susisiekimo priemonėmis kaip dviračiai ar elektromobiliai, sako p. Statulevičius.
Kvartale šiuo metu pastatyti vienas penkių aukštų ir du aštuonių aukštų daugiabučiai, kuriuose įrengta 110 butų bei viešbutis. Iki 2020 m. iškils dar trys šešiųdevynių aukštų namai. Teritorijoje įsikūręs viešbutis Ibis pirmasis viešbutis Baltijos šalyse, suprojektuotas ir pastatytas pagal pasaulyje tvariųjų pastatų standartą BREEAM.
Projekto plėtotoja Merko būstas. Projektuotojai Unitectus ir T. Balčiūno architektūros biuras, architektai - Dainius Čepurna ir Tadas Balčiūnas. Generalinis rangovas UAB Merko statyba.
Šiais metais projektus vertino dešimties narių komisija: komisijos pirmininkas, Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos direktorius Mindaugas Statulevičius, Lietuvos architektų rūmų tarybos narys Tauras Paulauskas, Lietuvos architektų sąjungos atstovas architektas Linas Naujokaitis, Statybininkų asociacijos atstovas Alvydas Kvedaravičius, Vilniaus miesto mero patarėja architektė Dalia Bardauskienė, Vilniaus Gedimino technikos universiteto profesorius Vytautas Martinaitis, Aplinkos ministerijos Statybų ir teritorijų planavimo departamento direktorius Marius Narmontas, Swedbank NT klientų skyriaus vadovas Martynas Trimonis bei žiniasklaidos atstovai naujienų agentūros BNS Plius redaktorė Evelina Povilaitytė ir žurnalo IQ priedo Statyk PRO redaktorius Darius Babickas.
Sekite NT rinkos naujienas ir tendencijas Facebook puslapyje VŽ Nekilnojamasis turtas
Rašyti komentarą 0
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti