Trys JAV valstijos padavė „Google“ į teismą dėl neleistino mobiliųjų prietaisų lokacijos sekimo

Kolumbijos federalinės apygardos ir dviejų JAV valstijų valdžios institucijos iškėlė naujus ieškinius Google, kaltindamos technologijų milžinę sekant jos paslaugų naudotojų buvimo vietas, net jei jie išjungia vietovių istorijos išsaugojimo parinktį.
Kolumbijos apygardos Aukščiausiajame Teisme pirmadienį pateiktame ieškinyje teigiama, jog Google klaidina vartotojus, tvirtindama, kad, jei jie išjungs vietovių istorijos parinktį, duomenys apie vietas, kuriose jie lankėsi, nebus išsaugoti.
Google klaidingai įtikinėjo naudotojus, kad paskyros ir įrenginio nustatymų keitimas leis jiems apsaugoti savo privatumą, sakė Karlas Racine'as, Vašingtono generalinis prokuroras.
Anot ieškovų, Google ir toliau seka savo paslaugų naudotojų buvimo vietas naudodama duomenis, gautus jiems naudojantis paieškos paslauga, Google Maps programa, Wi-Fi ar Bluetooth ryšiu.
Iš tikrųjų, kad ir kokias parinktis pasirinktų, Google produktus naudojantys vartotojai neturi kitų galimybių, kaip tik leisti kompanijai rinkti, saugoti ir naudoti jų vietos duomenis. Kitaip tariant, net tada, kai naudotojo mobiliojo įrenginio nustatymai neleidžia Google pasiekti vietovės duomenų, kompanija randa būdą, kaip tai padaryti, rašoma ieškinyje.
Tai reiškia, kad tokie Google veiksmai prieštarauja jos viešiems tvirtinimams, kad leidžiama naudotojams kontroliuoti, kokius duomenis ji gali rinkti, o kokių ne, teigia ieškovai. Jie tikisi, kad teismas nuspręs skirti Google baudą, taip pat nurodys atsisakyti neteisėto duomenų rinkimo praktikos.
Panašius ieškinius prieš Google pirmadienį taip pat iškėlė Indianos bei Teksaso valstijų vyriausieji teisėsaugos pareigūnai.
Bobas Fergusonas, Vašingtono generalinis prokuroras, portalui Reuters teigė, kad 2020 m. Google užsidirbo beveik 150 mln. USD vien iš reklamos.
Lokacijos sekimas ir buvimo vietos istorijos duomenų kaupimas yra Google reklamos verslo pagrindas. Dėl to ji turi finansinę paskatą nesuteikti vartotojams galimybės neteikti tokių duomenų, rašoma B. Fergusono biuro komentare.
Demokratų partijos senatorius Richardas Blumenthalas sakė, kad stulbinantys keturių generalinių advokatų kaltinimai šiame ieškinyje dar kartą rodo, kad technologijų įmonės ir toliau klaidina, apgaudinėja ir teikia pirmenybę pelnui, o ne vartotojų privatumo apsaugai.
2020 m. gegužės mėn. Arizona pateikė panašų ieškinį Google dėl naudotojo vietos duomenų rinkimo. Šiuo metu to ieškinio nagrinėjimas pristabdytas.
Google pareiškė, kad tokie kaltinimai yra netikslūs ir pagrįsti pasenusiais duomenimis apie parinktis.
Savo produktuose visada diegėme privatumo funkcijas ir užtikrinome patikimą buvimo vietos duomenų kontrolę, teigiama Google pareiškime.
Jose Castaneda, Google atstovas spaudai, tvirtino, kad generaliniai prokurorai byloje remiasi nepagrįstais kaltinimais ir pasenusiais tvirtinimais apie kompanijos vidaus politiką.
Nuolat į savo produktus įtraukiame privatumo funkcijų ir teikėme patikimus vietos duomenų valdiklius. Energingai ginsimės ir atremsime klaidingus kaltinimus, dėstė jis.
VŽ yra rašiusi, kad kompanija ne vienerius metus sulaukia nemalonumų dėl savo įgyvendinamų inovacijų.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti