VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Publikuota: 2018-09-21
Sergejus Krylovas ir jo vadovaujamas Lietuvos kamerinis orkestras. Lietuvos nacionalinės filharmonijos nuotr.
Sergejus Krylovas ir jo vadovaujamas Lietuvos kamerinis orkestras. Lietuvos nacionalinės filharmonijos nuotr.

Šį savaitgalį Vilnių ir Kauną užplūs tikintieji – į Lietuvą atvyksta Romos katalikų bažnyčios vadovas – popiežius Pranciškus. Netruks ir kitokių renginių, pavyzdžiui, smuiko, fejerverkų ar lėlių teatro gerbėjams.

Rugsėjo 20-30 d. vyksta Tarptautinis Kauno kino festivalis.

Vienuoliktojo festivalio organizatoriai kviečia pamatyti 53 programos filmus, susitikti su režisieriais, dalyvauti edukaciniuose renginiuose. Programoje – japonų režisierės Naomi Kawase filmas „Vizija” (2018 m.) su prancūzų aktore Juliette Binoche, kino legendos Jeano Luco Godardo filmas „Vaizdų knyga“ (2018 m.), kontraversiškas režisieriaus Marcuso Lindeeno dokumentinis filmas „Plaustas“ (2018 m.), šiuolaikinė meistro Alfredo Hitchcocko „Svaigulio“ interpretacija filme „Žaliasis rūkas“ (rež. Guy Maddin, Evan Johnson, Galen Johnson, 2017 m.) ir kt. Šiemet festivalį papildo dvi specialiosios programos, dedikuotos pasaulį palikusiems kino meistrams: lietuviškų filmų programa „Kiną kuria žmonės“ skiriama operatoriui Audriui Kemežiui, o festivalio uždarymo renginys „Garsovaizdžiai. Vakaras kompozitoriui, režisieriui Jóhannui Jóhannssonui atminti“ –  žymiajam menininkui iš Islandijos.

Spalio 2 – 14 d. festivalio filmai keliaus į Kauno rajoną, Ukmergę, Panevėžį bei Klaipėdą. Daugiau informacijos apie festivalį rasite čia.

Rugsėjo 20-23 d. organizuojama pirmoji lietuviškojo lėlių teatro vitrina „Materia magica LT“.

Vitrinos tikslas – pasaulio prodiuseriams, tarptautinių festivalių programų sudarytojams pristatyti Lietuvos lėlių teatrą. Organizatoriai viliasi, kad festivalis padės Lietuvos lėlininkams praminti takus į tarptautinius festivalius Europoje ir už jos ribų, inicijuos tarptautines koprodukcijas, paskatins aktyvesnius kūrybinius mainus tarp Lietuvos ir užsienio menininkų, o pats renginys pritrauks ir lėlių teatro tyrinėtojus, kritikus, kūrėjus.

Rugsėjo 20 d. 18.30 val.„Materia magica LT“ startuos Vilniuje su teatro „LĖLĖ“ spektakliu „Smėlio žmogus“ (rež. Gintarė Radvilavičiūtė), kuris 2014 m. buvo įvertintas „Auksiniu scenos kryžiumi“. Nuo rugsėjo 21 d. festivalis kelsis į Klaipėdą, kur bus parodyta 11 pasirodymų. Visą festivalio programą rasite čia.

Rugsėjo 21 d. 19.00 val. Vilniaus kongresų rūmuose koncertuoja smuikininkas Vadimas Repinas ir Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras.

Į 30-ajį sezoną Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras žengia su smuiko virtuozu Vadimu Repinu, kurį Yahudi Menuhinas yra pavadinęs „tobuliausiu smuikininku, kurį kada nors buvo girdėjęs“. Meistras yra grojęs su Londono simfoniniu, Londono filharmonijos, Leipcigo „Gewandhaus“, Amsterdamo „Concertgebouw“, NHK orkestrais, jo įrašai su Mischa Maisky, Lang Langu ir Nikolajumi Luganskiu pelnė prestižinius „Echo Classic“ ir BBC muzikos apdovanojimus.

Vilniuje p. Repinas atliks du kūrinius – P. Čaikovskio (1840–1893 m.) „Valse Scherzo“ smuikui ir orkestrui, op. 34, ir S. Prokofjevo (1891–1953 m.) koncertą smuikui ir orkestrui Nr. 2. Koncerte taip pat skambės P. Čaikovskio Simfonija „Manfredas“, op. 58.

Rugsėjo 21-22 d. Juozo Miltinio dramos teatras pristato pirmąją sezono premjerą „Aklieji“.

Anot spektalio režisieriaus ir scenografo Artūro Areimos, „Aklųjų“ pastatymą inspiravo belgų dramaturgo Moriso Meterlingo kūryba bei portugalų rašytojo Jose Saramago romano motyvai. Žiūrovus jis kvies panerti į gilius vandenis ir išsiaiškinti, koks aklumas baisesnis – fizinis ar vidinis.

Rugsėjo 21-23 d. Lietuvoje vyksta kasmetinės Europos paveldo dienos.

Šiųmečių paveldo dienų tema – „Atraskime šimtmečio paveldą“. Įvairiuose miestuose organizuojamos ekskursijos, paskaitos, pasivaikščiojimai, varžybos, žygiai bei diskusijos. Pavyzdžiui, penktadienį 19.00 val. šiauliečiai ir miesto svečiai gali dalyvauti naktiniame pažintiniame pasivaikščiojime po senąsias Šiaulių kapines (būtina registracija). Panevėžyje norintieji gali registruotis į šeštadienį 16.00 val. organizuojamą pažintinį pasivaikščiojimą „Panevėžys turi laiko – Misija šimtmetis“. Jo metu bus pasakojama apie valstybės kūrime dalyvavusius žymius žmones. Tą pačią dieną Kaune 11.00-16.00 val. moksleiviai kviečiami į dviračių žygį „Atmintis gyva“ – bus lankomi Šančiuose ir Panemunėje esantys šimtmečio istorijai svarbūs memorialiniai kultūros paveldo objektai. Nemažai renginių numatyta Vilniuje, Klaipėdoje, Marijampolėje ir kituose šalies miestuose. Visą programą galite peržvelgti čia.

Rugsėjo 21-23 d. Nacionaliniame Kauno dramos teatre – Gintaro Varno spektaklio „Getas“ premjera.

Antrasis pasaulinis karas. Nacių okupuota Lietuva virsta mirtinais spąstais žydams. Vyrai, moterys ir vaikai įkalinami getuose, iš kur veda tik vienas kelias – iki duobės pamiškėje. Pagal Joshua Sobolio pjesę ir dokumentinę medžiagą pastatytas „Getas“ – tai pasakojimas apie tuos, kurie, įkalinti Vilniaus gete, įkūrė unikalų reiškinį – geto teatrą, mirties akivaizdoje tapusį žydų dvasinės stiprybės ir pasipriešinimo šaltiniu, vienintele galimybe jaustis žmogumi. Tai drama apie bendruomenės kovą už fizinį ir dvasinį išlikimą, net ir žinant, kad priešas šimtą kartų stipresnis. Kartu tai pasakojimas ir apie tuos, kurie šaudė ir dalinosi aukų batus. Lietuvoje dar niekad nebuvo tiek daug duobių ir tiek daug atliekamų batų kaip 1941 metais. Daugiau apie spektaklį – čia.

Rugsėjo 22-23 d. Lietuvoje vieši popiežius Pranciškus.

Sekmadienį, 10.00 val., popiežius laikys mišias Kauno Santakos parke. 14.20 val. Šventąjį Tėvą bus galima išvysti keliaujantį nuo Kauno arkivyskupijos kurijos iki Katedros (Rotušės a. – M. Valančiaus g.), o 17.45 val. – sveikinti kelyje nuo Lukiškių a. iki Apaštalinės nunciatūros (Gedimino pr. – T. Vrublevskio g. – Arsenalo g. – T. Kosciuškos g.) Daugiau informacijos ir visą vizito programą rasite čia.

[infogram id="2067242d-2583-4ff0-854d-34fb52d00023" prefix="T4G" format="interactive" title="Verslo aplinka: Popiežiaus Pranciškaus valstybinio vizito Lietuvoje programa 2018 09 18"]

Rugsėjo 22 d. koncertų sezoną pradeda Lietuvos kamerinis orkestras.

Nacionalinėje filharmonijoje Lietuvos kamerinis orkestras sezoną atidaro „Koncertu trims smuikams“. Su orkestro meno vadovu, smuikininku ir dirigentu Sergejumi Krylovu solo smuikais grieš Džeraldas Bidva ir Rusnė Mataitytė, taip pat  koncertuos pianistė Kristina Miller, Sankt Peterburgo, Miuncheno ir Vienos konservatorijų auklėtinė. Klausytojams skambės Felixo Mendelssohno-Bartholdy „Koncertas smuikui, fortepijonui ir orkestrui d-moll“, Alfredo Schnittke „Senovinio stiliaus siuita“ bei Olli Mustoneno „Koncertas trims smuikams ir orkestrui“.

Rugsėjo 22 d. 19.30 val. sostinės padangę nušvies „Vilniaus fejerija 2018“.

Dešimtąjį kartą Vingio parke organizuojamame tarptautiniame fejerverkų festivalyje meistrystę demonstruos pirotechnikos profesionalai iš Kinijos, Belgijos, Vokietijos bei Didžiosios Britanijos.

Rugsėjo 22 d. Šiauliuose organizuojama „Geltonoji vakarienė“.

19 val. šiauliečiai kviečiami bendrai vakarienei į „Šiaulių areną“. Pasak organizatorių, idėją jiems padiktavo daugiau kaip 20 metų visame pasaulyje rengiamos „Baltosios vakarienės“, kuriose dalyvaujančius žmones vienija bendrumas, noras dalintis, gerai praleisti laiką ir kitu kampu pažinti savo miestą. Klaipėda 2017 m. pristatė „Mėlynąją vakarienę“, šiais metais estafetę perima Šiauliai. Aprangos kodas – geltona.

Daugiau informacijos ieškokite čia.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Druskininkuose diegia Vokietijos kurortuose nusižiūrėtą naujovę 6

Artėjančiam vasaros sezonui iš Lietuvos kurortų bene didžiausią pluoštą naujienų rengia Druskininkai.

Paslaugos
2019.04.20
„Sostų karai“ muša rekordus, HBO su baime laukia finalo 12

Retas atvejis, kad paskutiniojo serialo sezono gerbėjai lauktų taip pat arba net labiau nekantriai negu...

Laisvalaikis
2019.04.20
VŽ rekomenduoja: Velykų savaitgalio renginiai

Gražiausias ir smagiausias šio savaitgalio „renginys“ neabejotinai bus Velykos. Aplink jas bus ir kitokio...

Laisvalaikis
2019.04.19
Medžių lajų takas žada intrigą 3

2015-aisias Anykščių regioniniame parke atidarytas vienu iš įdomiausių Lietuvos turizmo objektų vadinamas...

Laisvalaikis
2019.04.18
Didžiausias Šiaurės Europos dviračių gamintojas pardavinėti mokosi iš smulkiųjų Premium 1

Gamintojų kooperacija ar skatinimas tą daryti – įprastas reiškinys, tačiau bendradarbiavimas neįpareigoja...

Gazelė
2019.04.18
VŽ rekomenduoja: naujos knygos

Ar taip tik atrodo, ar leidėjai mus tiesiog užvertė geromis knygomis? Bet kuriuo atveju, mėgstantiems...

Laisvalaikis
2019.04.15
VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Vilniuje tęsiasi mados renginių maratonas – šį savaitgalį sostinę kaukolės ir žirklių logotipu 21-ąjį kartą...

Laisvalaikis
2019.04.12
Geriausias pasaulio oro uostas keleiviams pasiūlė dar vieną „saldainį“ 1

Singapūro Čiangio („Changi“) oro uostas, septintus metus paeiliui išrinktas geriausiu pasaulyje, atidaro...

Laisvalaikis
2019.04.12
Einame į kiną: „Rūgštus miškas“ 4

Po lietuviškosios premjeros „Kino pavasaryje“ į didžiuosius ekranus išleistas Rugilės Barzdžiukaitės...

Laisvalaikis
2019.04.11
Australija leido prekes pristatinėti dronais 2

Australija tapo pirmąja šalimi, kuri leido bepilotėmis skraidyklėmis pristatinėti užsakytas prekes...

Laisvalaikis
2019.04.11
Įdomi istorija, nevykęs pasakojimas: „Trys nepažįstami broliai“ Premium

Tarptautiniame „Kino pavasaryje“ parodytas dokumentinis filmas „Trys nepažįstami broliai“ („Three Identical...

Laisvalaikis
2019.04.07
6 dalykai, kuriuos savaitgaliais daro sėkmingi žmonės 10

Yra šimtai tūkstančių kasdienių įpročių, galinčių padėti tapti produktyvesniam, tačiau kaip nuspęsti, kuris...

Laisvalaikis
2019.04.07
Geriausios oro bendrovės pagal „TripAdvisor“ 5

Turizmo platformos „TripAdvisor“ vartotojai geriausia oro bendrove išrinko „Singapore Airlines“, o...

„Litexpo“ prasidėjo grožio industrijos paroda „Pelenė 2019“

Penktadienį parodų ir kongresų centre „Litexpo“ prasidėjo grožio industrijos paroda „Pelenė“.

Paslaugos
2019.04.05
VŽ rekomenduoja: 10 renginių savaitgalį 2

Savaitgalį renginių pakaks visiems – ir mėgstantiems pasižvalgyti po parodas, ir sukišti rankas į žemę, ir...

Laisvalaikis
2019.04.05
Giliausias pasaulio baseinas atsidarys Lenkijoje 3

Lenkijos Mščonuvo mieste, netoli Varšuvos, šiemet pradės veikti giliausias pasaulyje baseinas. Planuojama,...

Laisvalaikis
2019.04.03
Lietuvo meno pažinimo centras „Tartle“ parems menotyrininkų studijas

Lietuvos meno pažinimo centras „Tartle“ pakvietė nemokamai apžiūrėti advokato Rolando Valiūno sukauptą meno...

Laisvalaikis
2019.04.02
Indonezija metus draus lankytis Komodo saloje

Planuojantys aplankyti Komodo salą, savo planus turėtų paspartinti arba atidėti iki 2021-ųjų. Indonezijos...

Laisvalaikis
2019.04.02
Kaip išsinuomoti vilą 2

Vakaras. Erdvi terasa su vaizdu į jūrą, kalnus ar į senamiesčio panoramą, apkaišiotą bažnyčių smailėmis. Ant...

Laisvalaikis
2019.03.31
VŽ rekomenduoja: naujos knygos

Baimė: Trumpas Baltuosiuose rūmuose

Laisvalaikis
2019.03.31

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau