VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Publikuota: 2018-06-01
Iš spektaklio „Voicekas“. Dmitrijaus Matvejevo nuotr.
Iš spektaklio „Voicekas“. Dmitrijaus Matvejevo nuotr.

Vasara prasideda smagiai ir įvairiai: su Tėvo diena, koncertais atvirame ore, spektaklių premjeromis, „Formulės 1“ lenktynėmis ir t. t. Esantiems pajūryje gal pasiseks išvysti parašiutais iš padangių besileidžiančius NATO pajėgų karius – turėtų būti įspūdinga. VŽ šįsyk siūlo 10 renginių įvairiems skoniams ir poreikiams.

Birželio 1 d. 18 val. Vilniuje, Tolerancijos centre (Naugarduko g. 10/2), rengiamas 52-asis Vilniaus aukcionas.

Saldžiausia vyšnia ant torto – brangiausiai ligšiol aukcione įkainotas kūrinys – Antano Samuolio tapybos darbas „Liga“, jo pradinė kaina – 68.000 Eur. Visą aukciono rinkinį sudaro 140 lotų, jie suskirstyti į septynias temines rubrikas, rinkinys pristato plačią vaizduojamosios lietuviškos ir lituanistinės dailės panoramą. Peržiūrėti kūrinius galima čia www.menorinka.lt.

Birželio 1 d. 21 val. Vilniaus keleivinių traukinių depo (Iešmininkų g. 17a) šokių aikštelėje – Dubfire ir Ten Walls.

Pasak renginio „Next Station“ organizatorių, jeigu reikėtų įšvardinti TOP5 pasaulio techno muzikos legendas, Dubfire (tikrasis vardas – Ali Shirazinia) būtų viena iš jų. Karjerą jis pradėjo Vašingtono klubuose, kur su vaikystės draugu Sharamu Tayebi 1992 m. įkūrė legendinį šokių muzikos duetą „Deep Dish“, dabar vadinamą progressive house klasika. „Deep Dish“ buvo nominuoti keturiems „Grammy“ apdovanojimams, o 2002 m. su atlikėjos Dido kūrinio „Thank You“ remiksu tapo jo laureatais. Be visų kitų apdovanojimų, 2008 m. Dubfire pelnė metų atlikėjo titulą „International DJ Magazine“ rinkimuose.

Birželio 1, 2 d. Lietuvos nacionaliniame dramos teatre įvyks spektaklio „Voicekas“ premjera.

Koncepcijos autorius ir režisierius Antanas Obcarskas su dramaturgu Laurynu Adomaičiu prikėlė vokiečių rašytojo Georgo Büchnerio (1813–1837) kūrinius ir susiejo juos su 2015 m. pasaulį sukrėtusia vokiečio piloto Andreas Lubitzo tyčia sukelta katastrofa. Pasak režisieriaus, G. Büchnerio kūrybos bruožai ir amžinai likęs jaunas žvilgsnis į neteisybę yra didžiausias įkvėpimas mąstant apie Voiceką kaip idėją.

Vaidina Giedrius Savickas, Agnieška Ravdo, Kęstutis Cicėnas, Laurynas Jurgelis, Gediminas Rimeika, Aistė Zabotkaitė ir Andrius Alešiūnas.

Birželio 2 d. 18.30 val. Klaipėdos dramos teatre prasideda antrasis tarptautinis teatro festivalis „TheATRIUM“.

Teatro festivalis prasidės netradiciškai – koncertu „Musica Nuda“, jį atliks per rekordiškai trmpą laiką visame pasaulyje išgarsėjęs Petros Magoni (vokalas) ir Ferruccio Spinetti (kontrabosas) duetas. Originali vokalistė P. Magoni balsu perteikia įvairiausiais emocijas, o F. Spinetti grojimas kontrabosu atstoja visą orkestrą. Per 12 m. Petra ir Ferruccio surengė per 1.200 koncertų, išleido aštuonis studijinius albumus, du gyvos muzikos albumus ir DVD albumą.

Birželio 2, 3 d. Kaune rengiamos „Formula Junior“ lenktynės, kuriose bus varžomasi istoriniais, 1958–1963 m. pagamintais formulės automobiliais.

Birželio 2 d. lenktynių dalyviai su savo automobiliais prisistatys Kauno rotušės aikštėje, o sekmadienį Kačerginės „Nemuno žiedo“ trasoje prie starto linijos išsirikiuos keturiasdešimt XX a. viduryje pagamintų ir puikiai išsaugotų formulių, kuriomis kažkada lenktyniavo „Formulės 1“ legendos: Jimas Clarkas, Johnas Surtees, Jochenas Rindtas ir kiti.

Birželio 3 d. 19 val. Nacionalinėje filharmonijoje prasideda 22-asis tarptautinis Vilniaus festivalis.

Festivalio pradžia nardins į baroko muziką – solistė Vivica Genaux (koloratūrinis mecosopranas, JAV) ir smuikininko Thibault Noally vadovaujamas prancūzų baroko muzikos orkestras „Les accents“ atliks G. F. Händelio, A. Scarlatti operų fragmentus ir instrumentinių kūrinių programą „Du genijai Italijoje“. Aliaskoje gimusi Vivica Genaux dainuoja Niujorko „Metropolitan Opera“ ir „Carnegie Hall“, Vienos valstybinėje operoje ir „Konzerthaus“, Ženevos didžiajame teatre, Paryžiaus „Thé?tre des Champs-Élysées“, Vokietijos valstybinėje operoje Berlyne, Los Andželo, Šanchajaus operos teatruose, į kuriuos, kaip žinoma, už gražias akis niekas nekviečia. Solistė yra pelniusi daugybę apdovanojimų, apie ją sukurtas dokumentinis filmas.

Prancūzų baroko muzikos orkestras „Les accents“ susibūrė 2014 m. Tarptautiniame Bono baroko operos festivalyje. Ansamblis atlieka vokalinę ir instrumentinę XVII–XVIII a. muziką, įvairių kompozitorių motetus ir bažnytines kantatas. Orkestro taikinyje – ir tų laikų smuiko muzika, neatsitiktinai jam vadovauja smuikininkas Th. Noally.

Birželio 2, 3 d. Trakuose rengiama miesto šventė „Trakų vasara 2018. Su gimtadieniu, Lietuva“ .

Rengėjai žada, jog šventės vyksmas apims visą miestą, o labiausiai – Vytauto ir Karaimų gatves ir apžvalgos aikštę priešais Salos pilį. Į šventės programą įtrakti keli meno festivaliai, spalvingi jaunimo renginiai, gausybė pramogų, Rotušės turgus, skanus maistas, vakaro koncertas pilies fone, kurį vainikuos šviesos, ugnies ir lazerių šou – vaizdas ir garsas, verti milijono.

Mieste bus ribojamas eismas, todėl siūloma judėti pėsčiomis, bet bus ir alternatyvų. Šventės dienomis važinės „Tuk tukai“, apžvalginis traukinukas, 1 Eur kainuos dviračio nuoma. „Lietuvos geležinkeliai“ specialiai šventei padidino traukinių reisų skaičių iš Vilniaus į Trakus.

Informacija – www.trakai.lt

Birželio 2 ir 3 d. Vilniuje, svečių namų „Downtown Forest“ erdvėse (Paupio g. 31A) rengiamas antrasis Tilto namų festivalis.

Šeštadienio vakariniame koncerte dalyvaus „Fingalick“, „Garbanotas Bosistas“, Mesijus su projektu „Vilniaus Energija“, „Abudu“, „Kabloonak“. Sekmadienį – Migloko, „Parranda Polar“, „Džiazlaif“, „Avis Rara“ ir „Lapkričio dvidešimtosios orkestras“. Ne mažiau įdomi renginio dalis – dieniniai koncertai. Sekmadienį mažosiose scenose koncertuos būgnininkas ir elektroninės muzikos kūrėjas Vladas Dieninis, atlikėjas Martin Wall ir Marius Meilūnas iš grupės „Pilnatys“. Pasak rengėjų, netikėčiausias dienos koncertas – violončelistės Elenos Daunytės duetas su arfa, skambėsiantis garaže įrengtoje scenoje. Festivalio rengėjai žada įvairiausių veiklų vaikams ir tėčiams, švenčiantiems savo šventes.

Vilniuje, Šiuolaikinio meno centre, veikia 13-oji Baltijos trienalė „Išsižadėk šmėklų“.

„Trienalės kuratoriai (meno vadovas – Vincent’as Honore) klausia: „Ką reiškia gyventi sutrikusių tapatybių laikais?“ Iš tiesų – visi kūriniai, visa ekspozicija yra tarsi tapsmo pjūvis, jo momentinė nuotrauka, kurios elementų formos ir vietos pasikeis kitą akimirką, – sako menotyrininkė Agnė Narušytė. – 31-o menininko darbai, eksponuojami ŠMC, atrodo kaip dar besiformuojantys homunkulai – lyg iš praeities, lyg iš ateities, lyg iš kosmoso, lyg iš fantazijų šmėkšančios pamėklės, kurių trienalė siūlo nebevengti, nebebijoti, priimti kaip galimybę perkurti save.“

Rekomenduojama tiems meno mėgėjams, kurie savaitgalį liks mieste.

Birželio 3 d. 19 val. Kaune, Pažaislio kamaldulių vienuolyne, – pradedamasis XXIII Pažaislio festivalio koncertas.

Koncertas skirtas maestro Virgilijui Noreikai atminti, tad neatsitiktinai į sceną lips tris ypatingi solistai – buvęs V. Noreikos mokinys, tenoras Edgaras Montvidas ir prieš metus vykusio tarptautinio V. Noreikos vardo dainininkų konkurso laimėtojai: publikos simpatijų prizą pelnęs sopranas iš Ukrainos Tetiana Zhuravel bei antrosios vietos laimėtojas baritonas Modestas Sedlevičius. Su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru ir Kauno valstybiniu choru solistai atliks G. Verdi, G. Rossini, G. Puccini bei kitų autorių žinomiausių operų arijas bei chorus. Diriguos Gintaras Rinkevičius.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
FIFA pinigų dalybose lygiai verti ir atsarginiai vartininkai, ir elitiniai puolėjai

Futbolo klubai privalo išleisti futbolininkus į rinktinių varžybas, o už tai gauna kompensacijas iš FIFA. Bet...

Laisvalaikis
08:28
VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Įpusėjusio rugpjūčio savaitgalis pažėrė renginių įvairiausiam skoniui, ypač – muzikos mėgėjams; juos į...

Laisvalaikis
2018.08.17
Iš krepšinio pasitraukęs „Lietuvos rytas“ sporto veiklai nori prekės ženklo RYTAS 9

Žiniasklaidos grupę valdanti UAB „Lietuvos rytas“ Valstybiniame patentų biure pateikė paraišką registruoti...

Rinkodara
2018.08.17
Už Davido Hockney paveikslą prašo 80 mln. USD

Milijardierius Joe Lewisas šiemet ketina aukcione parduoti britų dailininko Davido Hockney darbą „Portrait of...

Laisvalaikis
2018.08.16
Mirė soulo muzikos legenda Aretha Franklin

Sulaukusi 76-erių Detroite mirė soulo karaliene vadinama JAV atlikėja Aretha Franklin. Dainininkei 2010 m.

Laisvalaikis
2018.08.16
Taline – futbolo rungtynės, kokių Baltijos šalys dar nematė 8

Rugpjūčio 15-osios vakarą Taline įvyks futbolo rungtynės, kokių Baltijos šalyse dar nebuvo. Estijos sostinėje...

Laisvalaikis
2018.08.15
„Prienų“ era po Ballų: dėkoja savivaldybei, bet laukia „Vytauto“ 2

Ballų šeimynėlės ženklu pažymėtas praėjęs sezonas Prienų krepšinio klubui buvo tragiškas sporto požiūriu, bet...

Laisvalaikis
2018.08.15
Mėgstantiems poilsį gamtoje – du nauji objektai Trakų rajone 4

Mėgstantiems poilsį gamtoje Trakų rajone atidaryti du objektai – nauja stovyklavietė prie Skaisčio ežero...

Laisvalaikis
2018.08.14
JT globojamame konkurse Lietuvai atstovaus ir „Laisvės TV“ 1

Išrinkti šių metų skaitmeninio turinio sprendimų konkurso „Naujasis knygnešys 2018“ laureatai. Aštuoni...

Už 165.000 GBP parduotas paveikslas – klastotė

Ekspertai įvertino už 165.000 GBP parduotą britų dailininko sero Williamo Nicholsono (1872-1949 m.) paveikslą...

Laisvalaikis
2018.08.13
Vilniaus „Rytas“ keičia logotipą 5

Komandos pavadinimą ir šūkį šią vasarą pakeitęs Vilniaus krepšinio klubas „Rytas“ pirmadienį pristatė naują...

Rinkodara
2018.08.13
Muzika: Martynas Švėgžda von Bekker. Lietuvos XXI a. raiška smuikui Premium

Martyno Švėgždos karjeros pradžia Vilniuje buvo neįtikimai efektinga: publiką sužavėjo jo asmenybės charizma...

Verslo klasė
2018.08.12
Kolekcininkams: sąžinės apsiausto istorija 2

„Lewben Art Foundation“ projekte „Savas kambarys“, kurio pavadinimas pasiskolintas iš vienos svarbiausių XX...

Laisvalaikis
2018.08.12
Futbolininku virtęs Usainas Boltas jau neša pinigus Australijos klubui 1

Garsiausias visų laikų sprinteris Usainas Boltas įgyvendino savo vaikystės svajonę ir sudarė sutartį su...

Laisvalaikis
2018.08.11
Liveta Jasiūnaitė ieties metime pelnė bronzą

Lietuvos ieties metikė Liveta Jasiūnaitė Europos lengvosios atletikos čempionate Berlyne penktadienį iškovojo...

Fotoreportažai
2018.08.10
VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių 2

Po didžiųjų vasaros renginių prieš rudens pradžios didžiuosius nusistovėjo štilis. Šį savaitgalį „kažko tokio...

Laisvalaikis
2018.08.10
Teiks „Oskarą“ ir populiariausiam filmui

Ateinančių metų „Oskarų“ ceremonijoje bus apdovanotas ne tik geriausias, bet ir populiariausias filmas (angl.

Laisvalaikis
2018.08.09
Ar saugu maudytis Baltijos jūroje?

Nuo rugpjūčio 3 d. kai kuriose Baltijos jūros pakrančių vietose Danijoje, Estijoje, Suomijoje, Vokietijoje,...

Laisvalaikis
2018.08.09
„Chelsea“ už vartininką Kepą paklojo visų laikų rekordinę sumą 3

Londono „Chelsea“ futbolo klubas iš Bilbao „Athletic“ už 71 mln. GBP įsigijo vartininką Kepą Arrizabalagą.

Laisvalaikis
2018.08.09
„Force India“ iš „Formulės-1 nedings: komandą gelbėja Kanados milijardierius

„Formulės-1“ komanda „Force India“ išvengs bankroto. Tai leis padaryti į komandą nusprendęs investuoti...

Laisvalaikis
2018.08.08

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau