Internetu valdomos biuro erdvės: Lietuvoje įrengtas trečias toks verslo centras

Reklama publikuota: 2022-04-22 06:00
Do architects Business garden ©Norbert Tukaj.
svg svg
Do architects Business garden ©Norbert Tukaj.

Pastarasiais metais sparčiai augant verslo centrų statyboms, biurų modernizavimo sprendimai tapo itin aktualūs. Nekilnojamojo turto vystytojai bei įstaigų savininkai vis daugiau dėmesio skiria ne tik išskirtiniam ir ergonomiškam interjerui, bet ir technologiniams įrankiams, padedantiems užtikrinti efektyvų ir modernų biuro valdymą.

Vienas tokių verslo centrų – „Vastint Lithuania“ bendrovės vystytas ir 2021 m. pabaigoje duris nuomininkams pravėręs Laisvės pr. 10 esantis „Business Garden Vilnius“. Jame įdiegti pažangiausi vaizdo ir garso sprendimai, valdomi išskirtinai internetinio ryšio (IP) tinklais.  Kol kas tai tik trečias verslo centras Lietuvoje, kurio infrastruktūra valdoma IP tinklo sprendimų pagrindu ir pirmas, kuomet toks sprendimas kurtas ne pagal vienos konkrečios įmonės  poreikius, o įvertinus galimą nuomininkų įvairovę. Projekto įgyvendinimu rūpinosi „Atea“ IT specialistų komanda drauge su kolegomis iš „Biznio mašinų kompanijos“ (BMK), kurie buvo atsakingi už vaizdo ir garso sprendimų apjungimą.

Prioritetas – visapusiškai integruota ir apsaugota sistema

Sparti technologinė pažanga kol kas nežymiai atsispindi biurų rinkoje. Šiame segmente vis dar dominuoja standartiniai sprendimai, kurių technologiniai įrankiai nebepavaldūs ilgalaikėje perspektyvoje. Kaip pažymi „Atea“ projektų vadovas Paulius Kirdeikis, įrengiant biurus būtent pradiniame etape per mažai galvojama apie technologijų integraciją ir jų panaudojimo galimybes ateityje. Tad absoliuti dauguma verslų patalpose turi du sprendimus: įvestą interneto tinklą bei atskirai atvestus ir sujungtus vaizdo bei garso įrangos tinklus. Tokiu atveju kiekviena erdvė yra apribota tiek dėl įdiegtų jungčių, tiek dėl sistemų ar įrangos suderinamumo.

„Atea“ projektų vadovas Paulius Kirdeikis.
„Atea“ projektų vadovas Paulius Kirdeikis.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Integruota, apsaugota nuo išorinių grėsmių ir pagal individualius verslo centro poreikius pritaikyta sistema, buvo viena užduočių statant naują biurų kompleksą. „Vastint Lithuania“ vadovas Kęstutis Vedeckis akcentuoja, jog pasaulinės tendencijos biuro nuomos rinkoje jau porą metų krypsta būtent vieninga technologijų valdymo kryptimi. „Business Garden Vilnius“ projektas yra išskirtinis dėl savo masto, nes apima net 6,2 ha teritoriją, kurioje 42 tūkst. kv. m skirta biurams ir prekybai skirtoms patalpoms. „Norėjome, jog bendrosios centro erdvės būtų valdomos patogiau ir esant poreikiui būtų apjungiamos. Pavyzdžiui, šiuo metu sudiegti sprendimai leidžia centralizuotai valdyti vaizdą ar garsą pagrindiniame pastato vestibiulyje, konferencijų salėje, restorane, susitikimų kambariuose ir net lauko erdvėje. Tai atveria gerokai daugiau galimybių veiklų organizavimui bei leidžia tai atlikti itin patogiai, be daugybės skirtingų valdymo pultelių“, – teigia K.Vedeckis.

 „Atea“ komandos tikslas šiame projekte buvo sukurti pagrindinį interneto tinklo įvadą bei sujungti serverius, kad nuo jų galėtų būti prijungti vaizdo ir garso sprendimai, užtikrinantys patikimą bevielio ryšio sprendimą viešose vidaus ir lauko erdvėse. Pastatų komplekso viešose erdvėse buvo sudiegta „Aruba“ gamintojo bevielio ryšio įranga, palaikanti naujausią WiFi 6 standartą, prognozuojant, jog ateityje visi įrenginiai veiks būtent jo pagrindu. Jis padeda užtikrinti ženkliai greitesnį ir saugesnį vidinį bevielį ryšį. Apsaugai nuo išorinių grėsmių buvo pasirinktas pasaulyje gerai žinomas saugumo sprendimų gamintojas – „Fortinet“.

Wifi sprendimai pritaikyti ne tik vidaus, bet ir lauko erdvėms

Atsižvelgiant į verslo centro teritorijos dydį, vystytojui buvo itin svarbu užtikrinti internetinio ryšio sprendimus ir vidiniame kiemelyje, tad buvo nutarta wifi prieigos stoteles įrengti ir jame. „Atea“ atstovas P. Kirdeikis pažymi, jog tai vis dar yra retenybė Lietuvos rinkoje, nes dauguma apsiriboja tinklu pastatų viduje. „Išanalizavus aplinkos bevielio tinklo padengiamumą buvo įrengta 13 prieigos taškų. Užduoties įgyvendinimui ieškojome ne tik technologinių sprendimų, bet ir kaip juos priderinti prie bendros pastato aplinkos. Lauko WiFi stotelės yra gana didelės, išsiskiriančios baltos spalvos, tad reikėjo derintis prie parko takelių, apšvietimo stulpų, sporto aikštyno ir žalios erdvės išdėstymo bei pasirūpinti jų dažymu specialiais dažais. Sudiegus stoteles, jos irgi buvo integruotos į bendrą garso sistemą, tad nuo šiol klientas gali valdyti, kokį muzikinį foną ar informaciją transliuoti išorėje. Tai puikiai pasiteisinantis sprendimas organizuojant didesnio masto verslo centro renginius ar kitus įvykius“.

Technologija užtikrina neribotą lankstumą

Integruota ir IP tinklo pagrindu sudiegta vaizdo ir garso sistema yra ne tik patogesnė valdymo atžvilgiu, bet ir kur kas perspektyvesnis bei kaštus taupantis sprendimas ilgalaikėje perspektyvoje. „Iki šiol vyraujantys sprendimai, kai prie tinklo jungiami atskiri vaizdo ir garso įvadai, nulemia, jog sistemas yra labai sunku išplėsti situacijai keičiantis. Biurai ir komandos auga, o laikui bėgant dažnos įmonės poreikiai kinta. Tad jeigu iš anksto nėra apgalvota papildomų jungčių, viską tenka perdaryti arba apskritai diegti iš naujo. IP tinklu kuriama sistema turi dideles išplėtimo galimybes net jei iš karto nenumatėte, kad tam tikrame kabinete visgi turėjo būti ekranas ar garso kolonėlė. Tas pats ir su pastatais. Net ir „Vastint Lithuania“ atveju mes turėjome du atskirus pastatus, lauko erdvę, todėl integruotos sistemos naudojimas leidžia šias erdves apjungti arba sistemą dar labiau išplėsti ateityje“, – privalumus pabrėžia Rolandas Šikšnian, BMK projektų vadovas.

Šiuo atveju itin svarbios ir sistemos plačios panaudojimo galimybės. Galima ne tik neribotai sistemą plėsti, bet ir ją pasiimti kartu, jei visgi tenka keisti biuro erdves. Tai tarsi kompiuterio transportavimas su savimi, kai nebereikia galvoti apie senus išvedžiotus laidus. Tokios sistemos perkėlimas atitinkamai padės gerokai lengviau įsikurti naujoje erdvėje, nes įmonės jau turės jai pritaikytą sprendimą.

Efektyvesnis administravimas nuotoliniu būdu

Rolandas Šikšnian, BMK projektų vadovas.
Rolandas Šikšnian, BMK projektų vadovas.

Sistemos modernizavimas ir perkėlimas į IP tinklą leidžia sutaupyti laiko ir biuro administravimo kaštus. Konkrečių erdvių vaizdo ir garso sprendimai bei bet kokie iškylantys nesklandumai gali būti sprendžiami nuotoliniu būdu. „Tai reiškia, kad išvengiame klasikinių situacijų, kada telefonu bandome paaiškinti, kur ir ką serveryje reikia atlikti. Specialistai gali nedelsiant prisijungti prie sistemos centrinio valdymo punkto ir identifikuoti, kur įvyko gedimas bei situaciją ištaisyti“, –  kur kas lengvesnio administravimo niuansus atskleidžia R. Šikšnian.

„Business Garden Vilnius“ verslo centre kiekvienai erdvei buvo paliktas atskiras valdiklis, tačiau taip pat yra ir visos sistemos pagrindinis modulis, valdomas planšetės pagalba. Tad atitinkamai gerokai sumažėja poreikis papildomų sričių specialistams. Užtenka vieno asmens, kuris gali paprastai koordinuoti visų erdvių garso ir vaizdo sprendimus keliais paspaudimais.

Internetio ryšio tinklas taps rinkos standartu

Jau kelerius metus stebėdami kintančias tendencijas, BMK specialistai prognozuoja, jog IP tinklu valdomi garso ir vaizdo sprendimai taps rinkos standartu. Sprendimų patogumas ir gerokai sumažėję diegimo kaštai paskatins keistis net ir didžiausius skeptikus. „Prieš 5-6 m. dauguma garso įrangos gamintojų pradėjo planuoti pereiti į interneto tinklu valdomus sprendimus. Tuomet buvo išleista „Dante“ garso sistema itin prigijusi renginių sferoje. Atitinkamai vaizdo sprendimai pradėjo judėti ta pačia linkme. Ir jei dar prieš 3 metus diegimo kaštai atrodė gana dideli, šiandien situacija yra kardinaliai pasikeitusi. Tad didieji biurų valdytojai turėtų gerai pasvarstyti ar verta likti prie tipinių analoginių rinkos sistemų, kuriose apsistatoma dėžutėmis ir krūva kabelių, bet neturima mobilumo ir praplečiamumo ateityje. Pasirinkus IP tinklą, įmonės turi galimybę susikurti individualizuotą sistemą, kas dažniausiai ir atperka pradines investicijas“, – teigia BMK projektų vadovas.

Integruotos ir IP tinklu valdomos sistemos privalumus jau spėjo įvertinti ir „Vastint Lithuania“. Kaip pažymi įmonės vadovas K. Vedeckis, „tai praplėtė mūsų požiūrį į garso ir vaizdo sprendimų aktualumą verslo erdvėse. Praktiškai išbandę ir įsitikinę, kaip tai palengvina komandos darbą bei suteikia platesnes galimybes nuomininkams, matome perspektyvą atitinkamus sprendimus rinktis ir kituose vystomuose objektuose“. 

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Komentarai prie šio straipsnio negalimi, dėl neapykantos skatinimo ar patyčių kurstymo
 
Internetu valdomos biuro erdvės: Lietuvoje įrengtas trečias toks verslo centras Verslo tribūna

Pastarasiais metais sparčiai augant verslo centrų statyboms, biurų modernizavimo sprendimai tapo itin...

Miškininkystės sektoriuje – inovacijų ir šiuolaikinių technologijų proveržis Verslo tribūna

Šiuolaikinės technologijos ir inovacijos skverbiasi į visus miškininkystės sektoriaus veiklos procesus – nuo...

Mažiau yra daugiau: ar šis posakis galioja renkantis IT tiekėją? Verslo tribūna 1

Jau kurį laiką visose industrijose stebima tendencija mažinti tiekėjų skaičių taip bandant minimalizuoti jų...

Išmani Lietuva
2022.04.21
„Tele2“ pradeda tiekti komercinį šviesolaidinį internetą

Telekomunikacijų bendrovė „Tele2“ pranešė baigusi šviesolaidinio interneto bandymų etapą – paslauga bus...

Inovacijos
2022.04.19
Lietuvių neuromokslininkų startuoliui „Cambridge Phenotyping“ – 610.000 Eur investicija 1

Lietuvių mokslininkų Julijos Krupič ir Mariaus Baužos UAB „Cambridge Phenotyping“, kurianti tyrimų metu...

Inovacijos
2022.04.19
Į Lietuvą ateina dar viena stambi baltarusiška IT kompanija Premium 3

Registrų centro duomenys rodo, kad UAB „IBA Lithuania“ užregistruota balandžio pradžioje, jos akcininkė yra...

Inovacijos
2022.04.19
„Tesonet“ įkūrėjai vienu vienaragiu neapsiribos – bus dar bent 2 Premium

„Nord Security“ – ne vienintelis iš „Tesonet“ akceleratoriaus išaugęs Lietuvos vienaragis, jų bus ir daugiau,...

Inovacijos
2022.04.15
Šiaulių bankas skolina 18 mln. Eur inovacijų centro statybai

Šiaulių bankas finansuos sostinės Visorių informacinių technologijų parke statomo modernaus inovacijų ir...

Rinkos
2022.04.14
„Kriptokeityklų rojus“ Lietuvoje skatina griežtesnę priežiūrą, tačiau persistengti nesunku Premium

Lietuvoje gausiai kuriantis kriptovaliutų keitykloms, imamasi stiprinti šios veiklos reguliavimą. Baiminamasi...

Rinkos
2022.04.14
IT bendrovė „Raydiant“ Vilniuje atidaro padalinį, planuoja samdyti 130 darbuotojų

JAV bendrovė „Raydiant“, siūlanti programinę įrangą, kuri leidžia valdyti prekybos vietose esančių TV ekranų...

Inovacijos
2022.04.14
Naujojo vienaragio įkūrėjai – apie investiciją, verslą ir nestandartinius sprendimus Premium 3

Tomas Okmanas ir Eimantas Sabaliauskas, pirmą išorės investiciją pritraukusios kibernetinio saugumo bendrovės...

Inovacijos
2022.04.14
Kaune – naujas investuotojas

Didžiosios Britanijos garso sistemų kūrėja ir gamintoja „Amina Technologies“ paskelbė apie planus per antrinę...

Pramonė
2022.04.14
Iki 2030 metų Lietuvos startuolių ekosistemą tikimasi išauginti bent 3 kartus

Lietuvos startuolių ekosistemos dalyviai, institucijos, Ekonomikos ir inovacijų ministerija parengė Lietuvos...

Inovacijos
2022.04.13
„Telia“ investicijos į varinį tinklą – per 10 mln. Eur

Telekomunikacijų bendrovė „Telia“ pranešė užbaigusi ketverius metus trukusį varinio tinklo, kuriuo tiekiamas...

Inovacijos
2022.04.13
Estijos startuolis „Montonio Finance“ pritraukė 11 mln. Eur, plečia komandą Vilniuje

Baltijos šalyse veikiantis Estijos e. komercijos atsiskaitymų sprendimų startuolis „Montonio Finance“...

Gazelė
2022.04.12
„Kilo Health“ į sveikatos technologijų startuolį „Pulsetto“ investuoja 500.000 Eur

Streso valdymo ir miego kokybės gerinimo technologiją kurianti UAB „Pulsetto“ praneša sutarusi dėl 0,5 mln.

Inovacijos
2022.04.12
Statybos inspektoriai pažeidimus nustatė dronu

Valstybinė teritorijų ir statybos inspekcija savavališkų statybų reidui pasitelkė droną.

Statyba ir NT
2022.04.12
NT startuolis „Pingin.Space“ iš P. Narbuto įsigijo „Flanco“ intelektinę nuosavybę 1

Lietuviško kapitalo nekilnojamojo turto (NT) startuolis „Pingin.Space“ (UAB „Gigsis“) įsigijo biuro erdvių...

Inovacijos
2022.04.11
Ačiū, Genute, – dabar kurs vieną didžiausių technologijų miestelių Europoje Premium 13

Startuolių ekosistema pastarosiomis dienomis gyvena puikiomis nuotaikomis: užauginę antrąjį Lietuvos...

Statyba ir NT
2022.04.11
KTU mokslininkų išradimas padės ligonius diagnozuoti namuose

Mokslininkai įsitikinę, kad artimiausiu metu medikai galės konsultuoti pacientus jų namuose, pasitelkdami...

Gazelė
2022.04.10

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku