Panevėžio „Ekranas“ likviduotas, apie 250 mln. Lt skola bus nurašyta

Publikuota: 2013-09-20
Atnaujinta 2015-06-01 14:53
Nuotrauka: Vladimiro Ivanovo
 

2006 m. bankrutavusi ir veiklą baigusi Panevėžio kineskopų gamintoja „Ekranas“ oficialiai baigė gyvenimą - šią savaitę likviduota ir išregistruota.  Įmonės skola kreditoriams, apie 250 mln. Lt, bus nurašyta.

Panevėžio apygardos teismas "Ekrano" bankroto bylą baigė birželį, įmonės likvidavimas Registrų centre įregistruotas rugsėjo 18 d.Gintaras Gelčys, bankroto bylos juridinio administratoriaus UAB „Baklis“ įgaliotas asmuo, VŽ teigė dar laukiantis Registrų centro dokumentų, patvirtinančių AB „Ekranas“ bankroto faktą, kuriuos jis turės pateikti įmonės kreditoriams.

Darbuotojams negrąžino apie 3 mln. Lt

Daugiausia įmonė liko skolinga bankams. O darbuotojams, arba pirmos eilės kreditoriams, „Ekranas“ yra grąžinęs apie 90% skolų, VŽ duomenis pateikė p. Gelčys.„Bendrovė savo darbuotojams buvo skolinga apie 20 mln. Lt. Jiems grąžinti skolas „Ekranas“ pradėjo 2006 m., kai gavo lėšų iš garantinio fondo", - paaiškino p. Gelčys.Darbuotojams liko negrąžinta apie 3 mln. Lt.Bankams nebeužtekoIš viso, anot p. Gelčio, „Ekrano“ skolos 2006 m. siekė 299 mln. Lt. Tačiau vėliau, bendrovei išpardavus turtą, taip pat keičiantis gyventojų pajamų mokesčio tarifui, „Ekranui" pavyko susigrąžinti apie 70 mln. Lt. Šios lėšos buvo skirtos kreditorių (bankų bei darbuotojų) finansiniams reikalavimams tenkinti ir bylos administravimo išlaidoms."Vis dėlto antros ir trečios eilės kreditoriams (tarp jų ir bankams) lėšų grąžinti skoloms nebeužteko", - teigė p. Gelčys. Anot jo, bankams skolos buvo grąžinamos dalinai, įkeičiant bendrovės turtą. Dabar, baigus bankroto bylą, ši suma bus tiesiog nurašyta.Anot jo, bendroje sumoje kreditoriams liko negrąžinta ir bus nurašyta apie 250 mln. Lt

Didžiausia skola - SEB Vilniaus bankui

VŽ jau skelbė, kad „Ekrano“ bankrotą dėl įmonę ištikusios finansinės krizės 2006 m. balandį inicijavo įmonės valdyba.Apie 4.000 darbuotojų turėjęs „Ekranas“ su finansiniais sunkumais susidūrė dėl technologinių pokyčių kineskopų rinkoje - didelė gamykla nepajėgė modernizuoti savo gamybinių linijų. „Įmonė negalėjo laiku atsiskaityti su kreditoriais. Tai įvyko dėl to, kad energetinių resursų tiekėjai nutraukė sutartis su „Ekranas“. Netekusi energijos tiekimo, bendrovė buvo priversta išjungti savo stiklo lydimo krosnis, be kurių negalėjo gaminti kineskopų“, - bankroto priežastis apibendrino p. Gelčys.Įmonės kreditoriai, kuriems priklausė ir pagrindiniai šalies bankai - "Swedbank", SEB bankas, "Nordea Bank Lietuva", "DnB Nord" (dabar  - DNB) bei bankrutavęs "Snoras" - buvo pareiškę reikalavimą grąžinti apie 295 mln. Lt skolų.Daugiausia bendrovė buvo skolinga SEB Vilniaus bankui - 73 mln. Lt. Kitiems bankams - „Swedbankui", „Snorui", „DnB Nord" ir „Nordea Bank Finland" Lietuvos filialui - bendrovės turtas buvo įkeistas už 86 mln. Lt paskolas.

Iki bankroto „Ekrano“ akcijos buvo kotiruojamos Vilniaus vertybinių popierių biržoje.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku