Eksministras Šukys padavė į teismą VSD

Publikuota: 2018-06-11
Atnaujinta 2018-06-11 16:39
Raimondas Šukys. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Raimondas Šukys. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Buvęs kelių vyriausybių ministras Raimondas Šukys padavė Valstybės saugumo departamentą (VSD) į teismą, reikalaudamas paneigti tikrovės neatitinkančią informaciją apie jam darytą koncerno „MG Baltic“ atstovų poveikį.

„Kreipimesi prašau pripažinti VSD pažymoje pateiktus duomenis neatitinkančiais tikrovės, žeminančiais garbę ir orumą. Jokių finansinių ar žalos klausimų nekeliama. Toje pažymoje yra bent trys epizodai, kuriuose esu paminėtas. Mano giliu įsitikinimu, ten yra nurodyti tikrovės neatitinkantys duomenys susiejant faktus ar įvykius, kurie niekaip nesisieja arba net darant sąmoningas, ar dėl neįsigilinimo klaidas“, – BNS pirmadienį sakė p. Šukys, šiuo metu einantis Seimo kontrolieriaus pareigas.

Pasak jo, parlamentinį tyrimą dėl neteisėto poveikio politikams atlikusiam Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui (NSGK) VSD pateikė neteisingą informaciją apie jo kandidatavimą į Seimo pirmininko pareigas 2009 metais. Be to, pasak eksministro, viename iš epizodų supainiota jo priklausomybė partijai.

„Bent trys epizodai, kur dėl nepakankamo atidumo – tai čia švelniausias įvertinimas, ar žmonės, kurie rašė tą pažymą šiuo metu nepasivargino pasigilinti į faktus, kas iš tiesų tuo metu prieš dešimtį metų buvo“, – kalbėjo p. Šukys. 

Pasak eksministro, VSD gresia patirti reputacinę žalą, jei teismas patvirtintų jo ieškinį. 

„Jei bent trys epizodai, kurie neatitinka tikrovės – arba visai neteisingi, arba pateikti klaidingai interpretuojant – galiu tik daryti prielaidą, kad, matyt, kitų asmenų atžvilgiu ar kitų aplinkybių vertinimuose tų klaidų irgi gali būti. Ir tokiu atveju institucijos, kuri labai svarbi valstybėje, autoritetas gali nukentėti, jei teismai konstatuos tas klaidas“, – kalbėjo p. Šukys. 

VSD šio p. Šukio ieškinio nekomentuoja. Departamentas BNS patvirtino, kad tai jau antras ieškinys teismui, susijęs su parlamentiniam tyrimui teikta informacija.

Ponas Šukys buvo kelių kadencijų Seimo narys (2000 – 2012 metais), 2006 – 2007 metais buvo vidaus reikalų ministru, 2008 – 2010 metais – Seimo pirmininko pavaduotoju, 2010 – 2012 metais dirbo sveikatos apsaugos ministru. Jis buvo Liberalų ir centro sąjungos narys. 

Seimo NSGK pateiktoje išslaptintoje informacijoje VSD mini p. Šukį kaip pagrindinį proceso dalyvį, kai koncerno „MG Baltic“ atstovai bandė daryti įtaką tuometinei Arūno Valinsko vadovautai Tautos prisikėlimo partijai ir siekė kontroliuoti nuo jos atskilusią frakciją.

VSD teigia, kad 2009 metais, atstatydinus iš Seimo vadovo pareigų p. Valinską, koncerno atstovai svarstė apie p. Šukį kaip galimą kandidatą į Seimo pirmininkus. 

„Minėtu laikotarpiu R. Kurlianskis bendraudamas su T. Dapkumi, rinko informaciją bei galimai koordinavo T. Dapkaus veiksmus, kurie buvo susiję su tuometinio Seimo pirmininko A. Valinsko atstatydinimu. R. Kurlianskiui domintis galimomis kandidatūromis Seimo pirmininko pareigoms eiti, T. Dapkus informavo, jog Seimo nario R. Šukio kandidatūra būtų tinkama. Informaciją, patvirtinančią R. Šukio kandidatūros tinkamumą, R. Kurlianskis perdavė MG valdybos nariui R. Raulynaičiui, kuris perdavė R. Šukiui pasiūlymą pretenduoti į Seimo pirmininko postą. Pastarajam paklausus, ar jie, t. y.koncernas, jį palaikys, R. Raulynaitis atsakė: jau padedam ir ne tik galvoti“, – rašoma VSD informacijoje.

Pasak p. Šukio, informaciją rašę pareigūnai iškraipė informaciją.

„Seimo pirmininkė (Irena Degutienė – BNS) tuomet buvo išrinkta per vieną dieną. Tai kai nekandidatavau, partija nei svarstė, valdyba nekėlė (kandidatūros – BNS). Pagal koalicijos sutartį mums nebuvo jokių galimybių aštuonių narių frakcijai turėti Seimo pirmininko pozicijos. Dar du ministrai nuo partijos deleguoti buvo. Per vieną dieną tai negalėjo būti sprendžiama ir nebuvo“, – teigė p. Šukys.

Tiesa, žiniasklaida, remdamasi neoficialia informacija, 2009 metais taip pat buvo minėjusi p. Šukį kaip galimą kandidatą į parlamento pirmininko pareigas.

VSD p. Šukio pavardę mini ir dar viename epizode.

Saugumo duomenimis, įsteigus Lietuvos liberalų sąjūdį, „MG Baltic“ atstovai „derino LLS kandidatus į postus Seime bei Vyriausybėje“.

„2008 metų lapkriti G. Steponavičius teiravosi R. Kurlianskio nuomonės apie kandidatus į ministrus Regimantą Čiupailą bei Raimondą Šukį: „Aš frakcijos seniūnas, čiupaila ir Šukys - ministrai. Kaip jums toks scenarijus?“. O R. Kurlianskis atsakė: „tai daug geriau atrodo“, – rašoma VSD informacijoje. 

Tačiau p. Šukys pabrėžia niekuomet nepriklausęs Liberalų sąjūdžiui ir buvęs kitos partijos - Liberalų ir centro sąjungos nariu. Anot jo, šiuo atveju VSD daro akivaizdžių faktinių klaidų. 

Jis taip pat neteisingais vadina VSD teiginius apie jam koncerno darytą įtaką būnant sveikatos apsaugos ministru. Eksministras minimas kaip asmuo, kuriam bandyta daryti poveikį koncernui siekiant statybų pirkimų sveikatos įstaigose.

„Visiškai nepagrįsti vertinimai, kad neva „MG Baltic“ derino mano kandidatūrą nuo Liberalų sąjūdžio, nors nebuvau niekada tos partijos narys, kad naudojosi įtaka man siekdami medicinos įstaigose konkursus laimėti, kas irgi visiškai neatitinka tikrovės, nes ministerija nei vykdė, nei kuravo jokių statybų projektų, juos tiesiogiai vykdydavo sveikatos priežiūros įstaigos“, – kalbėjo p. Šukys. 

Jis tikino vieną „MG Baltic“ atstovų advokatą Romaną Raulynaitį pažįstantis nuo 1999 metų, kai abu dirbo tuometinėje Vyriausybėje patarėjais, tačiau tikino jokios koncerno įtakos nepatyręs.

Anksčiau VSD į teismą yra padavęs Liberalų sąjūdis. VŽ rašė, kad Vilniaus miesto apylinkės teismas priėmė Liberalų sąjūdžio partijos kreipimąsi paneigti Valstybės saugumo departamento (VSD) pažymoje esančius teiginius, kurie neva neatitinka realybės. Skunde nurodoma, jog partija nesutinka su tuo, jog yra įkurta ir pilnai kontroliuojama „MG Baltic“ koncerno, ir vadina tai interpretacijomis.

VŽ taip pat rašė, kad koncernas „MG Baltic“ artimiausiu metu pateiks ieškinį dėl jam padarytos žalos atlyginimo. Ieškinys bus reiškiamas ne tik Valstybės saugumo departamentui (VSD) kaip institucijai, bet ir asmeniškai jos vadovui Dariui Jauniškiui bei Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkui Vytautui Bakui.

Dalis VSD informacijos buvo išslaptinta Seimo NSGK prašymu. Komitetas atliko parlamentinį tyrimą dėl interesų grupių poveikio politiniams procesams. 

Seimo patvirtintose komiteto išvadose nurodoma, kad koncerno „MG Baltic“ vadovai ėmėsi įgyvendinti politinį scenarijų, pagal kurį siekta įkurti naują, koncerno interesus tenkinančią liberalų partiją. Įsteigus su koncerno „MG Baltic“ vadovais artimai susijusią politinę partiją, Lietuvos liberalų sąjūdį, per mažiau nei 10 metų koncernas „MG Baltic“ tapo įtakingiausia Lietuvos verslo ir galios grupe.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
„MG Baltic“ už draudžiamus naudoti teiginius V. Bakui prašo skirti 300 Eur baudą 10

Dėl reputacijai galbūt padarytos žalos su Vytautu Baku, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK)...

LNK vadovė Z. Sarakienė: susitikimai su V. Gapšiu vyko kaip su kitais politikais

LNK generalinė direktorė Zita Sarakienė sako su kaltinamuoju politinės korupcijos byloje, buvusiu „darbiečiu“...

Į „MG Baltic“ politinės korupcijos bylą bus kviečiamas G. Landsbergis, D. Bradauskas

Į „MG Baltic“ politinės korupcijos bylą liudytojais į teismą bus kviečiami opozicinės Tėvynės...

„MG Baltic“ ir VSD byloje spendimą teismas skelbs po mėnesio 1

Lietuvos Aukščiausiojo Teismo išplėstinė septynių teisėjų kolegija antradienį išnagrinėjo bylą dėl ginčo, ar...

„MG Baltic“ byloje apklausiamas B. Bradauskas

Koncerno „MG Baltic“ politinės korupcijos bylą nagrinėjantis Vilniaus apygardos teismas pirmadienį pradėjo...

„MG Baltic byloje“ – dar vienas nušalinimas teismui 3

„MG Baltic“ politinės korupcijos byloje koncernui atstovaujantis advokatas Linas Belevičius pareiškė...

V. Gapšys ir R. Kurlianskis – STT įrašuose prie Seimo

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnai užfiksavo prie Seimo vykusius buvusio Seimo nario Vytauto Gapšio...

R. Kurlianskis: ir protokolai, ir ekspertizės aktai yra gerokai netikslūs

„MG Baltic“ politinės korupcijos bylą nagrinėjantis Vilniaus apygardos teismas pradeda byloje esančių vaizdo...

E. Masiuliui nebus grąžinti per kratą paimti asmeniniai pinigai 1

Politinės korupcijos byloje teisiamam buvusiam Seimo nariui Eligijui Masiuliui nebus grąžinti per kratą iš jo...

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau