2016-06-28 09:00

Kandidatė į britų premjerus: reikėtų neskubėti su „Brexit“ procesu

 Theresa May, JK vidaus reikalų sekretorė, sutinka su tvirtinančiaisiais, kad, siekiant išvengti ilgalaikių neigiamų pasekmių britų ekonomikai, reikėtų neskubėti su „Brexit“ procesu.
Peterio Nichollso („Reuters“) nuotr.
Theresa May, JK vidaus reikalų sekretorė, sutinka su tvirtinančiaisiais, kad, siekiant išvengti ilgalaikių neigiamų pasekmių britų ekonomikai, reikėtų neskubėti su „Brexit“ procesu. Peterio Nichollso („Reuters“) nuotr.
Britų žiniasklaida intensyviai svarsto, kas iš konservatorių veikėjų po kelių mėnesių pakeis referendumą dėl Jungtinės Karalystės (JK) narystės Europos Sąjungoje paskelbusį ir jį pralaimėjusį Davidą Cameroną. Nuo to, kas taps naujuoju Britanijos vyriausybės vadovu, gali priklausyti ir „Brexit“ proceso sparta.

Šiandien Briuselyje renkasi ES valstybių vadovai. Tarp jų bus ir p. Cameronas. JK formaliai tebėra ir dar gana ilgą laiką – bent kelerius artimiausius metus – bus ES narė, nors dabar vyksta diskusijos, gal vertėtų „Brexit“ proceso eigoje po truputį mažinti Britanijos narystės įsipareigojimus bendrijai ir suteikiamas privilegijas.

Apie planus iki šių metų spalio atsistatydinti paskelbęs britų premjeras bent kelis sykius yra pakartojęs, kad neskubės oficialiai pranešti Europos Vadovų Tarybos nariams apie JK pasitraukimo iš ES proceso pradžią. Tai esą padarys nauja britų vyriausybė, turinti būti suformuota šiemet rudenį.

52795
130817
52791