„Bayer“ planuoja atleisti 12.000 darbuotojų ir parduoti dalį savo verslų

Vokietijos agrochemijos bendrovė Bayer, įsigijusi kitą sektoriaus milžinę Monsanto, planuoja peržiūrėti darbo jėgos paskirstymą kompanijoje bei parduoti dalį savo verslų.
Kaip rašo Agro Pages, kompanija pranešė planuojanti iki 2021 m. pabaigos atsisakyti 12.000 darbuotojų. Šiuo metu visame pasaulyje Bayer jų turi daugiau kaip 118.000.
Planuojama, kad didelė dalis atsisakomų darbo vietų bus kompanijos namų rinkoje Vokietijoje. Kaip rašo Financial Times, neliks apie 4.100 pozicijų bendrovės augalininkystės mokslų srityje, prie kurios bus prijungtas Monsanto padalinys, 5.500-6.000 darbuotojų atsisakyta bus korporacinių ir pagalbinių paslaugų, verslo paslaugų ir šalių padalinių pozicijose, 900 darbuotojų neliks bendrovės farmacijos tyrimų ir vystymo padalinyje, 1.100 vartotojų sveikatos padalinyje.
Bayer praneša, kad nors darbuotojų skaičiaus mažinimas bendrovei kainuos apie 4,4 mlrd. Eur, nuo 2022 m. tai leis kasmet sutaupyti po 2,6 mlrd. Eur.
Bendrovė taip pat pranešė, kad bus parduotas Bayer gyvūnų sveikatos produktų padalinys, bendrovės apsauginių priemonių nuo saulės prekės ženklas Coppertone ir pėdų priežiūros produktų linija Dr. Scholl. Pranešama ir apie planus parduoti paslaugų bendrovės Currenta akcijas, kurių 60% šiuo metu valdo Bayer. Skaičiuoja, kad bendra visų pasiūlymų vertė siekia apie 7 mlrd. Eur.
Werneris Baumanas, Bayer vadovas, tikina, kad planuojami pokyčiai neturi nieko bendro su bendrovės teisiniais reikalais. Kaip rašo BBC, po teismo sprendimo, įpareigojusio Monsanto sumokėti kompaniją dėl susirgimo vėžiu apkaltinusiam ieškovui 289 mln. USD, Bayer sulaukė apie 9.000 panašių ieškinių dėl Roundup, kurį gamino Monsanto, sukeltų susirgimų.
Tai visiškai nesusiję dalykai, nei su bylomis dėl glifosato, nei su Monsanto įsigijimu. Sprendimas mažinti darbuotojų skaičių buvo priimtas siekiant padidinti bendrovės konkurecingumą ir atlaisvinti resursus inovacijoms bei augimui, Financial Times cituoja p. Baumaną.
Jo teigimu, sumažinus darbuotojų skaičių kompanija didesnį dėmesį skirs savo pagrindiniams farmacijos bei augalininkystės mokslų verslams.
Tiesa, investuotojų tai neįtikino. Bendrovės akcijos, kurios po rugpjūtį paskelbto teismo sprendimo dėl Roundup netekusios trečdalio savo vertės, paskelbus apie pokyčius nukrito dar beveik 2%.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti