Kur keliauti, kai keliauti negalime: vietinio turizmo idėjos

Net toji dalis žmonių, kuriems tikra kelionė tik kelionė į užsienį, per praėjusius metus atrado, jog keliauti galima ir savo šalyje. Todėl, nors Lietuvoje vis dar galioja griežtas karantinas, turizmo sektorius atsargiai planuoja 2021-uosius ir siūlo naujienų naujų pėsčiųjų ir dviračių takų, neįprastų maršrutų, restauruotų istorinių objektų.
Pasak Snieguolės Valiaugaitės, Keliauk Lietuvoje Turinio projektų vadovės, lankytinų objektų ir turizmo naujienų sąrašas pavasariop plėsis, dabar Keliauk Lietuvoje ir Lietuvos turizmo informacijos centrai pristato 10 vietinio turizmo naujienų ir kviečia planuoti išvykas, kai bus panaikinti karantino suvaržymai.
Pramoninis turizmas Panevėžyje
Pernai liepą Panevėžio miesto savivaldybei paskelbus turizmo skatinimo projektų finansavimo konkursą, jį lamėjo VšĮ Panevėžio plėtros agentūra, pasiūliusi projektą Pramoninio turizmo inicijavimas ir vystymas Panevėžyje, kurio esmė inovatyviai išnaudoti miesto pramonės ir kultūros paveldą.
Už 48.200 Eur projektą įgyvendinusi agentūra kviečia pažinti miesto istoriją ir paveldą lankantis linų, muilo, stiklo, konservų ir cukraus fabrikuose, mėsos kombinate ir vėjo malūne.
Palangos kurhauzas
XIX a. viduryje grafai Tiškevičiai, plėtodami Palangą kaip kurortą, suvokė, jog miestelis gali pasiūlyti kur kas daugiau nei nakvynės, gydymo paslaugas ar pajūrio malonumus. XIX a. 8 dešimtmetyje, pagal ano meto Europoje vyravusią tradiciją, kurorte buvo pastatytas pirmasis restoranasviešbutisšokių, koncertų, vaidinimų salė kurhauzas. Niokotas, sudegęs kurorto simbolis pernai atgijo įrengta teatrui pritaikyta amfiteatrinė salė, puošni reprezentacinė erdvė renginiams, pastarojoje atkurtas grafų Tiškevičių gyvenamojo laikotarpio interjeras.
Patefonų muziejus
Biržų rajone, A. Podėnienės kaimo turizmo sodyboje, surinkta įspūdinga įvairių laikmečių patefonų kolekcija.
2021 m. čia bus įgyvendinama edukacinė programa Patefonų istorijos ir muzika prie arbatos.
Pasivaikščioti jūros dugnu
Greta Jurbarko įrengta pėsčiųjų trasa galima prasieiti 17 km po Karšuvos girią. Maršrutas prasideda visai šalia istorinio Lietuvos miestelio Viešvilės. Viešvilės rezervate galima pamatyti, kaip atrodo žmogaus rankos nepaliesta gamta, jei pasiseks išvysti briedžių, tauriųjų elnių, šernų. Paėjus toliau aukščiausios Lietuvoje žemyninės kopos. Tai Kaskalnio draustinis. Kadaise čia buvo jūros dugnas, slinkdami ledynai ir suformavo šį ypatingą trasos kraštovaizdį.
Naminė duona Vilkaviškyje
Vilkaviškio bendruomenė, 2020 m. pradėjusi įgyvendinti didelį projektą Pagaminta Vilkaviškyje, šiemet keliautojus kvies pažinti miestą per vietos produkciją: duonos kepimo edukacijoje išsikepti kepalėlį, dalyvauti sviesto mušimo pamokoje, Jono Basanavičiaus gimtinėje sužinoti, kaip daroma gilių kava, paragauti Art Galcio fabriko ledų ir kt.
Kino teatras Romuva
Šių metų vasaros pradžioje, po rekonstrukcijos, Kaune planuojama atidaryti vieną svarbiausių modernizmo architektūros objektų istorinį kino teatrą Romuva. Pasak Kauno miesto turizmo ekspertų, į kino teatrą sugrįš ir kino seansai. Atidarymo proga planuojama minėti pirmojo Lietuvoje sukurto filmo 90-metį.
2021 m. Lietuvos kultūros sostinė Neringa
Iš Trakų Lietuvos kultūros sostinės vardą perėmusi Neringa šiemet žada tapti Kultūros sala.
Renginių virtualių ir realių saloje netruks. Neabejotina, netruks ir lankytojų.
Druskininkuose Tech Spa
Druskininkai jau seniai yra įgavę kurorto ir tobulos vietos poilsiui statusą, tačiau dabar į šį miestą bus galima laikinai perkelti ir savo darbo vietą. Pavasariop mieste atidaroma unikali bendradarbystės erdvė Tech Spa leis mėgautis tobulu balansu tarp darbo ir poilsio dirbti bendradarbystės erdvėje ir gyventi patogiuose apartamentuose miesto centre.
Nidoje nauja rekreacinė infrastruktūra
Šiemet Nida dar labiau atsinaujino: atnaujinti Urbo kalno takai su atsiveriančiomis regyklomis ir atokvėpio suoleliais, o ties apsauginiu kopagūbriu sutvarkytas 1,7 km ilgio takas, pritaikytas ir žmonėms su negalia.
Paukščių stebėjimo namelis Plungėje
Pastaraisiais metais paukščių stebėjimas susilaukė didelio Lietuvos ir užsienio keliautojų dėmesio, todėl nenuostabu, kad 2020 m. vienas po kito ėmė kurtis vis daugiau paukščių stebėjimo namelių miškuose. Vienas tokių pastatytas Plungėje, Žemaitijos nacionaliniame parke, lankytojus pradeda priimti šiemet.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti