Svarstote apie sąskaitą užsienio banke? Sprendimų yra – išsirinkite tinkamiausią savo turtui

Reklama publikuota: 2022-07-20 06:30
Lukas Kisielis, „Lewben“ mokesčių planavimo ir turto valdymo paslaugų vadovas.
svg svg
Lukas Kisielis, „Lewben“ mokesčių planavimo ir turto valdymo paslaugų vadovas.

Kaip atsidaryti sąskaitą užsienio šalyje, pasižyminčioje finansiniu stabilumu ir gerai išplėtotu bankiniu sektoriumi? Šis klausimas pastaruoju metu kyla dažnai, nes finansinius sprendimus diktuoja ir geopolitinio bei ekonominio neapibrėžtumo aplinkybės. Kaip pasirinkti valstybę, kurios banke verta laikyti pinigus, į kuriuos kriterijus atkreipti dėmesį renkantis banką ir ar apskritai verta žengti tokį žingsnį?

Susidomėjimas, kaip atidaryti banko sąskaitą užsienyje, ir šį sprendimą lydinčių paslaugų poreikis pastaruoju metu akivaizdžiai išaugęs. Žmonės labiausiai domisi Vakarų Europos valstybėmis, kurių bankinio sektoriaus reputacija itin aukšta, – Šveicarija, Lichtenšteinu, Liuksemburgu, Austrija. Kai kurie gyventojai ieško bankinių sprendimų ir tokiose jurisdikcijose, kaip Jungtiniai Arabų Emyratai, Kipras ar Jungtinė Karalystė.

Istoriškai tokių šalių, kaip Šveicarija ar Lichtenšteinas, bankais buvo domimasi dėl anksčiau aktualaus kriterijaus – jie buvo garsūs „bankinės paslapties“ politika, t. y. su klientais susijusi informacija buvo laikoma itin konfidencialia ir ja beveik jokiomis aplinkybėmis nebuvo keičiamasi su kitomis valstybėmis. Tačiau šios politikos pastaruoju metu nebeliko, tad potencialūs klientai nustemba, kodėl ir Šveicarijoje, kaip gimtojoje ar kitose ES šalyse, teiraujamasi daugybės dalykų.

Vadinamosios bankinės paslapties nebeliko per pastarąjį dešimtmetį iš esmės pasikeitus tarptautiniam reguliavimui. Minėtų valstybių bankams taikomi panašūs ar net griežtesni klientų pažinimo ir informacijos mainų su kitomis valstybėmis reikalavimai, nei yra ES valstybėse narėse.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Dabar šių valstybių bankai patrauklūs dėl kitų priežasčių. Viena svarbiausių – finansinis ir politinis šių valstybių stabilumas. Pavyzdžiui, vėliausiais „Moody’s“ reitingavimo agentūros duomenimis, Lietuvos kredito reitingas yra A2, o Šveicarijos – aukščiausias Aaa reitingas. Nustatydamos valstybių kredito reitingą, agentūros atsižvelgia į įvairius ekonominius ir politinius aspektus, o paties reitingo esmė – įvertinti valstybės galimybes vykdyti savo finansinius įsipareigojimus.

Didieji šių valstybių bankai taip pat dažnai turi aukščiausius kredito reitingus. Todėl, patikėdami savo finansinį kapitalą, klientai gali jaustis pakankamai ramūs, kad bankas nesusidurs su finansiniais sunkumais. Vieno Šveicarijos banko atstovas yra vaizdžiai pasakęs, kad greičiau sugriūtų pasaulinė finansų rinka, nei bankrutuotų konkretus bankas. Žinoma, šiuos žodžius reikia vertinti kritiškai, bet jie gerai iliustruoja pačių bankų atstovų pasitikėjimą bankų finansiniu stabilumu.

Šveicarijos, Lichtenšteino ir Liuksemburgo bankai Lietuvos klientams patrauklūs ir tuo, kad juose gerai išvystyta privačioji bankininkystė. Kai kurie bankai specializuojasi paslaugų teikimo srityje išskirtinai privatiems pasiturintiems asmenims.

Privačiojoje bankininkystėje besispecializuojantys bankai klientams teikia ne tik įprastas sąskaitos atidarymo, piniginių lėšų saugojimo, bet ir kitas su investicijų valdymu susijusias paslaugas. Pavyzdžiui, individualių investicinių portfelių sudarymo, investicinių patarimų teikimo, investicinių fondų steigimo ir valdymo, fizinio investicinio aukso įsigijimo, saugojimo ir pardavimo bei kitas paslaugas. Kai kurie bankai šeimos biurams ir investicijų valdymo įmonėms taip pat gali suteikti specialių įrankių, leidžiančių klientams siūlyti investicijų valdymo paslaugas. Šių bankų paslaugų įkainiai didesni nei Lietuvoje veikiančių skandinaviškų bankų, todėl įprastai privačiosios bankininkystės paslaugas renkasi didesnės vertės kapitalą valdantys asmenys.

Kreipiantis į finansiškai stabilių valstybių reputaciją turinčius bankus, praverčia profesionalų pagalba. Dažnai vien bendrais kontaktais kreiptis į užsienio banką nepakanka – nenuostabu, jei į tokią užklausą atsakymas net neateina arba jo reikia ilgai laukti. Su šiomis jurisdikcijomis nuolat dirbantys ekspertai gali palydėti klientą nuo pirminio taško, kai išsiaiškinamas tikslus poreikis ir lūkesčiai, padėti pasirinkti labiausiai šį poreikį atitinkančią valstybę ir konkretų banką, galintį suteikti reikiamas paslaugas ir valdyti visą banko sąskaitos atidarymo procesą.

Priklausomai nuo individualių aplinkybių, atidaryti banko sąskaitą fiziniam asmeniui įprastai užtrunka apie 1–2 mėn. Įmonėms šis procesas gali būti ir kiek ilgesnis dėl sudėtingesnių klientų pažinimo procedūrų ir didesnio bankui pateikti reikalingų dokumentų paketo.

Kiekvienu atveju bankui turi būti pateikiamas detalus valdomo turto aprašymas, paaiškinimas, kaip buvo sukauptas turtas, ir jį patvirtinantys dokumentai, gyvenimo aprašymas (CV), asmens tapatybės dokumentai, pildomi ir pasirašomi įvairūs banko aplikacijos dokumentai ir pan. Šiuos dokumentus bei paaiškinimus gali ruošti ir siųsti patys banko klientai, bet iš praktikos matyti, kad, tarpininkaujant šioje srityje patirties turintiems profesionalams, procesas būna sklandesnis, sąskaitos atidarymas užtrunka trumpiau, o banko sąskaitos atidarymo tikimybė yra didesnė.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Rašyti komentarą 0
Svarstote apie sąskaitą užsienio banke? Sprendimų yra – išsirinkite tinkamiausią savo turtui Verslo tribūna 2

Kaip atsidaryti sąskaitą užsienio šalyje, pasižyminčioje finansiniu stabilumu ir gerai išplėtotu bankiniu...

„Lewben“ ekspertai: JANGIS maratonas įsibėgėjo Verslo tribūna

Šis vidurvasaris – ne pats tinkamiausias laikas atsipūsti juridiniams asmenims, privalantiems teikti...

Lewben Akademija
2022.07.18
Vidaus auditoriaus vaidmuo valdant įmonių rizikas Verslo tribūna

Besikeičianti verslo aplinka, globalios permainos ir neįprastos pandeminės aplinkybės įmonėms kelia naujų...

Lewben Akademija
2021.09.22
Atitiktis reguliavimui „fintech“ sektoriuje: į ką svarbiausia atsižvelgti Verslo tribūna

„Fintech“ sektorius – itin gyvybingas ir daug žadantis, bet, kaip rodo praktika, konkurencingi ir...

Lewben Akademija
2021.09.02
Asmens duomenų apsaugos pažeidimų grėsmės vykdant pinigų plovimo prevenciją Verslo tribūna

Šiuo metu jau nieko nestebina, kad, norint atidaryti banko sąskaitą ar atlikti pavedimus finansų įstaigose,...

Lewben Akademija
2021.08.31
Naujasis ES kriptorinkų reguliavimas – iššūkiai konkurencijai ir ES konkurencingumui Verslo tribūna

Kriptoturto rinkų reguliavimas – vienas iš skaitmeninių finansų darbotvarkės klausimų, keliančių karštas...

Lewben Akademija
2021.08.26
Tvarumo svarba šiandieniniame verslo pasaulyje Verslo tribūna

Šiemet kovą Europos Sąjungoje įsigaliojęs naujas reguliavimas dėl tvarumo keičia žaidimo taisykles finansų...

2021.08.19

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku