Pirmoji Europos čempionato finalininkė – Ispanija

Publikuota: 2015-09-18
Benoit Tessier („Reuters“ / „Scanpix“) nuotr.
„Verslo žinios“

2013 m. Europos pirmenybių čempionai prancūzai neapgynė nugalėtojų titulo. Ketvirtadienio vakarą prancūzai savo žiūrovų akivaizdoje pusfinalyje per pratęsimą 75:80 pralaimėjo Ispanijos rinktinei ir kovos tik dėl bronzos.

Trečią ketvirtį ispanai pralaimėjo 16:23 ir prieš ketvirtą kėlinuką atsiliko 48:56. Tačiau iki rungtynių pabaigos likus 3 min. Pau Gasolis sumažino atsilikimą iki minimumo 60:61, o netrukus ir persvėrė ispanų naudai – 62:61. Likus 16 sek. ispanai turėjo trijų taškų persvarą, tačiau netrukus Nicolas Batumas tolimu metimu išlygino rezultatą 66:66 ir komandoms teko žaisti pratęsimą. Dramatišką papildomą 5 minučių atkarpą sėkmingiau sužaidė ispanai, kuriems šį vakarą P. Gasolis įmetė net 40 tšk.

Labiausiai šį vakarą prancūzams trūko komandos lyderio Tony Parkerio indėlio. Iki šiandienos vidutiniškai po 12,1 taško per rungtynes pelnęs prancūzas šį vakarą įmetė 10 taškų, tačiau pataikė tik 4 metimus iš 17.

Penktadienį 22 val. antrose pusfinalio rungtynės Lilyje susitiks Lietuvos ir Serbijos rinktinės. Laimėjusi komanda finale sekmadienį dėl aukso susikaus su Ispanija, o pralaimėjusi – su Prancūzija dėl bronzos.