„Blue Origin“ nuskraidino turistus į kosmosą

Tiesioginės transliacijos metu buvo galima pamatyti, kaip šeši žmonės, įskaitant buvusį karinių oro pajėgų pilotą Edą Dwightą, apie 10 val. 36 min. vietos (17 val. 36 min. Lietuvos) laiku startavo iš „Launch Site One“ bazės Teksaso vakaruose.
E. Dwightas, sulaukęs 90-ies metų, 8 mėnesių ir 10 dienų, tapo seniausiu žmogumi, pakilusiu į kosmosą, aplenkdamas mokslinės fantastikos „Žvaigždžių kelio“ (Star Trek) aktorių Williamą Shatnerį kuris buvo maždaug dviem mėnesiais jaunesnis, kai su „Blue Origin“ į kosmosą pakilo 2021 metais.
„Maniau, kad man to gyvenime nereikia, bet melavau. Tai gyvenimą keičianti patirtis. Kiekvienas turi tai padaryti“, – socialiniuose tinkluose cituojamas E. Dwightas.

Pasak CNN, raketa „New Shepard“ ir kapsulė iš „Blue Origin“ įrenginių pakilo privačioje rančoje Vakarų Teksase.
NS-25 – septintasis „Blue Origin“ skrydis su įgula, šįsyk kapsulėje buvo šeši žmonės: rizikos kapitalo investuotojas Masonas Angelas, prancūzų alaus daryklos „Brasserie Mont-Blanc“ įkūrėjas Sylvainas Chironas, programinės įrangos inžinierius ir verslininkas Kennethas L. Hessas, į pensiją išėjusi finansininkė Carol Schaller, aviatorius Gopi Thotakura ir minėtasis Edas Dwightas, kurį 1961 m. prezidentas Johnas F. Kennedy pasirinko pirmuoju juodaodžiu kandidatu į astronautus.
Nors E. Dwightas baigė mokymus Aerokosminių tyrimų pilotų mokykloje ir gavo karinių oro pajėgų rekomendaciją, jis galiausiai nepateko į NASA astronautų korpusą. Tuomet tapo verslininku ir skulptoriumi. Jo istorija pasakojama naujame „National Geographic“ dokumentiniame filme apie juodaodžius astronautus „Kosmoso lenktynės“ (The Space Race).
„Neketinau tapti astronautu. Tai buvo paskutinis dalykas mano darbų sąraše, – dokumentiniame filme sako E. Dwightas. – Bet kai man buvo mestas iššūkis, viskas pasikeitė.“