VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Publikuota: 2018-09-21
Sergejus Krylovas ir jo vadovaujamas Lietuvos kamerinis orkestras. Lietuvos nacionalinės filharmonijos nuotr.
svg svg
Sergejus Krylovas ir jo vadovaujamas Lietuvos kamerinis orkestras. Lietuvos nacionalinės filharmonijos nuotr.

Šį savaitgalį Vilnių ir Kauną užplūs tikintieji – į Lietuvą atvyksta Romos katalikų bažnyčios vadovas – popiežius Pranciškus. Netruks ir kitokių renginių, pavyzdžiui, smuiko, fejerverkų ar lėlių teatro gerbėjams.

Rugsėjo 20-30 d. vyksta Tarptautinis Kauno kino festivalis.

Vienuoliktojo festivalio organizatoriai kviečia pamatyti 53 programos filmus, susitikti su režisieriais, dalyvauti edukaciniuose renginiuose. Programoje – japonų režisierės Naomi Kawase filmas „Vizija” (2018 m.) su prancūzų aktore Juliette Binoche, kino legendos Jeano Luco Godardo filmas „Vaizdų knyga“ (2018 m.), kontraversiškas režisieriaus Marcuso Lindeeno dokumentinis filmas „Plaustas“ (2018 m.), šiuolaikinė meistro Alfredo Hitchcocko „Svaigulio“ interpretacija filme „Žaliasis rūkas“ (rež. Guy Maddin, Evan Johnson, Galen Johnson, 2017 m.) ir kt. Šiemet festivalį papildo dvi specialiosios programos, dedikuotos pasaulį palikusiems kino meistrams: lietuviškų filmų programa „Kiną kuria žmonės“ skiriama operatoriui Audriui Kemežiui, o festivalio uždarymo renginys „Garsovaizdžiai. Vakaras kompozitoriui, režisieriui Jóhannui Jóhannssonui atminti“ –  žymiajam menininkui iš Islandijos.

Spalio 2 – 14 d. festivalio filmai keliaus į Kauno rajoną, Ukmergę, Panevėžį bei Klaipėdą. Daugiau informacijos apie festivalį rasite čia.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Rugsėjo 20-23 d. organizuojama pirmoji lietuviškojo lėlių teatro vitrina „Materia magica LT“.

Vitrinos tikslas – pasaulio prodiuseriams, tarptautinių festivalių programų sudarytojams pristatyti Lietuvos lėlių teatrą. Organizatoriai viliasi, kad festivalis padės Lietuvos lėlininkams praminti takus į tarptautinius festivalius Europoje ir už jos ribų, inicijuos tarptautines koprodukcijas, paskatins aktyvesnius kūrybinius mainus tarp Lietuvos ir užsienio menininkų, o pats renginys pritrauks ir lėlių teatro tyrinėtojus, kritikus, kūrėjus.

Rugsėjo 20 d. 18.30 val.„Materia magica LT“ startuos Vilniuje su teatro „LĖLĖ“ spektakliu „Smėlio žmogus“ (rež. Gintarė Radvilavičiūtė), kuris 2014 m. buvo įvertintas „Auksiniu scenos kryžiumi“. Nuo rugsėjo 21 d. festivalis kelsis į Klaipėdą, kur bus parodyta 11 pasirodymų. Visą festivalio programą rasite čia.

Rugsėjo 21 d. 19.00 val. Vilniaus kongresų rūmuose koncertuoja smuikininkas Vadimas Repinas ir Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras.

Į 30-ajį sezoną Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras žengia su smuiko virtuozu Vadimu Repinu, kurį Yahudi Menuhinas yra pavadinęs „tobuliausiu smuikininku, kurį kada nors buvo girdėjęs“. Meistras yra grojęs su Londono simfoniniu, Londono filharmonijos, Leipcigo „Gewandhaus“, Amsterdamo „Concertgebouw“, NHK orkestrais, jo įrašai su Mischa Maisky, Lang Langu ir Nikolajumi Luganskiu pelnė prestižinius „Echo Classic“ ir BBC muzikos apdovanojimus.

Vilniuje p. Repinas atliks du kūrinius – P. Čaikovskio (1840–1893 m.) „Valse Scherzo“ smuikui ir orkestrui, op. 34, ir S. Prokofjevo (1891–1953 m.) koncertą smuikui ir orkestrui Nr. 2. Koncerte taip pat skambės P. Čaikovskio Simfonija „Manfredas“, op. 58.

Rugsėjo 21-22 d. Juozo Miltinio dramos teatras pristato pirmąją sezono premjerą „Aklieji“.

Anot spektalio režisieriaus ir scenografo Artūro Areimos, „Aklųjų“ pastatymą inspiravo belgų dramaturgo Moriso Meterlingo kūryba bei portugalų rašytojo Jose Saramago romano motyvai. Žiūrovus jis kvies panerti į gilius vandenis ir išsiaiškinti, koks aklumas baisesnis – fizinis ar vidinis.

Rugsėjo 21-23 d. Lietuvoje vyksta kasmetinės Europos paveldo dienos.

Šiųmečių paveldo dienų tema – „Atraskime šimtmečio paveldą“. Įvairiuose miestuose organizuojamos ekskursijos, paskaitos, pasivaikščiojimai, varžybos, žygiai bei diskusijos. Pavyzdžiui, penktadienį 19.00 val. šiauliečiai ir miesto svečiai gali dalyvauti naktiniame pažintiniame pasivaikščiojime po senąsias Šiaulių kapines (būtina registracija). Panevėžyje norintieji gali registruotis į šeštadienį 16.00 val. organizuojamą pažintinį pasivaikščiojimą „Panevėžys turi laiko – Misija šimtmetis“. Jo metu bus pasakojama apie valstybės kūrime dalyvavusius žymius žmones. Tą pačią dieną Kaune 11.00-16.00 val. moksleiviai kviečiami į dviračių žygį „Atmintis gyva“ – bus lankomi Šančiuose ir Panemunėje esantys šimtmečio istorijai svarbūs memorialiniai kultūros paveldo objektai. Nemažai renginių numatyta Vilniuje, Klaipėdoje, Marijampolėje ir kituose šalies miestuose. Visą programą galite peržvelgti čia.

Rugsėjo 21-23 d. Nacionaliniame Kauno dramos teatre – Gintaro Varno spektaklio „Getas“ premjera.

Antrasis pasaulinis karas. Nacių okupuota Lietuva virsta mirtinais spąstais žydams. Vyrai, moterys ir vaikai įkalinami getuose, iš kur veda tik vienas kelias – iki duobės pamiškėje. Pagal Joshua Sobolio pjesę ir dokumentinę medžiagą pastatytas „Getas“ – tai pasakojimas apie tuos, kurie, įkalinti Vilniaus gete, įkūrė unikalų reiškinį – geto teatrą, mirties akivaizdoje tapusį žydų dvasinės stiprybės ir pasipriešinimo šaltiniu, vienintele galimybe jaustis žmogumi. Tai drama apie bendruomenės kovą už fizinį ir dvasinį išlikimą, net ir žinant, kad priešas šimtą kartų stipresnis. Kartu tai pasakojimas ir apie tuos, kurie šaudė ir dalinosi aukų batus. Lietuvoje dar niekad nebuvo tiek daug duobių ir tiek daug atliekamų batų kaip 1941 metais. Daugiau apie spektaklį – čia.

Rugsėjo 22-23 d. Lietuvoje vieši popiežius Pranciškus.

Sekmadienį, 10.00 val., popiežius laikys mišias Kauno Santakos parke. 14.20 val. Šventąjį Tėvą bus galima išvysti keliaujantį nuo Kauno arkivyskupijos kurijos iki Katedros (Rotušės a. – M. Valančiaus g.), o 17.45 val. – sveikinti kelyje nuo Lukiškių a. iki Apaštalinės nunciatūros (Gedimino pr. – T. Vrublevskio g. – Arsenalo g. – T. Kosciuškos g.) Daugiau informacijos ir visą vizito programą rasite čia.

[infogram id="2067242d-2583-4ff0-854d-34fb52d00023" prefix="T4G" format="interactive" title="Verslo aplinka: Popiežiaus Pranciškaus valstybinio vizito Lietuvoje programa 2018 09 18"]

Rugsėjo 22 d. koncertų sezoną pradeda Lietuvos kamerinis orkestras.

Nacionalinėje filharmonijoje Lietuvos kamerinis orkestras sezoną atidaro „Koncertu trims smuikams“. Su orkestro meno vadovu, smuikininku ir dirigentu Sergejumi Krylovu solo smuikais grieš Džeraldas Bidva ir Rusnė Mataitytė, taip pat  koncertuos pianistė Kristina Miller, Sankt Peterburgo, Miuncheno ir Vienos konservatorijų auklėtinė. Klausytojams skambės Felixo Mendelssohno-Bartholdy „Koncertas smuikui, fortepijonui ir orkestrui d-moll“, Alfredo Schnittke „Senovinio stiliaus siuita“ bei Olli Mustoneno „Koncertas trims smuikams ir orkestrui“.

Rugsėjo 22 d. 19.30 val. sostinės padangę nušvies „Vilniaus fejerija 2018“.

Dešimtąjį kartą Vingio parke organizuojamame tarptautiniame fejerverkų festivalyje meistrystę demonstruos pirotechnikos profesionalai iš Kinijos, Belgijos, Vokietijos bei Didžiosios Britanijos.

Rugsėjo 22 d. Šiauliuose organizuojama „Geltonoji vakarienė“.

19 val. šiauliečiai kviečiami bendrai vakarienei į „Šiaulių areną“. Pasak organizatorių, idėją jiems padiktavo daugiau kaip 20 metų visame pasaulyje rengiamos „Baltosios vakarienės“, kuriose dalyvaujančius žmones vienija bendrumas, noras dalintis, gerai praleisti laiką ir kitu kampu pažinti savo miestą. Klaipėda 2017 m. pristatė „Mėlynąją vakarienę“, šiais metais estafetę perima Šiauliai. Aprangos kodas – geltona.

Daugiau informacijos ieškokite čia.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Džiazo scenoje – V. Tarasovo „We stand with Ukraine“, A. Braxtono saksofonų kvartetas

Gegužės 26–29 d. vyksiančio „Vilnius Mama jazz“ programoje – ryškūs ukrainietiški potėpiai: festivalio...

Laisvalaikis
2022.05.23
„Vilnius Mama Jazz“ startas – su ritmais iš Teksaso ir kosmosu iš Šiaurės

Gegužės 26 d. prasideda 21-asis „Vilnius Mama Jazz“. Tikros pilnametystės sulaukusį festivalį atidarys...

Laisvalaikis
2022.05.22
Į dviračių saugyklas Tauragėje investuota per 700.000 Eur 23

Tauragėje pradėjo veikti dviračių saugyklos. Panašūs darnaus judumo projektai pasaulyje – ne naujiena,...

Gazelė
2022.05.22
Vilniaus muziejaus paroda: ką galima pamatyti neįdomiame miesto rajone

Vilniaus muziejus pradeda parodų, skirtų tariamai neįdomiems Vilniaus rajonams, ciklą. Pirmoji jų – „Kas į...

Laisvalaikis
2022.05.21
Kaune – didysis „Santakos“ savaitgalis: ką svarbu žinoti

Gegužės 20–22 d. „Kaunas – Europos kultūros sostinė“ (KEKS) trinktels su antrąja šiuolaikinio mito trilogijos...

Laisvalaikis
2022.05.20
„TikTok“ ruošiasi į socialinį tinklą integruoti žaidimus

Socialinis tinklas „TikTok“ rengiasi rimčiau žengti į žaidimų industriją – anot „Reuters“ naujienų agentūros,...

Inovacijos
2022.05.19
„Ars Via“ aukcione – Slendzinskis, Kulvianskis, Chagallas

Vilniaus dailės akademijos Anastazijos ir Antano Tamošaičių galerijoje ,,Židinys” veikiantys aukcionų namai...

Laisvalaikis
2022.05.18
Vilniaus Užupio medinuke atidarytas Medinės miesto architektūros muziejus

Vilniuje restauruotame Užupio medinuke trečiadienį atidarytas Medinės miesto architektūros muziejus.

Laisvalaikis
2022.05.18
Atidaroma renovuota istorinė Preilos biblioteka

Gegužės 19 d. atidaroma valstybės saugoma Neringos Preilos gyvenvietės biblioteka, įsikūrusi istorinėje...

Laisvalaikis
2022.05.16
Palangoje pradėjo suktis aukščiausias Lietuvoje apžvalgos ratas 4

Poilsio ir pramogų komplekso „Palangos vasaros parkas“ teritorijoje, Basanavičiaus gatvėje, sumontuotas 40 m...

Laisvalaikis
2022.05.16
„Eurovizijos“ karūną Europos ir Australijos žiūrovai skyrė Ukrainai 1

Šeštadienio naktį Turine vykusio 66-ojo „Eurovizijos" dainų konkurso baigiamieji akordai – skelbiami...

Laisvalaikis
2022.05.15
Lažybininkai perstumdė potencialių „Eurovizijos“ nugalėtojų penketuką 3

Paskutinę „Eurovizijos“ finalo dieną lažybininkai persigalvojo – antroji vieta prognozuojama Švedijai.

Laisvalaikis
2022.05.14
Sovietinį paveldą Šiauliuose pakeitė gatvės meno kūrinys

Šiauliuose pristatytas unikalus gatvės meno kūrinys – dvi viena kitą sveikinančios rankos, simbolizuojančios...

Laisvalaikis
2022.05.14
Palangoje lyja gintarais

Palangoje šeštadienį prasideda 14-asis „Gintarinis savaitgalis“, jo metu pajūryje bus išbarstyta dešimtys...

Laisvalaikis
2022.05.14
Kaune atidaryta pirmoji mobili degalų stotelė „ant vandens“

Atnaujintame Kauno žiemos uoste penktadienį atidaryta pirmoji mobili degalų stotelė „ant vandens“, taip pat...

Laisvalaikis
2022.05.13
Renginiai savaitgalį: Kaunas prisimena R. Kalantą, muziejai kviečia į Muziejų naktį

Savaitgalį renginių bus gausu – vien ką reiškia Muziejų naktis, kviečianti nemokamai aplankyti daugybę...

Laisvalaikis
2022.05.13
„Google“ naujienos: „Google Glass“ reinkarnacija ir „Android 13“

Prasidėjo dvi dienas truksianti kasmetinė „Google“ technologijų konferencija „Google I/O“, kurioje kompanija...

Inovacijos
2022.05.12
FIFA taps „EA Sports FC“: nutrūksta ilgametė partnerystė

Žaidimų kūrėja „Electronic Arts“ (EA) ir Tarptautinė futbolo federacija (FIFA) nutraukia 30 metų trukusią...

Inovacijos
2022.05.11
„Apple“ nutraukia muzikos grotuvų „iPod“ gamybą

„Apple“ po daugiau nei 20 metų oficialiai nutraukė muzikos grotuvų „iPod“ gamybą. Vienintelis likęs šios...

Inovacijos
2022.05.11
Į didžiosios „Eurovizijos“ finalą keliauja ir lietuviški Monikos Liu „Sentimentai“ 1

66-ojo „Eurovizijos“ dainų konkurso I pusfinalio scenoje lietuviškai dainavusi atlikėja Monika Liu su daina...

Laisvalaikis
2022.05.11

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku