Baseinų valdytojai prašo gelbėjimosi rato

Lietuvoje veikiantys privačių baseinų valdytojai ketvirtadienį, vasario 25 d., kreipėsi į šalies Vyriausybę prašydami panaikinti baseinų veiklai taikomus ribojimus, teigdami, jog šie yra pertekliniai, o delsimas atnaujinti baseinų veiklą žalingas ir verslui, ir visuomenės sveikatai.
Baseinų Plaukimo šeima, Impuls, Sveikame kūne sveika siela, Sporto infrastruktūra, Plaukimo klubas, Klaipėdos baseinas ir Plaukimo mokykla valdytojai, argumentuodami, kad baseinų veiklos sustabdymas nėra racionali priemonė siekiant užkardyti COVID-19 viruso plitimą, akcentuoja, kad SARS-CoV-2 virusas vandenyje neplinta dėl baseinuose naudojamo chloro, apsaugančio nuo bakterijų ir virusų.
Viso karantino metu vyksta aukšto meistriškumo plaukimo treniruotės valstybiniuose baseinuose, veikia viešos pirtys ir juose nėra užfiksuotas nei vienas COVID-19 atvejis, tai aiškiai parodo, kad baseino aplinka yra saugi. Dėl šios priežasties dalyje Europos šalių, pavyzdžiui Belgijoje ar Lenkijoje, baseinų veikla nėra ribojama, rašoma baseinų valdytojų rašte.
Be to, saugumą baseinuose esą užtikrina ir aukšti higienos standartai: kasdienis patalpų valymas, itin pažangios vėdinimo sistemos bei galimybė lengvai reguliuoti lankytojų srautus.
Tarp argumentų, kuriuos baseinų valdytojai pateikia Vyriausybė, išskiriama dėl nepakankamo fizinio krūvio kenčianti gyventojų, ypač vaikų, sveikata.
Atsitiesti prireiks laiko
Baseinų atidarymas, neabejotinai, būtų gelbėjimosi ratas verslui.
Baseinų, kaip ir kito sporto sektoriaus verslas sezoninis, tad, pasak valdytojų, jei nuo spalio uždarytus baseinus bus leista atidaryti tik vėlyvą pavasarį ar vasarą, tikėtina, kad vykdoma veikla bus nuostolinga ir tik dar labiau pagilins ekonomines problemas.
Vyriausybei adresuotame rašte teigiama, jog baseinų patalpų nuomos, darbo užmokesčio, komunaliniai ir patalpų priežiūros kaštai yra vieni didžiausių ir nepriklauso nuo klientų srautų.
Šiuo metu patvirtintas valstybės pagalbos paketas baseinų verslui vidutiniškai padengia 1,5 mėnesio patalpų nuomos išlaidas, o įvertinus dėl ribojimų dar praėjusiais metais sukauptą finansinį deficitą matyti, kad be pagalbos iš valdžios institucijų, baseinams finansiškai atsitiesti pavyks tik 2022 m. ketvirtąjį ketvirtį.
Lietuvos baseinų valdytojai, raginantys atlaisvinti veiklą, pasiūlė ir rekomendacijas saugiai jų veiklai užtikrinti: riboti lankytojų skaičių, matuoti jų temperatūrą, užtikrinti patalpų dezinfekciją ir vėdinimą, palaikyti aukštesnes chloro normas, neviršijant NVSC numatytų limitų, ir kt.
Baseine apsilankiusių klientų kontaktus leistų atsekti jų registracija, o gavus pranešimą apie virusu užsikrėtusio lankytojo apsilankymą baseine, per 24 val. būtų informuoti visi tuo pačiu metu baseine buvę lankytojai, informacija pateikta NVSC specialistams.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti