2018-08-01 14:14

„Apple“ rezultatai lenkia lūkesčius, naujas „iPhone“ – jau rugsėjį

Chance Chan („Scanpix“/„Reuters“) nuotr.
Chance Chan („Scanpix“/„Reuters“) nuotr.
Šiąnakt (naktį į trečiadienį) „Apple“ pristatė trečiojo fiskalinio ketvirčio rezultatus ir patvirtino, kad šiemet išleis naują modelį. Tiek pajamos, tiek pelnas pralenkė analitikų prognozes.

Kompanijos pajamos pastarąjį ketvirtį siekė 53,3 mlrd. USD ir buvo 17% didesnės nei tuo pačiu laikotarpiu prieš metus. Analitikai prognozavo, kad „Apple“ apyvarta trečią ketvirtį sudarys apie 52,4 mlrd. USD. Taigi, kompanija Volstrito lūkesčius pralenkė beveik milijardu dolerių.

Pelnas, tenkantis vienai akcijai, palyginamuoju laikotarpiu išaugo 40% ir sudarė 2,34 USD. Analitikai tikėjosi 2,18 USD.

Kompanijos bendroji pelno marža išliko tokia pati kaip ir prieš metus – 38,3%. Būtent tokį rezultatą prognozavo visi analitikai.

Didžiausias turtas – „iPhone“

Įvairių modelių „iPhone“, kurie suneša didžiąją dalį „Apple“ pajamų, minimu laikotarpiu parduota kiek mažiau nei prognozavo analitikai. „Apple“ per ketvirtį pardavė 41,3 mln. vnt. „iPhone“ įrenginių. Prognozė – bent 41,6 mln. vnt.

Bet, kaip VŽ rašė, akcininkai ir investuotojai kol kas yra patenkinti, nes didesnės „iPhone“ kainos atsveria mažesnius pardavimus.

Vidutinė „iPhone“ pardavimo kaina (apskaičiuojama pagal įvairių modelių kainas) pastaruosius 3 mėnesius siekė 724 USD. Prognozė – 699 USD.

Pajamos iš paslaugų auga

Kitų „Apple“ įrenginių pardavimai buvo ne tokie geri. Štai „iPad“ planšetinių kompiuterių kompanija pardavė tiek pat kiek ir pernai trečią ketvirtį – 11,5 mln. vnt.

„Mac“ kompiuterių pardavimai smuko 13%, iki 3,7 mln. vnt.

Užtat pagaliau pastebimai didėja bendrovės pajamos iš paslaugų. „Apple“ jau daugiau nei metus stengiasi sumažinti priklausomybę nuo „iPhone“, didindama pajamas iš įvairių paslaugų, tokių kaip debesys („iCloud“), muzika („Apple Music“) ar programėlių parduotuvė („App Store“).

Pastarųjų 3 mėnesių „Apple“ paslaugų verslo rezultatas – 9,5 mlrd. USD. Tai 31% daugiau nei pernai tuo pačiu laikotarpiu ir maždaug 300 mln. USD daugiau nei prognozavo analitikai.

Naujas „iPhone“

Timas Cookas, „Apple“ vadovas, taip pat leido suprasti, kad bendrovė netrukus pristatys naują „iPhone“ modelį (arba kelis). Ponas Cookas tikslios datos nenurodė, bet užsiminė, kad artėja tradicinis „Apple“ rudens renginys (jis kasmet organizuojamas rugsėjį). O kalbėdamas apie šio, ką tik prasidėjusio, ketvirčio lūkesčius, jis pareiškė, kad planuojamos pajamos siekia 60-62 mlrd. USD arba apie 10 mlrd. USD daugiau nei pastarąjį ketvirtį. Tai stiprus signalas, kad „Apple“ ruošia naują „iPhone“ modelį, nes kiti bendrovės įrenginiai ir paslaugos tokio pajamų šuolio padaryti neleistų. Jei naujo modelio paleidimas į rinką nebūtų planuojamas, ir finansiniai kompanijos lūkesčiai būtų kur kas mažesni.

52795
130817
52791