VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Publikuota: 2018-09-21
Sergejus Krylovas ir jo vadovaujamas Lietuvos kamerinis orkestras. Lietuvos nacionalinės filharmonijos nuotr.
Sergejus Krylovas ir jo vadovaujamas Lietuvos kamerinis orkestras. Lietuvos nacionalinės filharmonijos nuotr.

Šį savaitgalį Vilnių ir Kauną užplūs tikintieji – į Lietuvą atvyksta Romos katalikų bažnyčios vadovas – popiežius Pranciškus. Netruks ir kitokių renginių, pavyzdžiui, smuiko, fejerverkų ar lėlių teatro gerbėjams.

Rugsėjo 20-30 d. vyksta Tarptautinis Kauno kino festivalis.

Vienuoliktojo festivalio organizatoriai kviečia pamatyti 53 programos filmus, susitikti su režisieriais, dalyvauti edukaciniuose renginiuose. Programoje – japonų režisierės Naomi Kawase filmas „Vizija” (2018 m.) su prancūzų aktore Juliette Binoche, kino legendos Jeano Luco Godardo filmas „Vaizdų knyga“ (2018 m.), kontraversiškas režisieriaus Marcuso Lindeeno dokumentinis filmas „Plaustas“ (2018 m.), šiuolaikinė meistro Alfredo Hitchcocko „Svaigulio“ interpretacija filme „Žaliasis rūkas“ (rež. Guy Maddin, Evan Johnson, Galen Johnson, 2017 m.) ir kt. Šiemet festivalį papildo dvi specialiosios programos, dedikuotos pasaulį palikusiems kino meistrams: lietuviškų filmų programa „Kiną kuria žmonės“ skiriama operatoriui Audriui Kemežiui, o festivalio uždarymo renginys „Garsovaizdžiai. Vakaras kompozitoriui, režisieriui Jóhannui Jóhannssonui atminti“ –  žymiajam menininkui iš Islandijos.

Spalio 2 – 14 d. festivalio filmai keliaus į Kauno rajoną, Ukmergę, Panevėžį bei Klaipėdą. Daugiau informacijos apie festivalį rasite čia.

Rugsėjo 20-23 d. organizuojama pirmoji lietuviškojo lėlių teatro vitrina „Materia magica LT“.

Vitrinos tikslas – pasaulio prodiuseriams, tarptautinių festivalių programų sudarytojams pristatyti Lietuvos lėlių teatrą. Organizatoriai viliasi, kad festivalis padės Lietuvos lėlininkams praminti takus į tarptautinius festivalius Europoje ir už jos ribų, inicijuos tarptautines koprodukcijas, paskatins aktyvesnius kūrybinius mainus tarp Lietuvos ir užsienio menininkų, o pats renginys pritrauks ir lėlių teatro tyrinėtojus, kritikus, kūrėjus.

Rugsėjo 20 d. 18.30 val.„Materia magica LT“ startuos Vilniuje su teatro „LĖLĖ“ spektakliu „Smėlio žmogus“ (rež. Gintarė Radvilavičiūtė), kuris 2014 m. buvo įvertintas „Auksiniu scenos kryžiumi“. Nuo rugsėjo 21 d. festivalis kelsis į Klaipėdą, kur bus parodyta 11 pasirodymų. Visą festivalio programą rasite čia.

Rugsėjo 21 d. 19.00 val. Vilniaus kongresų rūmuose koncertuoja smuikininkas Vadimas Repinas ir Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras.

Į 30-ajį sezoną Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras žengia su smuiko virtuozu Vadimu Repinu, kurį Yahudi Menuhinas yra pavadinęs „tobuliausiu smuikininku, kurį kada nors buvo girdėjęs“. Meistras yra grojęs su Londono simfoniniu, Londono filharmonijos, Leipcigo „Gewandhaus“, Amsterdamo „Concertgebouw“, NHK orkestrais, jo įrašai su Mischa Maisky, Lang Langu ir Nikolajumi Luganskiu pelnė prestižinius „Echo Classic“ ir BBC muzikos apdovanojimus.

Vilniuje p. Repinas atliks du kūrinius – P. Čaikovskio (1840–1893 m.) „Valse Scherzo“ smuikui ir orkestrui, op. 34, ir S. Prokofjevo (1891–1953 m.) koncertą smuikui ir orkestrui Nr. 2. Koncerte taip pat skambės P. Čaikovskio Simfonija „Manfredas“, op. 58.

Rugsėjo 21-22 d. Juozo Miltinio dramos teatras pristato pirmąją sezono premjerą „Aklieji“.

Anot spektalio režisieriaus ir scenografo Artūro Areimos, „Aklųjų“ pastatymą inspiravo belgų dramaturgo Moriso Meterlingo kūryba bei portugalų rašytojo Jose Saramago romano motyvai. Žiūrovus jis kvies panerti į gilius vandenis ir išsiaiškinti, koks aklumas baisesnis – fizinis ar vidinis.

Rugsėjo 21-23 d. Lietuvoje vyksta kasmetinės Europos paveldo dienos.

Šiųmečių paveldo dienų tema – „Atraskime šimtmečio paveldą“. Įvairiuose miestuose organizuojamos ekskursijos, paskaitos, pasivaikščiojimai, varžybos, žygiai bei diskusijos. Pavyzdžiui, penktadienį 19.00 val. šiauliečiai ir miesto svečiai gali dalyvauti naktiniame pažintiniame pasivaikščiojime po senąsias Šiaulių kapines (būtina registracija). Panevėžyje norintieji gali registruotis į šeštadienį 16.00 val. organizuojamą pažintinį pasivaikščiojimą „Panevėžys turi laiko – Misija šimtmetis“. Jo metu bus pasakojama apie valstybės kūrime dalyvavusius žymius žmones. Tą pačią dieną Kaune 11.00-16.00 val. moksleiviai kviečiami į dviračių žygį „Atmintis gyva“ – bus lankomi Šančiuose ir Panemunėje esantys šimtmečio istorijai svarbūs memorialiniai kultūros paveldo objektai. Nemažai renginių numatyta Vilniuje, Klaipėdoje, Marijampolėje ir kituose šalies miestuose. Visą programą galite peržvelgti čia.

Rugsėjo 21-23 d. Nacionaliniame Kauno dramos teatre – Gintaro Varno spektaklio „Getas“ premjera.

Antrasis pasaulinis karas. Nacių okupuota Lietuva virsta mirtinais spąstais žydams. Vyrai, moterys ir vaikai įkalinami getuose, iš kur veda tik vienas kelias – iki duobės pamiškėje. Pagal Joshua Sobolio pjesę ir dokumentinę medžiagą pastatytas „Getas“ – tai pasakojimas apie tuos, kurie, įkalinti Vilniaus gete, įkūrė unikalų reiškinį – geto teatrą, mirties akivaizdoje tapusį žydų dvasinės stiprybės ir pasipriešinimo šaltiniu, vienintele galimybe jaustis žmogumi. Tai drama apie bendruomenės kovą už fizinį ir dvasinį išlikimą, net ir žinant, kad priešas šimtą kartų stipresnis. Kartu tai pasakojimas ir apie tuos, kurie šaudė ir dalinosi aukų batus. Lietuvoje dar niekad nebuvo tiek daug duobių ir tiek daug atliekamų batų kaip 1941 metais. Daugiau apie spektaklį – čia.

Rugsėjo 22-23 d. Lietuvoje vieši popiežius Pranciškus.

Sekmadienį, 10.00 val., popiežius laikys mišias Kauno Santakos parke. 14.20 val. Šventąjį Tėvą bus galima išvysti keliaujantį nuo Kauno arkivyskupijos kurijos iki Katedros (Rotušės a. – M. Valančiaus g.), o 17.45 val. – sveikinti kelyje nuo Lukiškių a. iki Apaštalinės nunciatūros (Gedimino pr. – T. Vrublevskio g. – Arsenalo g. – T. Kosciuškos g.) Daugiau informacijos ir visą vizito programą rasite čia.

[infogram id="2067242d-2583-4ff0-854d-34fb52d00023" prefix="T4G" format="interactive" title="Verslo aplinka: Popiežiaus Pranciškaus valstybinio vizito Lietuvoje programa 2018 09 18"]

Rugsėjo 22 d. koncertų sezoną pradeda Lietuvos kamerinis orkestras.

Nacionalinėje filharmonijoje Lietuvos kamerinis orkestras sezoną atidaro „Koncertu trims smuikams“. Su orkestro meno vadovu, smuikininku ir dirigentu Sergejumi Krylovu solo smuikais grieš Džeraldas Bidva ir Rusnė Mataitytė, taip pat  koncertuos pianistė Kristina Miller, Sankt Peterburgo, Miuncheno ir Vienos konservatorijų auklėtinė. Klausytojams skambės Felixo Mendelssohno-Bartholdy „Koncertas smuikui, fortepijonui ir orkestrui d-moll“, Alfredo Schnittke „Senovinio stiliaus siuita“ bei Olli Mustoneno „Koncertas trims smuikams ir orkestrui“.

Rugsėjo 22 d. 19.30 val. sostinės padangę nušvies „Vilniaus fejerija 2018“.

Dešimtąjį kartą Vingio parke organizuojamame tarptautiniame fejerverkų festivalyje meistrystę demonstruos pirotechnikos profesionalai iš Kinijos, Belgijos, Vokietijos bei Didžiosios Britanijos.

Rugsėjo 22 d. Šiauliuose organizuojama „Geltonoji vakarienė“.

19 val. šiauliečiai kviečiami bendrai vakarienei į „Šiaulių areną“. Pasak organizatorių, idėją jiems padiktavo daugiau kaip 20 metų visame pasaulyje rengiamos „Baltosios vakarienės“, kuriose dalyvaujančius žmones vienija bendrumas, noras dalintis, gerai praleisti laiką ir kitu kampu pažinti savo miestą. Klaipėda 2017 m. pristatė „Mėlynąją vakarienę“, šiais metais estafetę perima Šiauliai. Aprangos kodas – geltona.

Daugiau informacijos ieškokite čia.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Šis savaitgalis – su džiazo ženklu, sostinėje siautės tradicinis festivalis „Vilnius Mama jazz“. Ras ką...

Laisvalaikis
2018.11.16
Estų dovana lietuviams šimtmečio proga – pirtis 7

Švęsdami Estijos valstybės atkūrimo šimtmetį ir sveikindami Lietuvą su jos valstybės šimtmečiu, estai...

Laisvalaikis
2018.11.15
Rengti 2026 m. žiemos olimpiadą atsisakė dar vienas miestas 8

Kanados Kalgario miesto gyventojai referendume nusprendė, kad nenori, jog jų mieste vyktų 2026-ųjų žiemos...

Laisvalaikis
2018.11.15
Vilniečiams žada naujų laisvalaikio erdvių 6

Perfrazuojant sparnuotą kauniečių posakį „Kaunas pilnas kultūros“, galima sakyti, jog Vilnius – pilnas...

Laisvalaikis
2018.11.15
Anglų futbolas po „Brexit“: siūlo mažinti legionierių limitą

Anglijos futbolo federacija (FA) ketina pasinaudoti „Brexit“, kad sumažintų futbolo klubuose rungtyniaujančių...

Laisvalaikis
2018.11.14
LUX kino apdovanojimą laimėjo „Kariaujanti moteris“

Lapkričio 14 d. paskelbtas Europos Parlamento (EP) LUX kino apdovanojimo laureatas, juo tapo islandų,...

Laisvalaikis
2018.11.14
Rinkoje – naujas bilietų platintojas 11

Lietuvos pramogų rinką papildė dar vienas dalyvis – nuo šiandien pradėjo veikti nauja bilietų į renginius...

Laisvalaikis
2018.11.14
NBA klubo žingsnis: už 100 USD įleis į areną, bet ne į rungtynes 3

NBA krepšinio lygoje rungtyniaujantis „Golden State Warriors“ klubas savo gerbėjams siūlo visiškai naujo tipo...

Laisvalaikis
2018.11.13
Pasaulio futbolą maitina vis gausesni pinigai iš Kinijos

Kinijos interneto milžinės „Alibaba“ kontroliuojama mobiliųjų mokėjimų platforma „Alipay“ tapo Europos...

Laisvalaikis
2018.11.12
„Lonely Planet“ už jus pagalvojo, kur keliauti 2019-aisiais 3

Kelionių vadovų leidykla „Lonely Planet” paskelbė sąrašą pasaulio kampelių, kuriuos rekomenduojama aplankyti...

Laisvalaikis
2018.11.12
„Vilnius Mama Jazz“ traukia kozirius 1

Ateinantį ketvirtadienį, lapkričio 15 d., prasidės tarptautinis džiazo festivalis „Vilnius Mama Jazz 2018“.

Laisvalaikis
2018.11.10
VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Šį savaitgalį į renginius – iškilių Lietuvos fotografų parodas, savų ir užsienio muzikos virtuozų koncertus,...

Laisvalaikis
2018.11.09
„Impuls“ grupė 2019 m. plėsis pigių sporto klubų segmente Premium 3

Sporto ir sveikatingumo rinkos banginis – 28 sporto klubus Baltijos šalyse valdanti „Impuls“ grupė – kitąmet...

Futbolo kare – grasinimai žaidėjams

Jei galingiausi Europos futbolo klubai įgyvendins savo planus ir įkurs naują Europos superlygą, FIFA žada šių...

Laisvalaikis
2018.11.08
„Scanorama“ tranzuoja per šiuolaikinį kiną: kur stabtelti?

Spalio 8 d. prasidėjo didžiausias rudens kino renginys – Europos šalių kino forumas „Scanorama“, kurio...

Laisvalaikis
2018.11.08
Palangoje atidaryta gintaro pirtis 12

Palangoje, poilsio ir sveikatinimo komplekse „Atostogų parkas“, atidaryta gintaro pirtis, kurios vidus...

Laisvalaikis
2018.11.06
Kitąmet iš Vilniaus pradės tiesioginius skrydžius į Madagaskarą 15

Kitų metų pavasarį Vilniaus oro uoste nusileis didžiausias reguliariais reisais skraidantis keleivinis...

Vilniuje atidarytas pirmasis estų tinklo „MyFitness“ sporto klubas 9

Didžiausias Baltijos šalyse sveikatingumo klubų tinklas „MyFitness“ pradeda veiklą Lietuvoje. Antradienį...

Popierinių laiškų privalumas – jų kaina aukcione

Popieriuje rašyti laiškai, palyginti su elektroniniais, turi vieną neginčytiną privalumą – tam tikrais...

Laisvalaikis
2018.11.05
VŽ rekomenduoja: naujos knygos 3

Kad ir ką apie knygų (ne)skaitymą kalbėtų skeptikai, lapkričio 8–11 d. Vilniuje vyksiantis tarptautinis...

Laisvalaikis
2018.11.04

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau