VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Publikuota: 2018-06-01
Iš spektaklio „Voicekas“. Dmitrijaus Matvejevo nuotr.
Iš spektaklio „Voicekas“. Dmitrijaus Matvejevo nuotr.

Vasara prasideda smagiai ir įvairiai: su Tėvo diena, koncertais atvirame ore, spektaklių premjeromis, „Formulės 1“ lenktynėmis ir t. t. Esantiems pajūryje gal pasiseks išvysti parašiutais iš padangių besileidžiančius NATO pajėgų karius – turėtų būti įspūdinga. VŽ šįsyk siūlo 10 renginių įvairiems skoniams ir poreikiams.

Birželio 1 d. 18 val. Vilniuje, Tolerancijos centre (Naugarduko g. 10/2), rengiamas 52-asis Vilniaus aukcionas.

Saldžiausia vyšnia ant torto – brangiausiai ligšiol aukcione įkainotas kūrinys – Antano Samuolio tapybos darbas „Liga“, jo pradinė kaina – 68.000 Eur. Visą aukciono rinkinį sudaro 140 lotų, jie suskirstyti į septynias temines rubrikas, rinkinys pristato plačią vaizduojamosios lietuviškos ir lituanistinės dailės panoramą. Peržiūrėti kūrinius galima čia www.menorinka.lt.

Birželio 1 d. 21 val. Vilniaus keleivinių traukinių depo (Iešmininkų g. 17a) šokių aikštelėje – Dubfire ir Ten Walls.

Pasak renginio „Next Station“ organizatorių, jeigu reikėtų įšvardinti TOP5 pasaulio techno muzikos legendas, Dubfire (tikrasis vardas – Ali Shirazinia) būtų viena iš jų. Karjerą jis pradėjo Vašingtono klubuose, kur su vaikystės draugu Sharamu Tayebi 1992 m. įkūrė legendinį šokių muzikos duetą „Deep Dish“, dabar vadinamą progressive house klasika. „Deep Dish“ buvo nominuoti keturiems „Grammy“ apdovanojimams, o 2002 m. su atlikėjos Dido kūrinio „Thank You“ remiksu tapo jo laureatais. Be visų kitų apdovanojimų, 2008 m. Dubfire pelnė metų atlikėjo titulą „International DJ Magazine“ rinkimuose.

Birželio 1, 2 d. Lietuvos nacionaliniame dramos teatre įvyks spektaklio „Voicekas“ premjera.

Koncepcijos autorius ir režisierius Antanas Obcarskas su dramaturgu Laurynu Adomaičiu prikėlė vokiečių rašytojo Georgo Büchnerio (1813–1837) kūrinius ir susiejo juos su 2015 m. pasaulį sukrėtusia vokiečio piloto Andreas Lubitzo tyčia sukelta katastrofa. Pasak režisieriaus, G. Büchnerio kūrybos bruožai ir amžinai likęs jaunas žvilgsnis į neteisybę yra didžiausias įkvėpimas mąstant apie Voiceką kaip idėją.

Vaidina Giedrius Savickas, Agnieška Ravdo, Kęstutis Cicėnas, Laurynas Jurgelis, Gediminas Rimeika, Aistė Zabotkaitė ir Andrius Alešiūnas.

Birželio 2 d. 18.30 val. Klaipėdos dramos teatre prasideda antrasis tarptautinis teatro festivalis „TheATRIUM“.

Teatro festivalis prasidės netradiciškai – koncertu „Musica Nuda“, jį atliks per rekordiškai trmpą laiką visame pasaulyje išgarsėjęs Petros Magoni (vokalas) ir Ferruccio Spinetti (kontrabosas) duetas. Originali vokalistė P. Magoni balsu perteikia įvairiausiais emocijas, o F. Spinetti grojimas kontrabosu atstoja visą orkestrą. Per 12 m. Petra ir Ferruccio surengė per 1.200 koncertų, išleido aštuonis studijinius albumus, du gyvos muzikos albumus ir DVD albumą.

Birželio 2, 3 d. Kaune rengiamos „Formula Junior“ lenktynės, kuriose bus varžomasi istoriniais, 1958–1963 m. pagamintais formulės automobiliais.

Birželio 2 d. lenktynių dalyviai su savo automobiliais prisistatys Kauno rotušės aikštėje, o sekmadienį Kačerginės „Nemuno žiedo“ trasoje prie starto linijos išsirikiuos keturiasdešimt XX a. viduryje pagamintų ir puikiai išsaugotų formulių, kuriomis kažkada lenktyniavo „Formulės 1“ legendos: Jimas Clarkas, Johnas Surtees, Jochenas Rindtas ir kiti.

Birželio 3 d. 19 val. Nacionalinėje filharmonijoje prasideda 22-asis tarptautinis Vilniaus festivalis.

Festivalio pradžia nardins į baroko muziką – solistė Vivica Genaux (koloratūrinis mecosopranas, JAV) ir smuikininko Thibault Noally vadovaujamas prancūzų baroko muzikos orkestras „Les accents“ atliks G. F. Händelio, A. Scarlatti operų fragmentus ir instrumentinių kūrinių programą „Du genijai Italijoje“. Aliaskoje gimusi Vivica Genaux dainuoja Niujorko „Metropolitan Opera“ ir „Carnegie Hall“, Vienos valstybinėje operoje ir „Konzerthaus“, Ženevos didžiajame teatre, Paryžiaus „Thé?tre des Champs-Élysées“, Vokietijos valstybinėje operoje Berlyne, Los Andželo, Šanchajaus operos teatruose, į kuriuos, kaip žinoma, už gražias akis niekas nekviečia. Solistė yra pelniusi daugybę apdovanojimų, apie ją sukurtas dokumentinis filmas.

Prancūzų baroko muzikos orkestras „Les accents“ susibūrė 2014 m. Tarptautiniame Bono baroko operos festivalyje. Ansamblis atlieka vokalinę ir instrumentinę XVII–XVIII a. muziką, įvairių kompozitorių motetus ir bažnytines kantatas. Orkestro taikinyje – ir tų laikų smuiko muzika, neatsitiktinai jam vadovauja smuikininkas Th. Noally.

Birželio 2, 3 d. Trakuose rengiama miesto šventė „Trakų vasara 2018. Su gimtadieniu, Lietuva“ .

Rengėjai žada, jog šventės vyksmas apims visą miestą, o labiausiai – Vytauto ir Karaimų gatves ir apžvalgos aikštę priešais Salos pilį. Į šventės programą įtrakti keli meno festivaliai, spalvingi jaunimo renginiai, gausybė pramogų, Rotušės turgus, skanus maistas, vakaro koncertas pilies fone, kurį vainikuos šviesos, ugnies ir lazerių šou – vaizdas ir garsas, verti milijono.

Mieste bus ribojamas eismas, todėl siūloma judėti pėsčiomis, bet bus ir alternatyvų. Šventės dienomis važinės „Tuk tukai“, apžvalginis traukinukas, 1 Eur kainuos dviračio nuoma. „Lietuvos geležinkeliai“ specialiai šventei padidino traukinių reisų skaičių iš Vilniaus į Trakus.

Informacija – www.trakai.lt

Birželio 2 ir 3 d. Vilniuje, svečių namų „Downtown Forest“ erdvėse (Paupio g. 31A) rengiamas antrasis Tilto namų festivalis.

Šeštadienio vakariniame koncerte dalyvaus „Fingalick“, „Garbanotas Bosistas“, Mesijus su projektu „Vilniaus Energija“, „Abudu“, „Kabloonak“. Sekmadienį – Migloko, „Parranda Polar“, „Džiazlaif“, „Avis Rara“ ir „Lapkričio dvidešimtosios orkestras“. Ne mažiau įdomi renginio dalis – dieniniai koncertai. Sekmadienį mažosiose scenose koncertuos būgnininkas ir elektroninės muzikos kūrėjas Vladas Dieninis, atlikėjas Martin Wall ir Marius Meilūnas iš grupės „Pilnatys“. Pasak rengėjų, netikėčiausias dienos koncertas – violončelistės Elenos Daunytės duetas su arfa, skambėsiantis garaže įrengtoje scenoje. Festivalio rengėjai žada įvairiausių veiklų vaikams ir tėčiams, švenčiantiems savo šventes.

Vilniuje, Šiuolaikinio meno centre, veikia 13-oji Baltijos trienalė „Išsižadėk šmėklų“.

„Trienalės kuratoriai (meno vadovas – Vincent’as Honore) klausia: „Ką reiškia gyventi sutrikusių tapatybių laikais?“ Iš tiesų – visi kūriniai, visa ekspozicija yra tarsi tapsmo pjūvis, jo momentinė nuotrauka, kurios elementų formos ir vietos pasikeis kitą akimirką, – sako menotyrininkė Agnė Narušytė. – 31-o menininko darbai, eksponuojami ŠMC, atrodo kaip dar besiformuojantys homunkulai – lyg iš praeities, lyg iš ateities, lyg iš kosmoso, lyg iš fantazijų šmėkšančios pamėklės, kurių trienalė siūlo nebevengti, nebebijoti, priimti kaip galimybę perkurti save.“

Rekomenduojama tiems meno mėgėjams, kurie savaitgalį liks mieste.

Birželio 3 d. 19 val. Kaune, Pažaislio kamaldulių vienuolyne, – pradedamasis XXIII Pažaislio festivalio koncertas.

Koncertas skirtas maestro Virgilijui Noreikai atminti, tad neatsitiktinai į sceną lips tris ypatingi solistai – buvęs V. Noreikos mokinys, tenoras Edgaras Montvidas ir prieš metus vykusio tarptautinio V. Noreikos vardo dainininkų konkurso laimėtojai: publikos simpatijų prizą pelnęs sopranas iš Ukrainos Tetiana Zhuravel bei antrosios vietos laimėtojas baritonas Modestas Sedlevičius. Su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru ir Kauno valstybiniu choru solistai atliks G. Verdi, G. Rossini, G. Puccini bei kitų autorių žinomiausių operų arijas bei chorus. Diriguos Gintaras Rinkevičius.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Dakaro ralio dalyviai sutikti su duona ir druska

Vėlų šeštadienio vakarą į Lietuvą sugrįžo Dakaro ralyje dalyvavę sportininkai. Vilniaus oro uoste didžiulė...

Laisvalaikis
10:33
Daugiausia turistų pernai sutraukė Romos koliziejus

Sakoma, kad visi keliai veda į Romą – ir tai tiesa, bent jau kalbant apie pernykščius turistų srautus.

Laisvalaikis
2019.01.19
Šiaurės Korėja į kurortą vilios milijonus turistų 3

JAV palydovinės nuotraukos rodo, kad Šiaurės Korėja pietrytinėje pakrantėje baigia statyti milžinišką...

Laisvalaikis
2019.01.18
A. Korzono sugrįžimas: knyga apie pirmąjį Vilniaus vaizdų fotografą, 1863 m. sukilimą, Vilnių ir vilniečius

Knygynuose pasirodžiusi knyga „Abdonas Korzonas – pirmasis Vilniaus vaizdų fotografas“ pribloškia iš pirmo...

Laisvalaikis
2019.01.18
VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Kai net kelininkai perspėja dėl nepakenčiamų važiavimo sąlygų, iš namų niekur eiti nesinori. Bet renginių,...

Laisvalaikis
2019.01.18
Dakaras: po septintojo etapo lietuviai išsaugojo svarbiausias pozicijas

Iki Dakaro ralio maratono finišo likus trims dienoms, sunkiausiu vadintame etape finišavo visi lietuviai,...

Laisvalaikis
2019.01.15
Paskelbti geriausi praėjusio sezono buriuotojai 4

Praėjusį savaitgalį buriuotojų žurnalas „Vėjo!3“ apdovanojo geriausius praėjusio sezono buriuotojus, regatas,...

Laisvalaikis
2019.01.14
M. Gražinytė-Tyla – daugiausia pernai dirbusių dirigenčių trejetuke

Mirga Gražinytė-Tyla, Birmingamo miesto simfoninio orkestro (CBSO) dirigentė, pateko į trejetuką moterų...

Laisvalaikis
2019.01.14
Muay Thai – apie smūgius, kurie gimsta galvoje 5

Pirmą kartą į treniruotę su kovos menų elementais patekau ne itin suvokdama, kur einu. Tiesiog pasitikėjau...

Verslo klasė
2019.01.13
VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Šį savaitgalį, laukdami nuosprendžio byloje dėl sovietų agresijos 1991 metų sausio 13-ąją, kurį Vilniaus...

Laisvalaikis
2019.01.11
Uzbekistanas naikina vizas 1

Tikėtina, jog palyginti uždaras Uzbekistanas, Centrinės Azijos regiono valstybė, taps lengviau pasiekiamas...

Laisvalaikis
2019.01.10
Filatelistams – kolekcinių pašto ženklų blokas 1

Sausio 11 d., penktadienį, apyvartoje pasirodys pašto ženklų blokas, skirtas valstybinių institucijų...

Laisvalaikis
2019.01.10
Vilniaus geležinkelio stotyje visą parą veiks skaitykla

Vilniaus geležinkelio stoties pagrindinėje salėje atidaryta „Lietuvos geležinkelių“ (LG) įgyvendinamo...

Laisvalaikis
2019.01.08
Čiuožykla Lukiškių aikštėje veiks iki pavasario

Lukiškių aikštėje veikiančioje čiuožykloje bus galima lankytis iki kovo 3 d. – čia bus galima žaisti...

Laisvalaikis
2019.01.08
Kauno rajonas už 165.000 Eur perka turistinį laivą 7

Kauno rajono savivaldybė perka naują laivą, kuriuo Nemuno upe bus plukdomi turistai.

Laisvalaikis
2019.01.08
VŽ rekomenduoja: naujos knygos

Į naujų knygų lentyną lyg tyčia sukrito trys biografinės knygos, ir jei jos visos dabar gulėtų krūvelėje ant...

Laisvalaikis
2019.01.07
„Auksiniuose gaubliuose“ – „Bohemijos rapsodijos“ ir „Netflix“ triumfas

Sausio 6 d. Holivude 76-ąjį kartą išdalintos „Auksinių gaublių“ statutėlės, kurias už nuopelnus kinui ir...

Laisvalaikis
2019.01.07
Luvras išlaikė lankomiausio muziejaus statusą

Daugiausia lankytojų sulaukiančio muziejaus statusą 2018 m. išsaugojo Paryžiaus Luvras. Pernai didžiausiame...

Laisvalaikis
2019.01.05
VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Sutikus Naujuosius metus nuslūgo ir didysis renginių tvanas. Šurmulingus šventinius koncertus pirmąjį...

Laisvalaikis
2019.01.04
Kino teatre: „Silvio“ – aistringas ir pažeidžiamas

Tik spėjau prieš didžiąsias metų šventes papriekaištauti, kad repertuare sunku rasti padorų blizgų, glamūrinį...

Laisvalaikis
2019.01.03

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau