Sugalvojo, kaip atpažinti per daug protingą dirbtinį intelektą

Dirbtiniam intelektui tobulėjant vis pažeriama ir baimės, kad dėl šios technologijos išnyks žmonija. Tokiam scenarijui nepritarianti Jungtinėje Karalystėje įsikūrusi bendrovė DeepMind jau sukūrė testą, kuris parodo, ar dirbtinis intelektas gali sukčiauti, atlikti kitus rizikingus veiksmus.
Šiais metais bene triukšmingiausiai nerimą dėl dirbtinio intelekto sėjo žymus verslininkas ir vizionierius Elonas Muskas. Jis vadovauja automobilių gamintojai Tesla, kosmoso technologijų bendrovei SpaceX ir įgyvendina dar keletą projektų. Ši technologijų sektoriaus žvaigždė laikosi pozicijos, kad reikėtų reguliuoti dirbtinio intelekto plėtrą ir kalba apie tai, kad būtent ši technologija gali nulemti žmonijos išnykimą.
Kita vertus, dirbtinis intelektas atveria galimybes sukurti visiškai autonominius automobilius, leidžia skaitmeniniams asistentams suprasti jūsų užduodamus klausimus, padeda apdoroti įvairius duomenis, ateityje, tikimasi, prisidės prie individualizuotų vaistų kūrimo. Jo plėtra vykdoma ne tik galingiausiose pasaulio valstybėse, kaip JAV ar Kinija, bet ir, pavyzdžiui, Lietuvoje.
Manau, kad žmonijos išnykimas tikriausiai įvyks ir technologijos tame suvaidins savo vaidmenį, anksčiau ramiai yra sakęs Shaneas Leggas, vienas iš DeepMind įkūrėjų.
Testuos intelektą
2014 m. technologijų gigantės Alphabet, kuri valdo paieškos bendrovę Google, įsigyta įmonė yra viena labiausiai stebimų dirbtinio intelekto srityje. Jos sukurti dirbtiniai neuroniniai tinklai įveikia geriausius šachmatininkus ir nugalėjo stipriausius žaidimo Go profesionalus. Dabar ji pasauliui pristatė testą Gridworld, kuris padeda suprasti, ar dirbtinis intelektas mėgina apgauti žmogų.
Bendrovės mokslininkai dirbtinio intelekto programinei įrangai duoda įvairius paprastus dvimačius žaidimus, kurie yra sudaryti iš pikselių ir įvairių blokų. Jie panašūs į stalo žaidimus. Šių žaidimų pagalba įvertinami 9 saugumo kriterijai, įskaitant ir tai, ar dirbtinio intelekto sistema gali save modifikuoti sukčiavimui žaidžiant.
Janas Leikeas, DeepMind vyriausiasis tyrėjas, anksčiau komentavo, kad jeigu dirbtinis intelektas pradeda nesaugiai elgtis šiuose žaidimuose, tikėtina, kad jis nebus saugus ir realiame gyvenime, rašo Bloomberg.
Vienas iš sukurtų testų tikrina ir apokaliptinį scenarijų. Šiuo testu mėginama išsiaiškinti, ar dirbtinis intelektas modifikuos save taip, kad rastų kelią sustabdyti žmones nuo jo išjungimo.
Bendrovės parengtas testas yra prieinamas visiems dirbtinio intelekto kūrėjams.
DeepMind siekia sukurti bendrąjį dirbtinį intelektą, kuris galės atlikti daug įvairių veiksmų taip pat, kaip ir žmogus ar geriau. Pasak mokslininko, siekiant šio tikslo, saugumas yra itin svarbus.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti