VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Publikuota: 2018-09-21
Sergejus Krylovas ir jo vadovaujamas Lietuvos kamerinis orkestras. Lietuvos nacionalinės filharmonijos nuotr.
Sergejus Krylovas ir jo vadovaujamas Lietuvos kamerinis orkestras. Lietuvos nacionalinės filharmonijos nuotr.

Šį savaitgalį Vilnių ir Kauną užplūs tikintieji – į Lietuvą atvyksta Romos katalikų bažnyčios vadovas – popiežius Pranciškus. Netruks ir kitokių renginių, pavyzdžiui, smuiko, fejerverkų ar lėlių teatro gerbėjams.

Rugsėjo 20-30 d. vyksta Tarptautinis Kauno kino festivalis.

Vienuoliktojo festivalio organizatoriai kviečia pamatyti 53 programos filmus, susitikti su režisieriais, dalyvauti edukaciniuose renginiuose. Programoje – japonų režisierės Naomi Kawase filmas „Vizija” (2018 m.) su prancūzų aktore Juliette Binoche, kino legendos Jeano Luco Godardo filmas „Vaizdų knyga“ (2018 m.), kontraversiškas režisieriaus Marcuso Lindeeno dokumentinis filmas „Plaustas“ (2018 m.), šiuolaikinė meistro Alfredo Hitchcocko „Svaigulio“ interpretacija filme „Žaliasis rūkas“ (rež. Guy Maddin, Evan Johnson, Galen Johnson, 2017 m.) ir kt. Šiemet festivalį papildo dvi specialiosios programos, dedikuotos pasaulį palikusiems kino meistrams: lietuviškų filmų programa „Kiną kuria žmonės“ skiriama operatoriui Audriui Kemežiui, o festivalio uždarymo renginys „Garsovaizdžiai. Vakaras kompozitoriui, režisieriui Jóhannui Jóhannssonui atminti“ –  žymiajam menininkui iš Islandijos.

Spalio 2 – 14 d. festivalio filmai keliaus į Kauno rajoną, Ukmergę, Panevėžį bei Klaipėdą. Daugiau informacijos apie festivalį rasite čia.

Rugsėjo 20-23 d. organizuojama pirmoji lietuviškojo lėlių teatro vitrina „Materia magica LT“.

Vitrinos tikslas – pasaulio prodiuseriams, tarptautinių festivalių programų sudarytojams pristatyti Lietuvos lėlių teatrą. Organizatoriai viliasi, kad festivalis padės Lietuvos lėlininkams praminti takus į tarptautinius festivalius Europoje ir už jos ribų, inicijuos tarptautines koprodukcijas, paskatins aktyvesnius kūrybinius mainus tarp Lietuvos ir užsienio menininkų, o pats renginys pritrauks ir lėlių teatro tyrinėtojus, kritikus, kūrėjus.

Rugsėjo 20 d. 18.30 val.„Materia magica LT“ startuos Vilniuje su teatro „LĖLĖ“ spektakliu „Smėlio žmogus“ (rež. Gintarė Radvilavičiūtė), kuris 2014 m. buvo įvertintas „Auksiniu scenos kryžiumi“. Nuo rugsėjo 21 d. festivalis kelsis į Klaipėdą, kur bus parodyta 11 pasirodymų. Visą festivalio programą rasite čia.

Rugsėjo 21 d. 19.00 val. Vilniaus kongresų rūmuose koncertuoja smuikininkas Vadimas Repinas ir Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras.

Į 30-ajį sezoną Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras žengia su smuiko virtuozu Vadimu Repinu, kurį Yahudi Menuhinas yra pavadinęs „tobuliausiu smuikininku, kurį kada nors buvo girdėjęs“. Meistras yra grojęs su Londono simfoniniu, Londono filharmonijos, Leipcigo „Gewandhaus“, Amsterdamo „Concertgebouw“, NHK orkestrais, jo įrašai su Mischa Maisky, Lang Langu ir Nikolajumi Luganskiu pelnė prestižinius „Echo Classic“ ir BBC muzikos apdovanojimus.

Vilniuje p. Repinas atliks du kūrinius – P. Čaikovskio (1840–1893 m.) „Valse Scherzo“ smuikui ir orkestrui, op. 34, ir S. Prokofjevo (1891–1953 m.) koncertą smuikui ir orkestrui Nr. 2. Koncerte taip pat skambės P. Čaikovskio Simfonija „Manfredas“, op. 58.

Rugsėjo 21-22 d. Juozo Miltinio dramos teatras pristato pirmąją sezono premjerą „Aklieji“.

Anot spektalio režisieriaus ir scenografo Artūro Areimos, „Aklųjų“ pastatymą inspiravo belgų dramaturgo Moriso Meterlingo kūryba bei portugalų rašytojo Jose Saramago romano motyvai. Žiūrovus jis kvies panerti į gilius vandenis ir išsiaiškinti, koks aklumas baisesnis – fizinis ar vidinis.

Rugsėjo 21-23 d. Lietuvoje vyksta kasmetinės Europos paveldo dienos.

Šiųmečių paveldo dienų tema – „Atraskime šimtmečio paveldą“. Įvairiuose miestuose organizuojamos ekskursijos, paskaitos, pasivaikščiojimai, varžybos, žygiai bei diskusijos. Pavyzdžiui, penktadienį 19.00 val. šiauliečiai ir miesto svečiai gali dalyvauti naktiniame pažintiniame pasivaikščiojime po senąsias Šiaulių kapines (būtina registracija). Panevėžyje norintieji gali registruotis į šeštadienį 16.00 val. organizuojamą pažintinį pasivaikščiojimą „Panevėžys turi laiko – Misija šimtmetis“. Jo metu bus pasakojama apie valstybės kūrime dalyvavusius žymius žmones. Tą pačią dieną Kaune 11.00-16.00 val. moksleiviai kviečiami į dviračių žygį „Atmintis gyva“ – bus lankomi Šančiuose ir Panemunėje esantys šimtmečio istorijai svarbūs memorialiniai kultūros paveldo objektai. Nemažai renginių numatyta Vilniuje, Klaipėdoje, Marijampolėje ir kituose šalies miestuose. Visą programą galite peržvelgti čia.

Rugsėjo 21-23 d. Nacionaliniame Kauno dramos teatre – Gintaro Varno spektaklio „Getas“ premjera.

Antrasis pasaulinis karas. Nacių okupuota Lietuva virsta mirtinais spąstais žydams. Vyrai, moterys ir vaikai įkalinami getuose, iš kur veda tik vienas kelias – iki duobės pamiškėje. Pagal Joshua Sobolio pjesę ir dokumentinę medžiagą pastatytas „Getas“ – tai pasakojimas apie tuos, kurie, įkalinti Vilniaus gete, įkūrė unikalų reiškinį – geto teatrą, mirties akivaizdoje tapusį žydų dvasinės stiprybės ir pasipriešinimo šaltiniu, vienintele galimybe jaustis žmogumi. Tai drama apie bendruomenės kovą už fizinį ir dvasinį išlikimą, net ir žinant, kad priešas šimtą kartų stipresnis. Kartu tai pasakojimas ir apie tuos, kurie šaudė ir dalinosi aukų batus. Lietuvoje dar niekad nebuvo tiek daug duobių ir tiek daug atliekamų batų kaip 1941 metais. Daugiau apie spektaklį – čia.

Rugsėjo 22-23 d. Lietuvoje vieši popiežius Pranciškus.

Sekmadienį, 10.00 val., popiežius laikys mišias Kauno Santakos parke. 14.20 val. Šventąjį Tėvą bus galima išvysti keliaujantį nuo Kauno arkivyskupijos kurijos iki Katedros (Rotušės a. – M. Valančiaus g.), o 17.45 val. – sveikinti kelyje nuo Lukiškių a. iki Apaštalinės nunciatūros (Gedimino pr. – T. Vrublevskio g. – Arsenalo g. – T. Kosciuškos g.) Daugiau informacijos ir visą vizito programą rasite čia.

[infogram id="2067242d-2583-4ff0-854d-34fb52d00023" prefix="T4G" format="interactive" title="Verslo aplinka: Popiežiaus Pranciškaus valstybinio vizito Lietuvoje programa 2018 09 18"]

Rugsėjo 22 d. koncertų sezoną pradeda Lietuvos kamerinis orkestras.

Nacionalinėje filharmonijoje Lietuvos kamerinis orkestras sezoną atidaro „Koncertu trims smuikams“. Su orkestro meno vadovu, smuikininku ir dirigentu Sergejumi Krylovu solo smuikais grieš Džeraldas Bidva ir Rusnė Mataitytė, taip pat  koncertuos pianistė Kristina Miller, Sankt Peterburgo, Miuncheno ir Vienos konservatorijų auklėtinė. Klausytojams skambės Felixo Mendelssohno-Bartholdy „Koncertas smuikui, fortepijonui ir orkestrui d-moll“, Alfredo Schnittke „Senovinio stiliaus siuita“ bei Olli Mustoneno „Koncertas trims smuikams ir orkestrui“.

Rugsėjo 22 d. 19.30 val. sostinės padangę nušvies „Vilniaus fejerija 2018“.

Dešimtąjį kartą Vingio parke organizuojamame tarptautiniame fejerverkų festivalyje meistrystę demonstruos pirotechnikos profesionalai iš Kinijos, Belgijos, Vokietijos bei Didžiosios Britanijos.

Rugsėjo 22 d. Šiauliuose organizuojama „Geltonoji vakarienė“.

19 val. šiauliečiai kviečiami bendrai vakarienei į „Šiaulių areną“. Pasak organizatorių, idėją jiems padiktavo daugiau kaip 20 metų visame pasaulyje rengiamos „Baltosios vakarienės“, kuriose dalyvaujančius žmones vienija bendrumas, noras dalintis, gerai praleisti laiką ir kitu kampu pažinti savo miestą. Klaipėda 2017 m. pristatė „Mėlynąją vakarienę“, šiais metais estafetę perima Šiauliai. Aprangos kodas – geltona.

Daugiau informacijos ieškokite čia.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Numizmatams – autentiškų LDK monetų rinkinys

Praėjusių metų vasarą rekonstruojant Kauno Laisvės alėją atrastos dvi puodynės su daugiau nei 700 Žygimanto...

Laisvalaikis
18:20
Paskelbtos „Oskarų“ nominacijos

Antradienio rytą Los Andžele buvo paskelbti nominantai į Kino meno ir mokslo akademijos apdovanojimus ir...

Laisvalaikis
16:58
Vilnius sudarė šviesų festivalio žemėlapį 1

Šį savaitgalį tris vakarus 696-ąjį gimtadienį švęsiantis Vilnius pirmą kartą organizuoja miesto šviesų...

Laisvalaikis
15:57
Europos futbolo klubų pajamos per 10 metų išaugo beveik dvigubai 2

700 stipriausių Europos futbolo klubų pajamos per pastarąjį dešimtmetį išaugo beveik dvigubai. Tokie duomenys...

Laisvalaikis
08:18
Į Kryžių kalną ties pėsčiųjų ir dviračių taką

Automobilių kelių direkcija tikisi, jog šiemet bus nutiestas 1,2 km ilgio pėsčiųjų ir dviračių takas prie...

Laisvalaikis
2019.01.21
Į muzikos prekių parduotuvę Marijampolėje, kurią norėjo uždaryti, apsipirkti važiuoja vilniečiai  Premium

Naujos patalpos gali būti postūmis verslui. Ypač kai specializuota parduotuvė – muzikos prekių – įkuriama...

Prekyba
2019.01.21
Vilniuje planuojamos iki 3,5 mln. Eur investicijos į naują teniso centrą 3

Balžeko teniso akademija plečiasi sostinėje, kurioje po trejų metų ketina atidaryti naują teniso centrą.

Paslaugos
2019.01.21
Pirmadienio rytą patekėjo „kruvinasis Mėnulis“

Mėgstantieji dažniau užversti galvą į dangų ateinančio pirmadienio, sausio 21-osios, rytą, išvydo įspūdingą...

Laisvalaikis
2019.01.20
Kurševelio slidinėjimo kurorte kilo gaisras 1

Užsienio reikalų ministerijos (URM) pranešimu, Lietuvos piliečiai per gaisrą Prancūzijos Alpių slidinėjimo...

Laisvalaikis
2019.01.20
Kijevo kontrastai lietuvius traukia kaip medus 19

Kijevas – kryptis, kuri lankomumo savaitgaliais rekordus viršys dar bent porą metų. Vyresnius tautiečius...

Laisvalaikis
2019.01.20
Dakaro ralio dalyviai sutikti su duona ir druska

Vėlų šeštadienio vakarą į Lietuvą sugrįžo Dakaro ralyje dalyvavę sportininkai. Vilniaus oro uoste didžiulė...

Laisvalaikis
2019.01.20
Daugiausia turistų pernai sutraukė Romos koliziejus

Sakoma, kad visi keliai veda į Romą – ir tai tiesa, bent jau kalbant apie pernykščius turistų srautus.

Laisvalaikis
2019.01.19
Šiaurės Korėja į kurortą vilios milijonus turistų 3

JAV palydovinės nuotraukos rodo, kad Šiaurės Korėja pietrytinėje pakrantėje baigia statyti milžinišką...

Laisvalaikis
2019.01.18
A. Korzono sugrįžimas: knyga apie pirmąjį Vilniaus vaizdų fotografą, 1863 m. sukilimą, Vilnių ir vilniečius

Knygynuose pasirodžiusi knyga „Abdonas Korzonas – pirmasis Vilniaus vaizdų fotografas“ pribloškia iš pirmo...

Laisvalaikis
2019.01.18
VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Kai net kelininkai perspėja dėl nepakenčiamų važiavimo sąlygų, iš namų niekur eiti nesinori. Bet renginių,...

Laisvalaikis
2019.01.18
Prancūziškieji „Žiemos ekranai” vėl gundo kinu

Sausio 24 d., ketvirtadienį, prasideda festivalis „Žiemos ekranai“ – keturioliktoji Prancūzų instituto...

Laisvalaikis
2019.01.17
Dakaras: po septintojo etapo lietuviai išsaugojo svarbiausias pozicijas

Iki Dakaro ralio maratono finišo likus trims dienoms, sunkiausiu vadintame etape finišavo visi lietuviai,...

Laisvalaikis
2019.01.15
Paskelbti geriausi praėjusio sezono buriuotojai 4

Praėjusį savaitgalį buriuotojų žurnalas „Vėjo!3“ apdovanojo geriausius praėjusio sezono buriuotojus, regatas,...

Laisvalaikis
2019.01.14
M. Gražinytė-Tyla – daugiausia pernai dirbusių dirigenčių trejetuke 1

Mirga Gražinytė-Tyla, Birmingamo miesto simfoninio orkestro (CBSO) dirigentė, pateko į trejetuką moterų...

Laisvalaikis
2019.01.14
Muay Thai – apie smūgius, kurie gimsta galvoje 5

Pirmą kartą į treniruotę su kovos menų elementais patekau ne itin suvokdama, kur einu. Tiesiog pasitikėjau...

Verslo klasė
2019.01.13

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau