Partneriai įtaria tyčinį „Faugos LT“ bankrotą

Šiaulių apygardos teismas šiandien, įmonės vadovo prašymu, iškėlė bankroto bylą langų ir durų prekybos UAB „Langų panorama“. Jai paskirtas bankroto administratorius, pritaikytos laikinosios apsaugos priemonės.
Iki lapkričio vidurio ši bendrovė vadinosi „Fauga LT“, ji atsirado lietuviams ir norvegams pernai pasidalinus langų gamybos ir prekybos UAB „Fauga“ – Norvegijos „Byggleverandorene“ įsigijo gamybos verslą, o lietuviško kapitalo UAB „Namo harmonija“ atiteko prekybinė dalis.
Bendrovės liko partnerės – nemažą dalį norvegų valdomos „Faugos“ produkcijos Lietuvoje realizavo „Fauga LT“. Tačiau lapkritį, neperspėjusi savo partnerių, „Fauga LT“ pasikeitė savo pavadinimą į „Langų panorama“, registracijos adresą perkėlė iš Vilniaus į Šiaulius, o po dviejų dienų jos vadovas kreipėsi į teismą dėl bankroto bylos iškėlimo.
„Apie šiuos veiksmus sužinojome atsitiktinai, todėl esame apstulbę ne tik dėl veiksmų įžūlumo, tačiau ir elgesio su klientais, – pirmadienį išplatintame pranešime spaudai teigia Paulius Gricius, „Faugos“ direktorius. – Nepaisant to, kad kreipėsi į teismą dėl įmonės bankroto, „Fauga LT“ vadovai vis dar tęsė bendradarbiavimą su gamyba, t. y. su mumis, ir darė spaudimą siekiant atsiimti pagamintus užsakymus. Kadangi abiejų įmonių pavadinimas yra vienodas, kasdien susilaukiame nukentėjusių žmonių skambučių, kurie prašo jiems padėti. Nukentėjusiųjų teigimu, avansas siekė nuo 50% iki 75% nuo bendros užsakymo vertės.“
Norvegijos įmonės įsitikinimu, turint omenyje pavadinimo ir buveinės keitimo faktą prieš pat kreipimąsi į teismą dėl bankroto, „Faugos LT“, arba „Langų panoramos“, bankrotas gali būti tyčinis.
100% „Langų panoramos“, Registrų centro duomenimis, valdo UAB „Namo harmonija“. Gintaras Kandroška, vienintelis pastarosios bendrovės akcininkas, VŽ teigė, kad komentarų šia tema neturi.
Anksčiau skelbta, kad „Namo harmonija“ lygiomis dalimis valdo p. Kandroška ir Virginijus Gumbaragis. Abu jie yra pakavimo ir ženklinimo sprendimų UAB „Pakmarkas“ akcininkai. Tačiau p. Gambaragis VŽ šiandien informavo, kad bene iš karto po to, kai Norvegijos „Byggleverandorene“ įsigijo gamybinę „Faugos“ dalį, jis savo akcijas pardavė p. Kandroškai ir „Faugos LT“ valdyme nedalyvavo.
4,2 mln. Lt skolų
Šiuo metu norvegų „Faugos“ sandėlyje įšaldytų užsakymų vertė siekia apie 250.000 Lt. Be to, Lietuvos prekybos įmonė yra skolinga gamybos bendrovei apie 410.000 Lt už jau atliktus užsakymus.
Iš viso „Fauga LT“, pagal teismui perduotą informaciją, turi apie 4,2 mln. Lt skolų, nurodo „Fauga“, į bylą įsijungusi kaip kreditorė.
Registrų centro duomenimis, praėjusių metų pabaigoje „Fauga LT“ turėjo -989.720 Lt nuosavo kapitalo, iš esmės dėl 1,1 mln. Lt pernai siekusių nuostolių. 2012 m. nuostoliai buvo 128.020 Lt. Įmonė turėjo 3,4 mln. Lt įsipareigojimų, kurių didžioji dalis turėjo būti padengti greičiau, nei per metus, ir 2,5 mln. Lt turto. „Faugos LT“ pajamos 2013 m. siekė 11,7 mln. Lt, beveik 7 kartus daugiau, nei 2012 m., kai dar prieš bendrovių pasidalijimą jos buvo 1,7 mln. Lt.
„Blaiviai vertiname situaciją ir nesitikime, kad pavyks padengti patirtus nuostolius dėl neetiško verslo partnerio įsiskolinimo mums. Tačiau atsakingas verslas yra viena kertinių mūsų bendrovės vertybių, todėl ieškosime galimybių padėti visiems, kas nukentėjo nuo mūsų partnerio veiksmų“, – sako p. Gricius.
„Faugą“ neramina ir žala prekės ženklui, kadangi abi įmonės veikė po tuo pačiu pavadinimu.
„Iki šiol šio prekės ženklo gaminiai buvo vertinami kaip labai aukštos kokybės lietuviška produkcija ne tik Baltijos šalyse, bet ir kitose Europos valstybėse, Skandinavijos šalyse ir JAV“, – rašoma „Faugos“ pranešime.
Gamybos bendrovė pernai, Registrų centro duomenimis, turėjo 29,4 mln. Lt pajamų, jos buvo 22% mažesnės nei 2012 m., kai jos siekė 39,0 mln. Lt. Nuostoliai išaugo nuo 237.263 Lt iki 5,9 mln. Lt.