VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Publikuota: 2018-06-01
Iš spektaklio „Voicekas“. Dmitrijaus Matvejevo nuotr.
Iš spektaklio „Voicekas“. Dmitrijaus Matvejevo nuotr.

Vasara prasideda smagiai ir įvairiai: su Tėvo diena, koncertais atvirame ore, spektaklių premjeromis, „Formulės 1“ lenktynėmis ir t. t. Esantiems pajūryje gal pasiseks išvysti parašiutais iš padangių besileidžiančius NATO pajėgų karius – turėtų būti įspūdinga. VŽ šįsyk siūlo 10 renginių įvairiems skoniams ir poreikiams.

Birželio 1 d. 18 val. Vilniuje, Tolerancijos centre (Naugarduko g. 10/2), rengiamas 52-asis Vilniaus aukcionas.

Saldžiausia vyšnia ant torto – brangiausiai ligšiol aukcione įkainotas kūrinys – Antano Samuolio tapybos darbas „Liga“, jo pradinė kaina – 68.000 Eur. Visą aukciono rinkinį sudaro 140 lotų, jie suskirstyti į septynias temines rubrikas, rinkinys pristato plačią vaizduojamosios lietuviškos ir lituanistinės dailės panoramą. Peržiūrėti kūrinius galima čia www.menorinka.lt.

Birželio 1 d. 21 val. Vilniaus keleivinių traukinių depo (Iešmininkų g. 17a) šokių aikštelėje – Dubfire ir Ten Walls.

Pasak renginio „Next Station“ organizatorių, jeigu reikėtų įšvardinti TOP5 pasaulio techno muzikos legendas, Dubfire (tikrasis vardas – Ali Shirazinia) būtų viena iš jų. Karjerą jis pradėjo Vašingtono klubuose, kur su vaikystės draugu Sharamu Tayebi 1992 m. įkūrė legendinį šokių muzikos duetą „Deep Dish“, dabar vadinamą progressive house klasika. „Deep Dish“ buvo nominuoti keturiems „Grammy“ apdovanojimams, o 2002 m. su atlikėjos Dido kūrinio „Thank You“ remiksu tapo jo laureatais. Be visų kitų apdovanojimų, 2008 m. Dubfire pelnė metų atlikėjo titulą „International DJ Magazine“ rinkimuose.

Birželio 1, 2 d. Lietuvos nacionaliniame dramos teatre įvyks spektaklio „Voicekas“ premjera.

Koncepcijos autorius ir režisierius Antanas Obcarskas su dramaturgu Laurynu Adomaičiu prikėlė vokiečių rašytojo Georgo Büchnerio (1813–1837) kūrinius ir susiejo juos su 2015 m. pasaulį sukrėtusia vokiečio piloto Andreas Lubitzo tyčia sukelta katastrofa. Pasak režisieriaus, G. Büchnerio kūrybos bruožai ir amžinai likęs jaunas žvilgsnis į neteisybę yra didžiausias įkvėpimas mąstant apie Voiceką kaip idėją.

Vaidina Giedrius Savickas, Agnieška Ravdo, Kęstutis Cicėnas, Laurynas Jurgelis, Gediminas Rimeika, Aistė Zabotkaitė ir Andrius Alešiūnas.

Birželio 2 d. 18.30 val. Klaipėdos dramos teatre prasideda antrasis tarptautinis teatro festivalis „TheATRIUM“.

Teatro festivalis prasidės netradiciškai – koncertu „Musica Nuda“, jį atliks per rekordiškai trmpą laiką visame pasaulyje išgarsėjęs Petros Magoni (vokalas) ir Ferruccio Spinetti (kontrabosas) duetas. Originali vokalistė P. Magoni balsu perteikia įvairiausiais emocijas, o F. Spinetti grojimas kontrabosu atstoja visą orkestrą. Per 12 m. Petra ir Ferruccio surengė per 1.200 koncertų, išleido aštuonis studijinius albumus, du gyvos muzikos albumus ir DVD albumą.

Birželio 2, 3 d. Kaune rengiamos „Formula Junior“ lenktynės, kuriose bus varžomasi istoriniais, 1958–1963 m. pagamintais formulės automobiliais.

Birželio 2 d. lenktynių dalyviai su savo automobiliais prisistatys Kauno rotušės aikštėje, o sekmadienį Kačerginės „Nemuno žiedo“ trasoje prie starto linijos išsirikiuos keturiasdešimt XX a. viduryje pagamintų ir puikiai išsaugotų formulių, kuriomis kažkada lenktyniavo „Formulės 1“ legendos: Jimas Clarkas, Johnas Surtees, Jochenas Rindtas ir kiti.

Birželio 3 d. 19 val. Nacionalinėje filharmonijoje prasideda 22-asis tarptautinis Vilniaus festivalis.

Festivalio pradžia nardins į baroko muziką – solistė Vivica Genaux (koloratūrinis mecosopranas, JAV) ir smuikininko Thibault Noally vadovaujamas prancūzų baroko muzikos orkestras „Les accents“ atliks G. F. Händelio, A. Scarlatti operų fragmentus ir instrumentinių kūrinių programą „Du genijai Italijoje“. Aliaskoje gimusi Vivica Genaux dainuoja Niujorko „Metropolitan Opera“ ir „Carnegie Hall“, Vienos valstybinėje operoje ir „Konzerthaus“, Ženevos didžiajame teatre, Paryžiaus „Thé?tre des Champs-Élysées“, Vokietijos valstybinėje operoje Berlyne, Los Andželo, Šanchajaus operos teatruose, į kuriuos, kaip žinoma, už gražias akis niekas nekviečia. Solistė yra pelniusi daugybę apdovanojimų, apie ją sukurtas dokumentinis filmas.

Prancūzų baroko muzikos orkestras „Les accents“ susibūrė 2014 m. Tarptautiniame Bono baroko operos festivalyje. Ansamblis atlieka vokalinę ir instrumentinę XVII–XVIII a. muziką, įvairių kompozitorių motetus ir bažnytines kantatas. Orkestro taikinyje – ir tų laikų smuiko muzika, neatsitiktinai jam vadovauja smuikininkas Th. Noally.

Birželio 2, 3 d. Trakuose rengiama miesto šventė „Trakų vasara 2018. Su gimtadieniu, Lietuva“ .

Rengėjai žada, jog šventės vyksmas apims visą miestą, o labiausiai – Vytauto ir Karaimų gatves ir apžvalgos aikštę priešais Salos pilį. Į šventės programą įtrakti keli meno festivaliai, spalvingi jaunimo renginiai, gausybė pramogų, Rotušės turgus, skanus maistas, vakaro koncertas pilies fone, kurį vainikuos šviesos, ugnies ir lazerių šou – vaizdas ir garsas, verti milijono.

Mieste bus ribojamas eismas, todėl siūloma judėti pėsčiomis, bet bus ir alternatyvų. Šventės dienomis važinės „Tuk tukai“, apžvalginis traukinukas, 1 Eur kainuos dviračio nuoma. „Lietuvos geležinkeliai“ specialiai šventei padidino traukinių reisų skaičių iš Vilniaus į Trakus.

Informacija – www.trakai.lt

Birželio 2 ir 3 d. Vilniuje, svečių namų „Downtown Forest“ erdvėse (Paupio g. 31A) rengiamas antrasis Tilto namų festivalis.

Šeštadienio vakariniame koncerte dalyvaus „Fingalick“, „Garbanotas Bosistas“, Mesijus su projektu „Vilniaus Energija“, „Abudu“, „Kabloonak“. Sekmadienį – Migloko, „Parranda Polar“, „Džiazlaif“, „Avis Rara“ ir „Lapkričio dvidešimtosios orkestras“. Ne mažiau įdomi renginio dalis – dieniniai koncertai. Sekmadienį mažosiose scenose koncertuos būgnininkas ir elektroninės muzikos kūrėjas Vladas Dieninis, atlikėjas Martin Wall ir Marius Meilūnas iš grupės „Pilnatys“. Pasak rengėjų, netikėčiausias dienos koncertas – violončelistės Elenos Daunytės duetas su arfa, skambėsiantis garaže įrengtoje scenoje. Festivalio rengėjai žada įvairiausių veiklų vaikams ir tėčiams, švenčiantiems savo šventes.

Vilniuje, Šiuolaikinio meno centre, veikia 13-oji Baltijos trienalė „Išsižadėk šmėklų“.

„Trienalės kuratoriai (meno vadovas – Vincent’as Honore) klausia: „Ką reiškia gyventi sutrikusių tapatybių laikais?“ Iš tiesų – visi kūriniai, visa ekspozicija yra tarsi tapsmo pjūvis, jo momentinė nuotrauka, kurios elementų formos ir vietos pasikeis kitą akimirką, – sako menotyrininkė Agnė Narušytė. – 31-o menininko darbai, eksponuojami ŠMC, atrodo kaip dar besiformuojantys homunkulai – lyg iš praeities, lyg iš ateities, lyg iš kosmoso, lyg iš fantazijų šmėkšančios pamėklės, kurių trienalė siūlo nebevengti, nebebijoti, priimti kaip galimybę perkurti save.“

Rekomenduojama tiems meno mėgėjams, kurie savaitgalį liks mieste.

Birželio 3 d. 19 val. Kaune, Pažaislio kamaldulių vienuolyne, – pradedamasis XXIII Pažaislio festivalio koncertas.

Koncertas skirtas maestro Virgilijui Noreikai atminti, tad neatsitiktinai į sceną lips tris ypatingi solistai – buvęs V. Noreikos mokinys, tenoras Edgaras Montvidas ir prieš metus vykusio tarptautinio V. Noreikos vardo dainininkų konkurso laimėtojai: publikos simpatijų prizą pelnęs sopranas iš Ukrainos Tetiana Zhuravel bei antrosios vietos laimėtojas baritonas Modestas Sedlevičius. Su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru ir Kauno valstybiniu choru solistai atliks G. Verdi, G. Rossini, G. Puccini bei kitų autorių žinomiausių operų arijas bei chorus. Diriguos Gintaras Rinkevičius.

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Tarsi paklusdami orų prognozėms – sako, bus karšta, savaitgalio renginiai išsklido po atviras erdves visoje...

Laisvalaikis
2019.07.19
Antrinė meno rinka įžvelgia augimą 2

Nors antrinės meno rinkos dalyviai – „Vilniaus aukcionas“ ir ARS VIA – pirmąjį šių metų pusmetį vertina...

Laisvalaikis
2019.07.17
2021-ųjų vyrų „EuroBasket“ finalas vyks Berlyne

FIBA paskelbė šalis, kurios rengs 2021-ųjų Europos vyrų ir moterų krepšinio čempionatus. Vyrų varžybos vyks...

Laisvalaikis
2019.07.15
Birštono apgultis: į naująjį apžvalgos bokštą įkopė apie 10.000 žmonių

Praėjusį savaitgalį Birštonas buvo apgultas: skaičiuojama, jog į nuo šiol aukščiausią apžvalgos bokštą...

Laisvalaikis
2019.07.15
Buriuodamas katamaranu, kavos neišsivirsi Premium 3

Jeigu perskaitę žodį „katamaranas“ pagalvojote apie vandens dviratį, nieko tokio. Daugelis juos asocijuoja ir...

Laisvalaikis
2019.07.14
Kuršių nerijoje baigta tvarkyti audringos jūros žiemą apgadinta aplinka 1

Kuršių nerijoje baigta tvarkyti per šaltąjį audrų sezoną apgadinta aplinka: šiemet stichija buvo pridariusi...

Paslaugos
2019.07.13
Po Lietuvą – prezidentų pėdsakais

Prezidentės pyragas, prezidento dvaras, prezidentinė skrynia ar net prezidento kalnas... Naujojo Lietuvos...

Paslaugos
2019.07.13
VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Įsibėgėjus liepai, įsisiūbuoja ir vasarinių muzikos bei meno festivalių programos. Jų organizatoriai...

Laisvalaikis
2019.07.12
Saudo Arabijos moterys gaus teisę keliauti į užsienį be vyrų leidimo 1

Saudo Arabijos valdžios institucijos planuoja leisti moterims kirsti šalies sieną be vyro-globėjo leidimo,...

Paslaugos
2019.07.11
Prezidento inauguracijos rengėjai slystelėjo ant banano žievės 28

Penktadienį, liepos 12 d., vyksiančių Prezidento inauguracijos iškilmių rengėjai slystelėjo ant banano...

Laisvalaikis
2019.07.10
G. Depardieu aukcione parduoda savo restoraną Paryžiuje 2

Ketvirtadienį Paryžiuje aukcione bus parduodamas vieno iš prancūzų aktoriui ir gurmanui Gerard'ui Depardieu...

Paslaugos
2019.07.09
Birštone atidaromas aukščiausias Lietuvoje apžvalgos bokštas

Važiuojantieji nuo Kauno ar Prienų ties Birštonu, dešinėje kelio pusėje, neabejotinai mato ant kalno, virš...

Laisvalaikis
2019.07.09
Kaunas pasistatė didžiausią Lietuvoje futbolo maniežą 18

Kaune iškilo neįprastas statinys – futbolo maniežą dengiantis 110 m ilgio, 80 m pločio ir 25 m aukščio...

Laisvalaikis
2019.07.08
Paryžius rengiasi išguiti turistinius autobusus

Paryžiaus valdžia planuoja uždrausti arba apriboti turistinių autobusų eismą istoriniame miesto centre.

Paslaugos
2019.07.08
VŽ rekomenduoja: naujos knygos

Kol Lietuvoje lyja, o miškuose dar nepradėjo dygti grybai, galima ramiai paskaityti. Juolab knygų lentyna...

Laisvalaikis
2019.07.07
„BMW Vision M Next“: ateityje išliks ir vairavimo galimybė 1

Bavarijos koncernas pristatė naują koncepcinį savavaldį modelį, kuris jo savininkui leis mėgautis ir...

Laisvalaikis
2019.07.07
Cori Gauff – Naujoji Vimbldono žvaigždė 1

„Nebūsiu antra Serena“, – sako juodaodė 15-metė amerikietė Cori „Coco“ Gauff, tapusi jauniausia žaidėja,...

Laisvalaikis
2019.07.07
VŽ bando: aštuntosios kartos „Porsche 911“ Premium 13

Kodiniu numeriu 992 žymima legendinio modelio karta leidžia nekasdieniu kampu pažiūrėti į fizikos dėsnius.

Laisvalaikis
2019.07.06
Donatas Katkus: Manifestas? Premium

Kadaise bet kokia meno grupė – dailės, literatūros, muzikos – skelbdavo savo bendros estetikos manifestus.

Verslo klasė
2019.07.06
VŽ rekomenduoja: šventinio savaitgalio renginiai 1

Gražiausias šio savaitgalio renginys – per visą Lietuvą ir pasaulį giedama Tautiška giesmė. Liepos 6-ąją...

Laisvalaikis
2019.07.05

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau